küsimus kilbi ehitamise kohta

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
suq ma diq
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas suq ma diq »

Külaline kirjutas: 30 Aug 2017, 16:31 Kõike tehakse ise. Tantsulõvid ju. Aga ma arvan kui värv on laes ebaühtlane, tapeet lokib, vannitoa plaadid on kiira-käära või muhk on elutoa põrandal, siis see ei ole eluohtlik. Aga kui kaabel kuumeneb ülekoormusest ja kaitse ei rakendu või mingis seina sisse peidetud harukarbis asi särtsub, siis see on eluohtlik.
Me ei räägi ju neandertaallastest. Ilmselgelt kodanik teeb mingisuguse kodutöö, enne kui hakkab kilbis möllama.
Ei tea raisk, muhk elutoa põrandal ja kiira-käära plaadid on vast isegi rohkem eluohtlikud, lööd varba ära ja kukud kummuli põmaki peas auk ; ( rip
Nisanäpp
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Nisanäpp »

Palka elektrik, palka plaatija, palka torumees, palka lumelükkaja ja katlakütja. Ise ärge eales midagi ehitage või remontige. Kipsimees tahab ka palka saada. :thumbsup:
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Õpitud abitus noh
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nisanäpp kirjutas: 30 Aug 2017, 19:33 Palka elektrik, palka plaatija, palka torumees, palka lumelükkaja ja katlakütja. Ise ärge eales midagi ehitage või remontige. Kipsimees tahab ka palka saada. :thumbsup:
Tuleb vist keegi naist ka rautama palgata ;D
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul oli kursavend, kes kõik mis vähegi võimalik oli, maha kirjutas, iga arvamuseavalduse lõpetas küsimusega: .... või mis sina, xxxx , arvad? Naise võttis ta kah juba lapsega.... tegemise vaev jäi enesel ära.... ;)

Aga spetsi palkamine uue asja ehitusel pole vale, kui spets teeb kvaliteetsemat tööd kui sa ise...

Ühest küljest on paigaldiste (perioodiline) kontroll seadusega nõutud ja kasutusluba sa ilma selleta ei saa.
Edasi on pall kindlustuse väravas , ja kui nemad ilma kontrollipaberita sulle ei maksa või kindlustavad kallimalt, küll siis ka kontrollima hakkad...
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

on võimalik täitsa nullist elektri alal end harida pädevaks.
olen ise seda teinud. julgen väita et RVK toimimne, maandus, pingelang, inimese keha elektriohutus (1000 oom takistus, 50ma vool jne) jmt osas on mul põhjalikud teadmised. ja paar aastat tagasi ei teadnud sellest suurt midagi, polnud nagu vaja.

samas.. sõprade sugulaste pealt näeb palju sellist oh-mis-elekter-on-pluss-ja-miinus-mis-tas-mehel-ära-ole-ise-kilp-ehitada

ühasõnaga teadmised on väga piiratud. isegi ei teata mis ja miks on maandus. samas ei kardeta kogu maja elektrit ise teha s.h. kilpi.
*teadmised on piiratud
*enesekindlus on kõrge
*teo ja töötahe on kõrge
ja nii edasi.

rvk on teine asi mis on paljude "talupojamõistusega" do-it-yourself "elektrikutele" naljanumber.

et seda-jama-pole-mehele-vaja-mul-elekter-töötab-niisamagi


mõned ägedad DYI elektrikud:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=14669738

http://www.postimees.ee/2486021/surnud- ... -220-volti

http://www.ohtuleht.ee/527943/metssigad ... a-ette-jai
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

üks asi veel

et kodanikud kes soovitavad kilpi vaseliiniga ehitada ei tohi omapäi reklaamida "elektritööd üle eesti" - seadus ei luba lihtsalt. s.t. vahelduvvoolu on rohkem kui 50V siis ei luba.


https://www.riigiteataja.ee/akt/12894666


(2) Lihtne elektritöö on elektritöö, mida võib teha iga isik. Selliseks tööks on järgmised tööd:
1) tööd kuni 50-voldise vahelduvpingega või kuni 120-voldise alalispingega elektriseadmetega, mida toidetakse kaitseväikepingeallikast;
2) tööd kuni 50-voldise vahelduvpingega või kuni 120-voldise alalispingega elektripaigaldise osades, mida toidetakse kaitseväikepingeallikast;
3) toitevõrgust lahutatud kuni 250-voldise nimivahelduvpingega elektriseadmete hooldustööd, mis ei haara kõrgema kui 50-voldise vahelduvpingega ja 120-voldise alalispingega elektriahelaid.



