Koduvalve ost ja paigaldus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
külaline1988
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Dets 2016, 21:02

Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas külaline1988 »

Tere.
Oleks tarvis osta ja paigaldada koduvalvesüsteem korterisse.
Ise ma seda varem teinud ei ole kuid tahaksin proovida kas saan sellega ise hakkama.

Paluksin siit foorumist nende lugejate käest nõu kes sellega tegelenud on.

Milline lahendus oleks kõige parem väikese eelarvega objektile, millel on tarvis vaid korteri metallist välisuks valve alla panna?
Valvesüsteem peaks olema selline mis häire korral ise helistab/saadab sms omanikule. Pluss kohalik sireen.

Tegin sellest valvesüsteemist ka ruumi paigutuse lihtsa skeemina mida näeb siit: https://www.upload.ee/image/6524156/Koduvalve_skeem.jpg


Ukse magnet, sireen ja klahvistik peaksid olema juhtmetega. Juhtmevaba süsteemi ei soovi. Kõik juhtmed süvistatakse seinte sisse.
Klahvistik peaks olema keskseadest eraldi. Tavaline nuppudega klahvistik. Mingit puutetundlikku ekraani ei soovi.
Keskseadel peaks olema akutoite võimalus elektrikatkestuse puhul ning sellel peaks olema mingi selline lisavidin mis oleks suuteline häire korral helistama süsteemi omanikule.

Pulte süsteemi valvesse panekuks/valvest mahavõtmiseks ei vajata. Selle jaoks jääb klahvistikul numbrikoodi sisestamine või siis telefoniga juhtimine eemalt, kui GSM moodul seda võimaldab.
Vahemaad keskseadest klahvistikuni on 5m. Kui sireen ühendatakse klahvistiku mooduli külge, siis on klahvistikust sireenini juhtme pikkus 4m, kui sireeni tuleb juhe keskseadest siis on juhtme pikkuseks 5m. Kui metallukse magnet ühendatakse juhtmega keskseade külge, siis on juhtme pikkuseks 3,5m. Ma ei tea kas ukse magneti, sõrmistiku ning sireeni kaabel on üks ja seesama või siis kasutatakse alarmile ja ukse magnetile erinevat kaablit. Olen lugenud, et CAT andmeside kaabel vist ei sobi?
Ei tea ka seda, kas need moodulid saab omavahel ühendada ühe kaabliga, või peab sõrmistikule, magnetile ja sireenile minema eraldi kaablid. Ja ma ei tea veel seda ka, kas kõik need asjad peab ühendama keskseade külge või siis mõned moodulid hoopis klahvistiku mooduli külge.
220V pistikupesa tuleb keskseade kõrvale, niiet trafo enda juhtme pikkusest peaks piisama keskseade toitmiseks.
Nüüd sai vist kõik vajaminevad komponendid siia välja toodud. Kui ma midagi unustasin, siis andke teada.
Igasugune lisainfo on väga teretulnud.
Kui kellegil on pakkuda mõni selline komplekt siis andke siia teada.

Netipoodidest olen leidnud juba valmis komplekte, kuid neil on kaasas lisad, mida ma ei vaja. Näiteks juhtmevabad liikumisandurid, puldid jms. Oleks hea, kui saaksin ainult need komponendid, mida vajan.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas laurit »

Ühendused:

toide läheb keskseadmesse. keskseadme külge läheb aku.
klahvistik läheb keskseadme külge (4 kiuline kaabel)
gsm moodul läheb oma kaabliga keskseadme külge (kaabli pikkus oli vist ca meeter).
ukseandur/magnetandur läheb kaabliga (2 kiudu) kas siis keskseadme külge (või osad klahvistikud oskavad ka ühte andurit kasutada).
pasun läheb otse keskseadme külge kaabliga (4 kiudu).

sms teel saab keskust juhtida (valve peale-maha).

klahvistiku kaudu saab seadet programmerida, kui arvutiga oleks see lihtsam, vajalik ip moodul ja tarkvara

