Põrandaküte ajutiselt suuremale temperatuurile

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Saunats
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Juun 2018, 16:05

Re: Põrandaküte ajutiselt suuremale temperatuurile

Lugemata postitus Postitas Saunats »

@plb Nii see päris ikka ei ole. Kasutaja määratud temperatuurgraafik on ülemusik ja külma põrandat kartma ei pea. Käin hommikul ca 8 ajal dušši all, kui elektrihind on juba kallis. Küttegraafikult on näha, kuidas põrand on ca 6 ajal maksimum lubatud temperatuurin üles köetud ning siis 8ni langenud täpselt minu seatud temperatuurini. Temperatuurivahemik on mul seatud 24-30, päeval 18 kuna siis vannutuba eriti ei kasuta. Selles vahemikus ta vastavalt hinnale askeldabki. Ausalt öeldse jalale vahet ei ole kas on 24 või 30...hea soe on ikka. Säästab ca 25-30% võrreldes sellega kui kogu aeg peaks punkti pealt 27C hoidma. Eesmärk on ikkagist hea soe põrand, mitte number 27.
sääst
külaline

Re: Põrandaküte ajutiselt suuremale temperatuurile

Lugemata postitus Postitas sääst »

MIs see tasuvusaeg sellel regulaatoril tulla võib?
Saan aru, et sõltub mitmest tegurist. Aga sinu konkreetse näite korral? Palju see 25% sääst kWh-des on?
Ma pole kunagi mõõtnud/arvestanud kui suur see põrandakütte kulu on. Endal oli vast u 700W-ne ligi 4 m2-l.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Põrandaküte ajutiselt suuremale temperatuurile

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

sääst kirjutas: 14 Juun 2018, 22:06MIs see tasuvusaeg sellel regulaatoril tulla võib
Mis pagana tasuvusaega te sellistel asjadel taga ajate? Kui suur su iPhone tasuvusaeg on või robottolmuimeja vms?
Külaline
külaline

Re: Põrandaküte ajutiselt suuremale temperatuurile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hullupööra vaba aega käes, saab vidinate tasuvusaegu arvutada ja exceli tabeleid pidada.
Külaline
külaline

Re: Põrandaküte ajutiselt suuremale temperatuurile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mul on vannitoa (u 12 m2) põrandaküttel omaette arvesti ees.
Aastate lõikes on võtnud 1332, 2197, 2173 kWh/aastas, sõltuvalt sellest kui põhja kasutajad selle on keeranud.
Selle aasta esimese kvartaliga võttis 855 kWh
sääst
külaline

Re: Põrandaküte ajutiselt suuremale temperatuurile

Lugemata postitus Postitas sääst »

Küülaline kirjutas: 15 Juun 2018, 01:33
sääst kirjutas: 14 Juun 2018, 22:06MIs see tasuvusaeg sellel regulaatoril tulla võib
Mis pagana tasuvusaega te sellistel asjadel taga ajate? Kui suur su iPhone tasuvusaeg on või robottolmuimeja vms?
Erinevalt iPhone'ist ja robottolmuimejast ongi selle juraka eesmärk elektrikuludelt säästa. Seega nagu teataval määral õigustatud küsimus.

Saan aru, et kasutaja liideses näeb ka palju sa juba hinnanguliselt säästnud oled.
Vasta