Juhtmed kaitsmete alla

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Põdra Koib
külaline

Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Põdra Koib »

Millise kruvikeerajaga saaks hästi juhtmed kaitsmete alla kinni keerata. Kaitsmed need tavalised moodulkaitsmed. Seal sellised imelikud kruvid kõigil.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Siis kasutadki imelikku kruvikeerajat.
Külaline
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põdra Koib kirjutas: 08 Okt 2017, 23:09 Millise kruvikeerajaga saaks hästi juhtmed kaitsmete alla kinni keerata. Kaitsmed need tavalised moodulkaitsmed. Seal sellised imelikud kruvid kõigil.
Nende kruvide jaoks on spets kruvikeerajad. PZ/S2
Sellise otsaga: http://cet.hu/en/webshop/hand_tools/pb_ ... 180/2.html
Pilt
Küsi hästivarustatud kauplustest.
ping
:hello:
Põdra Koib
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Põdra Koib »

Uuurisin ja puurisin, Aga on ka selliseid nagu Sl/PH ja SL/PZ. Kumbad siis rohkem kasutusel? Elfaelektsoonikas müüakse komplekti väände kruvikeerajaid. Kas tasub ära?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kunagi ammu jäi minu kasutusse mingi elektrikute kruvikas. Siiani on see parima haakega kipsplaadi kruvide kinnikeeramise järeleaitamiseks. Marki kahjuks ei tea.
Külaline
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kruvimaailmas on miskid mõisted nagu Phillips ja Pozidrive.... Mõni mehhaanik seletab ehk lahti?
Aga head kruvid on vaid headel automaatidel....
Põdra Koib
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Põdra Koib »

Eks kipsikruvisi võib ekektrik haamrga ka lüüa. Aga tegelikult on põhjus see, et inimesed paigaldavad küll uusi kaitsmeid. Aga kui elektrik tuleb vaatama, üle pingutama..... siis on kruvid nässus jne
Külaline
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Okt 2017, 01:23 Kruvimaailmas on miskid mõisted nagu Phillips ja Pozidrive.... Mõni mehhaanik seletab ehk lahti?
Aga head kruvid on vaid headel automaatidel....
PH (kipsikruvi) ja PZ suurelt (Kruvika otsa nurk on Aasias erinev.) :Pilt
ELEKTRIÜHENDUSTEL kasutatav: Pilt
ping
:hello:
saatusetahe
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas saatusetahe »

Selle viimane kruvikas keerab ilusasti, aga neid läheb kole tihedalt! Minul läks aastas keskmiselt 3, siis loobusin.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas aero »

Nagu ping-i postist näha, saab selle kruvika asemel kasutada vahetavaid otsikuid. Äkki on pikas jooksus odavamad kui iga kord uus kruvikas osta.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Jah, see punane oli mul ka hea kruvikas, kuniks ots läks. Aga need hiina vahetatavaid otsi võib vabalt minna karbitäis päevas, otsikuid kulus nagu leiba. Seega järgmised ostsin kohe tugevama metalli omi (mingid kollased), seal on kruvipead peaaegu ümmarguseks lihvitud aga otsik siiamaani elus.
Kuid ega see punane kruvikeeraja ainus pole mis on ühekordse kasutamisega. Suurem osa odavkruvikatest kuulub samasse klassi.
Külaline
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ping-I postis pole sellist +/- otsikut näha...
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas jan »

Ise olen kasutanud Wiha otsasid ning kruvikaid. Moodulite jaoks PZ2 ning siiani pole veel ühtegi suutnud ära lõhkuda. Aga nagu iga asjaga - eks nad aastate jooksul kuluvad ikka ning haare muutub kehvemaks. Samas pole elektriinistallatsioon mu igapäeva töö ka ning ilmselt mahud väga väikesed võrreldes professionaalidega. Minu aasta võib kellegi teise jaoks tähendada ühte nädalat.

Aga SL/PZ2 on minu jaoks midagi uut, hangin omale ka.
Külaline
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Okt 2017, 09:31 ping-I postis pole sellist +/- otsikut näha...
Tugeva nägemispuudega isikutel, pole iseseisva elektritöö juurde, asja.
:P
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas rundll »

Offtopic
Teemast käis läbi väljend "kipsi otsik". Mul puidu kruvid PH2-ga. Vahest paigaldan ka kipsi puidu otsikuga????
PH2G on rohkem "kipsi otsik" kui PH2.
Põdra Koib
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Põdra Koib »

Kalvis kirjutas, odavad on jamad. Millised on need head ja kallimad, millega saaks terve küla semudel juhtmed korralikult kaitsmete alla?
Külaline
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vahetatavate otsikutega iga automaadi jms jaoks ei sobi kuna otsikut kinni hoidev on jämedam ja vahel asub kruvi sügaval.
Külaline
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 13 Okt 2017, 23:22 Vahetatavate otsikutega iga automaadi jms jaoks ei sobi kuna otsikut kinni hoidev on jämedam ja vahel asub kruvi sügaval.
Kui paljud viitsivad paari juhtme kaitsme alla kruvimise pärast osta spetsotsikuid+otsikute hoidik? Ma küll ei lugenud mitte ühesti teema algataja postitusest välja, et ta hakkaks kruvikeerajatega omale vorsti leivale teenima. Kas lihtsam ei oleks ühekordseks tööks osta sellised http://www.tools24.ee/epood/Elektriku-k ... 7-osaline/ .
Või kui on tahtmine vahetatavate otsikutega kruvika otsa panna, siis on olemas ka sellised ja pikkusest peaks jätkuma.http://www.tools24.ee/epood/Pikkade-otsikute-komplekt/
Näiteks meie korteri kaugloetava voolumõõtja paigaldaja keeras kõik kruvid ainult akutrelliga.
OT. Täna õhtul Rimis kassajärjekorras seistes igavusest ja uudisimust vaatasin, palju minu ees olev klient maksab 4 pudeli õlle eest. Palju! Võib olla teen liiga ja oled karsklane, aga kuue joomata õlle eest saad terve komplekti ühekordseid(?) kruvikeerajaid.

Urmas
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ehhh, ongi küsimus palju neid vaja kruvida on? 3. postitus, vaadake nüüd otsikut. PZ2(1) otsikul otsa veidi "tömbiks" lihvida ja ongi ok ju. Kui miljon vaja kruvida siis leiab õige asja ka. kui omale vaja siis saab ilmselt ka tavalise ph/pz -ga hakkama.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Nädal aega mingi kruvikaotsa üle jahuda ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See kes ühekorra keerab, loomulikult kärab odavaim leitud kruvikas.
Siiski kui on kriitiline kruvi vaja lahti keerata, on juba otsal ja otsal vahe. Kehva otsikuga läheb nii otsik kui kruvipea ja edasi on nutt kurgus, et kuidas lahti saan?
Ma ostsin Ehitusabc mingi kollast värvi otsiku. Muidu müügimees teab ka nati vahesi, osadel kruvikatel oli tugevusindeks toodud. Ostsin odavuselt järgmise, minu arust on firmanimedega ka liiga kallid.
Põdra Koib
külaline

Re: Juhtmed kaitsmete alla

Lugemata postitus Postitas Põdra Koib »

Ega seda teemat jahuda polegi mõtet. Tellisin elfaselektroonikast Wera VDE keerajad 1 ja 2. Eks näha mis asjad on.
Vasta