Praktiline töö

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kruvi keeraja
külaline

Re: Praktiline töö

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Ja kui panna üks rvk. Mitme kehva koostekvaliteediga tarbija ette, siis võib vabalt juhtuda,et lekkevool ületab 30 mA ning lülitub välja
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Praktiline töö

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ülaline kirjutas:metallist korpusega el.konvektorid, köögis metallist el.pliit, vannitoas boiler... tore, eks
Ega need metallist korpused iseenesest ei nõua rikkevoolukaitset, näiteks elektrikeristel hoopiski mitte soovitatud.
Kereühendus on meie juhistikusüsteemi puhul samaväärne lühisega ja kaitse rakendub. Muidugi, kui on kaitsejuht kasutusel st kolme- ja viiesoonelised kaablid.
34345
külaline

Re: Praktiline töö

Lugemata postitus Postitas 34345 »

RVK - tean omast käest suurt maja kus kogu maja 1 3faasilise RVK taga. Ja ei peksa midagi välja seal ja saab elatud.. Ei ole see hea ega õige aga parem kui üldse ilma RVK-ta.

S.t. näiteks mine keskmisele kodanikule seletama et hakkame moodsateks ja ostame 4 RVK-d ja sinna juurde uue kilbi ja pudipadi N latte jne.. 1 rvk = 30 eur-i, uus suurem kilb 50 eur-i , kokku pea 200 EUR-i.
Keskmine kodanik mõtleb nii et pea 90 aastat on elekter majapidamistes olemas olnud ja ilma RVK-deta hakkama saadud, ei hakka mina seda 200 eur-i kulutama.
SAmas kui võtta ainult 1 RVK 30 euriga siis on lootust et olemasolevas kilbis on piisavalt ruumi et see sinna ära susata ja on nagu keskmisele inimesele pisut vastuvõetavam see moodsaks muutumine..

Ja ongi lastel kes paljajalu mängides sukavardaid pistikupesadesse topivad ohutum olla..

Valgus ja rvk - ei saa aru mina miks valgust ei peaks rvk alla panema.. ikka peab. laps jääb üksi koju ja hakkab kruvikeerajaga lülitit lammutama. ja nagu eelpool mainit metallkorpusega lambid ja pirni vahetamine jnejne..
Külaline
külaline

Re: Praktiline töö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui kilbis ruumi pole, siis võib kasutada kombineeritud automaati-rvk-d, on täpselt sama lai kui üks tavaline 1-f automaat ja sobib seda asendama. Hind on küll vähemalt 2x kõrgem kui automaat ja rvk eraldi, aga kui ikka ruumi pole ja suurema kilbi paigaldamine tülikas/mahukas ettevõtmine...
Vasta