Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui on soovi kahesoonelisele alumiiniumkaablile hargnemist teha, siis kuidas see kõige mõisltikum oleks.
Ise mõtlesin, et kõigepealt tuleks lõigata mõlemad sooned eraldi läbi, et lühist ei tekiks ja siis peaks äkki ühendused harukarbis tegema. Kas alumiiniumi ja vase ühendamiseks on spetsiaalseid klemme ka tarvis?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

JAH, alumiinium ja vask ühendatakse reeglina spetsiaalse klemmiga. Kõige lihtsam on selleks kaabli otsa minev kaabliking.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:lõigata mõlemad sooned eraldi läbi, et lühist ei tekiks
Pigem võiks kaabli pingetuks teha, st kaitse välja lülitada. Siis ei teki kindlasti lühist.
Külaline
külaline

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pingetuks teha ei saa, sest pole täpselt teada, kust seda tehakse. Samas on soov juhtmest elektrit võtta.
kruvi keeraja
külaline

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

tahad naabritelt elektrit varastada? Peakaitse välja ja asi korras!
timburi
külaline

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas timburi »

Ma olen üldiselt kaablid pingetuks teinud sellel eesmärgil, et jube ebamugav, valus ja kohati ka lausa eluohtlik on voolu all olevate kaablitega toimetada.

Ja nii igas mõttes on kasulik välja uurida, kus käesoleva kaabli kaitse asub. Kasvõi peakaitse.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Külaline kirjutas:Pingetuks teha ei saa, sest pole täpselt teada, kust seda tehakse. Samas on soov juhtmest elektrit võtta.
Eriti kummaline seisukoht. Kui sinu liitumiskilbi kaitselahutuse väljalükkamisel sinna kaablisse "vool" jääb, siis järelikult ei ole see sinu krdi kaabel ja elektrivarastamine võiks ikka omaenda oskuste ja vigade pealt käia.
Külaline
külaline

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rabarebane kirjutas:siis järelikult ei ole see sinu krdi kaabel
Kui ta minu valdustes on, siis on ju minu kaabel. Ja sealt saadav elekter on tasu servituudi eest.
Külaline
külaline

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Rabarebane kirjutas:siis järelikult ei ole see sinu krdi kaabel
Kui ta minu valdustes on, siis on ju minu kaabel. Ja sealt saadav elekter on tasu servituudi eest.
IRW, vaata, et sul naine kuhugi kellegi servituudi alale passima ei jää, saate veel kaksikud. :lol:
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Nii loll varas annab ka olla, et varastamiseks peab tarkust foorumist küsima.

Aga et päris niisama tühja möla poleks aetud siis soovitan naabrilt elektrit pätsata pannes puhastatud juhtmele kas näpitsklemmid, või siis teha kaablilt väljavõte selliste https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=23843 klemmidega.
timburi
külaline

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas timburi »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Rabarebane kirjutas:siis järelikult ei ole see sinu krdi kaabel
Kui ta minu valdustes on, siis on ju minu kaabel. Ja sealt saadav elekter on tasu servituudi eest.
IRW, vaata, et sul naine kuhugi kellegi servituudi alale passima ei jää, saate veel kaksikud. :lol:
Oi nahk, see oli ilus vastus, väga ilus.

Aga mis ma tahaks veel elektrivarastamise kohta öelda, et järsk hüppeline kasv ei jää märkamata isegi mingile seniilsele penskarile ja EE teeb kõrvalekalde põhjuse ja suuna väga ruttu kindlaks. Järgneb kõvasti suurem probleem kui see tõrts tasuta elektrit.

Kui varastada, siis ikka miljon.
vt1
külaline

Re: Alumiinumkaablile hargnemise tegemine

Lugemata postitus Postitas vt1 »

ifffff kirjutas:või siis teha kaablilt väljavõte selliste https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=23843 klemmidega.
Tegu on nõrkvoolus (nt. autoelektris) kasutatavate klemmidega, mis pealegi suure tõenäosusega pressivad alumiiniumkaabli katki.
Vasta