Kilibi tegemise loogika.

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Nõginäpp
külaline

Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Nõginäpp »

Kuidas on kilbi valmistamise loogika? Oletame, et on 3 din liistuga kilp. Kas on nõuded, mis läheb ülemisele liistule, mis keskmisele ja mis alumisele liistule? Kas PE ja N latid võib toppida suvalisele DIN liistule? Omast arust olen teinud aastaid kilpe, nüüd üks kontrollametnik hakkas hüppama, et voolu magistraal peab tulema üldse kilpi alt (et vesi ei voolaks KORTERI kilpi) ja et väljuvad juhtmed peavad minema välja ülevalt. Ning et DIN liistudele on ette nähtud, mis tuleb I, II ja III reale. On see nii?
Saladused
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Saladused »

Pane see inspektor 1. Dinile
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kes sellele kilbile vastavusdeklaratsiooni on välja andnud?
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Ma ei ole varem kuulnudki, et vesi voolab elektritootjalt tarbija suunas.
A.S.
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kusjuures üsna hästi see vesi tarbija suunas voolab. Enamasti küll vaid siis kui sissetulev kaabel on paigaldatud mõne amatööri poolt ja teine ots on ilmastiku käes.
 
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Carl »

Inspektor oma nõudes mingile seadusepügalale ka viitab?
pole kasutaja
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas pole kasutaja »

Tere! Ehk läheb siia teemasse. Nimelt sai tehtud renoveerimistööde käigus uus kaabeldus ning majja tuleb korralik jaotuskilp koos kõige vajalikuga. Tegu siis väiksemat sorti majaga, kus köök, elutuba, 3 magamistuba, vannituba ja nagu olekski kõik. Küsimus tuleb sellest, et kas ma rikkevoolukaitsmetega üle ei pinguta. Keegi kogenud elektrik küll vastas, et neid pole kunagi palju ja pigem rohkem kui vähem, seda tean isegi, aga kas on ikka mõttekas. Hetkel sai mõeldud kilp niimoodi:
1. kööki tuleb 2 gruppi pistikupesi, millele ühine RVK
2. magamistoad 2tk, pluss 1 pisem tuba, millele ühine RVK
3. Elutoa pistikutele RVK
4. Välipistikud terassil, välivalgustus ja keldripistikutele/valgusele ühine RVK
5. Pesumasinale ja boilerile ühine RVK
6. Vannitoa valgus, põrandaküte ja pistikud vannitoas ühine RVK

Jätsin RVK panemata elektripliidile, tubade valgustusele. Kas minupoolne lahendus on parim või pean kuhugile RVK juurde panema või tohin midagi liita. Näiteks kas võiks panna kõik tubade pistikud ühe RVK alla, sest magamistubades mõned pistikud ja seinale mõtlesin 1000w radiaatorid paigaldada igaks juhuks. Elutoas nagunii vaid kodutehnika ja pistikuid kasutatakse vaid mobiiltelefonide laadimiseks, sülearvuti jaoks. Köögi otsustasin panna 2 gruppi pistikuid, mikroahi, espressomasin, veekeetja, röster, hiljem nõudepesumasin ja veel nipet näpet, külmik muidugi ka. Seega ikka 2 gruppi oleks mõistlik ja 2 eraldi RVK ka? Või pigem 2le grupile ühine RVK? Küsimusi tekitas ka vannitoa lahendus. Kas igale tarbijale eraldi RVK või liita kokku miskit? Välipistikud ja välivalguse koos keldriga eraldasin kohe teistest ja omaette RVK alla. Muidugi on igal grupil eraldi kaitse kas B16 või B10, B13 jne...
Kui kellegil on häid mõtteid või soovitusi, laske tulla.
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sain aru, et ise projekteerid endale kilpi? No tee siis mis tahad.
pole kasutaja
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas pole kasutaja »

Ise jh.
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

......koos kõige vajalikuga...

Kus on liigpingekaitse?

Kui juba elektriboiler on, siis seda võiks kütta öösiti -seega programmkell?
Teine selline (või selle teine kanal) võiks juhtida vannitoa põrandakütte temperatuurialandust.?

6 rvkd- miks mitte , aga optimaalsemalt saad kilbi ruumi kasutada, kui iga faasi peale 1 rvk. Kolmefaasilisele pliidile pead sel juhul miski lahenduse leidma? Kui küpsetusahi omaette toitega , siis hakkab juba looma.

Kilpi tasub palju varuruumi jätta - v- olla tekib tahtmine mõnda soojuspumpa, konditsioneeri, päikesepaneeli, vms kunagi lisada. Neile ehk oleks huvitav omaette arvesti panna?
Elektriauto laadimine... ok, see tuleb ilmselt õuepistikust.? Aga jälle arvesti.....
:hello:
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elektriauto laadija tahaks 3faasi saada, et ööelektriga akud täis saada.
1 faasiga läheb mitu päeva laadimiseks.
ping
:hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kas pistikhübriidid laevad tavalisest pistikupesast?
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 27 Mär 2017, 10:17 Kas pistikhübriidid laevad tavalisest pistikupesast?
Tavalisest pesast saab kõiki laadida aga kui tesla aku on 80kWh siis vastavalt sellele kulub ka laadimiseks aega.
Ja jämedad juhtmed peavad ka olema. (Kuumaks lähevad muidu.)
ping
:hello:
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas laurit »

