küsimus kilbi ehitamise kohta

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Sten558
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Mär 2013, 17:10

küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Sten558 »

Probleem siis selline et gaaažis asuv kilp on pärit kuskilt 90ndate algusest ja kunagi asus seal ka voolumõõtja, see on nüüdseks ilusti posti otsas, aga plommide eemaldamisel tuli välja see, et üks faasidest hakkab kohe-kohe läbi põlema. Nüüd jõudnud asjad nii kaugele et oleks vaja vahetada liitumispunkti ja kilbi vaheline kaabel ja samas siis ka juba välja vahetada nii kaitsmed kui ka tekitada maandus(praegusel hetkel seda pole). Liitumispunkti ja kilbi vaheliseks juhtmeks plaanis panna elektriku soovitusel 4x16mm2 alumiinium. Garaaži kilbist liigub edasi vool eluruumides asuvasse jaotuskilpi kus on juba kõik kaitsmed vahetatud ja samuti ka kõik kaablid seina peal, ehk siis jäänud on ainult garaaž ja rehetuba kus oleks vaja asjad välja vahetada.
Panin ka kiirelt kokku oma nägemuse kilbist niipalju kui netist uurides ja erinevate elektrikutega suheldes selgeks olen saand, sooviksgi arvamust et kas olen õigel teel või kõigest valesti aru saanud. :hello:
elektriskeem.png
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üldiselt on nii, et kui sa elektrialal abi küsima pead, siis ära ise näpi. Teostamisel võib sisse tulla selliseid vigasid, mille kohta küsimist sa isegi ei mõtle, sest endale tundub ju ilmselge kõik. :wave:
h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

Eelmist postitajat ma küll tõsiselt ei võtaks, vahepeal tuleb kasuks natuke mõelda ka mitte kohe elektrik tellida.
EI tasu selline eit olla, kui sellist skeemi juba oskasid teha, siis küll hakkama saad, ma arvan...
Igatahes miks mitte 5x16 kaablit kasutada ja elektrod peakilbi juurde paigaldada, siis oleks see ka maandatud ja edasistes kilpides lööd n ja pe lahku. Nii oleks asi õigesti tehtud.
Antud kilbis olev sild võiks pigem pealüliti ja automaadi vahel olla, mitte viimase kahe vahel.
Sinna juurde võiks veel vajadusel rikkevoolukaitsmed lisada ja kui on hinnalisemaid seadmeid, siis ka liigpingepiirik.
Maanduse paigaldusel mõõda kindlasti pärast selle takistus üle, mis peaks alla 100 ohmi jääma.
Ma paneks 5x16 alu. kaabli asemel vase. Nikuinii tarbijaid lisandub alati juurde.
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Elektrik ma küll pole, aga jooniselt jäi silma, et Al-Cu ühendusklemmid üleminekuks vasele võiks ka olla, kui sisse tulev kaabel alumiiniumist on. Ehk siis pealüliti külge kohe alukaabelt ei paneks.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ifffff kirjutas: 27 Aug 2017, 12:27 Elektrik ma küll pole, aga jooniselt jäi silma, et Al-Cu ühendusklemmid üleminekuks vasele võiks ka olla, kui sisse tulev kaabel alumiiniumist on. Ehk siis pealüliti külge kohe alukaabelt ei paneks.
Misasja!?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kasutajaga h.m.m täitsa nõus. Pole see enda tarbeks kilbi ehitamine mingi eriline kosmoseteadus. Terve interneedus on materjale täis ja üldjuhul ka inimesed foorumis nõus õpetusi jagama. Kõige lihtsam muidugi, kui leiad mingi tuttava elektriku, kes odava raha eest asja üle vaataks enne käiku laskmist. Siis saad ka ise rahulikumalt magada ja võid kindel olla, et midagi valesti pole teinud.
Torutööd Tartus 56 932 898
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Külaline kirjutas: 27 Aug 2017, 20:42
ifffff kirjutas: 27 Aug 2017, 12:27 Elektrik ma küll pole, aga jooniselt jäi silma, et Al-Cu ühendusklemmid üleminekuks vasele võiks ka olla, kui sisse tulev kaabel alumiiniumist on. Ehk siis pealüliti külge kohe alukaabelt ei paneks.
Misasja!?
Nagu ma ütlesin, elektrik ma pole, kuid mul on kilbis nii tehtud. Ju siis on nii parem.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mida teevad paremal olevad 3 "kaitset" ? kuhu läheb kaabel sisse ainult?
kus RVK(d) ON?
h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

