Ühest pistikupesast kaks

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
majur5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Dets 2015, 18:26

Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas majur5 »

Mind huvitab, kas ühest pistikupesast on võimalik teha kaks (või) rohkem pistikupesa ilma seina lahti lõhkumata?

Kas tehniliselt on võimalik selline lahendus, et olemasoleva pistikupesa kõrvale puurida teine auk ja esimesest pesast pikendada juhtmeid teise pesasse?
Manused
pistikupesa.PNG
pistikupesa.PNG (347.41 KiB) Vaadatud 5834 korda
A.S.
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas A.S. »

https://www.google.ee/search?q=pistikup ... e&tbm=isch

Aga kõrvuti võid puurida justnimelt niipalju auke kui seina laius võimaldab. Peaasi, et seinas olevaid kaableid katki ei puuri.

Ja on ka olemas selliseid raame, mis lähevad kõrvuti asetsevate pistikupesade peale, et tulemus ilusam oleks.
https://www.google.ee/search?q=pistikup ... cPbI4WM%3A
 
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ühes süvistuses olen näinud ka 3-st varianti. On veel variant, et teed korraliku otseühenduse ja paned kasvõi 5 kohaga pikendusjuhtme. Süvistatud augule on saadaval katteid, mille juhtme väljumise koht sisse tehtud.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Ühes süvistuses olen näinud ka 3-st varianti. On veel variant, et teed korraliku otseühenduse ja paned kasvõi 5 kohaga pikendusjuhtme. Süvistatud augule on saadaval katteid, mille juhtme väljumise koht sisse tehtud.

Urmas
eks sa tegid vist jõuludele (eba)kohast nalja oma pikendusjuhtmega?

Volt, kasutaja
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kus siin see nali on ? Selline toosikate on täiesti olemas kus ongi kaabliväljaviigu koht. Iseasi muidugi kas see ilumeelt nokauti ei aja.
http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakir ... gory_id=37
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas:Kus siin see nali on ? Selline toosikate on täiesti olemas kus ongi kaabliväljaviigu koht. Iseasi muidugi kas see ilumeelt nokauti ei aja.
http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakir ... gory_id=37
vaata, ma tean väga hästi, mida kohalik elektrikaubandusvõrk pakub. nali on selles, et üks tüüp soovitab teisele teadmatule rajada paigaldis pikendusjuhtmega, mis on vaid ajutine lahendus ja püsivana keelatud. kas soovitaja teab püsiühendusse lisatava pikendusjuhtme ristlõiget ja liini alguses oleva kaitsme suurust?

Volt, kasutaja
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:pikendusjuhtmega, mis on vaid ajutine lahendus ja püsivana keelatud
Kuskohas on kirjas, et pikendusjuhe on AJUTINE ja püsivana KEELATUD? Mul on mõni pikendusjuhtmega ühendus kindlalt üle 10 aasta kasutuses.
Ristlõike ja kaitse kohta on muidugi õigus.
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:kas soovitaja teab püsiühendusse lisatava pikendusjuhtme ristlõiget ja liini alguses oleva kaitsme suurust?

