Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Käsn
külaline

Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Sai soetatud paneelmajas korter, mis vajab värskendamist. Kõigepealt plaan elekter välja vahetada. Koridoris on korteri peakaitsmeautomaat 1 faas ja 16 A ja alakaitsemed olid veel 2 eraldi 16A kaitset. Tuttav elektrik ütles, et see on suht piiripealne ja siit tekkiski küsimus, et kuidas oleks kõige parem ampreid juurde saada. Tegin e-teeninduses uue lepingu ja seal on kirjas selline asi:

Peakaitse jagatud osa: 2.17A
Pinge ja faasid: 3X380V

Kas keegi oskab öelda , mida see tähedab? Mõtlesin ise, kuna amprite juurdeostmine on kallis, siis kas mitte ei saaks minna üle 3 faasilisele kaitsmele, mis lepingus justnagu olekski kirjas , aga tegelikult on reaalselt 1 faasiline kaitse. Ühistu mehega rääkisin amprite juurde ostmisest ja ta väitis, et see on elektrimüüja teema ning et varem oli see maja pliidid gaasi peal, kuid gaas on võeti maha ja püstakutes on elektrisüsteem vahetatud. Mulle aga tundub, et see on ikkagi vist ühistu teema, kui ma tahan kolmefaasilist kaitset panna.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lõhnab selle järgi, et tegelikult on liitumisleping teile kortermaja tasandil, mille sinu osak on 2.17 A.
Kui nii siis kui saate KÜ hästi omavahel läbi, võid peakaitse vahetada suurema vastu või 3 faasi vastu.
Kuna arvesti tuleb 3 faasiliseks vahetada siis ELV poolt on vaja tellida arvesti vahetus (see kuulub neile).
Käsn
külaline

Re: Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Kui mul Elektrileviga asja ei ole, siis mis takistaks mul lihtsalt 16 A kaitsme asemele 25 A kaitsme paigaldamist?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kas see kaitse plommitud ei ole?
Käsn
külaline

Re: Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Küülaline kirjutas: 04 Okt 2018, 10:40 Kas see kaitse plommitud ei ole?
Ma nii täpselt ei vaadanud, aga arvesti on seal Elektrilevi oma. Kui sellelt plommid lasta eemaldada, siis vast peaks saama kaitsme ära vahetada?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sa ei tohi ELV arvestit ilma nende loata plomme eemaldada. Kuid seda polegi vaja saab ju visuaalvaatluse teel kõik info niigi teada + lepingute läbivaatamine.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui Elektrilevi loeb sinu peakaitseks 2,71 A, siis ei pruugi see 16 A kaitse üldse plommitud olla. Ainult arvesti on plommitud ja sinu korteri kaitse suurus Elektrilevi üldse ei huvita.
Siis on tõesti ühistu asi neid kaitsete suurusi jagada. Kui ainult sina endale 25 A paned ei juhtu midagi, aga kui kõik panevad ja ka tarbivad vastavalt sellele võib ühel hetkel kogu maja pimedaks jääda.
Käsn
külaline

Re: Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Küülaline kirjutas: 04 Okt 2018, 10:59 Kui Elektrilevi loeb sinu peakaitseks 2,71 A, siis ei pruugi see 16 A kaitse üldse plommitud olla. Ainult arvesti on plommitud ja sinu korteri kaitse suurus Elektrilevi üldse ei huvita.
Siis on tõesti ühistu asi neid kaitsete suurusi jagada. Kui ainult sina endale 25 A paned ei juhtu midagi, aga kui kõik panevad ja ka tarbivad vastavalt sellele võib ühel hetkel kogu maja pimedaks jääda.
Selge, ma esmalt üritan 3 faasilisele üle minna küsides selleks nõusolekut ühistult. Kui see ei õnnestu, siis tuleb lihtsalt 20 või 25A peale 1 faasilist suurendada. Vaatasin, et ühel naabrimehel oligi 25 , teisel aga sama 16A.
saatusetahe
külaline

Re: Korteri elektrisüsteemi renoveerimine

Lugemata postitus Postitas saatusetahe »

Ja kui ühistu ei ole nõus, siis nõua, et kõigil oleks võrdsed peakaitsmed ees. Ütled et lased kasvõi oma kulukirjadega ära teha, küll siis lastakse, minul lubati nii:D.
Vasta