süvistatavad led valgustid - kui palju ühte ruumi?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
timburi
külaline

Re: süvistatavad led valgustid - kui palju ühte ruumi?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Nii ettekujutuse mõttes, kui luumeneid ja luxe arvutada ei viitsi ja oska, siis laias laastus olen pannud viimastesse korteritesse 4m2 vannituppa 3 süvistatavat led paneeli, igaüks 9-12 W, needsamad, mis igas ehituspoes on kandilised ca 14-15 cm ruudud või ringid.

Samamoodi koridori kas 3 või isegi 4 samasugust.

Endal on vannitoas (4m2) on 5 väikest rõngast a 9W aliexpressist. Väga hästi toimivad ja valgus on soe valge, selline et hämaram olla ei tohiks üldvalgus. Lisavalgus on peegli ülemises nurgas kolmnurkne profiil led ribaga ja öövalguseks või romantiliseks vanniskäimiseks 4 hämarat spoti, mis teevad seinale triibu.

Ühesõnaga see elutoa 3 ledi on nali, mille vanarahvas saavutas vist rohkemate küünaldega ka ligilähedase.
Külaline
külaline

Re: süvistatavad led valgustid - kui palju ühte ruumi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Täna on enamustel valgustite pakenditel peal luumenid ja ka temperatuur (warm white on vahemikus 2700* - 3000*). Temperatuur valige endale meeldiv , aga lumenite järgi saate valgusteid planeerides kergelt orienteeruda

hämaramates kohtades arvestage ~20 luumenit ruutmeetrile
suurema kasutusega eluruumides, köögis jne kus valgust rohkem vajatakse ~55 luumenit ruutmeetrile
kohtades kus peate rohkem konsentreeruma, lugema või pikemalt töötama ~70 ja üles ruutmeetrile

LED -id on suunatud valgusvooga, seega peaksite teadma, kui kõrgele LED -e paigaldatakse ja mis on valgusvoo nurk , et saada teada mitu m2 üks led on võimeline katma kohas kus valgust vajate (harva on see põrandapind , pigem midagi vahepealset)

mis ma ise olen tähele pannud, et valgusti paigaldamise ja selle LED -i purunemise vahele jääva aja jooksul on 99% tõenäosus, et sama tootja , samasugust LED -i ei ole enam võimalik kuskilt osta. Kallimaid valgusteid valides ostke paar tükki tagavaraks ja kindlasti jälgige kas üldse saab LED -i vahetada või peab vahetama terve valgusti.
Vasta