(4) Käidu- ja elektritööd võib teha ainult isik, kellel on selleks tööks vajalikus mahus tehnilisi ja ohutusalaseid teadmisi ning kogemusi. Pingealust käidu- ja elektritööd tegeva isiku elektriohuteadlikkust ja kogemusi kontrollib elektritöö juht või käidukorraldaja. Elektritöö tegija elektriohuteadlikkust võib kontrollida ka elektritööd tegeva personali sertifitseerimise organ.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 31 Aug 2017, 15:18https://www.riigiteataja.ee/akt/12894666
Täpsustuseks - nimetatud seadus on kehtetu. Samad põhimõtted on nüüd siin:
https://www.riigiteataja.ee/akt/128062015008
teetöödtööajal
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas teetöödtööajal »

Igasuguseid asju on võimalik ja ise teha. Lõpuks taandub asi sellele, et millega vabal ajal oma aega sisustada tahad ja mis huvitab ja mida alternatiivset samal teha oleks (oskaksid). Ma isiklikult väärtustan oma vaba aega (PUHKEaeg?) veidi kõrgemalt, et sooviks torumehe, elektriku vms TÖÖD teha. :roll:
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

teetöödtööajal kirjutas: 31 Aug 2017, 18:07 Igasuguseid asju on võimalik ja ise teha. Lõpuks taandub asi sellele, et millega vabal ajal oma aega sisustada tahad ja mis huvitab ja mida alternatiivset samal teha oleks (oskaksid). Ma isiklikult väärtustan oma vaba aega (PUHKEaeg?) veidi kõrgemalt, et sooviks torumehe, elektriku vms TÖÖD teha. :roll:

mina hakkasin tõsisemalt elektriasju endale selgeks tegema siis kui olin ka pühas usus "elektriku" tellinud. ametlikult päris firma.

väga enesekindla ja teadlikut tegusemisviisiga kusjuues. mõni vanamutt kindlasti kiidaks et nii kraps ja tark poiss, käbe töömees. ma paraku (mõned ajad hiljem) hakkasin kahtlema ja käisin vaatasin üle mis ta teinud on.

vedas 2.5mm2 MMJ kaabli maa sisse (MMJ kaabel lubatud ainult siseruumides) pealegi ristlõige oli vale.
harukarpides lahtised pingestatud otsad ja lahtised PE otsad pohhuilt jäetud.
saagis süüdimatult ühe põrandatala 1/4 osas läbi ise teatades on " !!! on selline reegel et talasi võib vabalt 1/3 läbi saagida !!! ". jne.


üks samasugune paistab siin teemas sõna võtvat - soovitab vaseliiniga Al-CU ühenduskohti parendada, postituste all jookseb tekst "Elektritööd üle Eesti !"
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas ifffff »

No mis sa teed kui koolis keemiatunnis kuulata ei viitsinud ja elektrokeemilisest korrosioonist midagi kuulnud pole. Niiskus tõesti ei põhjusta al-cu ühenduste korrodeerumist.

Aga siin on üks näide miks peaks elektritöid paberitega elektrik tegema http://marimell.eu/pliidisaaga-ehk-kuid ... uke-leida/
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 31 Aug 2017, 18:47saagis süüdimatult ühe põrandatala 1/4 osas läbi ise teatades on " !!! on selline reegel et talasi võib vabalt 1/3 läbi saagida !!! "
1/4 läbi saagida on muidugi märksa ohtlikum kui ainult 1/3 :thumbsup:
särts.
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas särts. »

Tehke mida tahate oma vaba ajaga, mina vabal ajal puhkan ja tegelen omale meelepäraste hobidega, mitte ei tee TÖÖD, sest PEAN seda tegema kuna kõik teised teevad ju stasti ja neid ei saa usaldada. Või siis äkki hoopis on viga endas kui suvaline üksi tegutsev kõige odavam säästuelektrik tellitakse? :wave:
elel
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas elel »

särts. kirjutas: 31 Aug 2017, 19:45 Tehke mida tahate oma vaba ajaga, mina vabal ajal puhkan ja tegelen omale meelepäraste hobidega, mitte ei tee TÖÖD, sest PEAN seda tegema kuna kõik teised teevad ju stasti ja neid ei saa usaldada. Või siis äkki hoopis on viga endas kui suvaline üksi tegutsev kõige odavam säästuelektrik tellitakse? :wave:
Maal majas elades, ei ole sihukest asja nagu puhkus olemas :) Korteris pole tõesti mingeid töid väga teha ja võib rahulikult kotte sügada.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ifffff kirjutas: 31 Aug 2017, 19:03 No mis sa teed kui koolis keemiatunnis kuulata ei viitsinud ja elektrokeemilisest korrosioonist midagi kuulnud pole. Niiskus tõesti ei põhjusta al-cu ühenduste korrodeerumist.