Külaline kirjutas: 27 Mär 2017, 10:13 Elektriauto laadija tahaks 3faasi saada, et ööelektriga akud täis saada.
1 faasiga läheb mitu päeva laadimiseks.
ping
:hello:
Oleneb autost, Nissan Leaf kasutab ühte faasi. Tesla kolme faasi (aga saab hakkama ka ühega). Teisi ei tea.
Ise vedasin kilbist 5G6 kaabli. Hetkel kasutan ühte faasi sellest.
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma rääkisin siin vajalikust reservruumist kilbis - seega autopistikule 3 moodulikohta kaitselülitile, kolm kohta arvestile ja 4 kohta RVK-le. Üks rida läinud....
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pole kasutaja kirjutas: 26 Mär 2017, 23:19 1. kööki tuleb 2 gruppi pistikupesi, millele ühine RVK
5. Pesumasinale ja boilerile ühine RVK
Nõudepesumasin, pesumasin, boiler peaksid olema eraldi grupid kilbist.
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 27 Mär 2017, 12:56 Ma rääkisin siin vajalikust reservruumist kilbis - seega autopistikule 3 moodulikohta kaitselülitile, kolm kohta arvestile ja 4 kohta RVK-le. Üks rida läinud....
Arvestades peakaitsme maksu võiks reservruumi ka prioriteedireleedele jätta.
+ Programmkell + releed.
(Omale panin kohe 24x4 kilbi + tehnoruumikilp. Pärast suuremat kilpi panna on keerulisem ja kallim kui kohe mõnikümmend raha rohkem väljakäia.)
ping
:hello:
1toaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas 1toaline »

Ma ei hakka ka eraldi teemat tegema. Hetkel on ühetoaline ühikatuba, kus toas asuvas kilbis peakaitse C16 ja valgus C10 ja pistikupesad C10.

Peakaabel on uus vask, ülejäänud on vanad alumiinium. Tahan vahetada vanad kaablid kaablid välja, ja kuna tekib juurde ka pliit ja pesumasin, siis mõtlesin kilbi teha nii:

1. Peakaitse C16
2. Pliit ...
3. Boiler (10 L ja 1200W) ...
4. PP (3 tk, kuhu läheb ka veekeetja ja pesumasin) ...
5. Valgus ...
6. RVK ...

On see loogika õige, ja mis tähistega need kaitsmed peavad olema? Jah, projekteerin ise kilbi ja ostan asjad valmis, elektrik tuleb ühendab ära. Lihtsalt kas lähenemine on õige ja mis numbritega asjad osta vaja on?
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Räägi selle elektrikuga kes tegema tuleb. Muidu võib juhtuda, et ta ei ole eeltööga rahul ja tahab enda moodi teha. Siin annab igaüks enda tahtmise järgi nõu aga tegija on keegi muu.
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mõttetu osta ise mingeid asju, eriti veel kui ei teagi mida vaja. :glare: Suvaline elektrik ostab neid asju poodidest hulgim ja saab iga kell parema hinnaga sulle pakkuda kui ise poest saad. :wave:
1toaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas 1toaline »

Mõttetu on targutada, antud hetkel on olukord nii, et mina mõtlen, ostan asjad ja elektrik tuleb ühendab ära. Ma räägin, tegemist on 15 m2 ühetoalise ühiselamuga, kus enne oli kaks kaitset. Mul oli ka variant jätta kõik samaks, aga kuna vaja alumiiniumit pikendada ja mõni uus PP luua, siis pigem vean kõik uued kaablid ja lisan kaitsmeid. Oli mu lähenemine õiges suunas või ei, seda küsisin. Ma ehitan ka igapäevaselt ja vean kaableid, lihtsalt kilbi tegemine jäi ühendamiseni minu peale ja kuna tegu pole eramajaga, kus on palju tarbijaid, siis ma lootsin, et teen selle asja kiirelt ära. Teemaalgataja kilpi analüüsiti siin küll mitu lehekülge.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

1toaline kirjutas: 03 Apr 2017, 09:06tegemist on 15 m2 ühetoalise ühiselamuga, kus enne oli kaks kaitset
Nii väikeses toas piisab isegi kahest kaitsest - üks valgustusele, teine pistikupesadele läbi rikkevoolukaitse. Üle 16 A nii kui nii ei saa tarbida. Ja kui välja lööb, on ju kõik käe-jala juures.
Võib ju panna pliidile ja boilerile eraldi, läbi RVK muidugi.
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ühiselamu on ilmselt esimese liigi paigaldis. Kuidas sa tohid seal ise ilma mingi projektita ja käidukorraldajata kaableid paigaldada?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 03 Apr 2017, 11:31Ühiselamu on ilmselt esimese liigi paigaldis
Vaevalt, et I liigi, see sõltub muudest asjadest, mitte sellest, et "ühiselamu".
Külaline
külaline

Re: Kilibi tegemise loogika.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mõttetu on targutada, antud hetkel on olukord nii, et mina mõtlen...
Hetkel on olukord nii, et sul pole antud teemas mõtlemisvõimet, sest sul pole teadmisi, nii et mitte halligi sa ei mõtle... :thumbsup:
Vasta