Harukarp keldrisse

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Murei
külaline

Harukarp keldrisse

Lugemata postitus Postitas Murei »

Tere!
Olen suht võhik elektri alal, aga kuna keldrisse on veetud nüüd uued juhtmed, siis tekkis ka soov sinna pistiku soovi paigaldus. Küsimus seisneb selles, et kas mul oleks võimalik harukarbi abil viia nii lampi vool kui ka pistikusse vool? Ma ei tea, kas ma üldse mõtlen õigesti, aga ma kujutan ette, kuidagi sealt tuleb üks põhi juhe, ning siis peaks vist poest ka teist elektri juhet ostma, et vedada see pistikusse. Ühesõnaga. Ma loodan, et keegi sai aru mu mõttest, mida ma soovin teha. Ahjaa.. Üks probleem sellega veel. Kui ma võtaksingi selle enda keldri lambi põhi juhtmest voolu, siis kas pistikust vool ära ei kao, kui ülevalt keegi kogu keldrist tulesid kinni pane?
Külaline
külaline

Re: Harukarp keldrisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas tegu on eramuga või kortermajaga? Kortermaja puhul on oluline selgeks teha kas uued kaablid sinu keldris tulevad sinu korteri voolumõõtjast või maja üldvalgustuse klemmidelt. Põhimõte selles, et sinu keldri pistikupesade toide peaks olema veetud sinu korteri voolumõõtjast, mitte (üld)valgustusega seotud harukarbist.
Murei
külaline

Re: Harukarp keldrisse

Lugemata postitus Postitas Murei »

Voolumõõtjat korteris pole. See on kaugloetav ja hoopis ühistu mingi x ruumi viidud maja rekonstrueerinise käigus. On ainult kaitsmed.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Harukarp keldrisse

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui sa kortermajas oma kekdriboksi paned näiteks külmiku, siis maksavad teised ka sinu elektri eest.
Külaline
külaline

Re: Harukarp keldrisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Edu kortermaja keldris üldelektriga suskimisel! Sulle väänatakse kõik ammused, praegused ja tulevased elektrikaod kaela. Ja tõesta, et sa pole eesel.
P.S. Küsimuse esitamisviisist võib aru saada, et küsija on väga elektrikauge inimene. Võiks piirduda vaid lüliti lülitamise ja pistiku pistmisega.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Harukarp keldrisse

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kasuta vargapesa:
1_1_13663488.jpg
1_1_13663488.jpg (39.65 KiB) Vaadatud 2121 korda
Külaline
külaline

Re: Harukarp keldrisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jep. vargapesa keldriboksi lakke ja seal siis külmikusse, bitcoini kaervuritesse (see pane kindlasti nii võimas, et juhtmed parajalt kuumaks lähevad) ja muudesse suurema tarbimisega seadmetesse. las ühistu liikmed aitavad elektri arve kinni maksta, milleks nad seal muidu on. :rotfl:
Vasta