Aga siin on üks näide miks peaks elektritöid paberitega elektrik tegema http://marimell.eu/pliidisaaga-ehk-kuid ... uke-leida/
ja keskmine kodanik tellib sellise meistri enda majja/korterisse elektritööd tegema ja pealtnäha on kliendile kõik ok.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Maal majas elades, ei ole sihukest asja nagu puhkus olemas :) Korteris pole tõesti mingeid töid väga teha ja võib rahulikult kotte sügada.
Eks igaüks ise teeb oma valikud elus, kas olla töö ori 24/7 või mitte. :)
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa võid selle vaseliini endal sitakas*e määrida ja pärast naisele ka. Oled omast arust väga tark jah ?
Antud meetod kaitseb Korrosioon eest väga hästi kuna ei lase niiskust metallile ligi ja sa võid sinna kasvõi kuradi auto kerevaha peale määrida kui on tegu näiteks vasklatile järjestiku kinnitatud penidega, mis vahet sel on.
Ütlesin seda kuna soovitati al-cu üleminekut ja pakkusin alternatiivi. Muidugi sellist asja ma pole üldse teinud kuna minu paigaldatud kilbid on niiskuskindlad ja see ei ole vajalik lihtsalt.
Enne kui midagi tarka veel öelda tahad, siis mine pese saunas juusked puhtaks ja osta üks kalmuküünal
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Odavam on osta kohe selline automaat kuhu on tootja luba AL kaabli otse külge ühendamiseks.
Need vahetükid on kallimad kui automaat.
Vaseliini võib poltide ja lati peale määrida heasti.

Automaadi ülemisele klemmile pole hea vaseliini panna. Automaadi soojenedes voolab vaseliin selle sisse ja tahkub seal. Tahkunud vaseliin võib takistada automaadi korralikku tööd.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 31 Aug 2017, 23:17 Sa võid selle vaseliini endal sitakas*e määrida ja pärast naisele ka. Oled omast arust väga tark jah ?
Antud meetod kaitseb Korrosioon eest väga hästi kuna ei lase niiskust metallile ligi ja sa võid sinna kasvõi kuradi auto kerevaha peale määrida kui on tegu näiteks vasklatile järjestiku kinnitatud penidega, mis vahet sel on.
Ütlesin seda kuna soovitati al-cu üleminekut ja pakkusin alternatiivi. Muidugi sellist asja ma pole üldse teinud kuna minu paigaldatud kilbid on niiskuskindlad ja see ei ole vajalik lihtsalt.
Enne kui midagi tarka veel öelda tahad, siis mine pese saunas juusked puhtaks ja osta üks kalmuküünal
sa ikka ajad ikka seda niiskuse jura? eelpool ju anti vihje - Elektrokeemiline korrosioon
https://et.wikipedia.org/wiki/Korrosioo ... korrosioon

endiselt, kodanikud kes ei tea 100% mida nad teevad ei tohi elektrik näppida. enesekindlus on hea kui vaja naisi lantida aga mitte mitte elektritöödel.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa võiksid kooli õpetajaks minna, kui aus olla siis mind see tekkepõhjus ei huvita, kuna see teadmine ei anna mulle midagi.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis m%lised siis? :banghead:
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 04 Sept 2017, 18:04 Sa võiksid kooli õpetajaks minna, kui aus olla siis mind see tekkepõhjus ei huvita, kuna see teadmine ei anna mulle midagi.
see on ok eeldusel et elektriasju sa ei näpi
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas xil »

Külaline kirjutas: 01 Sept 2017, 16:20
sa ikka ajad ikka seda niiskuse jura? eelpool ju anti vihje - Elektrokeemiline korrosioon
https://et.wikipedia.org/wiki/Korrosioo ... korrosioon
"Elektrokeemiline korrosioon tekib metallidel nende kokkupuutel voolu juhtivate vedelikega (elektrolüütidega)."

Küsimus süstemaatiliselt keemia tundi külastanud isikule:
Kuidas tekib elektrolüüt vask ja al.kaabli ühenduskohta?

PS. Ma ei arva, et ühenduste katmine vaseliiniga on parim viis ühenduste kaitsmiseks. Fännan Al ja Cu ühendamise vajadusel pigem kaablite tugevat, kindlat, "mitteoomilist" elektrilist kontakti. Sellisest materialist kruviklemmi või hülsi kasutamine, mis jääb perioodilisuse tabelis Cu ja Al vahele, ei tuleks ka kahjuks.
Vasta