Kahe maja kordusmaandus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
nanovolt
külaline

Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas nanovolt »

Kas kahe maja kordusmaanduse võib teha ühe juhtmega või peavad maanduskontuurid olema teineteisest eraldatud?

Mul tuleb maakaabel liitumiskilbist kõigepealt väikese maja kilpi ja läheb sealt edasi (lahutamata PEN-iga) suurde majja. Majade vahel jookseb kaarega umbes 40 m 25 mm-st Cu-d nelja maandusvardaga, lisaks on see ühendatud kaevu manteltoruga. Niisiis, kas selline kahe hoone ühine maandus on lubatud?
elektrikk
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas elektrikk »

Ei või
nanovolt
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas nanovolt »

elektrikk kirjutas: 17 Dets 2017, 23:01Ei või
Väga sisukas vastus tõesti. Mis siis keelab – seadus, elektrikute salakoodeks, füüsikaseadused või veel miski?
Külaline
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina mäletan prof. Ristheina loengutest, et kasulik on kõik mandused omavahel kokku ühendada. Ideaalis terve linn. (võrgu kõrgepingepoole maandused siiski eraldi)
Kas mul läks mõni "aga" tookord kõrvust mööda?...
nanovolt
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas nanovolt »

Unustasin kirjutada, et kahe maja vaheline kaugus on 10 meetrit.
elektrikk
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas elektrikk »

Vahet pole mis kaugus, ei või.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Millise ristlõikega kaabel on see "läheb sealt edasi (lahutamata PEN-iga) suurde majja"?
nanovolt
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas nanovolt »

Küülaline kirjutas: 18 Dets 2017, 10:33 Millise ristlõikega kaabel on see "läheb sealt edasi (lahutamata PEN-iga) suurde majja"?
Sama, mis tuleb liitumiskilbist, 4G35.
gigavolt
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas gigavolt »

Siis kindlasti mitte.
Külaline
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

??
Kui kaabel käib mõlemad majad läbi, siis ju ongi maanduskontuurid sellesama PEN-i kaudu kokku ühendatud niikuinii.
nanovolt
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas nanovolt »

Uued teadmised esimese vastusepäeva lõpuks: kaks lakoonilist ei tohi ei tohi't, sellele vastukaaluks prof. Ristheina väidetav soovitus just niimoodi talitada ning lõpuks sedastus, et niikuinii pole mingit vahet. Põnev, ootan järge.
Raidospets
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Raidospets »

Kui sul see asi juba maas, siis miks sa enam küsid? Tegelikult on nii, et kui sa ühes hoones juba viid lahku PEN, siis enam kokku seda viia ei tohi, et siis teises majas jälle lahku viia. Vähemalt nii ütles mulle inspektor. Samas kui sa teed esimeses majas lahutuse, ja märgistad selle edasimineva kaabli N soonena ning teises majas on juba eraldi N ja PE latil???
Külaline
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

nanovolt kirjutas: 19 Dets 2017, 00:29 Uued teadmised esimese vastusepäeva lõpuks: kaks lakoonilist ei tohi ei tohi't, sellele vastukaaluks prof. Ristheina väidetav soovitus just niimoodi talitada ning lõpuks sedastus, et niikuinii pole mingit vahet. Põnev, ootan järge.
Selline postitus näib iroonia ja irvitamisena. Kes sind sel juhul aidata tahaks? Soovitus: hangi projekt ja leia ehitaja, siis ei ole vaja siin aega raisata ja palukesi maast korjata.
nanovolt
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas nanovolt »

Raidospets kirjutas: 19 Dets 2017, 10:28 Tegelikult on nii, et kui sa ühes hoones juba viid lahku PEN, siis enam kokku seda viia ei tohi, et siis teises majas jälle lahku viia.
Tegelikult ma ei viigi lahtutatud PEN-i enam kokku, sest lahutamine väikese maja kilbis toimub alles pärast kaabli jätkumist suurde majja. Nii seisab ka projektis, mis on mul väikese maja kohta täiesti olemas.
nanovolt
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas nanovolt »

Külaline kirjutas: 19 Dets 2017, 10:40
nanovolt kirjutas: 19 Dets 2017, 00:29 Uued teadmised esimese vastusepäeva lõpuks: kaks lakoonilist ei tohi ei tohi't, sellele vastukaaluks prof. Ristheina väidetav soovitus just niimoodi talitada ning lõpuks sedastus, et niikuinii pole mingit vahet. Põnev, ootan järge.
Selline postitus näib iroonia ja irvitamisena.
Oh, palun vabandust minu väikese pahameele pärast. Lihtsalt nii rikastav on saada kahesõnalisi vastuseid, iseäranis pärast seda, kui ma olen seletust palunud.
Külaline
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja mida ütleb projekt "suure maja" kohta?
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas muhlui »

Külaline kirjutas: 18 Dets 2017, 01:06 Mina mäletan prof. Ristheina loengutest, et kasulik on kõik mandused omavahel kokku ühendada. Ideaalis terve linn. (võrgu kõrgepingepoole maandused siiski eraldi)
Kas mul läks mõni "aga" tookord kõrvust mööda?...
Pädevuskursuselt mäletan sama juttu :)
viewtopic.php?t=37946
nanovolt
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas nanovolt »

Külaline kirjutas: 19 Dets 2017, 13:31 Ja mida ütleb projekt "suure maja" kohta?
Suure maja elektriprojekti veel ei ole. Mis aga ei takista mul ette mõtlemast, sestap ma siin foorumis uudishimutsengi.
Külaline
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

nanovolt kirjutas: 19 Dets 2017, 15:39
Külaline kirjutas: 19 Dets 2017, 13:31 Ja mida ütleb projekt "suure maja" kohta?
Suure maja elektriprojekti veel ei ole. Mis aga ei takista mul ette mõtlemast, sestap ma siin foorumis uudishimutsengi.
Projekteerija mõtleb, sinu asi on maksta.
Külaline
külaline

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Raidospets kirjutas: 19 Dets 2017, 10:28 ... Tegelikult on nii, et kui sa ühes hoones juba viid lahku PEN, siis enam kokku seda viia ei tohi, et siis teises majas jälle lahku viia. Vähemalt nii ütles mulle inspektor. Samas kui sa teed esimeses majas lahutuse, ja märgistad selle edasimineva kaabli N soonena ning teises majas on juba eraldi N ja PE latil???
Se võrdlus pole pädev - see oleks sama, et kui tänava alguses esimeses majas on PEN lahutus juba tehtud, siis edasi mööda tänavat peaks juba TNS minema....

Teemaalgataja tekst:
[/quote]
Mul tuleb maakaabel liitumiskilbist kõigepealt väikese maja kilpi ja läheb sealt edasi (lahutamata PEN-iga) suurde majja. Majade vahel jookseb kaarega umbes 40 m 25 mm-st Cu-d nelja maandusvardaga, lisaks on see ühendatud kaevu manteltoruga. Niisiis, kas selline kahe hoone ühine maandus on lubatud?
[/quote]

Kuskil pole öeldud, kas majad on ühendatud järjestikku või paralleelselt...

Ja kas tänapäeval maju TNC juhistikuga teha on keelatud... ?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kahe maja kordusmaandus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tegelikult, nagu siitki näha, on maanduste teema siiani üsna hell värk isegi elektriala inimestel.
Vasta