Volt, kasutaja
Kas püsiühendusse(pistikuga) lisatavate pikendusjuhtmete ostjad teavad, millised peavad olema liini alguses olevate kaitsmete suurused? Mina küll ei tea.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veidi ilumeelest. Vana telekas keeldus töötamast ja paranduses jälile ei jõutud. Ostsime uue, aga kuna uus laiuselt enam vanasse puhvetkappi ei mahtunud, pidin ostma mõned sama tooni mööblikilbid ja välja vahetama. Telekas mahtus, aga nüüd jäid pistikupesade rivi(3-sed+TV+nett) puhveti taha. No esialgu jätsin nii nagu oli, aga kohe peale pühi ostan 1m 5 auguga pikenduse, tõstan ümber kättesaadavamasse kohta ja kohe kindlasti ei jää see ajutiseks, vaid püsivaks. Ausalt öeldes ei usu, et see pikendus hakkab minu ilumeelt või elukvaliteeti häirima. Ma vaatan ikka telekat, mitte pistikuid.
Kasutaja Volt võiks minu jaoks defineerida mõiste "ajutine".
Veel küsimus- kas ma pean nüüd uue liinikaitsme panema? Pesade liinid kõik 2,5mm2, aga kaubanduses müüdavad pikendusjuhtmed ainult 0,75, 1 või 1,5mm2-d. :scratch: :) Hetkel on 16A liinikaitse.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas, kas sa oled elektrik? kas sinu teostatud paigaldisel on kunagi käinud inspektor mõõtmas ja ülevaatamas? mida ta on öelnud pikendusjuhtmete kohta? pistikuga ühendus ei ole püsiühendus. kaitse kaitseb liini ehk kaablit, mis tuleb kuni pistikupesani. pistikuga lisatud pikendusjuhet liinikaitse kaitsma ei pea. kui sa teed seinatoosis püsiühenduse ja liidad toiteliini ning pikenduse omavahel kokku, siis oled sa rikkunud paigaldise projekti nõudeid kuna pikenduse juhe ei vasta neile. jah, kui sa ikkagi topid sinna otsa mingi mööda põrandat jooksva püsiva ühendusega peene kaablikese, sa peaksid kaitset väiksema vastu vahetama ja selle kaabli kinnitama, et oleks ohutu. ja üldse, kui sa ei ole elektrik, siis sellist ümberehitust sa teostada ei tohi. ole siis nii nutikas kui ise tahad, teha sa seda ei tohi. veel vähem teistele kahtlast nõu anda.

Volt, kasutaja
A.S.
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Tegelikult on olemas ka pikendusjuhtmeid, mis käivad lahti ja seega 3G1.5 kaabel on jämedama vastu vahetatav. Samas on võimalik neid hea tahtmise korral ka seina külge kinnitada. Brennenstuhl tuleb esimesena meelde.

Aga miks oleks vaja pikendusjuhe seinale kinnitada, pistik eemaldada ning kaabli ots statsionaarse pesa kruvide alla torgata (või lihtsalt karbis ühendada), sellest ma paraku aru ei saa. Visuaalselt on tulemus ju...

Vaja palju-palju pesi seina peale (mitte seina sisse) kõrvuti, siis selleks on olemas seadmekarbik, ükski inspektor ei mölise. Aga võimalusel ikkagi kogu see krempel seina sisse, no jääb ju ilusam. Tööd on paraku küll jah rohkem.
 
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Urmas, kas sa oled elektrik?
Volt, kasutaja
Ei, ma ei ole elektrik, aga teemaalgataja postitus algab sõnaga "mind huvitab". Kas sa lugesid välja, et ta hakkab minu ja teiste pakutud variante ise reaalselt tegema? Ma siis pakkusingi välja teistmoodi tehnilise variandi, mis on nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt teostatav. Vähemalt nii olen selle teema targemate postitustest aru saanud, kaasa arvatud sinu postitus. On ju nii?

Urmas
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:Kuskohas on kirjas, et pikendusjuhe on AJUTINE ja püsivana KEELATUD? Mul on mõni pikendusjuhtmega ühendus kindlalt üle 10 aasta kasutuses.
Tere.Enamikul kindlustusfirmadel on välistuste puhul just üheks põhjuseks pikendusjuhtmete kasutamine.Pikendusjuhtmeid võib kasutada ainult järelvalve all ja ainult ajutiselt.
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Tere.Enamikul kindlustusfirmadel on välistuste puhul just üheks põhjuseks pikendusjuhtmete kasutamine.Pikendusjuhtmeid võib kasutada ainult järelvalve all ja ainult ajutiselt.
Loll on see, kes põhjust ei leia ja kindlustusfirmad põhjenduse otsimises mitte maksta lollid ei ole ning põhjuse mittemaksmiseks leiavad alati. Iseasi kui loll see põhjendus võib olla.
Mida tähendab mõiste "ajutine"? Kui kaua see võib kesta ajalises mõõtes?

