Suvemaja peakaitse

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
joosu
külaline

Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas joosu »

On mul niisugune väike suvemaja 18m2 suurema vana suvilakooperatiivi väike osa. Kogu suvilakooperatiivi peakaitse on 3x63A, Kokku 12 suvilat. Mõned kahekorruselised ja igasuguseid. Kutsusin elektriku oma osa ülevaatama ja korrastama. mõnel on 3-faasiline vool ja üksikutel ühefaasiline. Tahtsin ka alates jaotuskilbist uut kaablit ; mis marki kaabel see peaks olema. Elektrik ütles, et võimalus on 3x10A või 1x20 A. Kuigi 3x10 on rohkem kui 20 soovitas elektrik 1x20A. Kas see on õige ettepanek?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Oeh. Kuidas te ei suuda siis aru saada, et kas 1*20 või 3*10 (või mingi muu asi) sõltub sellest MIDA SEAL TEHA ON VAJA. Kui suvalia ainuke uba on logelemine ja vbl mõnda läpparit või akut laadida siis on see 1*20 küll ja veel. Aga kui tuleb kunagi tahtmine sinna mingi elektrimootoriga vidinas soetada (saag või mahlapresss või kasvõi 3f saunakeris) siis oleks juba 3*16 väga hea lahendus. Seega hakka pihta sellest mida seal kasutada on vaja.
A.S.
külaline

Re: Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas A.S. »

joosu kirjutas: 09 Aug 2018, 17:55 Kuigi 3x10 on rohkem kui 20 soovitas elektrik 1x20A.
Kusjuures 3x10 ei pruugi reaalselt olla rohkem (kuigi puht matemaatiliselt tundub, et justkui oleks), 3x25 juba oleks, mina paneks sellise. :P
joosu kirjutas: 09 Aug 2018, 17:55 Kas see on õige ettepanek?
Jah. Kui on valida vaid nende kahe variandi vahel. Kuigi mina paneks võimalusel veel veidikene suurema.
 
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

3x10 on kõige viletsam lahendus üldse. Kui võimalik kauple 1x25 välja, aga 1x20 on ka hea nii väiksele majakesele. Tänapäeval (uusi) kodumasinaid 3F praktiliselt ei ole või saab alati 1F analoogi. Kerised muidugi välja arvatud.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mul oli eelmises elamises 1x20. Sai kõik asjad aetud ja ei jäänud ükski aparaat kasutamata. Kui panna 3x10 siis läheks ju raskeks isegi lihtsa köögiga majandamine (boiler, elektripliit,pesumasin) jne.
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 09 Aug 2018, 20:50 3x10 on kõige viletsam lahendus üldse.
Meil maal kahjuks on see variant ja peab tõdema, et kui 3F saag töötab, siis veekannu soojendama ei saa panna, isegi 1F-se aparaadiga keevitada ei saa paari minutit ilma, et kaitsme välja viskaks, sest keevitus nõuab 16A kaitset. Võib-olla krõbeda külmaga talvepäeval saaks, aga siis me ei ole maal.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
joosu
külaline

Re: Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas joosu »

Suur tänu asjatundjatele, ju siis elektrik oskas õieti soovitada. Ma ise algul mõtlsin, et 3x10 on rohkem aga kui elektrik ütles, et paned oma 800w kohvimasina järgi, mis sa siis selle ülejäänud 200 w peale hakkad jne. Linnas korteris ka 1x32 A ja kõik saab tehtud. tänud veelkord!
joosu
külaline

Re: Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas joosu »

Ununes veel see asi et mis marki maakaabel, ca 50 jm see peaks olema? Kraavi kaevan ise käsitsi- ega elektrik seda pea tegema.
saladeko
külaline

Re: Suvemaja peakaitse

Lugemata postitus Postitas saladeko »

AXPK 4G16 kõige odavam ja tulevikus kui tahad 3F on valmidus olemas.
Vasta