Elektriga liitumine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Norm
külaline

Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Norm »

Tere, kes on ehitanud omale panga abiga maja. Kas ongi nii, et teed omale projektid ja taotled ehitusload, saad laenu ja kui elektriga liituma hakkad, siis peadki ootama kuni 11 kuud, et elekter saada ja ehitama hakata? Kasutusluba peab olemas olema 1.5a jooksul, aga elektri ootaminine võtAb sellest juba ca 9kuud. Kui kiiresti keegi liitumise on saanud laenu puhul?
Külaline
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma sain liitumise juba koos krundiga. Sa pangaga oled rääkinud? Pole mõtet hoida laenusummat sinu arvel kui sa seda niipea kasutada ei saa. Pank äkki pakub mingi lahenduse või kompromissi. Minu aravates on see Force Majeure olukord.
Külaline
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui laen maja ehituseks siis see pole trasside jaoks?
Kommunikatsioonidele oleks pidanud mõtlema kohe krunti ostes.
Praegu aitab generaator või ostad ehitusvoolu pikendusjuhtmega naabri käest.
:hello:
Norm
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Norm »

Krunt on saadud isalt pärandusega, sellisel juhul ei vali kas elektriga või ilma. ;)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vahet pole, kui krunt on käes, võib kohe elektriliitumise taotluse ära teha (seda oleks võinud kadunuke kohe teha). See elektriliitumine pole maja ehitusloaga seotud. Nimelt on lubatud teha ajutine liitumine, mis tähendab, et võrguettevõtja ehitab oma liitumispunkti täies mahus valmis ja sina vead liitumispunkti oma ajutise elektrikaabli koos "ajutise" kilbiga.
NB! ajutisel liitumisel on pisike ports lisanõudeid, kuid kõik need on lahendatavad ja hinnalisa on olematu.
See et võrguettevõtja nii pikalt asju ajab, pole midagi erakordset.
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Carl »

Mille peale see 11 kuud minema peaks? Mingi põhjendus? Tööde järjekord?
Kui ehitama hakkasin, siis tegin EE-le taotluse, umbes kuu aja pärast oli kilp postiotsas
Elekrik tuli paigaldas ajutise ehitusaegse kilbi (pealüliti, RVKL, kaitsmed ja pistikupesad),
inspektor kontrollis ja mõõtus üle ning väljastas nõutekohasuse tunnistuse ning peale seda sai toite peale.
Ning kui "ajutine" juba sees on, siis edasi ei näi enam kedagi huvitavat kui kauaks see.
Külaline
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul läheb 8 kuu ootamist, küsisin, öeldi, et jõuavad 11 kuuga tehtud, nagu riikriigis :banghead:
Külaline
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tahan krundile maja ehitada, krunt 8 hektarit, alajaam kohe krundi nurgas teisel pool teed.
Aga maja tuleb sellest nurgast 300 m kaugusele.
Kui nüüd elektrivarustust nõuan, kas nad ampritasu eest toovad selle ainult üle tee ja voilà või toovad majani, kui tahan?
Külaline
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

EE liitumistasu sisaldab liitumiskilpi, mis jääb su krundi piirile. Kõik tööd sealt edasi, sinu krundil, on krundiomaniku oma huvi ja kulu.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üldiselt on kordades odavam teostada see 300 m mis iganes meetodil leitud töövõtjaga kui olla nõus ELV hinnalisaga kui nemad töö teevad.
Külaline
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 18 Aug 2017, 10:41 EE liitumistasu sisaldab liitumiskilpi, mis jääb su krundi piirile. Kõik tööd sealt edasi, sinu krundil, on krundiomaniku oma huvi ja kulu.
Elektrilevi OÜ liitumistasu ja tarbimis- ning
tootmistingimuste muutmise tasu arvutamise
metoodika
nimelises paberis on punkt:

1.2 Kindlaksmääratud piirkond – kaugus kuni 400 m
olemasolevast Elektrilevi OÜ omandis või kasutuses olevast
0,4 kV alajaamast. Piirkonna ulatus määratakse täpsusega,
mida võimaldab ELV poolt kasutatav kaardirakendus.
Kauguse määramisel võetakse aluseks kokkulepitav
liitumispunkti asukoht
. Kindlaksmääratud piirkonda
rakendatakse liitumisel ja tarbimistingimuste muutmisel
madalpingel.


