Programmkella ühendamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
viidik
külaline

Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas viidik »

Jäin hätta küsimusega, kas programkella toiteahelasse on vaja panna automaatkaitselüliti või mitte? Kui jah, siis kui suurele voolule? Tegemist on Theben Simplexa 601-ga – kasutusjuhendis pole võimalikust kaitsmest poolt sõnagi ja lahti lammutada ma seda ka ei raatsi, et vaadata, kas tal äkki mõnd sulavkaitset endal sees ei ole.
A.S.
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Toiteahelasse eraldi kaitset vaja panna pole.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Elektrilevi ei pannud oma liitumiskiplide kelladele omal ajal kaitset, kuid oma kodusele kellale võib küll panna, midagi halba see seal ei tee.
viidik
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas viidik »

Aitäh vastajatele.
Et mul on kilbis ruumi veel laialt, siis ma pigem kaldun selle igaks-juhuks-kaitsme poole. Aga mitmeamprine see võiks olla, kella voolutarve on ju peaaegu olematu? C0,5, C1, C2?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Siin läheb asi natuke käest ära juba. Kapis oleva kaitsme nö uba siiski vaid kapist väljuvat kaablit mahapõlemise eest kaitsta. Seega kui sinnakella ette panna mingi 1 amper siis peaks see teoreetiliselt juba hakkama seadet jälgima. Ma pole kindel aga oletan, et see programmkell põleb ka siis maha kui primaarahelat (toiteosa) läbiv vool on suurem kui umbes 50mA. Lühidalt pole suurt tähtsust kui väike see katse seal on. Kellal peaks olema endal kaitsemehhanism kas siis mingi eraldi kaitsme või näiteks mingi peenikese rajana kuskil trükiplaadil. Tihti on kella toide võetud selle kaitsme alt kus on koormus mida kell lülitab. Praktikas pole ma aga mahapõlenud kella kohanud.
viidik
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas viidik »

dumbuser kirjutas: 26 Veebr 2018, 00:55 Siin läheb asi natuke käest ära juba. Kapis oleva kaitsme nö uba siiski vaid kapist väljuvat kaablit mahapõlemise eest kaitsta. Seega kui sinnakella ette panna mingi 1 amper siis peaks see teoreetiliselt juba hakkama seadet jälgima. Ma pole kindel aga oletan, et see programmkell põleb ka siis maha kui primaarahelat (toiteosa) läbiv vool on suurem kui umbes 50mA. Lühidalt pole suurt tähtsust kui väike see katse seal on. Kellal peaks olema endal kaitsemehhanism kas siis mingi eraldi kaitsme või näiteks mingi peenikese rajana kuskil trükiplaadil. Tihti on kella toide võetud selle kaitsme alt kus on koormus mida kell lülitab. Praktikas pole ma aga mahapõlenud kella kohanud.
Pikk jutt – veenev jutt. Nii ma kõigungi oma otsuses ühest äärmusest teise. Ma arvan ise ka, et kellas endas peaks olema mingi kaitsemehhanism, aga mine sa neid odavama otsa omasid tea. Aga tõesti, mis liig, see liig, aitäh, dumbuser. :)
saladeko
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas saladeko »

Täpselt nii suure kaitsme panedki, et hakkaks seda seadet kaitsma, mida lülitad
Külaline
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

saladeko kirjutas: 26 Veebr 2018, 09:05 Täpselt nii suure kaitsme panedki, et hakkaks seda seadet kaitsma, mida lülitad
Liinikaitse ei pea seadet kaitsma.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

saladeko kirjutas: 26 Veebr 2018, 09:05et hakkaks seda seadet kaitsma, mida lülitad
Sellel ahelal peab nii kui nii oma liinikaitse olema. Kella kaitse oleks pigem lühise vastu kella ahelas.
Külaline
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui teha kogu maja 2.5 mm2 kaabliga, siis pole peale 16 A peakaitsme mingeid muid kaitsmeid pm vaja.
Kui peakaitse on 13 A, siis võid juba segiläbi 2,5 ja 1,5 mm2 kaableid kasutada aga nii väikest peakaitset lambist ise vist võrk ei paku?

3x16 A võimaldab pidevalt tarbida 3x16x230=11 kW ehk 264 kWh ööpäevas.

Mina omal ajal oma otseelektriga köetavas majas suutsin kord külmal jaanuaripäeval tarbida pool sellest...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 26 Veebr 2018, 14:23pole peale 16 A peakaitsme mingeid muid kaitsmeid pm vaja
Hea küll, tõesti, kuid rõhuga lühendil pm. Aga mis selle mõte on? Kui tahad tapeedi panekuks lüliti katte eemaldada või lambipirni vahetada? Lülitad kogu maja pimedaks ja külmkapi ka välja?
saladeko
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas saladeko »

Külaline kirjutas: 26 Veebr 2018, 09:18
saladeko kirjutas: 26 Veebr 2018, 09:05 Täpselt nii suure kaitsme panedki, et hakkaks seda seadet kaitsma, mida lülitad
Liinikaitse ei pea seadet kaitsma.
Tavaliselt ikka lähtutakse ristlõikest ja seadme võimsusest!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

saladeko kirjutas: 26 Veebr 2018, 15:05Tavaliselt ikka lähtutakse ristlõikest ja seadme võimsusest
Liinikaitsete puhul ei lähtuta võimsusest, vaid lühisvoolust.
drollolloll
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas drollolloll »

ühesõnaga paned 5KW boilerile 13A kaitsme?
trololololo
külaline

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas trololololo »

Kaitse pannakse kaabli järgi.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Programmkella ühendamine

Lugemata postitus Postitas trebla »

drollolloll kirjutas: 27 Veebr 2018, 06:49 ühesõnaga paned 5KW boilerile 13A kaitsme?
5 kW kolmefaasilist boilerit saad enesele lubada sest faasivool tuleb miski 7 amprit.
Ühefaasiline ei vea välja.
Vasta