Led pirnid

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Gungar
külaline

Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Gungar »

Otsustasin ka moodsalt Led pirne kasutama hakata, 7tk on firmalt EMOS 15W ja 8W-ne on mingi hiinakas, mis sõbra käest sain, sealt mul see mõtegi. Kahe nädalaga läksid EMOS-ed õhtale: sisselülitades natukse aja pärast hööguvad hästi tuhmilt ja kui lülitist vool välja lülitada siis käib korraks heledam sähvakas. Hiinakas töötab veel praegu normaalselt. EMOS-ed on Handymanist ostetud, äkki seal ongi kehvem kaup! See valge plast kuppel tuleb lihtsalt pealt ära ja siis on mingi kollane plaat põhjas. Äkki õnnestub midagi parendada! Igatahes läksin kokkuhoiu teed ja sain kõvasti pügada. Vist on vara veel LED pirne kasutama hakata, ei ole veel töökindlad, või mis teie arvate?
A.S.
külaline

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas A.S. »

LED lampe on selles mõttes vara kasutada, et valguse spekter pole suuremal osal veel päris selline, nagu tahaks. Töökindlusega pole aga tänapäeval enam suuremat probleemi. Kui muidugi just teadlikult odavat saasta ei osta. Kunagi väga-väga ammu sai Handymani poes käidud, siis oli küll teine odava kauba müügile orienteeritud, eriti midagi sealt osta ei kannatanud. Kuigi suurem osa poode peaks ju tänapäeval nendele lambikestele paariaastast garantiid pakkuma?
 
Külaline
külaline

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen neid sadu paigaldanud. Ütleme nii et läbi on neist läinud praeguseks ehk paar tükki.
On erinevaid agasid kuid enamasti töötavad nad kõik hästi.
Dimmerdavatega omad rõõmud ja stabiilselt põlevatega teine teema. Praegu on ühed 5w e27 sokliga köögi laua kohal mul kodus ja haudvaikuses mind häirib mingi pirin lambi sees. Ostsin 1 uue ka ja see ka samane.
Aga muidu soovitaks küll kasutada.
Kohati on saada poes juba 2.20 eur tk kui halogeen kõrval on 1,45. Jutt on leti hindadest. Soovitaks muidugi eelistada lampe mis kohe 220 pealt töötavad mitte trahvoga.
Külaline
külaline

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on transformaator ja need soklisse keeratavad samsungid, kunagi esfaelektroonikast sai 3 euri 6W tükkihinnaga. Ühel veidi kuppel sulanud, aga töötavad kõik. Kaks aastat juba
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas clondike »

Omal olen maja kahel korrusel kõik valgustid LED-ide peale viinud ja kogemus ütleb järgmist - Handymanist odavalt ostes maksad kokkuvõttes kallimalt kui kohe korralik kraam osta. Igasugused Koby-d , V-TAC-d jms. oleks mõistlik kõrvale jätta. Hästi kestavad Osram ja Philips. Viimaseid pole ma ühtegi pidanud välja vahetama. Ostes jälgi luumeneid ja valgusspektrit - 2700 oli vist enamvähem soe valgus, suuremad numbrid võivad eriti odavmüügist tundmatu nimega kraami ostes jääkülma operatsioonitoa valgust anda.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Umbes 3600 ka veel nö soe valge. Edasi läheb päevavalge. Ja kuskil 5500 ... 6000 on külm valge. 2200 on umbes sama kollane nagu küünlaleek.
Külaline
külaline

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2700 on kusekollane.
:hello:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kusekollaseks läheb kogu ruum ka siis kui ruumis ongi kollane taust nagu näiteks hööveldatud laud. Siis pole väga vahet mis tooniga valgusallikas on, ikka on tulemuseks mingi kollane asi. Kõrgrõhu naatriumlamp (väga levinud tänavavalgus) on 1754K (vähemalt see mis mul aia taga jõlgub ja mida eile mõõtsin) ja see on küll tõsiselt kollane. Samas ma pole kursis erituvate kehavedelike värvusega, ei pretendeeri kah sellele. Ja lõpuks taandub jällegi kogu asi sellele, et ühele meeldib ja teisele mitte.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas xil »

Juba üle kuue aasta LED "pirne" kasutanud, eranditult kõik ebayst ostetud. Algusaegade omad kippusid läbi minema, üksikud nendest on siiski siiani kasutusel. Uuemad peavad hästi vastu, seetõttu viimasel 1,5 aastal polegi põhjust olnud juurde hankida.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas aero »

Ka minul pole viimase 3-4 a jooksul ükski Osram ega Philips ära väsinud. Seevastu näiteks SC-Saver led-idest, mida Ehituskeskus müüb, on mul umbes iga 5. pirn aasta jooksul pekki läinud. Tasub tšekid alles hoida.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas clondike »

2700 sai seepärast mainitud, et sarnaneb valguse toonilt hõõglambi omaga. Vanemad inimesed näiteks ei kipu naljalt külmemate toonidega harjuma. Samas maja välisvalgustus on valitud teadlikult spektri külmemast osast. Eks toa poolelt ole asi rohkem maitse küsimus, samas oleme ise kõik eranditult nn. kusekollase all üles kasvanud ja polnud ju vigagi.
Külaline
külaline