Orienteeruvad hinnad (2015 seisuga) Paradox seadmetele:
http://www.paradox.ee
keskseade: MG5050 ca 42€
klahvistik: ca 40€
seadmekast: ca 10€
lukk seadmekastile: ca 3€
aku ca 15€
GSM moodul: ca 55€
pasun: ca 10€
magnetkontakt (puituksele oli ca 2€): metalluksele ilmselt kallim veidi

kaabliks sobib CAT kaabel küll. valvesüsteemile müüakse ka oma kaablit, kiudude värvid on lihtsalt teistsugused ning valvesüsteemile piisab 4 kiulisest kaablist, mis teoorias võiks olla odavam.

hindadele peaks lisanduma käibemaks.
külaline1988
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Dets 2016, 21:02

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas külaline1988 »

Tänan info eest. paradox.ee on just see mida vaja. Teen enne ostu veidi uurimistööd et endale kõik vajalik selgeks teha.
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No igasugust saasta ei ole mõtet ka osta, osta midagi töökindlamat ja paremat ikka. :scratch:
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 196
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas careface »

Kui paradox, siis kindlasti keskseadmeks EVO192. Saab lihtsalt progeda babyware programmiga.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas laurit »

Külaline kirjutas:No igasugust saasta ei ole mõtet ka osta, osta midagi töökindlamat ja paremat ikka. :scratch:
Mis oleks töökindlam?
careface kirjutas:Kui paradox, siis kindlasti keskseadmeks EVO192. Saab lihtsalt progeda babyware programmiga.
EVO192 on veidi overkill selle jaoks.
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma pole küll mingi elukutseline, kuid koju ja maakodusse on saanud Eldese süsteemid.
Nii esim264 kui esim364 omavad juba sisse ehitatud gsm kontrollerit, lisaks on nende seadistamine võhikule kergeks tehtud üle usb/arvuti.

Lisaks on neil oma app telefonidele.

Mina olen seni väga rahul, eriti kasutades pgm väljundtei juhtimisi üle telefoni.
külaline1988
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Dets 2016, 21:02

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas külaline1988 »

Olen valimas keskseadmetest kas Paradoxi Spectra SP4000 või siis SP6000. Ma pole veel jõudnud kõike selgeks teha. Ma ei tea veel mis on "keskseadmel olevate PGM väljundite arv". Kas PGM väljundid on mingid pistikud kuhu ühendatakse GSM moodul ning VDMP3?

Ei tea veel seda ka et kuidas toimub aku laadimine. Kas peab olema üks trafo mis toidab keskseadet ning keskseadmest läheb juhe aku külge ning laadimine toimub keskseadme kaudu?

Mida tähendab "2valveala"? Et siis nagu näiteks elumaja ja garaaz? Kahe valveala funktsiooni vist tihtilugu ei kasutatagi?

Siis veel see, et mis vahe on valvealal ja keskseadmel oleval 4 tsoonil? Saan ma õigesti aru et üks tsoon on näiteks välisukse magnet ja tsoon nr2 on näiteks mõne toa liikumisandur? Et siis nelja tsooniga keskseadme külge saab ühendada neli erinevat (või ka samasugust) andurit? Ja kui rohkem andureid tahetakse ühendada, siis peab lisama keskseadme külge mingi tsoonide laiendamise mooduli?

Netis on muidu nende süsteemide kohta infot küll ja veel. Eks sealt loen ja siit võib ju ka küsida.

Vaatan veel ka Eldes esim 264 keskseadet - see tundub samuti sobivat. Mulle natuke ei meeldi et sellel ei ole LCD klahvistikku. On LED ja puutetundlik, kuid neid ei soovi.

Juhtmevabu lisasid ei soovi. Magellan MG5050 ei taha - pole ju tarvis raadiovastuvõtjaga keskseadet. Ja sealt ülespoole on juba tõesti overkill. Pole tarvis Ferrarit kui niikuinii pole sellega kellegi ees eputada.

