220V pistikupesa

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
mutionu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Juun 2007, 15:26

220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas mutionu »

Tere,

Omal mõistus otsas.
Sai natuke elektrit veetud, kuna majapidamisse tekkis keraamikapõletusahi. Ahi on võimsusega ca 3,5kW ja 220V peal, 2,5 mm2 juhe läks leigeks ning enda rahustuseks vedasin seinapealse 4 mm2 juhtme.
Nüüd tekkis küsimus, kust saada selline natuke vingem pistikupesa.
Pistikpesa peaks olema selline, kust on lubatud pidevalt ca 16+A läbi lasta ning kuhu saaks ühendada tavalise europistiku(mis on ahjul küljes). Ahju amperaaz on umbes sinna suurusjärku, tavalistel pesadel on, vähemalt minu meelest, 16A maksimaalne lühiajaline voolutugevus, tavapärane on 10A juures. Ahju pistikut ise vahetada ei tahaks, esiteks on asi garantii all ning teiseks usun ma tehase ühendustesse.

Olen otsinud ja uurinud kuid sellist pistikupesa ei leia. Võibolla on kellelgi kuskil ette jäänud.
Tänan ette.
saatusetahe
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas saatusetahe »

Mina jälle usun otseühendusse! Kui lased pädeval isikul ühendada, ei riku garantiid ka. http://www.harjuelekter.ee/et/product/22451 . Siis peaksid pistiku vahetama ja uue pesa ka panema.
mutionu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Juun 2007, 15:26

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas mutionu »

Hea meelega ei lõhuks tehase tehtut.
Seega, olen endiselt avatud infole pesade kohta.
saladeko
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas saladeko »

Kõik pistikupesad on standardina 16A kasutusega mõeldud. Kui sa ei taha tehases tehtut muuta, siis miks sa selle 4 ruuduse kaabli vedasid, juhe seadmesse on ju peenem? Kõige loogilisem on ühendada see 4ne juhe otse seadmesse.
Tonxx
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas Tonxx »

Midagi sellist:
http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakir ... gory_id=34

Võimalikult elektrikilbi ligidale või eraldi juhtmega, ilma harukarpidetta.

Rohkem tähelepanu peaks pöörama pindade puhtusele.
https://www.oomipood.ee/product/r_10_du ... hend_200ml

Tavaliselt lähevad kõrbema kehvad/määrdunud ühendused.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

mutionu kirjutas: 29 Juun 2017, 10:18 2,5 mm2 juhe läks leigeks
PPJ kaabli suurim lubatud temperatuur kestval koormusel 70˚C
mutionu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Juun 2007, 15:26

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas mutionu »

saladeko kirjutas: 29 Juun 2017, 14:38 Kõik pistikupesad on standardina 16A kasutusega mõeldud. Kui sa ei taha tehases tehtut muuta, siis miks sa selle 4 ruuduse kaabli vedasid, juhe seadmesse on ju peenem? Kõige loogilisem on ühendada see 4ne juhe otse seadmesse.
Miks ja miks :)
Juhe seadmesse ei pruugi suurt peenem olla, tegu on mitmekiulise kaabliga, väliskesta jämeduselt pöidla paksune. Juhendis pole kuskil kirjas kui suur ta ristlõige on.
Neljase vedasin kuna ma ei taha mõelda, et kui kuumaks see juhe parasjagu läheb kui ahi ööpäev või kaks järjest uhab.
mutionu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Juun 2007, 15:26

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas mutionu »

Küülaline kirjutas: 29 Juun 2017, 15:00
mutionu kirjutas: 29 Juun 2017, 10:18 2,5 mm2 juhe läks leigeks
PPJ kaabli suurim lubatud temperatuur kestval koormusel 70˚C
Vabalt võib olla, kuid ma eelistaks sellist asja vältida. Lisaks jooksis vana juhe osaliselt seina sees.
saladeko
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas saladeko »

Kuule Aadu millest sa aru ei saa? Teed otseühenduse või vahetad pistiku ja pesa.
mutionu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Juun 2007, 15:26

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas mutionu »

saladeko kirjutas: 30 Juun 2017, 13:44 Kuule Aadu millest sa aru ei saa? Teed otseühenduse või vahetad pistiku ja pesa.
Nunuh, mingi uus viisakusetalon vää?
Mõlemal juhul kaotan seadme garantii(järele uuritud), tiba kallis lõbu.
Minu poolt võib teema sulgeda, leidsin vajaliku.
Külaline
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ehk tutvustad laiemale lugejaskonnale, mis see vajalik on? Kõik saaks targemaks, ka need kes sind kääridega asja kallale saatsid.
jaguar 3
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas jaguar 3 »

