kilbi ühendamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kalviteras kirjutas: 03 Sept 2018, 22:16 nii vahvad ja targad inimesed on siia ikka kogunenud... ja vaimukad pealekauba. Ainult küsimustele on teil raske vastata. Arvasin, et see on foorum on rohkem minusugustele, kellel teadmisi napib. Aga tuleb välja, et olete foorumi enda vajaduste rahuldamiseks väga hästi tööle pannud. Kellel on igapäevane targutamisvajadus, kelle päev on ainult siis korda läinud kui saab siin kedagi veidi mõnitada, jne..jne...
Selle foorumi teemade kommenteerijad üldiselt eeldavad, et abivajaja ajukäärudes toimuks minimaalnegi hallrakkude tegevus. Loe enda esimene postitus veelkord mõttega läbi ja kui su ajukäärudes toimub hallrakkude tegevus, siis sa saad aru kui jabur oli su abipalve sõnastus. Ja sa veel torised ka kui keegi vihjas jaburusele.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

kalviteras kirjutas: 03 Sept 2018, 10:50 Tänud! Ja viimane küsimus. Kas ma võin RVK tagusesse automaati ühendada kahe pistiku kaablid. Sinisesse riviklemmi ka muidugi. Mul tuleb kilpi kolm pistiku kaablit aga on kaks pistiku automaati. Ega see mingeid häireid pärast ei anna!
Ei anna.
kalviteras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Sept 2018, 07:53
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

Tänan Rabarebane.
Selle teema võiks lukku panna, see pole enam ammu elektriteema. Aga siiski, Urmas, ma ei üritanudki oma esimeses postituses väga detailselt kirjeldada, sest olin kindel, et nagunii on pilti vaja. Kui mõni "tarkpea" oleks ilkumise asemel öelnud, et pilti saab lisada ainult siis kui oled registreeritud kasutaja, oleks veidi normaalsemalt asi kulgenud.
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ikka on teised süüdi...
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

kalviteras kirjutas: 04 Sept 2018, 20:42 Tänan Rabarebane.
Selle teema võiks lukku panna, see pole enam ammu elektriteema. Aga siiski, Urmas, ma ei üritanudki oma esimeses postituses väga detailselt kirjeldada, sest olin kindel, et nagunii on pilti vaja. Kui mõni "tarkpea" oleks ilkumise asemel öelnud, et pilti saab lisada ainult siis kui oled registreeritud kasutaja, oleks veidi normaalsemalt asi kulgenud.
Kust peaks registreerunud kasutajad teadma, et registreerimata ei saa pilti lisada?
Sellel ajal, kui internet oli veel internet, ei saanud kusagil ilma registreerimata postitada. Vanasti oli elementaarne, et kui tahtsid sõna sekka öelda, siis esimese asjana tegid omale kasutaja. See on mingi viimase aja mood, et üldse leidub kohti, kus iga mats tänavalt võib oma postituse koheselt netti oksendada.

Teine asi, Siin foorumis ei lukustata teemasi. Ja MIKS peaks üldse neid "lukku" panema? Kui keegi leiab, et tal on selle teema kohta midagi kasulikku lisada, siis kes oled Sina ütlemaks, et olge nüüd vait ja ärge rohkem kommenteerige. Me oleme siin foorumis oma vabast ajast, võrdle seda õlleka tagatoas istumisega, kus kõik ajavad mõnusalt juttu. See EI OLE koht, kus algajad PEAVAD asjalikku nõu saama ja pärast seda "läheb teema lukku".

Ja kolmandaks - elektriteemal.
Kirjutad, et esimese kategooria elektrik vs. kolmanda kategooria elektrik. Mul tuli meelde kohe Bulgakovi "Meister ja Margarita", kus Woland ütles einelauapidajale: "Sellist asja ei ole olemas, nagu teise värskuskategooria tuurakala. Värskuskategooriaid on ainult üks - esimene ja viimane. Teise värskuskategooria tuurakala on lihtsalt roiskunud".

Vanasti oli veel selline väljend nagu "bilansivõimeline raamatupidaja". Ajast, mil saalitäis tädisid toksis ühest tabelist numbreid teise. Mina ütleks samamoodi, et kui raamatupidaja ei ole bilansivõimeline, siis ta ei vääri üldse raamatupidaja nime.

Mis sellel kõigel ikkagi elektriga seost on? Elektrialal pädev ja ennast kindlalt tundev inimene suudab iseseisvalt tuvastada kruviklemmi, selle funktsiooni ja asukoha skeemis/paigaldises. Seda isegi sellel juhul, kui ta kohtab antud kujuga kruviklemmi esimest korda elus.
Seda olenemata kategooriast, järgust, kutsetunnistusest või üldse haridust tõendavast dokustaadist.
Samuti iga inimene, kes on rikkevoolukaitset paigaldanud, teab, et selle tarbijate neutraalid käivad läbi RVK ja vajavad järelikult eraldi klemmliistu selle jaoks. Ja kui neutraal läheb RVK-sse sisse, siis ta peab ka teiselt poolt välja tulema. Ja kui keegi on sinna taha paigaldanud midagi, mis näeb välja nagu kruviklemm, siis ta ilmselt ongi kruviklemm.

Nüüd kui foorumisse ilmub tegelane, kes oma kogemuse, teadmiste või kasvõi kõhutundega ei suuda ülalkirjeldatut välja mõelda ega ka pädevalt kirjeldada (a'la RVK-st lähevad väljuvad neutraalijuhtmed kõrvalolevate kitsaste liistakate külge - kas need on lihtsalt klemmid või midagi keerulisemat), siis pole mõtet imestada, solvuda või pikalt heietada teemal, miks teised foorumiliikmed... üleolevalt suhtuvad.
Horvutsius
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Horvutsius »

Aamen! PS tahaks tervitada kõiki esimese kategooria elektrikuid
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kalviteras kirjutas: 02 Sept 2018, 21:43 huvitav kuidas ma küll peaksin neid vidinaid kirjeldama, mille nime ma ei tea ja mida ma üldse esimest korda kilbis näen? olen mitmeid kilpe ühendanud ja ühtteist elektrist ikka omaarust tean.

haledad anonüümsed koomikud....
ma olen omastarust ikka liikluses osalenud , jalgrattaga sõitnud, olgugi et C ega B ega A kat lube pole ja ühtegi autot pole varem juhtinud küll ma kuidagi rekkajuhina hakkama saan.
Vasta