Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas clondike »

Ajendatuna alumiinium ja vaskkaabli ühendamise teemast, kus käsitleti ka wagode mittesobivust antud töö teostamiseks, tekkis küsimus pealkirjas mainitud ühenduse puhul. Nimelt on kaasaegsed lülitid ja seinakontaktid enamjaolt samasuguse ühendusega nagu wagodki - torkad kaabli otsa nn, nugade vahele. Kas paneelika korteris uusi pistikupesasi alumiiniumkaabli otsa torgates on varem või hiljem probleeme oodata või mõtlen üle?
Külaline
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pigem varem kui hiljem. Need alumiiniumid on kõik ära väsinud. Ots võib murduda juba puhastades või klemmi alla torgates. Parim valik oleks kaablid välja vahetada. Kõik muu on poolik lahendus.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas clondike »

Uus kaabeldus oleks loomulikult parim, aga pole minu elamisega tegemist. Aitan vanemal inimesel remonti teha ja vaevalt ta nii kapitaalselt asja ette võtta tahab. Paar veneaegset seinast välja tolknevat pistikupesa sai vahetatud ABB toodangu vastu, tundub ohutum igal juhul kui niisama jätta. Al kaablit oli toosides päris pika varuga, lõikasin vanad otsad maha ja puhastasin uuesti - tundus, et polnud rabe. Vanadel veneaegsetel pistikutel olid otsad kruvi ja metallplaadi alla keeratud nagu ikka, uutel ots nn nugade vahele torgatud. Tundub sama ebakindel lahendus kui Al kaabel wago otsa pistetuna.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas Hiid »

osades poodides on ka praegu kruvi alla keeratavaid müügil
Ära tunned odavuse ja disaini järgi :grin:
A.S.
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ju siis jah laisk oled, tegelikult on ka normaalsete klemmidega pistikupesi saadaval.
http://waterheatertimer.org/images/Insu ... e2-600.jpg
Aga kuna elektrikutel on tähtis, et saaks kiirelt töö tehtud ja nutsu tasku, siis ongi vedruklemmid eelistatud.

Suurem probleem on selles, et tänapäevaseid pistikupesi pole võimalik veneaegsete metallkarpide sisse kinnitada. Ma mõtlen, korralikult kinnitada, korraks jäävad ehk tõesti pidama. Tuleb seina sees olev karp ära vahetada.
 
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas clondike »

Ei, laisk ma pole :) , elektrik ammugi mitte. Nutsuga pole ka miskit pistmist, aitan lihtsalt vanainimest. ABB omad võtsin Espakust letist, riiulis olevaid odavat kraami ei uurinud. Lihtsalt sellest Al/Cu ühenduse teemast jäi kõrvu, et Al kaabel peaks ikka korralikult kruviklemmi all olema. Ostes ei taibanud selle peale mõelda, alles ühendades lõi pirni põlema.
A.S.
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ma saan aru küll, et sa elektrik pole, lihtsalt mainisin, mis põhjusel elektrikud vedruklemme eelistavad ja tootjad neid toodavad.

Aga seda vanainimest hoiata, et ühtegi küttekeha sisaldavat tarbijat ega muud võimsamat elektriseadet ärgu säherdusse pistikupessa küll mitte torgaku. Külmikut soovitavalt samuti mitte, selle asjanduse remont on kallis ja tülikas.
 
Külaline
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

0,5 A tarbiv külmik on nohu?
Külaline
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:0,5 A tarbiv külmik on nohu?
Külmiku kompressori käivitusvoolu suurusjärk on 2kW.
Pea igas poes on kruviklemmidega pistikupesad olemas, tuleb vaadata.
:hello:
A.S.
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külmikul võib jah käivitusvool töövoolust isegi kuni 20 korda suurem olla.
 
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Miks 2 kW ? Minu andmetel on käivitusvool ikka sinna 60 cm kanti.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas clondike »

Mnjah, siis on mõistlik ikkagi uuesti poodi külastada ja uued sobilikud pistikud osta. Tahaks siiski kindel olla, et minu kätetöö saab ilma varjatud vigadeta valmis tehtud. Ehitusfoorum on ikka väärt koht - kui ma poleks kunagi lihtsalt igavusest seda Al/Cu teemat lugenud, siis need vedruklemmidega pistikud oleksid teise inimese koju alumiiniumkaabli otsa seinale saanud ja pahandust ootama jäänud. Seega väga positiivne tagasiside ning ehitusfoorumlastele kõike head lõppevaks aastaks ja lähenevateks pühadeks!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

clondike kirjutas:sobilikud pistikud osta
PistikuPESAD !
Külaline
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

clondike kirjutas:Uus kaabeldus oleks loomulikult parim, aga pole minu elamisega tegemist. Aitan vanemal inimesel remonti teha ja vaevalt ta nii kapitaalselt asja ette võtta tahab. Paar veneaegset seinast välja tolknevat pistikupesa sai vahetatud ABB toodangu vastu, tundub ohutum igal juhul kui niisama jätta. Al kaablit oli toosides päris pika varuga, lõikasin vanad otsad maha ja puhastasin uuesti - tundus, et polnud rabe. Vanadel veneaegsetel pistikutel olid otsad kruvi ja metallplaadi alla keeratud nagu ikka, uutel ots nn nugade vahele torgatud. Tundub sama ebakindel lahendus kui Al kaabel wago otsa pistetuna.

Mo isiklik seisukoht, et kui kaabel nõuka aegne plasti isolatsiooniga 50 aastat ja ots rabe, siis võttes selle otsa maha, kestab jälle 50 aastat. Oluline, et kontakt hea. Neid vast rohkem raisku läinud, et kontakt vilets ja siis sädelema hakanud.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas clondike »

Pistikupesad ikka, jah. Võtsin poest mõned kruviklemmidega pesad ja nagu Hiid mainis, siis leidsin need riiulist, kus oli odavam kraam. ABB ja Becker ei pakkunud vähemasti selles poes midagi mulle sobivat. Ei hakanud pikemalt ringi tuuseldama. Kaks pesa auku plaaditud köögiseinas ei tahtnud neid uusi odavamaid pesasid kuidagi kinni hoida kõrvadega, ainukesed mis sinna nagu kännu taha istusid olid need vedruklemmidega ABB omad. Kuna augud on sügavad, siis teen sinna kruviklemmidega üleminekud vaskkaablile ja panengi need ABB omad. Mujale jäid "lätlased" korralikult seina, vähemasti esialgu.
Külaline
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aastal u 1996 asendasin õismäel vene pesad vedruklemmidega norrakatega Ise olen ammu ära kolinud,aga naabrid on tuttavate tuttavad ja tulekahjust pole juttu olnud.. ;)
Külaline
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A.S. kirjutas:Suurem probleem on selles, et tänapäevaseid pistikupesi pole võimalik veneaegsete metallkarpide sisse kinnitada. Ma mõtlen, korralikult kinnitada, korraks jäävad ehk tõesti pidama. Tuleb seina sees olev karp ära vahetada.
 
Betoonmajas on lihtne. Puurid pistiku "metallplaadi" nurgaaukudest 4mm kivipuuriga betooni sisse augud. Hambaorgid sisse ja sobiv kruvi järele. Peab väga korralikult. Tellisseinas on probleemsem. Kivi sees peab aga mördis mitte. Üldjuhul piisab juba ka kahest diagonaalis kruvist
fgh
külaline

Re: Alumiinium kaabel ja tänapäevased pistikupesad

Lugemata postitus Postitas fgh »

Näinud, et elektrikud paigaldavad ka uue toosi vanasse toosi sisse .
Vasta