Paigalduskaabel

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Jüri122
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 14 Veebr 2011, 15:10

Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Jüri122 »

Tere.Sooviks teada,kas pistikupesadele ja lülititele sobib selline kaabel.Vaskkaabel XPJ 3 G 2,5 mm², Draka.
Külaline
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väga sobilik.Valgustusele tava oludes üle dimensioneeritud
Külaline
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lülititele sobiks pigem 3x1,5. Tavajuhtudel. See on siis selline kaabel kus on 3 soont: pruun, must, hall.
prohv
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas prohv »

EI pruugi sobida.
Me muidugi kõik oleme kõvad mehed asja oma mätta otsast vaatama ja arvama, et ega muid pistikupesasid ei eksisteeri kui tavalised 1-faasilised 16 A. Täiesti kindlalt teame ka, et kilbis sellel ahelal kuhu "külaline" kaablit ühendada soovib, on olenevalt kaabli paigaldusviisist, sobiv kaitseautomaat ees? Ja ega lüliteid ka muid variante ei eksisteeri kui kodused valgustuse lülitid. :good:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tänapäeval on kombeks teha valguse ja pistikupesade grupid eraldi. Pesad millegipärast 2,5 mm² kaabliga ja valgus 1,5 mm² kaabliga. Kuigi korteris ei ole eriti vajadust ka tubade pistikupesadel 16 A järele.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 13 Dets 2017, 09:33 Pesad millegipärast 2,5 mm² kaabliga ja valgus 1,5 mm² kaabliga. Kuigi korteris ei ole eriti vajadust ka tubade pistikupesadel 16 A järele.
Olen isegi vahel mõelnud, et miks peaksid keskküttega korteris või oma majas olema pistikupesad 2,5mm. Olles vahest Eestist kaugemal tööl, siis tahes tahtmata jäävad töö käigus viimistlusele ette ka sealsed elektrijuhtmed ja millegipärast on need alati olnud tunduvalt peenemad kui meie 2,5-d. Valgutused on sealmail kombeks teha üleüldse CAT juhtmetega.
Köögipistikud vist võiks jääda sutsu jämedama kaabeldusega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Urmas kirjutas: 13 Dets 2017, 17:41Valgutused on sealmail kombeks teha üleüldse CAT juhtmetega
Siin oled sa küll midagi valesti aru saanud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 13 Dets 2017, 18:06 Siin oled sa küll midagi valesti aru saanud.
Minu viga, väljendasin valesti. Valgustite juhtimine ehk lülilitid käisid läbi CAT-i.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 13 Dets 2017, 18:21
Küülaline kirjutas: 13 Dets 2017, 18:06 Siin oled sa küll midagi valesti aru saanud.
Minu viga, väljendasin valesti. Valgustite juhtimine ehk lülilitid käisid läbi CAT-i.
Isegi seda ei usuks. Pigem NOVAK või KLMA. Või FLEX JZ.
Külaline
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 13 Dets 2017, 19:38 Isegi seda ei usuks. Pigem NOVAK või KLMA. Või FLEX JZ.
Nõus ja ma tõesti ei ole spets juhtmete markide valdkonnas, kuid mulle meenutasid need imepeenikesed ja 5-6tk ühes kõige rohkem CAT kaablit. Minu teada olid need juhtmed nõrkvoolu omad ja lihtsalt "signaali" edastamiseks kuhugi kappi. Ja need kapid olid ikka suured. Ühes 300m2 korteris oli lausa kaks suurt kappi mõõtudega ca 120x200cm.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vabalt on eluruumide pistikutele 16 A vaja. Üks korralik triikraud juba võtab üle 10 A: https://www.minuvalik.ee/deal/1105991051
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

1,5 mm² kaabli kaitseks võib 13 A kaitse panna, see kannatab ligi 3 kW.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

[/quote]
Nõus ja ma tõesti ei ole spets juhtmete markide valdkonnas, kuid mulle meenutasid need imepeenikesed ja 5-6tk ühes kõige rohkem CAT kaablit. Minu teada olid need juhtmed nõrkvoolu omad ja lihtsalt "signaali" edastamiseks kuhugi kappi. Ja need kapid olid ikka suured. Ühes 300m2 korteris oli lausa kaks suurt kappi mõõtudega ca 120x200cm.