Kurat kõik foorumid on täis selliseid ilma lõpplahendi teistele avaldamata teemasid. Jorss saab ise asja lõpuks korda ja kirjutab lihtsalt "teema suletud" ja teised umbes imegu.
Külaline
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sügavalt kahtlen, kas see asi ikka korda sai. Kuna küsija vastust ei saanud, siis ajas lihtsalt nina püsti ja tegi võitja näo.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Tõenäoliselt pole ta varem sellega tegelenud ja siis kujutatakse igasugu asju ette. Lühidalt, kui mingi pood hakkab teile lalisema, et pliidipistiku vahetamisel kaob garantii ära siis minge lihtslat järgmisse poodi. Võrdluseks võib tuua, et ka autole pannakse uued papad kui eelmised kuluvad.
smartuser
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas smartuser »

dumbuser kirjutas: 06 Juul 2017, 01:46 Tõenäoliselt pole ta varem sellega tegelenud ja siis kujutatakse igasugu asju ette. Lühidalt, kui mingi pood hakkab teile lalisema, et pliidipistiku vahetamisel kaob garantii ära siis minge lihtslat järgmisse poodi. Võrdluseks võib tuua, et ka autole pannakse uued papad kui eelmised kuluvad.
:this: Väga rumal jutt ja veel rumalam "võrdlus".
Külaline
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

smartuser kirjutas: 07 Juul 2017, 14:58
dumbuser kirjutas: 06 Juul 2017, 01:46 Tõenäoliselt pole ta varem sellega tegelenud ja siis kujutatakse igasugu asju ette. Lühidalt, kui mingi pood hakkab teile lalisema, et pliidipistiku vahetamisel kaob garantii ära siis minge lihtslat järgmisse poodi. Võrdluseks võib tuua, et ka autole pannakse uued papad kui eelmised kuluvad.
:this: Väga rumal jutt ja veel rumalam "võrdlus".
:banghead:
Külaline
külaline

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul pesumasina vahetus plaanis ja hetkel tuleb seinast juhe, mitte pistik ning otse ühendatud.
Uus pesumasin tuleb kindlasti pistikuga ja hea meelega ühendaks selle ka otse, kuid kas tõesti võib siis garantiile hüvasti öelda?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 13 Juul 2017, 15:06Uus pesumasin tuleb kindlasti pistikuga ja hea meelega ühendaks selle ka otse
Ma ei saa aru miks see meele heaks teeb, kui masina rikke või muul põhjusel ei saa seadet võrgust lahutada tootja poolt ettenähtud viisil?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas: 13 Juul 2017, 15:06 Mul pesumasina vahetus plaanis ja hetkel tuleb seinast juhe, mitte pistik ning otse ühendatud.
Uus pesumasin tuleb kindlasti pistikuga ja hea meelega ühendaks selle ka otse, kuid kas tõesti võib siis garantiile hüvasti öelda?
Mina arvan, et ma suudan garantiijuhtumi korral vajadusel kohtuni minna ja ära tõestada, et pistiku vahetus või eemaldamine ja otse ühendamine ei saanud põhjustada garantiijuhtumit. Iseküsimus, kas nimetatud aja- ja energiakulu väärib janti. Normaalne valge inimene paigaldab pistikupesa seinale.

Miks?

Sest seinast tulev juhe peab olema jäik (ühesooneline). Kohtkindel paigaldis tehakse lihtsalt plankkaabliga.
Ühendades selle jäiga juhtme pesumasinaga, mis võib vibreerida, tekitame olukorra, kus kas juhe väsib mingi murdekoha pealt või logistab kontakti lahti.
Kui seinast tuleb painduv kaabel, siis peab kusagil olema harukarp, kus see painduv kaabel läheb üle ühesooneliseks. Samahästi võib siis sinna harukarbi juurde panna pistikupesa.
Või vastupidi - kui pesumasinast tulev juhe on plaanis kusagile harutoosi ühendada, siis miks mitte sinna harutoosi kõrvale panna pistikupesa?
Ja kui on vaja pesumasinat hooldada või remontida, siis on märksa lihtsam pistik pesast välja tõmmata, selmet elektrik kutsuda ja midagi kruvima hakata.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ole hea ja ÄRA HAKKA jälle ajama oma plank kaabli teemat. See oli ja on siiani mingite inspektorite oma tõlgendus.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas vtl »

dumbuser kirjutas: 14 Juul 2017, 08:36 Ole hea ja ÄRA HAKKA jälle ajama oma plank kaabli teemat. See oli ja on siiani mingite inspektorite oma tõlgendus.
Minu jutul pole inspektorite tõlgendusega mingit seost.
Valdav enamus lüliteid, pistikupesi ja harutooside liitmikke on ette nähtud plankkaabli ühendamiseks. Kiudkaablit on vaja enne kruvi alla keeramist kas hülssida või siis ühendada sellise vedruklemmi alla, mida saab käsitsi vabastada. Proovi kiudkaablit tavalisse pistetavasse vedruklemmi auku toppida.

Millegipärast ei veeta ka arvutivõrku patchkaablitega, vaid seina sisse käib plank, mida pressitakse pesade külge ning sealt siis juba pistikutega painduv kaabel seadmeni. Küllap siis sellel plankkaablil on paigalduses oma mõte.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: 220V pistikupesa

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Plankkaabli mõte on odavus. Aga kui kaabel hakkab juba nö kaabli moodi olema siis ei pandu see enam kuidagi. 3×25A (5G10 jne) pesadele on väga vastik ühtesoonelist asja vedada. Tõsi, kuskil 16 ja vähema ampri puhul on tõesti lihtsam plankkaabliga majandada. Arvutivõrkude puhul sama teema. Samas kui aus olla, siis ega see asi vist kodudesse ei puutugi.
Vasta