Igasugune lisainfo on vägagi oodatud.
turva
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas turva »

Sellisele lahendusele piisaks vabalt eldese Epir3 oleks liikumisandurga ruum valvatud, jääks igasugune kaabelduse jama ja suht mõtetu magneti paigaldus ära. Kogu hind 135€
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2 valveala on selleks, et nt 1. ja 2. Korrus eraldi valve alla panna. Sulle piisab 1 alast ja 1 tsoonist. Kumminupud kuluvad varsti koledaks, puutetundlikud mitte.
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja mida soovitate maakoduke valveks? Ühendust saaks läbi mobiilse neti, elekter kilbist ainult turvale, muu maja off. Kui mingi jama on siis naaber ca 50m saaks heal juhul (kui viitsib ja kaine) minna vaatama, otse aknast ei näe.
Aknaid ca kümmekond, uksi kolm.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas laurit »

Ülevalpool on ju valikud toodud.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Külaline kirjutas:Ja mida soovitate maakoduke valveks? Ühendust saaks läbi mobiilse neti, elekter kilbist ainult turvale, muu maja off. Kui mingi jama on siis naaber ca 50m saaks heal juhul (kui viitsib ja kaine) minna vaatama, otse aknast ei näe.
Aknaid ca kümmekond, uksi kolm.
Luuke akendele ja väärtuslikuma kraami linnas hoidmist. Või siis off-seasoniks ämma elukohaks määramist.
Igasuguste signade ja sulle teatavate asjade jms osas, eeldades, et su reageerimisaeg on üle 10 minuti, tsiteeriks kunagist instrumentaal-vokaalansambli laulu: "Las nõme naaber käib ja sõimab, kedagi ei häiri siutsuv lind".
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Ja mida soovitate maakoduke valveks? Ühendust saaks läbi mobiilse neti, elekter kilbist ainult turvale, muu maja off. .......
Videovalve? Salvestus üle neti?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Täiesti tehtud. Töötab! Ja üle moblaneti.
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:Täiesti tehtud. Töötab! Ja üle moblaneti.
ja mis sellise maamaja videovalve ostuhind ja hilisem maksumus kuus tuleb, kui selleks moblanetti kasutada?

Suurusjärk?

Kas salvesti on maal (kust pätt saab selle pihta panna) või linnas?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Olen teinud erinevaid lahendusi ja hind sõltub kuidas teed, kui hästi teed ja kui palju maksid iga jupi eest.
Tavategelasel tuleb osta 4 kaameraga valvevärk, siis eraldi osta 3G/4G usb modem ja seda toetav ruuter.
Veab ilusasti 4 kaamerat ära + muud võimalused. Tavaliselt tuleb osta ka UPS ja muud alarmseadmeid vastavalt vajadusele.
Aga nende töölesaamine on raketiteadus.
Lihtsalt tahtsin öelda, et selline võimalus on olemas.
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Milline peab see 4g ühendus olema, et näiteks neli full hd kaamerat välja vedada? Isegi kui ühendus selle välja veaks, ISEGI siis pakib suvaline nõrgem ruuter sellepeale asjad kotti.
Saates üle 4g madalama resolutsiooni (sh. madalat kaadrisagedust) ja pakitud pilti ei anna tulemust. Hiljem kui on midagi, või kedagi tuvastada vaja, siis see pole piisav. Ma ei seleta niisama, vaid on olnud korduvalt juhuseid, kus full hd pakimata videost päti nägu kätte ei saa.

Kõige lihtsam on vast hikvisioni enda DVR võtta, mis omab ka PoE väljundi võimalust. Siis jääb lisa toite vedamine ära ja ei ole eraldi PoE switchi vaja. Miinuseks on see, et kui see DVR ära sureb siis seda keegi üldjuhul ei remondi ja ostad uue.
Mina ise olen läinud alati eraldi arvuti + poe switchi peale välja, kuna ole korra juba selle DVR surma üle elanud, mida keegi remontida ei tahtnud. Arvuti puhul, või siis eraldi poe swichi puhul on viga kergem ja odavam parandada. Loomulikult algmaksumus on suurem, kuid igasugused lisaseadistus võimalused on palju suuremad.

Ups on kohapeal nii või naa vajalik, et seadmeid töös hoida, päris korralik ja suur.
Võttes näiteks selle Hikvisioni DVR, siis see on suht pisike, et ära peita kindlasse kohta.
Kui kohapeal on valveseade, mis voolukatkestuse korral sõnumi saadab, siis on kohe võimalus järele vaadata, kas on kellegi paha käsi mängus või mitte. Selleks ongi korralikku upsi vaja.
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pimedas ruumis astud põleva otsmikulambiga kaamera ette ja näo asemel salvestub hele laik. Nägu pole üldse näha, äratundmisest rääkimata.
:cool:
eramu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Jaan 2017, 23:28

