Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ühendaja
külaline

Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Oleks vaja teha pliidi ja ahju jaoks hargnemine.
Sisse tuleb kiuline 3G4 mm2 vask. Pliidile hargneks pliidiga kaasas olev juhe (pliidi õpetuse järgi ühendada ühe faasi alla 2x1,5 mm2, sama neutraaliga) ja ahju juhe on 2,5 mm2 vask (1-faasiline). Grupi kaitse 20 A.

Kas usaldaksite seda ühendust tegema Wago 32 A avatava vedruklemmiga (sobilik kuni 4 mm2 kiud- ja plankkaablile)?
Või oleks kindlam kasutada mõnd kruviklemmi, millist? 4 otsa on vaja ühendada.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ühendaja kirjutas: 15 Apr 2018, 12:22pliidi õpetuse järgi ühendada ühe faasi alla 2x1,5 mm2, sama neutraaliga
Aga kuidas pliidi õpetuse järgi maandus ühendada?
Kui grupikaitse on 20 A, jagaks nii pliidile kui ahjule 3x4 mm².
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Pliidi maandus, mida on üks 1,5 mm2 kolla-roheline, ühendada nii nagu ikka - sissetuleva 4 mm2 kollarohelisega. Sealtki tuleb teha hargnemine ahju jaoks - üks 2,5 mm2 kolla-roheline.
Ei ole vist mõtet kummalegi Cu 4 mm2 anda, sest ahju juhe on nagunii ise 2,5 mm2.

Küsimus ongi, et millist ühendust/klemme usaldaksite sellise ühenduse tegemiseks, kus on koormust kuni 20 A.
Wago lülititoosides valgusti ahelates on väga ok, aga pliidi ja ahju jaoks....? Kirjade järgi jah on ok, aga...miskit kripeldab:) Iseenesest oleks 5-se Wago (4-st pole vist olemas) suletava klemmiga asi lihtne lahendada.

Et kõik oleks selge, siis väike eskiis ka:

Pilt
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Ekh et siis köögikapi taga on olemas toide 3G4 Cu ja nüüd vaja ühendada nii pliit kui ka ahi.
Külaline
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui sul on liini ees 20A kaitse siis lähed peale hargnemist edasi 4mm2 soontega/kaabliga. Hargnemisest edasi lähed pliidi ja ahjuni kiulise soonega, ühendamiseks kasutad klemmliistu. Peene soone otsa paned hülsi.
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Ikka üks hargnemine on. Kuhu ma selle 4 mm2 soonega veel edasi lähen? Sinna olemasoleva 4 mm2 soonte otsa olekski vaja ühendada pliit ja ahi, üks hargnemine koha ahju taga, pliit ahju kohal. Peenemaid sooni justkui ei saa üle koormata, sest nende koormus on piiratud pliidi/ahju endaga - s.t need tehase kaablid kannatavad ka vastava seadme täiskoormust.
Külaline
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

OK. Kui ise täpselt tead, siis ära rohkem küsi ja vastuseid oota. Sul näikse olevat oma teooria asjast ja ootad sellele kinnitust. Võid üksi edasi vaielda.
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Ma püüan aru saada, et mis moodi sa soovitad teha. Ise pakun jah üht varianti aga kahjuks ei osanud su versioonist aru saada. Hea nõu ikka oodatud ja kui mu variant on vale või kehv, siis hea ka praktikute arvamust teada.
A.S.
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas A.S. »

ühendaja kirjutas: 15 Apr 2018, 15:53 Peenemaid sooni justkui ei saa üle koormata, sest nende koormus on piiratud pliidi/ahju endaga
Ära ole ülemäära optimistlik, rikke korral on kõik võimalik.
ühendaja kirjutas: 15 Apr 2018, 15:53 s.t need tehase kaablid kannatavad ka vastava seadme täiskoormust.
Seda nüüd küll, paraku peaks siis selle kaabli ees ka sobilik kaitse olema.
 
