Õhksoojuspumba toitekaabel

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
OmaViga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Juul 2015, 21:49

Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas OmaViga »

http://www.abckliima.ee/tooted/ohksoojuspumbad/1383

Antud toote spetsifikatsioonis on kirjas, et toitekaabliks tuleb 3x1,5mm2 juhe. Kas tõesti sellest piisab?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tõenäoliselt piisab, kui tahaksid kindla peale minemist, vaata manuaalist või SP sildilt kui suur on maksimaalne vool. Kui on 13 A või alla siis mängib välja.
Ma ei oleks kooner, paneksin 2,5 mm2, pinge on stabiilsem.
A.S.
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ära vaata seda kõige suuremat võimsuse numbrit, selle annab seade soojuse näol välja jaanipäeva ajal, elektrivõrgust tarbitav võimsus on kordades väiksem. Aga C16 kaitset mina küll sellele peenikesele kaablile ette ei paneks, C13 oleks vast parem. Kõige parem oleks muidugi veidikene jämedamat kaablit kasutada, nagu juba eespool soovitati.
 
OmaViga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Juul 2015, 21:49

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas OmaViga »

Selge, siis pole siin midagi muud, kui jämedam kaabel panna.
Tänud vastamast.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks C kaitse? Pole seal mingit paukstarti. B on täesti piisav. Kodumajapidamises on C-d vaja vaid elektriliste tööriistade pesadele. Neid tavaliselt toas ja majas sees ei kasutata.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 12 Nov 2017, 10:08 Miks C kaitse? Pole seal mingit paukstarti. B on täesti piisav. Kodumajapidamises on C-d vaja vaid elektriliste tööriistade pesadele. Neid tavaliselt toas ja majas sees ei kasutata.
Miks pröögata?

Kui tootelehel on kirjutatud, et C16A, ju siis impulsis läbib seda suurem vool kui passiivsel takistil, samal võimsusel.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 12 Nov 2017, 11:00
Külaline kirjutas: 12 Nov 2017, 10:08 Miks C kaitse? Pole seal mingit paukstarti. B on täesti piisav. Kodumajapidamises on C-d vaja vaid elektriliste tööriistade pesadele. Neid tavaliselt toas ja majas sees ei kasutata.
Miks pröögata?

Kui tootelehel on kirjutatud, et C16A, ju siis impulsis läbib seda suurem vool kui passiivsel takistil, samal võimsusel.
ping
:hello:
A mis sa ise pröökad? Ma olen paigaldanud kaableid ja kaitsmeid vähemalt 40-le õhksoojuspumbale. Kõik on olnud B13. Ei ole kuulnud ühtegi kommentaari, et kaitse ei pea. Impulss - maiäss!
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See pole mingi "isetarkolemise" koht. Paned täpselt nii nagu juhendis kirjas ja jutul lõpp. :wave:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 12 Nov 2017, 12:31 See pole mingi "isetarkolemise" koht. Paned täpselt nii nagu juhendis kirjas ja jutul lõpp. :wave:
Raudselt nii! Ise ei mõtle! :beee: Olen näinud keskkütte pumpasid, nii alla 100W-i võimsusega, mille juhendis nõutakse samuti C16 kaitset.
A.S.
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas A.S. »

On tõesti inimesi, kellele on edukalt suudetud selgeks teha, et mõtlemine on üks äärmise halb (või isegi lausa keelatud) tegevus.
 
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Seda küll, aga puuduvate teadmiste korral elektrialal võib loominguline mõtlemine siiski ohtlikuks osutuda.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 12 Nov 2017, 19:06 Seda küll, aga puuduvate teadmiste korral elektrialal võib loominguline mõtlemine siiski ohtlikuks osutuda.

Puuduvate teadmistega elektrialal võib olla vaid ainult üks mõte: kutsun elektriku.
tark
külaline

Re: Õhksoojuspumba toitekaabel

Lugemata postitus Postitas tark »


Raudselt nii! Ise ei mõtle! :beee: Olen näinud keskkütte pumpasid, nii alla 100W-i võimsusega, mille juhendis nõutakse samuti C16 kaitset.
Väga hea kui sa ise ei mõtleks.
Mis näitaja see 100 W võimsusega pump on? Kaitse valitakse kaabli järgi ja sellisele pumbale kindlasti alla 1,5 mm2 kaablit ei ole juhendis soovitatud.
Vasta