lampide paigutus ruumis

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas new1 »

Tere, küsimus lampide asukoha kohta laes, projektijärselt asuvad need vist ebasobivas asukohas peale muudatust. Siin https://photos.app.goo.gl/CZvNFF1GBTmaayso1 on pilt plaanist ja lampide asukohad joonistasin sinna peale. Pastakaga on märgitud algsed lampide asukohad, lisaks joonistasin pastakaga sinna peale ka uue diivani asukoha(nihkub tahapoole seina äärde) ja lisaks köögi juurde tuleb pisike laud. Toa keskele topin ehk mingi madala telekalaua vms. Plaanin lisaks ühe lambi tekitada uue köögilaua kohale, see musta markeriga tehtud ring seal. Küsimus ongi, et siis jääks kolm lampi sinna elutuppa, ehk läheks liiga paljuks? Lisaks see asukoht originaalis olevatel lampidel, see mis algselt köögilaua kohale oli mõeldud, see ehk üldse ära jätta ja teist, mis ruumi keskel suht, seda veidi ehk diivanile lähemale nihutada? Kuidas üldse kõige õigem oleks antud juhul lambid paigutada, et telekast kuidagi peegeldus ei tekiks ja üldse hea saaks?
Külaline
külaline

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oh, on ikka mured inimestel! Pane tuli kustu, ei paista ühtegi lampi ei silma, pähe ega telekasse. Kas sa arvad, et nüüd mingi pildi ja tunde põhjal peab keegi ütlema kuhu valgusti riputada? Suhtle oma projekteerijaga!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas new1 »

korter on standardlahendusega ja muudatuse teen ise omal tahtel, pole see projekteerija asi. Lihtsalt lootsin, et ehk kellegil soovitust, et kas nihutada või jätta samaks. Pildil on päris hästi kõik näha, aknad, teleka, diivani jms asukoht. Sinu vastus on nagu mingi suva delfi trolli kaagutamine, miski privaatselt saab ka siin kommenteerida nagu tundub, siis pole ime, et sinusugused tühja panevad:/.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Sa ei anna ju mitte mingit infot, et kasvõi natukenegi midagi arvata. Lambi asukoht ei muuda suurt midagi kuniks pole teada milline see lamp ise on.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas new1 »

Ma ei tea veel täpselt, ehitus algab alles, tean ainult seda ,et diivani ja köögilaua nihutan ära, lambid samasse kohta jätta loogiliselt võttes ei pruugi parim lahendus sel juhul olla ju. Eks mingi tüüpiline elutoalamp sinna saa pandud.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No aga hakka sellest peale, misasi lõpuks olema peab. Ega valgusti ei pea alati olema mingi junn mis kuskil keset tuba särab. Paraku enamus ei oskagi midagi muud tahta ja siis jõutakse sinnasamma, et topiks lae mingeid nublakaid täis.
Külaline
külaline

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vali välja lambi tüübid mis sulle istuksid. Kus sa neid oma elamises ette kujutad. Siis on veel kus neid lülitama hakkad, ning mitu erinevat variatsiooni tuleb jne. Ruum on suur seega valgushulk peaks olema suht suur. Mina tegin nt elutoa 3 erineva lülitiga. Televiisori seina valgustus, üld laevalgustus ja suur laelamp.
Kui ise ei suuda otsustada küsi mõne sisekujundaja käest.
Lisaks kas tahad et oleks lahendatud valgus veksellülititega vms. Nt projektilt vaadates võiks olla diivani pikema otsa seinast esiku ligidalt tuppa astudes ja veksel enne magamistuppa astudes televiisorni kõrvale.
A.S.
külaline

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Pane ripplagi, siis võid kasvõi kolm korda päevas valgusteid ringi tõsta.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas new1 »

Seal betoonlagi ja hiljem midagi ümber liigutada ei ole lihtne, ripplage ei taha, lihtsalt võiks sobiva koha peale kohe nad ära tuua. Ilmselt jätan siiski nii nagu originaalis, lihtsalt jääbki kolm lampi siis ruumi, ega vist mingit soovituslikku paigutust ei ole või siis ei teata siin seda lihtsalt.
Külaline
külaline

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

new1 kirjutas: 22 Okt 2017, 09:52 Seal betoonlagi ja hiljem midagi ümber liigutada ei ole lihtne, ripplage ei taha, lihtsalt võiks sobiva koha peale kohe nad ära tuua. Ilmselt jätan siiski nii nagu originaalis, lihtsalt jääbki kolm lampi siis ruumi, ega vist mingit soovituslikku paigutust ei ole või siis ei teata siin seda lihtsalt.
Sa oled eriline frukt! Sa ei saa isegi aru, mida sa küsid. Sa lihtsalt küsid ja ootad mingit tõsist vastust. Peaküsimus: kuhu ma panen oma lambi? Soovituslik vastus: pane sinna kuhu ise tahad. Mida muud erilist sa tahtsid?
Külaline
külaline

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

On olemas valgustusprojektid.
mina olen
külaline

Re: lampide paigutus ruumis

Lugemata postitus Postitas mina olen »

Pead ikka esmalt ise läbi mõtlema - kuhu tahad üldvalgust, kuhu kohtvalgust, kas põrandalampe-seinalampe ka tuleb või on kõik laest. Sel juhul kui kõrge on lagi, kui heledad on lagi ja seinad ja kui läikivad-matid. Kui suured on aknad, kuidas päike liigub, kes seda ruumi kasutavad, mida nad seal teevad, kui head silmad neil on jne. Inimesed-tegevused-silmad on erinevad. Mul näiteks on kogu üldvalgus alt üles valgustatud lagi. Mulle sobib kui luumenid on laes, ei taha lux-idega vastu nägemist saada nagu kaubanduskeskuses. Kui projekteerijat ei taha asjasse segada siis ka viisakamas valgustisalongis saad konsultatsiooni ja pildi selgemaks. Eeldab vist et sa lõpuks midagi ostad ka sealt. Sisuliselt sama jutt nagu teema esimene vastus, ainult viisakamas vormis. Mõnel inimesel on rohkem aega ja pisut parem lastetuba kui teisel :D.
Vasta