Mida selle kokkulepitava liitumispunkti asukoha all siis mõeldakse?
Kui ma oma 8 hektari peal määratlen ära õueala, kas siis saan kokku leppida, et toovad liitumispunkti 200 m kaugusele alajaamast üle põllu õueala servale või tähendab see seda, et toovad krundi lähima nurgani ja kokku on võimalik leppida vaid 1 meeter vasakule või paremale?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ainus kord kui oli selline asi ELV-ga siis tähendas see, et ELV laual oli kaart ja mees näitas näpuga liinipostile, et siia tuleb "kokkulepitud liitumispunkt" ja kui olid nõus siis nii oligi.
Onu_Heino
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Onu_Heino »

Mulle tuli maakaabliga ja sain ise kaasa rääkida täpses asukohas. Kinnistu paar hektarit ja sain asukoha valida ka kinnistupiirist kaugemale. Kilp tuli nii 50m kaugusele piirist. Täpse asukoha peale lõin ise krundil vaia püsti ja sinna see kilp ka sai.
Külaline
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

50 meetrit krundi piirist. Kelle maa peale siis see sai?
Jens
külaline

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Jens »

Külaline kirjutas: 17 Aug 2017, 22:27 Mul läheb 8 kuu ootamist, küsisin, öeldi, et jõuavad 11 kuuga tehtud, nagu riikriigis :banghead:
See ongi ELV tavapraktika, et ikka ootusärevus ("pinge") säiliks. Nad peavad ka ju palgad välja teenima. Kui lähim alajaam asub rohkem kui 400 meetri kaugusel või hakkad väiketootjaks, siis maksad võrguga liitumisel lisaks ka mingi müstilise protsendi "projektijuhtimistasu". Selle peale annab tulla! Mis see muud on, kui oma palgakulu ülekandmine tarbijale.
Täiendav tasu 2018. aastast on ka püsitasu rakendamine tarbimiskohtades, kus tegelikult igakuiselt elektrikulu polegi. Huvitav, kuidas küll kulupõhiselt kõik need tasud konkurentsiametile ära põhjendatud on, aga see selleks.
Head tarbimist!
Külaline
külaline

Re: Elektriga liitumine / sidekaablikõri

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma siin jätkan seda teemat.

Mul ongi alla (aga üsna ligi ) 400 m alajaamast ja Elektrilevi vastusest jäi mulje, et peaksin saama ampritasuga liituda.
Ma saan aru, et ühel hetkel on mul kilp minu näidatud kohas paigas ja hakka aga maksma ?
Kui ampritasu eest asi ära tehakse, siis minul enesel pole seal enam midagi vahele segada ?
Et maksaks ise pisut juurde ja saaks tulevikku silmas pidades igaks juhuks ehk number jämedama kaabli ?

Kuid lisaks käib juba pea aasta jutt sellest valguskaabli viimasest kilomeetrist. (Tallinnas just täna veeti mul kaabel majja, juhendasin telefoni teel )

Kuidas maakohas? Kas on mõtet selle elektrikaabliga koos selle kõrvale panna juba maha ka sidekaablikõri ?
Kui jäme peaks see kõri olema?

Või 400 m sidekaablit ei tõmba pärast niikuinii kõrisse ?

Teen 2 x 200 jupid või 4x100 ? 8x50 ?

Või ei tasu üldse vaeva praegu selle üle pead murda - pärast fiiberkaabli lihtsalt maha kaevamine tuleb odavam kui selle kõriga mässata ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elektriga liitumine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kas sa üldse tead kust sulle kunagi peaks fiiberkaabel sisse tulema? Kõigepealt uuri seda, enamasti jääd siiski vastuseta. Kõik lubavad aga tegudeni asi ei jõuagi. Võibolla polegi pakutava hind sobiv.
Kõri on mõtet siis panna kui tead kindlasti, et just siit tuleb asi ja maapinnal on asju mis kaevata ei luba (asfaltee, kivitee, mingi väga kallis taim jne.). Muul juhtudel kaevad uuesti. Küll aga võid hoone sisestuse toru panna, sest seal tee lühike ja hiljem on tõeline õudusunenägu siseviimistlust lõhkuda.
Vasta