Küsimus köögitehnika kohta

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Marshall91
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Apr 2018, 19:28

Küsimus köögitehnika kohta

Lugemata postitus Postitas Marshall91 »

Tere,
vabandan kohe ette ära kui see asi tundub väga rumal aga mind siiski huvitab.

Nimelt elan Tartus, Annelina 9 kordses paneelikas. Teen siin vaikselt remonti. Ja nüüd järgmisena plaanin ette võtta köögi. Juhtmeid korteris ma ei vaheta, kuna ei näe vajadust selle järgi ja teiseks on see päris kulukas projekt + paneelid nendes majades naeravad perforaatorile vastu lihtsalt. Väga kõvast materjalist on tehtud.

Mul tekkis probleem kui ma hakkasin valima endale köögitehnikat. Tahaks muidugi integreeritud, et oleks kaasaegne. Ma valisin omale kõik ilusti välja ja pärast lõin kokku tarbimise.
Induktsiooniga pliidiplaat: koguvõimsusega 5800W
Integreeritud ahi: koguvõimsusega 2500W

Siis hakkasin mõtlema, kas see jõupistik kannatab üldse selle välja kui need mõlemad sinna ära ühendada.
Siin tekkis väike error. Ma ei ole seinas juhtmeid mõõtnud aga automaat seisab praegusele pliidile ABB S191 B20 - ehk siis 20A
Ma huvipärast liigutasin praegust pliiti, et vaadata mis võimsusega ta ise on ja sealt vaatas vastu mulle selline asi(Pliit ise on mingi vana Strömbergi elektripliit):
Pilt

Pistik kuhu ta on ühendatud on:
Pilt

Pliiti olen kasutanud 3 rauda korraga, 2 rauda + ahi(200-220 kraadi), isegi olen pannud korra 3 rauda + ahi.
Minu küsimus on see kuidas see on võimalik(kaitset pole kunagi välja löönud ega midagi sellist)
Ja kas ma saaks pm sinna pistikusse ühendada oma ennem valitud seadmed koguvõimsusega 8,3kw?

*Mul on igaks juhuks juba valitud ka nõrgemad seadmed ka veidi, koguvõimsusega 6,6kw.
Kes teab, valgustage palun.
Vabandust kui väga pikk sai. :)
Külaline
külaline

Re: Küsimus köögitehnika kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oleneb kui vanad juhtmed on, aga arvatavasti oleks mõistlik vahetada siiski. Olen näinud vanu alumiiniumjuhtmeid ja nende isolatsiooni olukord ja see pilt meelt rõõmsaks ei teinud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Küsimus köögitehnika kohta

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siin pole pliidini veetud juhtmete seisukorra ega läbimõõtude kohta andmeid. Kui varem tehti elekter õigesti siis mõlemad pliidid enam vähem sama võimsad ja üks sobib teisega asendada.
Muidu juhtmete seisukorrast saab kohe soti selgeks kui teha kas mõõtmised või pelk visuaalne ülevaatus. Sisetunne ütleb, et kui isolatsioon pude ei ole siis kasutada võib edasi.
Siililegiselge
külaline

Re: Küsimus köögitehnika kohta

Lugemata postitus Postitas Siililegiselge »

Tee remont ära köögis ja hakka tarbima. Pärast vead ikka uue kaabli. Olen kümneid kordi vedanud remonditud köökidesse uusi toitekaableid!!! Tavaliselt on paneelikates köögid trepikoja poole ja sealt ei ole väga keeruline kaablit kilpi vedada. Aga üleüldiselt on see loll suhtumine, et ei vaheta kaableid enne remonti. Kui sa ei vaheta, siis lase pädeval elektrikul enne asi üle vaadata. Ideaalis võiksid teha auditi. Oled sa üldse toosides juhtmeid vaadanud, kontrollinud?
Marshall91
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Apr 2018, 19:28

Re: Küsimus köögitehnika kohta

Lugemata postitus Postitas Marshall91 »

Aitäh teie kommentaaride eest, ma lähipäevil mõõdan kindlasti juhtme läbimõõdu ära. Aga muidu maja on 86 aasta oma ja ülten ilma liialdamiseta, et juhtmetel siiamaani ei ole märganud mingeid väsimuse märke ( vahetasin ära kõik pistikud ja lülitid, esikus on kipslagi), kõigil juhtmetel ümbris väga elastne ja ei pudene ega mitte midagi sellist, tuleb ära tangidega tõmmates päris raskelt. Mis puudutab seds pliidi teemat, siis kutsusin ühe tuttava elektriku, kellega saaks nõu pidada
Vasta