Integreeritud köögitehnika ühendamine (palun abi)

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
mR.pliit
külaline

Integreeritud köögitehnika ühendamine (palun abi)

Lugemata postitus Postitas mR.pliit »

Tere,

Lugesin pliidi-ühendamise teemasid, aga minule sarnast ei leidnud.
Nimelt probleem on selline. Kööki on toodud eraldi pistik kubule, nõudepesumasinale, külmikule ja köögi töötasapinna pistikutele.
Aga köögitehnika jaoks on jäetud ainult üks 3F C16A kaitse ja toodud harukarpi 5G2,5 kaabliga. Mul oleks vaja ühendada integreeritav ahi 1f 3,6kW ; mikrolaine ahi 1f 2kW, induktsioonipliit 1f 7kW.

Kas kõik need seadmete toited on võimalik ära lahendada ühe C16 3f kaitselüliti ja 5G2,5 kaabliga?
Ma ise mõtlesin iga faasi alla ühendada üks tarbija ja N oleks neil siis ühine.
Mikrolaine ahi tarbiks max koormuse ajal 8,6A
Ahi tarbiks max koormuse ajal 15A ( ei ole elus veel ette tulnud, et peaks nii maksimumi peal kütma)
Pliiti kasutaks ainult 2 plaati korraga, seega 3,3 kuni 3,4 kW = 14A ( üle kahe plaani pole ka vaja läinud kunagi)

Minul endal juba pea lõhkeb, kas saaks nii ära lahendada või mitte?
Palun targemate inimeste abi, võibolla on kellelgi kogemus.

Ma lisan ka pliidi pildid, ainuke asi millele ma pihta ei saanud on see SINGLE ZONE 3KW. Netis surfates on pliidi plaadid 1.2 - 2.2 kW.'

https://imgur.com/a/2H49J05
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Integreeritud köögitehnika ühendamine (palun abi)

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Pliidiplaat ühenda kahefaasilise skeemi järgi (pildil parempoolne) ja kolmandale faasile ahi. Mikro ühenda töötasapinna pistikusse.
mR.pliit
külaline

Re: Integreeritud köögitehnika ühendamine (palun abi)

Lugemata postitus Postitas mR.pliit »

Parema skeemi peal on kirjas only NL, ehk siis ainult hollandlastele.
Minul oli kaasas juhe mis sobib vasakult teisele skeemile. Kas seda juhet tohib siis lahti ühendada? Hetkel on L1 ja L2 kokku pressitud.

Aga põhimõtteliselt kui ma paneks L1 ühe faasi taha ja L2 teise faasi taha. N-id paneks nagu ikka N külge. Kas siis hakkavad 2 pliidi küttekeha töötama 1 faasi pealt ja 2 küttekeha teise faasi pealt? Ja tööpinge oleks neil ju ikka 230?.

Või kas keegi teab mis loogilises järjekorrad need küttekehad seal ühendatud on. Pliidist endast tuleb välja L1 L2 N1 N2 ja maandus. L1 ja L2 on kokku keeratud. Samuti N1 N2. Kas nii ei saa olla, et L1 ja L2 on tegelikult üks ja sama ahel pliidi sees? Et kui ma nüüd L1 panen 1 faasi alla ja L2 teise alla, et nende vahel siis lühis ei teki?.
mR.pliit
külaline

Re: Integreeritud köögitehnika ühendamine (palun abi)

Lugemata postitus Postitas mR.pliit »

Lisan veel pilte pliidi korpusest. Juhtmetel olid ühed otsad pressitud. Teistel olid sellised pistikud küljes.
https://imgur.com/a/PMBiDAo
A.S.
külaline

Re: Integreeritud köögitehnika ühendamine (palun abi)

Lugemata postitus Postitas A.S. »

mR.pliit kirjutas: 19 Mai 2018, 21:46Aga põhimõtteliselt kui ma paneks L1 ühe faasi taha ja L2 teise faasi taha. N-id paneks nagu ikka N külge. Kas siis hakkavad 2 pliidi küttekeha töötama 1 faasi pealt ja 2 küttekeha teise faasi pealt? Ja tööpinge oleks neil ju ikka 230?
Jah, nii teegi, kõik on õige.
 
mR.pliit
külaline

Re: Integreeritud köögitehnika ühendamine (palun abi)

Lugemata postitus Postitas mR.pliit »

Suur tänu vastuste eest!
Vasta