Optilise kaabli paigalduse seadmed

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
optiline kalle
külaline

Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas optiline kalle »

Kas Telia poolt eramule paigaldatava optilise õhukaabli sisendseadme võib paigaldada ka välitingimustesse?
Ja sealt jätkata korterisse Cat 6 kaabliga?

Optilise kaabli suure painderaadiuse tõttu otse seinast läbiviiku ei ole võimalik teha.
Kahe korteriga elamu õhukaabli seina kinnitus kahe korruse vahel ning sealt peaks üks kaabel minema üles ja teine alla. Lihtsam oleks seda CAT 6 kaabliga teha.

Kui teaks mida vaja, võibolla hangiks ka ise mõne jupi, et parim lahendus saada.
Telia tehniliste võimaluste poole pealt eriti ei valgusta.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaata seadme andmetest. Oluline on niiskus ja välistemperatuuril töötamise vahemik. Ära aja segamini mingi hoiustamise temperatuuriga.
Üldiselt paljud seadmed kannatavad -40 küll. Hädavariandil paned termostaadiga köetavasse kappi.
Uuemad optilised kaablid kannatavad päris head painutamist, vaevalt sul selle taha jääb.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas anryo »

Vahemärkusena - termostaadiga küttekeha asemel tasub alati kaaluda ka isereguleeruvaid küttekaableid. DEVI'il on neid mitmes võimsuses näiteks.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas jan »

Õhu- ning maakaabli korral peab kusagil olema jämeda kaabli termineerimise karp / paneel koos pesadega, kust siis minnakse edasi peenemate patchidega GPON terminalidesse (see, mida sa soovid õue panna). Kas Telia plaanib selle termineerimise karbi teile sinna õhuliini kinnituse kõrvale panna kohe? Õhuliini painderaadius on muidugi üsna arvestatav (kuna tal tross ka sees), kuid nendel ~1mm diameetriga peenikestel patchidel on see üsna väike - nähtud neid isegi põrandaliistude all 90 kraadiseid nurki võtmas ca 1-2cm raadiusega. Ega CAT6 ka väiksema painderaadiusega pole.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

jan kirjutas: 28 Sept 2017, 11:50 kuid nendel ~1mm diameetriga peenikestel patchidel on see üsna väike - nähtud neid isegi põrandaliistude all 90 kraadiseid nurki võtmas ca 1-2cm raadiusega. Ega CAT6 ka väiksema painderaadiusega pole.
Täpsustaks, cat6 minimaalseks painderaadiuseks on 4x kaabli diameeter, optikal tavaliselt 10x diameeter. Mis, nagu eelpostitaja õigesti mainib, jõuab enamvähem samasse suurusjärku.

Vastusena esialgsele küsimusele, minuteada on telia standardne kodukasutajale pakutav ONT jätkuvalt Huawei GPON ONT HG8010 (või analoog), mis kindlasti ei kannata välitingimusi. Seda ei niiskuse ega ka temperatuurivahemiku osas.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas jan »

Vastava IP klassi ning küttega kappi annaks ikka panna. Iseküsimus on see, et kui kaunis on üks korralik käntsakas kappi keset fassaadi. Kütte jaoks on vaja toitekaabel ka vedada, mis ei ole samuti just väikese painderaadiusega (kui korrektselt teha). ONT-i enda toite saaks veel ehk kuidagi PoE peale ratsida aga küttekeha ilmselt mitte.
A.S.
külaline

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas A.S. »

optiline kalle kirjutas: 27 Sept 2017, 10:25 Optilise kaabli suure painderaadiuse tõttu otse seinast läbiviiku ei ole võimalik teha.
Ma oletan, et siiski on võimalik teha, tuleb lihtsalt veidikene mõelda. Igasugu tubaseid seadmeid sinna välisseina külge panna pole eriti hea mõte.
 
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas muhlui »

anryo kirjutas: 28 Sept 2017, 11:19 Vahemärkusena - termostaadiga küttekeha asemel tasub alati kaaluda ka isereguleeruvaid küttekaableid. DEVI'il on neid mitmes võimsuses näiteks.
Tere, ka isereg kaablil tuleb kasutada termostaati , et soojema ajal poleks tarbimist ! ja see pikendab kaabli eluiga marginaalselt :)
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas netmaster »

kui optiline kaabel pannakse kahele eraldi kliendile, siis peab ju selle kaabli kuidagi enne kaheks tegema. Kui on tegemist PON lahendusega, peab välisseinal olema peopesa suurune splitter, mis on passiivne kaadervärk ja vajab oma ümber lihtsalt pritsmekindkat karpi. Kui on tegemist muu optilise tehnoloogiaga, peab majja tuleva kaabli otsas olema karp, kus sees tehakse keevitused kahele eraldi kliendile ja samamoodi, on see pisike karbike, kust edasi lähevad oluliselt peenemad ja väiksema painderaadiusega kaablid.

Kui sa tahad maksta ühe kliendi eest ja jagada kahele, siis sa pead selle kaabli enne ikkagi majja saama. Õhukaablit ei saa minuteada otse ühendada ühegi seadmega. Seal vahel peab olema mingi karp mis teeb ülemineku õhukaablilt patch kaablile. Pealegi tuleks see jagamine teha ONT tagant, vaid pigem Telia poolt antava Inteno ruuteri tagant. Kui kogu see kaadervärk välisseinale riputada, jääb ta ikka suht suur ja kole.

Ka õhukaabli saab läbi seina. Üks variant on ta näiteks sobivas kohas teise korruse põranda juurest otse läbi seina minna. Teine variant on panna seina ankru ja kaabli kinnituse vahele pikendus, ning siis kaabel sujuva kaarega seinale või läbi selle.
Külaline
külaline

Re: Optilise kaabli paigalduse seadmed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Telia standardne kodukasutajale pakutav ONT jätkuvalt Huawei GPON ONT HG8010 (või analoog), mis kindlasti ei kannata välitingimusi.
Telia GPON ühendusel peab kasutama Telia seadet, muu endaostetud optikakonverter ei hakka tööle, võõra seadme tarkuses puuduvad vajalikud koodiread (ning Telia ei hakka neid sinna ka nurumise peale lisama).
Vasta