Sealt hakkab arvatavasti tööstusvool jooksma.
Kasutaja Ifffff antud soovitus al-cu ühendusklemmide kohta on hea märkus, kuna erinevad metallid võivad hakata korrodeeruma. (ise sellist asja veel näinud ei ole) Aga teine alternatiiv oleks lihtsalt vaseliini sinna vahele toppida, et niiskus ligi ei pääseks.
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kas need 1, 2, 3 tähistavad kolme ühefaasilist automaati või kolmefaasilise faase?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

h.m.m kirjutas: 28 Aug 2017, 18:34Sealt hakkab arvatavasti tööstusvool jooksma
Mis termin see tööstusvool veel on?
h.m.m
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Juun 2016, 00:28
On tänatud: 1 kord

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas h.m.m »

mis see sinu asi on
Elektritööd üle Eesti !

Tel. 5336neli63kaks
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Vaata, et sa ei unusta
h.m.m kirjutas: 28 Aug 2017, 18:34vaseliini sinna vahele toppida
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma selliste asjadega ei tegele
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei ole mõtet paska kokku keerata kui asja ei tunne, elekter pole mänguasi.
hola
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas hola »

Külaline kirjutas: 29 Aug 2017, 08:57 Ei ole mõtet paska kokku keerata kui asja ei tunne, elekter pole mänguasi.
Ei ole mõtet paska ajada kui asja ei tunne, elekter on mänguasi.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vaadates elektriku palka Eestis, siis nii ta tundub küll jah. :lol:
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Aug 2017, 17:45 vaadates elektriku palka Eestis, siis nii ta tundub küll jah. :lol:
Ehk kirjutad täpsemalt lahti?
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elekter on tõesti mänguasi... pädevusega ja kogemustega elektriku jaoks, suvalise tondi jaoks aga surmarelv. :good:
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elekter on nii ja elekter on naa.
Igaüks kes vähegi asja süveneb saab elektritöödega hakkama.
Kuskilt peab ju alustama ja oma kogemused saama.
Ütle mis sa tahad, inimesed IKKA teevad ise, vahet ei ole mis valdkonnast me siin räägime.
Seega võiks selle mõtetu sita tootmise lõpetada ja aidata inimest, kes vajab abi.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kogemused saadakse esialgu pädevate elektrikute kontrolli alla töid teostades, mitte netis suvaliste anonüümsete jorsside soovituste põhja!
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Aug 2017, 19:37 Elekter on tõesti mänguasi... pädevusega ja kogemustega elektriku jaoks, suvalise tondi jaoks aga surmarelv. :good:
Ka pädevad ja targad mehed on selle "mänguasjaga" mängides eluga hüvasti jätnud.
ping
:hello:
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas: 29 Aug 2017, 22:07
Külaline kirjutas: 29 Aug 2017, 19:37 Elekter on tõesti mänguasi... pädevusega ja kogemustega elektriku jaoks, suvalise tondi jaoks aga surmarelv. :good:
Ka pädevad ja targad mehed on selle "mänguasjaga" mängides eluga hüvasti jätnud.
ping
:hello:
Selle kohta ütles hiljuti üks leedukas mu meelest väga õigesti, et tegijal juhtub. Ka proffessionaalil. Kes ei tee, sellel ei juhtu :)
Torutööd Tartus 56 932 898
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Jätke nüüd. Madalpinge installatsioonitööd ja kilpide koostamine küll mingi eluohtlik tegevus ei ole. Muidugimõista elektriala isikute poolt tehtuna.
Külaline
külaline

Re: küsimus kilbi ehitamise kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõike tehakse ise. Tantsulõvid ju. Aga ma arvan kui värv on laes ebaühtlane, tapeet lokib, vannitoa plaadid on kiira-käära või muhk on elutoa põrandal, siis see ei ole eluohtlik. Aga kui kaabel kuumeneb ülekoormusest ja kaitse ei rakendu või mingis seina sisse peidetud harukarbis asi särtsub, siis see on eluohtlik.
Vasta