LED "torud"

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

LED "torud"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hommik,

Meil laes hetkel ligemale 100 58W tavalist luminofoor toru, mis nüüd järgemööda otsa saavad (eks vanus teeb siinkohal oma töö).
Torusid on palju ja töötavad tihti ka 12h ööpäevas, seega on päris arvestatav voolutarbimine.

Nüüd olen hakanud neid vaikselt juba led torudega asendama.
Alustuseks sai võetud kõige odavamad Orsami 1800lum torud. Need on silmnähtavalt halvema valgusjõuga, kui tavalised 58w luminofoor torud.
Järgmised asendused tulid juba Orsami Advance sarjast ja 3000lum. Üteks, et need on juba päris head ja kannatavad võrdlust luminofoor toruga, seejuures on ainult 20w.
Nüüd järgmise lambipaari juures enam neid 20w torusid polnud ja võtsin samamoodi Advance seeria omad ja pakil on kirjas 3100lum ning 20,6w vist (kusjuures odavamad kui need eelmised). Panin nüüd ühe sellised teise kõrvale vanasse valgustisse ja see 3100lum toru tundub natukene isegi halvem, kui see 3000lum oma.

Pakutud on ka, et vaheta valgustid ja saab veel rohkem valgust, kuid siis hakkab lagi päris kirju välja nägema (kui ühed on ühte masti ja teised mitte). Seega otsustan hetkel neid torusid järjepanu vahetada.
Kindel on see, et need 1800lum torud võrdlust tavalise luminofooriga ei kannata.
Samas olen natukene pettunud uutes Advance seeria omades, mis kirjade järgi justkui paremad peaksid olema, kui teps mitte seda pole.

Ei soovi enam luminofoor torusid, led on vaikne, süttib kohe ja töökojas on silmale sõbralikum (luminofoor kohati kuidagi väreleb), rääkimata voolutarbest.

Kes veel korralikke led torusid pakub, mis annaksid vähemalt samapalju valgust, kui luminofoor või isegi rohkem ja oleksid 1:1 tavalise valgusti sees vahetatavad?
Külaline
külaline

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pinna valgustatus 1 luks on 1 luumen valgusvoogu 1 ruutmeetrisele pinnale.
Seega kui tahad sama palju valgust saada, pead sama palju luumeneid lakke üles riputama.

Palju selle praeguse luminofoori toru luumeneid välja annab ?
Külaline
külaline

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ehk ei eksi kui arvan, et 58 vatised torud võisid välja anda ka 5200 luumenit igaüks? :scratch:
Külaline
külaline

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Mär 2018, 11:26 Ma ehk ei eksi kui arvan, et 58 vatised torud võisid välja anda ka 5200 luumenit igaüks? :scratch:
Täpselt nii ongi.
Kuid kui kõrvuti on kaks valgustit, kus mõlemas on kaks toru. 2x58w luminofoor ja 2x20W led (3000lum), siis mina oma vanade silmadega küll märkimisväärset vahet nendel ei tee. Kui siis ainult teadmine, et luminofoorid oli ligemale 12a. vanad ja ledid alla aasta.
Lisaks kiirgab luminofoor valgust 360* ja eks üks osa sellest jääb ka sinna valgustisse kinni.
Külaline
külaline

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Korralikku reflektoriga luminofoorvalgustisse jääb kinni max 10%.
Teine 10 % läheb kaduma , kui ruumi seinad/lagi on valgeks värvitud. Kui on miskit muud värvi, siis läheb rohkem kaduma.

Füüsikaseadused kehtivad alati, ja kui luumeneid ikka pole, siis ei tule kuskilt ka lukse... :jooma
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

See LED torude toppimine luminofoori kesta sisse on üsna mõttetu tegevus. Luminofoori ballast jääb alles ja see kütab endiselt ruumi. Seega see kokkuhoid pole nii palju kui arvutused näitavad. Kui see valgusti aga ringi teha selliselt, et elektroonika välja korjata siis läheb tööaeg pikemaks ja odava toru puhul võib juba toru hind koos ümberehitamisega jõuda valmis lambini. Paremad torud on hetkel kuskil 180lm/W. On võimalus pakkuda T8, 160lm/W, 150cm, 25W, 4000lm. Värvitemp 3000K, 4000K, 5000K, 6000K, Ra>80
Ei tea
külaline

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

dumbuser kirjutas: 21 Mär 2018, 18:51 See LED torude toppimine luminofoori kesta sisse on üsna mõttetu tegevus. Luminofoori ballast jääb alles ja see kütab endiselt ruumi. Seega see kokkuhoid pole nii palju kui arvutused näitavad. Kui see valgusti aga ringi teha selliselt, et elektroonika välja korjata siis läheb tööaeg pikemaks ja odava toru puhul võib juba toru hind koos ümberehitamisega jõuda valmis lambini. Paremad torud on hetkel kuskil 180lm/W. On võimalus pakkuda T8, 160lm/W, 150cm, 25W, 4000lm. Värvitemp 3000K, 4000K, 5000K, 6000K, Ra>80
Mis seal nii väga ringi ehitada ikka on? Ühe pesa alla voolujuhtmed kruvida ja maandus korpusele ning lamp sisse keerata. Luminofoori elektroonika võib ju seal korpusel edasi vedeleda. Keda too segab?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ei segagi see allesjääv asi seal mitte kedagi. Aga üsna vähestel lampidel on nende juhtmete ringitõstmine umbes minutipikkune. Enamusel läheb ikkagi palju rohkem aega. Lisaks on enam kui 6 aastat intensiivse kasutusega lampidel pea kogu plastik mis torude "vaatevälja" jääb niipalju surnud, et puutumisel läheb puruks ja pudiseb lumehelvestana alla. Torude kinnituse plastik on siiski enamasti säilinud. Pooltel juhtudel ei tule ka lambi korpus kuigi lihtsalt lahti ja kui ta peale lahtitulemist ühes tükis on siis on hästi läinud. Mingi 2 või 3 lambiga võib ju mürada aga kui on suurem hulk siis raiskad lihtsalt hunniku aega ära tulemus on ikkagi üsna olematu. Aga võibolla on mul lihtsalt viletsad lambid sattunud.
Külaline
külaline

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mulle öeldi kohe, et võib juhtmed ümber teha ja tegin ka. Osramil lisati, et ainult kirjaga otsast võib voolu peale lasta.

Valmis valgustiga on see probleem, et vahetada enamasti pole seal midagi ja hiljem vahetadki terve toote välja. Kuid kes mulle ütleb, et 3-5a. pärast enam sellised saada on? Lõpuks on lagi nagu juudi jõulupuu.
Lihtsalt torusid vahetades jääb visuaalne pilt samaks.

Hetkel tulid viimased 3100lum torud mulle 13.x + käibemaks, valgusti peale selliseid kaks.
Lihtsalt teema arenduseks. Võttes arvesse, et kahe pirni hind jääb koos käibega 30€ kanti ja sealt võiks u. 6000lum tulla. Kas tõesti on turul konkureeriva hinnaga valmis valgusteid?

dumbuser, lisa palun viide pakutud torudele: "On võimalus pakkuda T8, 160lm/W, 150cm, 25W, 4000lm. Värvitemp 3000K, 4000K, 5000K, 6000K, Ra>80."
Hea oleks koos hinnaga.
aach
külaline

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas aach »

aach see lollkasutaja igal pool foorumites muudkui räägib oma ime leedidest, aga kusagil kunagi ühtki näidet põle, või linki. :D
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED "torud"

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ega ta odav tükk ei ole. Umbes 16+KM. Aga täpsustan hinda.
Vasta