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas eramu »

Külaline kirjutas:Pimedas ruumis astud põleva otsmikulambiga kaamera ette ja näo asemel salvestub hele laik. Nägu pole üldse näha, äratundmisest rääkimata.
:cool:

Sellepärast ei tohi osta mingit zmodo ja muud saasta, korraliku WDR'iga pole see probleem
Samamoodi pole mõtet ka mingil pc baasil salvestil(odavate süsteemide puhul vähemalt, kuna odavalt ei saa ühtegi korraliku tarkvara) ning üldse üle mobiilse interneti eemal salvestamisel. Need kaod mis mobiilse netiga tegivad on ikkagi üsna suured, eriti kui tahta vähemalt 25fps, alla mille pole ka mõtet.
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

eramu kirjutas:

Sellepärast ei tohi osta mingit zmodo ja muud saasta, korraliku WDR'iga pole see probleem
Samamoodi pole mõtet ka mingil pc baasil salvestil(odavate süsteemide puhul vähemalt, kuna odavalt ei saa ühtegi korraliku tarkvara) ning üldse üle mobiilse interneti eemal salvestamisel. Need kaod mis mobiilse netiga tegivad on ikkagi üsna suured, eriti kui tahta vähemalt 25fps, alla mille pole ka mõtet.
Ma ei tea mida sa odavaks, või kalliks tarkvaraks pead, kuid Blueiris on saadaval ca. 60€ eest ja kui tead upgrade koodi eelmisest versioonist, siis on see poole hinnaga.
Olen neid üle kümne paigaldanud ja väga hea, ajaga muutub ainult paremaks.
Näiteks G3258 veab selle softiga neli 2-3mp (ajajooksul on erinevad saanud) hikvisioni kaamerat ilusti välja, 20-25fps olenevalt kaamerast.
CrabSec
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas CrabSec »

turva kirjutas:Sellisele lahendusele piisaks vabalt eldese Epir3 oleks liikumisandurga ruum valvatud, jääks igasugune kaabelduse jama ja suht mõtetu magneti paigaldus ära. Kogu hind 135€
turva kirjutas: Olen nõus, et E-PIRist aitaks. Minu käest saab 120 euriga. crabsec.ee
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

eramu kirjutas: 20 Jaan 2017, 14:23
Külaline kirjutas:Pimedas ruumis astud põleva otsmikulambiga kaamera ette ja näo asemel salvestub hele laik. Nägu pole üldse näha, äratundmisest rääkimata.
:cool:

Sellepärast ei tohi osta mingit zmodo ja muud saasta, korraliku WDR'iga pole see probleem
Samamoodi pole mõtet ka mingil pc baasil salvestil(odavate süsteemide puhul vähemalt, kuna odavalt ei saa ühtegi korraliku tarkvara) ning üldse üle mobiilse interneti eemal salvestamisel. Need kaod mis mobiilse netiga tegivad on ikkagi üsna suured, eriti kui tahta vähemalt 25fps, alla mille pole ka mõtet.

Olen kasutanud mitu aastat Zmodo 720p komplekti ja 700tvl komplekti. Mingeid heledaid laike näo asemel küll ei teki. Teiste tootjate kohta ei oska öelda, pole kasutanud teisi veel.
Läbi võrgu jälgimine toimib ilusti. On ju selge, et mobiilne internet ei ole stabiilne ja mobiilse internetiühenduse probleemid võivad tekkida ju iga seadmega ja see ei olene kaubamärgist. Lihtsalt mobiilset internetiühendust võivad takistada väga paljud erinevad tegurid. Püsiühendusega probleeme ei ole.
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 196
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas careface »

Hikvision pakub üsna odavalt ka..
Külaline
külaline

Re: Koduvalve ost ja paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kiire küsimus, ei hakka uut teemat tegema.
On üks vanem valvekeskus - paradox esprit 727. Sellele oleks vaja külge ühendada välisireen, mis on juba seinal. Mis klemmide alla peaks see käima?
Paigaldusskeem on siin: https://www.upload.ee/image/6793951/paigaldus.png

Pasunast tulevad punane-must-kollane-roheline ots, pasunale ligipääs puudub. Eeldan, et see on standardi järgi ühendatud.
Vasta