elektriboileri vastupidavus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
null maandus
külaline

elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas null maandus »

Tunneks huvi, kui palju teistel elektriboiler kestab. Mul 14,5 aastat, 5 korda puhastatud ja eile hakkas alt vett nirisema, enne seda olid mõned tilgad kuu aja jooksul. kaks korda sukelküttekeha vahetatud ja üks kord termostaati. Boiler on 80 liitrine REGENT . Loomulikult garantiid enam ei ole aga lihtsalt huvitab, kaua need asjad vastu peavad. Ja kaua need hooldusvabad kestaksid?
Tänud vastajatele!
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Nädal aega tagasi sai uus soetatud, kuna vanal hakkas küttekeha alt roostes vett tilkuma, oli 100L.
Vanus minimaalselt 15 aastat, korra või kaks vahetatud küttekeha. Mingi kahtlase nimega toodang oli aga itaalias toodetud.

Uus boiler on Thermex 100L, vene tootja, ei oska veel midagi kommenteerida, loodame ,et kestab.
Ideaalis oleks võtnud regent/Ariston aga kahjuks antud poes ei leidunud sihukest horisontaalsel kujul.
Külaline
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

150 liitrine Atlantic, kolmefaasiline kuiv küttekeha. Pidas vastu vist 19 või 20 aastat. Korra vahetasin küttekeha kuna vana tegi paugu, ehk siis olid keraamikas paar põlenud kohta mingil põhjusel. Kasutamise ajal ei puhastanud seda boilerit mitte kordagi. Väljavahetamise põhjus oli, et mingi flantsi vahelt hakkas läbi jooksma. Võibolla oleks saanud putitada aga ei hakanud jändama. Uus on sama suur Drazice.
Külaline
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Puhastate ja küttekeha vahetate, aga magneesiumanoodi ei vaheta? :o Üldiselt kui juba on 10 a vana ja igapäevases kasutuses, siis tasuks ennetavalt ära vahetada kui taha, et öösel või kodust ära oleku ajal "purskkaev" tekib.
nojah
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas nojah »

Mul on neid no name itaallasi olnud mitmel pool ja eelmise kümnendi omad ikka kestsid kõik enam vähem 10 või kriips peale aastat. Seda muidugi puhastamisega vähemalt üle aasta. Selle kümnendi omad , isegi Atlanticu omad üle 4-5 aasta ei kesta. Metallkeha roostetab kuskilt mikroauguna läbi ning hakkab soojustuse vahelt lekkima ja seda leida on liiga suur jant, mida pole pidanud vajalikuks ette võtta ning lihtsalt uue ostnud.Arvestuslikult 100€ viie aasta kohta ei ole väga suur kulu ja kogemus kallimate mudelitega puudub, kuna puudub usaldus tootja vastu. Kellel on kogemusi võiks mõne nime panna, mis marki tasub kallimast kv. klassist osta.
Külaline
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Austrian Email. Vertikaalne, 200 liitrit, küttekeha 6kW . Elektrit saab peale igal öösel ainult 2 tundi. Vahel harva, kui keegi vanni läheb, siis pikemalt.
Tööle panin aastal 2000 sügisel, rohkem pole näpuga puutunud.
Külm vesi tuleb alt sisse, ülevalt tipust läheb soe välja. Külje peal on veel kaks keermestatud ava, korgid ees.
Milleks need on, ma ei tea. Äkki on seal miski siug sees või on need soojavee tsirkulatsiooniks?

Olen mõelnud, et ehk peaks kaema, kas ehk anoodi vaja vahetada... ? Ostsin selle omal ajal eelmise aastatuhande viimasel aastal 1000 krooni eest lõpumüügist. Vahepeal on FEB neid hakanud pidevalt müüma, ehk on neil küttekehi ja anoode, mis sobivad?

.... mõeldud, mõeldud... :scratch:
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Külaline kirjutas: 19 Aug 2017, 12:27 Austrian Email. Vertikaalne, 200 liitrit, küttekeha 6kW . Elektrit saab peale igal öösel ainult 2 tundi. Vahel harva, kui keegi vanni läheb, siis pikemalt.
Tööle panin aastal 2000 sügisel, rohkem pole näpuga puutunud.
Külm vesi tuleb alt sisse, ülevalt tipust läheb soe välja. Külje peal on veel kaks keermestatud ava, korgid ees.
Milleks need on, ma ei tea. Äkki on seal miski siug sees või on need soojavee tsirkulatsiooniks?

