Kaablikraav

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere

Vabandan ette kui vale alateema aga paremat ei leidnud. Nimelt uuriks tausta, kas on võimalik rajada kaablikraavi / kaablitrassi ilma rasketehnikata. Probleem nimelt selles, et sõltuvalt asukohast on maapinnas 20..60cm paerähk / moreen ja edasi juba tihe lubjakivi.
Ma kujutan ette, et rasketehnikaga a la hüdrovasar jne. tehakse see kraav ära. Aga pärast on seda kaost ilmselt päris keeruline likvideerida.
Kas nt. on olemas ka mingeid nn. trassifreese või kraavifreese mis võiksid enda töö tulemusena natuke parema lõpptulemuse jätta?
Need pisikesed üheteljelised trassifreesid kahjuks ei sobi - liiga lahjad. Mul oleks nagu mälestus, et vene ajal käis traktoritel selline frees sabas - aga ma ei tea kas see ka pae sisse ennast näris. Pluss tänapäevastel traktoritel ma ei ole sellist küljes nagu kohanud.
Mis mõistlike alternatiive veel võiks olla?
Külaline
külaline

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõigepealt uuri krundi ja kaabli omanikult, et millise paigaldusviisiga ja kuhu ta tahab kaabli paigaldada.
Ja vastavalt sellele tuleks valida vahendid.
ping
:hello:
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Ma just uuringi, et milliseid paigaldusviise on?
Külaline
külaline

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 20 Mär 2018, 14:40 ... et millise paigaldusviisiga ja kuhu ta tahab kaabli paigaldada.
ping
:hello:
Minu teada on kaablile olemas kolm paigaldusviisi- õhuliin, lihtsalt maa peal vedelemas ja maa sisse tehtud kraavi paigaldatuna. Lugedes teema pealkirja, siis tekkis küsimus, et miks peaks teema algataja tahtma veel muud paigaldusviisi?

Urmas
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas: 20 Mär 2018, 14:40 Kõigepealt uuri krundi ja kaabli omanikult, et millise paigaldusviisiga ja kuhu ta tahab kaabli paigaldada.
Ja vastavalt sellele tuleks valida vahendid.
Külaline kirjutas: 20 Mär 2018, 17:57 Minu teada on kaablile olemas kolm paigaldusviisi- õhuliin, lihtsalt maa peal vedelemas ja maa sisse tehtud kraavi paigaldatuna. Lugedes teema pealkirja, siis tekkis küsimus, et miks peaks teema algataja tahtma veel muud paigaldusviisi?
Urmas
Mis teil inimestel ometigi viga on? (Kommentaari) kirjutada oskate, aga lugeda ei oska?

Janx4 küsis selge sõnaga kas on võimalik rajada kaablikraavi / kaablitrassi ILMA RASKETEHNIKATA

KAS nt. ON OLEMAS ka mingeid nn. trassifreese või kraavifreese mis võiksid enda töö tulemusena natuke parema lõpptulemuse jätta?

"Need PISIKESED üheteljelised trassifreesid kahjuks EI SOBI - LIIGA LAHJAD. Mul oleks nagu mälestus, et VENE AJAL KÄIS TRAKTORITEL SELLINE FREES SABAS - aga ma ei tea kas see ka pae sisse ennast näris.


PS. Mul on väga kahju, et ei oska algsele küsimusele nõu ega vastust anda. Lihtsalt ei suuda kõrvalt vaadata sellist täiesti huupi teemast möödalahmimist.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

vtl kirjutas: 20 Mär 2018, 19:21kirjutada oskate, aga lugeda ei oska
Tänapäeval üsna levinud - nimetatakse funktsionaalse lugemisoskuse puudumiseks.
Külaline
külaline

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küsimus on, et kas on üldse vaja paasi lõhkuda.
Kui kaabel on krundiomaniku oma siis omanik ise määrab, et kui sügavale ta kaabli panna tahab.
Kaabel saab olla ka 30cm sügavale paigaldatud ja ikkagi vastata nõuetele.
Mõnes kohas peab kaabli panema 2m sügavusele aga teisal või ka 20cm olla.
Kõik sõltub paigalduskohast ja ühenduspunktide asukohast.
Kõige lühem tee ei pruugi olla kõige odavam lahendus.
ping
:hello:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

See traktoritagune frees suutis asfalti kraapida. Paekiviga ta enam hakkama ei saanud. Kulus seal asfaldis kah päris ilusti.
Külaline
külaline

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas: 20 Mär 2018, 22:34 See traktoritagune frees suutis asfalti kraapida. Paekiviga ta enam hakkama ei saanud. Kulus seal asfaldis kah päris ilusti.
Aga pehmes pinnases peaks sellega olema igavesti hea kaablit või maaküttekontuuri panna?
Kuhu need kadunud on?
Külaline
külaline

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Mär 2018, 08:15 Aga pehmes pinnases peaks sellega olema igavesti hea kaablit või maaküttekontuuri panna?
Kuhu need kadunud on?
selleks on kaabliader, kui piisavalt ruumi traktoriga sõitmiseks.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Pehme pinnasega olid mingid muud mured. Vist oli see, et kui ei tegutsenud piisavalt kiiresti siis kuivasid kraavi seinad ära ja varisesid kraavi põhja ja lõpuks polnud enam sügavus see mis vaja.
Külaline
külaline

Re: Kaablikraav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Mär 2018, 08:15 Aga pehmes pinnases peaks sellega olema igavesti hea kaablit või maaküttekontuuri panna?
Kuhu need kadunud on?
MK-kontuuri paigaldatakse igal juhul ekskavaatoriga, igasuguste vana-aja freesidega tagasi pööre võimatu tegevus.
Lisaks peab ükskord kraavid kinni ajama, freesid seda ei suuda, selleks eraldi tehnikat kohale ajada ei ole enam otstarbekas.
Vasta