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Arusaadav. Kuidas siis ikkagi teha? Liigun siis ahju 4-ruuduse kaabliga?
Siis on ikkagi küsimus, kuidas teha hargnemine, kuhu on vaja ühendada 4 kaablit (toide, ahi, kaks pliidi faasijuhet)?
Iseasi, kas ahju klemmi alla saab sellist asja ühendada, seal kleepekas peal ja garantii kaob. Klemmi alla ka ei pruugi mahtuda.
Ideaalne muidugi oleks, kui pliidi ja ahju juurde tuleks kaks eraldi gruppi aga tuleb vaid üks, 3G4, 20 A. On see tavapärane või reeglina ikka eraldi toiteliinid tuuakse?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

A.S. kirjutas: 15 Apr 2018, 18:54paraku peaks siis selle kaabli ees ka sobilik kaitse olema
See ei kehti seadmega komplektis oleva kaablijupi kohta.
wag0
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas wag0 »

Wago avatav klemm on ideaalne sinna ja kõikjale mujale sinu elamises.
Terve saksamaa on nende wagode najal üles ehitatud, sealhulgas ka minu elamine.

Kestavad seal toosis arvatavasti kauem kui sina. Ja algajale on see lihtsalt ideaalne valik, kuna valesti seal väga ühendada neid sooni ei saa ja kui peakski midagi valesti ühendama saab kangi lahti teha ja korrektselt ühendada, ilma kaablile mingit kahju tegemast.
saladeko
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas saladeko »

Kui sa kleepsu maha ei taha võtta siis ühenda 2,5mm juhtmed sinna 4mm külge. Lihtsalt kui sa tarbid ahju ja pliidiplaati pidevalt ja kaua suurel koormusel, siis see võib su peenele kaablile haiget teha ja 20 A kaitse kilbis lihtsalt ei rakendu enne, kui hilja.
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Tänud vastajatele.
2,5 mm2 jääb ainult ahjule nii nagu on tema originaaljuhe ja 2x1,5 jääb pliidile, nii nagu on tema originaaljuhe. Need otse ühendatud 4 mm toitekaabliga, mis tuleb kilbist. Pudelikaela 2,5 mm2 näol, mis toidab nii pliiti kui ahju ei jääks.

Aga tundub teisalt jah loogiline, et see kaitseseadme lisamise nõue ei saaks kehtida, kui tegemist on seadme originaaltoitekaabliga. Sest näiteks läptoppi võrku ühendades kasutan ju ka peenikest adapterijuhet ja seadme rikke korral ma võin selle üle koormata ja pistikupesa 16 A kaitse ei rakendu. Sellise "mittetäislühiselise" rikke vastu ei saagi kaitsta seadme originaal ahelaid kuidagi....

Aga kogu küsimus seisnes siiski selles, kas wago 32 A klemmid on usalduväärsed, kui mul on ahi ja pliit taga ja seejuures vool ei tõuse üle 20 A. wag0 vastus on julgustav. Lihtsalt "vanakooli" lahenduste eelistajana tundub selline jubin "kahtlane", kus klemm läheb nii õrnalt ka lihtsalt kinni versus kruviklemm, kus ma oma käega kõvasti ühenduse pingutan. Aga ju mu hirm on natuke asjatu...
Külaline
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oh Hissand! Originaal (peenikesed) kaablid, mis on seadme küljes ühendad toitega läbi pistiku(pesa), siis on ok. Kui sa ühendad nad klemmiga otse toitekaabli külge kuskil harukarbis, siis EI OLE ok.
wag0
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas wag0 »

ühendaja kirjutas: 16 Apr 2018, 13:59 Tänud vastajatele.
2,5 mm2 jääb ainult ahjule nii nagu on tema originaaljuhe ja 2x1,5 jääb pliidile, nii nagu on tema originaaljuhe. Need otse ühendatud 4 mm toitekaabliga, mis tuleb kilbist. Pudelikaela 2,5 mm2 näol, mis toidab nii pliiti kui ahju ei jääks.

Aga tundub teisalt jah loogiline, et see kaitseseadme lisamise nõue ei saaks kehtida, kui tegemist on seadme originaaltoitekaabliga. Sest näiteks läptoppi võrku ühendades kasutan ju ka peenikest adapterijuhet ja seadme rikke korral ma võin selle üle koormata ja pistikupesa 16 A kaitse ei rakendu. Sellise "mittetäislühiselise" rikke vastu ei saagi kaitsta seadme originaal ahelaid kuidagi....