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuidas neil aastaid LED-e kasutanutel silmanägemine on? Hakkab vaikselt halvenema?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul halvenes, nii et on juba prillid. Arvasin et see on vanusest....
A.S.
külaline

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ei ole vanusest, pidevast monitori vahtimisest on. Pane edaspidi monitori ees istudes silmad kinni. :jooma
 
Külaline
külaline

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

 
Olen seda varemgi kuulnudm et LED valgus silmi rikub, aga mis sellel valgusel siis teisiti on?
Luminofoorid ju ka vilguvad, kuid seda pole kuulnud, et nad silmi rikuvad?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Spektri sinine osa lammutab mingeid silmas olevad rakke ja need ei taastu enam.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

dumbuser kirjutas: 01 Nov 2017, 15:29 Spektri sinine osa lammutab mingeid silmas olevad rakke ja need ei taastu enam.
See ei ole otseselt LEDi-spetsiifiline probleem. Tõesti on teadlased näidanud, et pikaajaline järjestikuline intensiivne spektri alumise otsa vahtimine võib viia rakkude hävimiseni. Vältida tuleks 400-460nm lainepikkust, aga selle primaarsed allikad igapäevases elus on arvutimonitorid ja moblaekraanid, mille heledus on lakke kruvitud. Kahjulikuks loetakse 6 tundi või kauem järjest vaatamist.

LEDide osas on tõsi, et esimesed nö bright white LEDid andsid oma valguse just selles vahemikus (GaN/InGaN ledid). Uuemad on väidetavalt laiema spektriga. Paar pilti siin quora.comi vastuses

Kas selletõttu mitte kasutada üldvalguses LEDe? Arvan, et kui hoida valgustustase normis ja valgus ise on hajutatud, siis ei ole probleeme. Vähemalt võrreldes ohuga arvutiekraanidelt.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mul on olemas vidin mis valguse spektri laiali lammutab ja ilusa graafiku teeb. Aegajalt olen mõõtnud ja parematel LEDidel on sinise osakaal juba natuke väiksem kui punase oma. Samuti saab igasugu profiilikatetega olukorda natuke muuta. Monitoride puhul on aga see viga, et pannakse mingi taustavalgus. Kuna siis pilti hästi ei näe kruvitakse heledus põhja ja silm saab kogu selle litri siis lõpuks kätte.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Probleem on, et ostes LED valgust ostva vidina, pole teada tootja spektrit.
ChristosX
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 09 Nov 2016, 20:26

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas ChristosX »

Mul aasta tagasi paigaldatud 13-st LEDist (GU10 220V) järgemööda kõik ja rohkemgi veel, läbi põlenud. Elektrikud põhjust öelda ei oska. Ise kahtlustan pinge kõikumist, mis küll varasemate aastatega võrreldes on väga väike.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Prill »

ChristosX kirjutas: 09 Nov 2017, 13:47 Mul aasta tagasi paigaldatud 13-st LEDist (GU10 220V) järgemööda kõik ja rohkemgi veel, läbi põlenud. Elektrikud põhjust öelda ei oska. Ise kahtlustan pinge kõikumist, mis küll varasemate aastatega võrreldes on väga väike.
Kui kõik LED-id olid samasugused ühe tootja omad, võib see olla vabalt selle LED-i tüübi viga. Mul sarnaselt koos süvistatava pesaga kaasas olnud GU10 LED-id said vähem kui aasta jooksul järjest otsa, aga asemele ostetud LED-id mingil põhjusel kestavad. Teises ruumis sama, kus GU10 halogeenid vahetasin odavmüügist saadud LED-idega ja need kestsid poolteist aastat, aga hilisemad LED asendused kestavad siiamaani juba aastaid.
Kestmine tundub kangesti olevat kinni ikkagi konkreetses LED lambis, ju ringleb partiisid või toodangut, mis ongi ebakvaliteetsed ja ehituspoed saavad neid hulgi ja odavalt, mida kannatab kampaaniatega maha müüa, eriti kui inimesed odavat kraami rabavad nagu hullud :)
ChristosX
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 09 Nov 2016, 20:26

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas ChristosX »

Tootja jah on sama olnud. Võib olla tõesti sattusin mingi odava partii otsa, mida müüdigi paarikaupa soodushinnaga? Homme lähen ostan siis mingid kallimad nende asemele, mis hetkel jälle otsad andnud. Eks siis aeg näita...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul kestavad LEDid umbes sama vähe, nagu omal ajal hõõglambid. MAX aasta.
Kaasa arvatud õues olevad LED prozed.
Kokkuvõttes sama kulu, maksad kw eest vähem, aga seadmete peale rohkem.
Kokkuhoid, mai äss.
ChristosX
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 09 Nov 2016, 20:26

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas ChristosX »

Espakis kuni esmaspäevani -20% ja kliendikaardiga sain täna Philips GU10 5W dimmerdatavad LEDid sent alla 4€ tk.
Külaline
külaline

Re: Led pirnid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See -20 % on jura. Mõnes teises poes saad iga kell -25% kui küsid. :good:
Vasta