Urmas
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:Pikendusjuhtmeid võib kasutada ainult järelvalve all
Mismoodi seda järelvalvet ette kujutatakse ja millises seaduses see kirjas on?
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mõistlik oleks käituda nii , et tulekahju ei tehiks... :scratch:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Hiid »

seadmed, mida kasutate on ju ka max 1.5mm2 ristlõikega... Või tuleks seinast väljatulekul uut kaitset kasutada? :scratch:
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mind huvitab täpselt sama teema, kahjuks ei anna keegi vastust, kas seinast tulevat ühte juhet saab veel pistikuteks jagada või mitte? Mul on olemas seinas kolm pistikut, tahaks sinna juurde veel ühte. Kas tuleks hakata vedama uut juhet või saaks teha jagamisega?

Kui lihtsalt kahte auku tahta, siis see on lihtne, selliseid kahesed pistikupesad on olemas, mida saab ühe kaabli külge ühendada. Usun, et küsijat peaks see variant rahuldama.
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas muhlui »

Tere .
2-seid pesasi on enamusel tootjatel. Ilumeelest mulle endale need ei meeldi, sest need "punnitavad seinast välja , sest 2 pesa ei mahu 1-e süvendisse

https://www.schneider-electric.ee/et/pr ... ofessional
A.S.
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline kirjutas: 12 Sept 2018, 13:54 Mind huvitab täpselt sama teema, kahjuks ei anna keegi vastust, kas seinast tulevat ühte juhet saab veel pistikuteks jagada või mitte?
Kes ei anna vastust? Ilmselt küsisid mõne endasuguse käest. Sest pistikupesi (mitte pistikuid) võid sinna kaabli otsa nii palju ühendada kui rahakott ja seina laius võimaldavad. Ehk mitte vaid neli, vaid kasvõi näiteks nelikümmend. Või veel rohkem.
 
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 12 Sept 2018, 13:54kas seinast tulevat ühte juhet saab veel pistikuteks jagada või mitte? Mul on olemas seinas kolm pistikut
Mida sa selle "seinast tuleva ühe juhtme" all silmas pead? Kas kilbis oleva kaitse alt tulevat kaablit, mis lõpeb kolme kõrvutise pistikupesaga?
Kui selle grupi kaitse vastab kaabli ristlõikele (tõenäoliselt 16 A ja 2,5 mm²) siis võid sinna kasvõi 10 pistikupesa kõrvuti panna. Kipsseina puhul ei ole probleemi ka aukude freesimisega.
A.S. kommentaarile lisaks - üle 20 ei ole üldiselt tavaks ühte gruppi panna.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Enamus pistikupesasid on nö kahe sisendiga. Ehk siis saab kaks traati ühe kinnitusega sinna ühendada. Ja sedasi tehaksegi, et üks läheb siis nö pesasse sisse ja teine läheb järgmisesse. Ja sealt saab jälle edasi viia. See on igale elektrikule nö une pealt teada. Aga kuna mitteelektrikud seda ei tea siis tekibki küsimusi harukarpide ja igasugu imeasjade kohta mida sinna üleüldse vaja pole. Ma ise alles aastakese tagasi proovisin mingile disainerile seda seletada. Kuskil poole tunniga sai aru. Enne seda oli ta plaaninud igale pesast pesasse juhtumile kipsi sisse harukarbi jaoks pesa freesida. Ta muidugi väitis, et teab täpselt mida teeb ja on sedasi koguaeg teinud.
Külaline
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu arust on olemas ka 4-ne pistikupesa, aga võibolla süvistatavat varianti ei ole.,
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 12 Sept 2018, 20:294-ne pistikupesa, aga võibolla süvistatavat varianti ei ole
Süvistatavat ei ole muidugi.
Süvistatavad raamid on kõige pikemad 5-sed, st tuleb freesida 5 auku kõrvuti ja saab panna 5 pesa ühe raami alla. Pannakse selliselt ka 3 elektripesa + side + antenn.
saladeko
külaline

Re: Ühest pistikupesast kaks

Lugemata postitus Postitas saladeko »

https://onnshop.onninen.com/en/EFO/Stik ... -/p/GDH752
Saad panna ühte toosi kolm pistikut, muidugi kui nad maandust ei nõua. Ühildub ilusasti ka basic sarjaga.
Vasta