Aga kogu küsimus seisnes siiski selles, kas wago 32 A klemmid on usalduväärsed, kui mul on ahi ja pliit taga ja seejuures vool ei tõuse üle 20 A. wag0 vastus on julgustav. Lihtsalt "vanakooli" lahenduste eelistajana tundub selline jubin "kahtlane", kus klemm läheb nii õrnalt ka lihtsalt kinni versus kruviklemm, kus ma oma käega kõvasti ühenduse pingutan. Aga ju mu hirm on natuke asjatu...
No ega niisama neid klemme turule ei lasta, ilmselgelt on need testitud ja vastavad kirjas olevatele andmetele.
Vot need vanakooli ossid ongi kõik ära hirmutanud neid wagosi kasutamast.

Sinule on see ideaalne lahendus. Pole sul vaja ei hülsse ega hülsitange, kuna antud klemmi saab ka kiulist kaablist panna. Laks kõik juhtmed harutoosi kokku ja klemmide külge. 2 minutit ja asi ants.
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Külalisele - pliidil vaid hülsitud otsad.
Külaline
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Need hülssidega otsad on selleks, et sa ise paneksid sinna otsa pistiku, mis sobib su pistikupesaga komplektselt.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

wag0 kirjutas: 16 Apr 2018, 19:35 Pole sul vaja ei hülsse ega hülsitange, kuna antud klemmi saab ka kiulist kaablist panna. Laks kõik juhtmed harutoosi kokku ja klemmide külge. 2 minutit ja asi ants.
Kuigi teema algatajal on juhtme otsad hülsitud, siis tekitas minus mõningasi kahtlusi sinu soovitused. Miks ma ei taha sinu soovitust, mitte hülsitada, tõsiselt võtta? Asi selles, et aastaid tagasi oli siinses foorumis teema, kas hülsitada või mitte. Igatahes tookord jäi kõlama enamuse asjalike kommentaatorite arvamus, et mõteka(s)m on hülsitada.
Sai isegi täna üks viie spot-valgustite jada+LED-riba jaoks ühendused tehtud ja kõik otsad sai hülsitatud. No võttis see aega sutsu rohkem, ca 20-30 minutit(vist 40 otsa), aga see-eest tean, et olen teinud kõik õigesti. Ühendamiseks kasutasin wago "korduvkasutatavaid" klemme. Vot need on tõesti ideaalsed laisale inimesele, eriti kiuliste(hülsitud) kaablite puhul.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Peale hülssimist ei ole pind enam silinder, vaid "käänuline". Kas ei või see teravam käänukoht sattuda klemmi alla ja kontaktpind jääb väiksem? Kui kiud näpitsate vahel kergelt punuda ühtlaseks silindriks, on pind oarem? Kruviklemmi all muidugi kindlalt hülss.
Philipshue
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Philipshue »

Pane wagodega kokku ja asi klaar. Aga endale ma sellist eriristlõikelist käkki kuhugi ahju taha ei teeks!!!!!
ühendaja
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas ühendaja »

Kuda siis nõuetekohaselt saaks olukorda lahendada, arvestades, et kaablid veetud. Grupi ette 16 A kaitse siis ainus variant?
Wag0
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Wag0 »

Tavaliselt jah paneksin ka mina hülsi. Aga antud klemmi puhul mitte ( wago 221)
Ja just sama põhjusel mida kasutaja 'ühendaja' mainis. Aga eks oleneb mingil määral ka missugused hülsitangid on.
Külaline
külaline

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui hargned 2,5mm2 kaabliga, paned 16A kaitsme, kui hargned 1,5mm2 kaabliga, paned 13A kaitsme. Kaitse käib kõige väiksema ristlõike järgi. Üldiselt valitakse kaabel ja kaitse tarbija võimsuse järgi. Kui sul on vaja 20A, siis pead kaabli jämedama panema, 2,5 ja 1,5 jäävad väheks.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Hargnemise tegemine pliidi ja ahju jaoks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 17 Apr 2018, 17:43Kaitse käib kõige väiksema ristlõike järgi
Nagu juba öeldud, ei kehti see seadmega komplektis oleva ühenduskaablijupi kohta.
Vasta