Urmas
[/quote]

No kui ei tea, et erinevad asjad on siis näiteks KLMA ja CAT paistavad isegi poole meetri pealt ühesugused. Reaalselt on aga CAT palju peenema metallkiuga ja paarid on omavahel kokku kah keerutatud.
Külaline
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

1,5 mm² kaabli kaitseks võib 13 A kaitse panna, see kannatab ligi 3 kW.
Ja paned 13 A pistikupesa ka?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 14 Dets 2017, 07:28Ja paned 13 A pistikupesa ka
Ei ole selliseid näidud ja milleks? Ikka 16 A pistikupesa.
Lemoona
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Lemoona »

Miks peaks 13A pistikupesa panema?
Külaline
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuhu see siis kõlbaks kui pistikupesal on kiri 16 A, aga sinna 16 A ühendada ei saa, sest keegi oma arust staks säästis raha kaabli pealt ja pani 1,5 mm2. :lol:
klilne
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas klilne »

Üldjuhul sa ei saagi, sest mõistusega inimene ei vea iga pistiku jaoks kilbist eraldi liini ning enamasti on sellel liinil veel teisigi tarbijaid, mida saab muidugi vajadusel välja lülitada
Külaline kirjutas: 14 Dets 2017, 20:30 Kuhu see siis kõlbaks kui pistikupesal on kiri 16 A, aga sinna 16 A ühendada ei saa, sest keegi oma arust staks säästis raha kaabli pealt ja pani 1,5 mm2. :lol:
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Ints »

1,5 mm² kaabli kaitseks võib 13 A kaitse panna, see kannatab ligi 3 kW.
13A kaitset võib kasutada teatud kindlatel tingimustel.Üldjuhul pannakse 10A kaitseautomaat.
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas muhlui »

Cat kaabliga , ega ühegi teise sidekaabliga (nõrkvoolu), madalpinge toidet ei tohi vedada. Asi pole soonekes jämeduses vaid juhtme isolatsioonis. XPJ on 500v kaabel, madalpinge maakaabel lausa 1000v. Kaitselüliti eesmärk kilbis ei ole mõeldud tarbija(seadme) kaitseks (kui el projektis pole kohtkindlat seadet), mis tarbib pesast, vaid paigaldise ( juhtme ) kaitseks. nn schuko pistikupesi on 6A, 10A ,16 A maanduskontaktiga ja ilma. NT kui paigaldad 1,5 mm2 kaabli otsa 16A pesa, siis peab kilbis olema 13A Kaitselüliti, kui seade koormab liini üle selle , siis kaitse rakendub. See pole iseenesest vale. 2,5mm2 pesale , on mõistlikum sp ,et ühele liinile paned rohkem pesi kui 1 ja nii on kokkuvõttes säästlikum kui 1,5mm2 kaabliga vähem panna ja rohkem gruppe.

PS: LED-ide pärast (just välisvalgustus) panen mina endale juba 1,5mm2 13C lüliti, sest LED tarbib vähe, aga tema käivitus PEAK viskab hetkeks üless ja 10A B karakteristikuga kaitselüliti on mul juba "näkku" pannud. Muidugi ma ei räägi 5W Ledidest vaid LED prozektoritest.
Alati pole tähtis palju kaabel kannatab ,vaid asi on ka pingelanguses. u 75m 1,5mm pikenduskeraga on juba väikse kompressori käivitus vaevaline :)
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ints kirjutas: 15 Dets 2017, 09:3913A kaitset võib kasutada teatud kindlatel tingimustel
Mis tingimused need on?
Külaline
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ka 2,5 ruudune kaabel võib nõuda väiksema nimivooluga, kui 16A, kaitset, kui juhtumisi on liin nii pikk, et 16A-ne ei taga hetkelist väljalülitamist lühise korral....
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Seda küll, aga tavaliselt on teistpidi - kui lühisvool liiga väike või pingekadu liiga suur - valime jämedama kaabli.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Ints »

Mis tingimused need on?
Kui sul on pädevustunnistus,siis peaksid seda teadma.
Saladeko
külaline

Re: Paigalduskaabel

Lugemata postitus Postitas Saladeko »

Ma tahaks ka neid teatud tingimusi teada. Mul ei ole pädevustunnistust, aga audititel olen alati läbi saanud 13A kaitsmetega
Vasta