Olen mõelnud, et ehk peaks kaema, kas ehk anoodi vaja vahetada... ? Ostsin selle omal ajal eelmise aastatuhande viimasel aastal 1000 krooni eest lõpumüügist. Vahepeal on FEB neid hakanud pidevalt müüma, ehk on neil küttekehi ja anoode, mis sobivad?

.... mõeldud, mõeldud... :scratch:
Kindlasti leidub sobivaid küttekehi ning anoode. Ja kindlasti tuleks neid mõistliku aja tagant vahetada. :D
Külaline
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No põhimõtteliselt anood peaks kaitsma korpuse läbi roostetamise eest. Kui anoodi ära kulunud, siis korpus varsti läbi.
no ei tea
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas no ei tea »

Tegelikult, ega nad eriti rohkem, kui kümme aastat ei kesta. Edasi on ainult rahutud ööd, et kas boileriga on ikka kõik korras. :shock:
Külaline
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sama mahu ja võimsuse juures annab vertikaalne boiler umbes 15% rohkem sooja vett.
Elektrilisi veeboilereid on kaht sorti - sukel- ja keraamilise küttekehaga. Sukelküttekeha on vahetult vees. Boileri emaileeritud sisepinda kaitstakse roostetamise eest magneesiumanoodiga, mis kasutamise käigus kulub. Kord aastas tuleks veeboiler lahti võtta, katlakivist puhastada ning vajadusel paigaldada uus anood.
Keraamiline küttekeha asub aga õhukese seinaga metallpadrunis ning ei puutu soojendatava veega vahetult kokku. Boileri sisepinda kaitseb rooste eest titaan-anood, mis kestab terve boileri eluea.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas xil »

Magneesiumelektroode tuleb asendada, titaanelektrood peab kogu boileri eluea vastu.
Mul vanemas majas on 14,5 aastat vana titaaniga Atlantis 150l. 2a. tagasi läks termorelee läbi, tuli asendada, rohkem pole remontinud ja puhastanud pole kordagi. Ma ei teagi, kuidas teda puhastamiseks laiali lammutada - ker. küttekeha on eraldi "kapslis", sealtkaudu puhastada ei saa.
Külaline
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See nö. kapsel käib ikka boileri küljest lahti.
Külaline
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xil kirjutas: 01 Sept 2017, 09:26 Magneesiumelektroode tuleb asendada, titaanelektrood peab kogu boileri eluea vastu.
Mul vanemas majas on 14,5 aastat vana titaaniga Atlantis 150l. 2a. tagasi läks termorelee läbi, tuli asendada, rohkem pole remontinud ja puhastanud pole kordagi. Ma ei teagi, kuidas teda puhastamiseks laiali lammutada - ker. küttekeha on eraldi "kapslis", sealtkaudu puhastada ei saa.
"150 liitrine Atlantic, kolmefaasiline kuiv küttekeha. Pidas vastu vist 19 või 20 aastat. Korra vahetasin küttekeha kuna vana tegi paugu, ehk siis olid keraamikas paar põlenud kohta mingil põhjusel. Kasutamise ajal ei puhastanud seda boilerit mitte kordagi. Väljavahetamise põhjus oli, et mingi flantsi vahelt hakkas läbi jooksma. Võibolla oleks saanud putitada aga ei hakanud jändama."

Minu postitus oli sama mõttega. Ma pole siis ainus kelle Atlantic pikalt pidanud on.
Külaline
külaline

Re: elektriboileri vastupidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See jooksma hakkamine võis olla vabalt mitte puhastamisest põhjustatud. Korrosioon hakkab närima ikka kõige paremini sealt kohast kus mingi saast metalli vastas on. Näiteks katlakivi täis torud hakkavad küll lekkima just nendest kohtadest kuhu katlakivist tükid on torusse kasvanud.
Vasta