sissepisteklemm

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas vtl »

pikk88 kirjutas:Ma pole küll mingi spetsialist elektri alal, kuid mõtlesin, et jagaks ka enda kogemust Wagodega. [...] Asi on töötanud ilma tõrgeteta 8 aastat...
Kas te härrased saate aru mis vahe on kahel hinnangul:

a) Tuhandest Wago kasutajast 995 kiidavad, et neil ei olnud probleemi.
b) 5 Wago kasutajat kurdavad, et neil OLI mingi probleem.

Kui MINUL läheb üks klemm kärssama ja maja maha põletab, siis mind ei lohuta asjaolu, et kaks-kolm-neli inimest foorumist kiidavad, et neil ei ole 8 aasta jooksul kärssama läinud. Ehk see ei ole veel tõestus selle kohta, et asi on 100% ohutu ja lollikindel.
Viimati muutis vtl, 01 Veebr 2015, 23:21, muudetud 1 kord kokku.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Tegelikult on ju nii, et juriidiliselt on kõik ilmselt täiesti korrektne - nende plastisissevalatud plekitükkide kasutamiseks on kõik load olemas.
Ning tootlikkus nende paigaldamisel on ilmselt ka kõrgem kui muude liitmike puhul (eks seetõttu arendajad neid armastavadki).

Kokkuvõttes on nii, et eks igaüks teab, mida tellib - kui ma peaksin ostma 20 aastat vana elektrisüsteemi nende liitmikega, siis välja lendaksid nad ülikiirelt (sõltumata kaasatulnud sertifikaadihunnikust).

Maitse asi ...
Külaline
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuna ei ole elektrialal just kõige teravam ja kirkama värviga pliiats karbis, siis praegu hääletaksin ikkagi KVM(Kalvis-Vtl-Madis64) erakonna poolt, kuigi ka ise tegin 8 aastat tagasi kodus elektrisüsteemi uuendamisel kõik ühendused Wagodega ja siiani pole midagi juhtunud(sülitasin igaks juhuks selja taga asuva külmkapi ukse täis :) ).

Urmas
Külaline
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vtl kirjutas: Kas te härrased saate aru mis vahe on kahel hinnangul:

a) Tuhandest Wago kasutajast 995 kiidavad, et neil ei olnud probleemi.
b) 5 Wago kasutajat kurdavad, et neil OLI mingi probleem.

Kui MINUL läheb üks klemm kärssama ja maja maha põletab, siis mind ei lohuta asjaolu, et kaks-kolm-neli inimest foorumist kiidavad, et neil ei ole 8 aasta jooksul kärssama läinud. Ehk see ei ole veel tõestus selle kohta, et asi on 100% ohutu ja lollikindel.
Absoluutselt saame vahest aru aga - tuleb ka vahet teha selles, et nendest viiest, kellel oli probleem, kas nende probleem oli ka tegelikkuses Wago klemmis, või käpardlikus paigalduses.
Seda viimast ei taha keegi kunagi kuidagi tunnistada.
Point on, et taolised sissepisteklemmid on väga levinud, me ei räägi siin 999-st, vaid miljonitest. Ja usu mind, kui nad reaalselt kannataks ainult pool sellest voolust, mis lubatud (nagu siin "fakt" on) - siis ei leiaks nad eales sellist kasutust ja seda teemat ei lahataks hobifoorumi tasemel.
oldskool
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas oldskool »

Tuletan meelde, et tänapäeval on pesadel ikkagi suures osas sisselükatavad klemmid, aga neid julgevad kõik paigaldada. Segaseks jääb see ka, et kui massiliselt neid siis majades ikkagi leidub. Ok valguse harukarpidest saan aru(seal ei ole koormust ka miskit), aga pesad ju ikkagi tavaliselt toosist-toosi ja seal ühendused pesas endas. Kui on pinnapealne ja pesadel ka harukarbid, siis ei võta ju tükki küljest ära korra aastas kontrollida. Samas eramajadel on kohustus teostada tehniline kontroll iga 10 aasta järel, sealt peaks ka probleemid välja tulema(ilmselt paljud seda kontrolli ka ei teosta).
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas:Absoluutselt saame vahest aru aga - tuleb ka vahet teha selles, et nendest viiest, kellel oli probleem, kas nende probleem oli ka tegelikkuses Wago klemmis, või käpardlikus paigalduses.
Seda viimast ei taha keegi kunagi kuidagi tunnistada.
Jätame vahele asjaolu, et mul on pea 30 aastat elektrooniku staazi ning et ma olen elektriasjades alati pedant olnud ja oletame puht hüpoteetiliselt, et ma olen käpard. KUI nüüd klemm nii kergesti selle "käpardliku" paigalduse peale kärssama läheb, kas siis on tegu 100% töökindla lahendusega või mitte? Või tuleb süüdistada siiski klemmi, mis võimaldab käpardlikku paigaldamist.

Aga mida seal valesti teha saab? Mina tõin välja ühe võimaliku probleemi - kitsas harukarbis satub mõni juhe mehhaanilise pinge alla ning vedrukeeleke ei suru talle enam õiges asendis peale. Kontaktpind on väiksem, takistus suurem.
Aga muud seal EI SAA olla. Eeldusel et juhe on korralik ning ei ole oksüdeerunud, soone läbimõõt on õige, kooritud on õige pikkusega (pikkuse-marker on ju lausa klemmi tagaküljele joonistatud) ning lõpuni sisse lükatud.
Külaline kirjutas:Point on, et taolised sissepisteklemmid on väga levinud, me ei räägi siin 999-st, vaid miljonitest. Ja usu mind, kui nad reaalselt kannataks ainult pool sellest voolust, mis lubatud (nagu siin "fakt" on) - siis ei leiaks nad eales sellist kasutust ja seda teemat ei lahataks hobifoorumi tasemel.
Kalvise jutt käis ju sellest, et voolutaluvus väheneb tasapisi aja jooksul. Loogiliselt võttes ei tööta suur hulk paigaldisi ka pidevalt maksimumkoormusel ning ühenduskoha kuumenemistki ei pruugi kohe märgata.
Viimati muutis vtl, 03 Veebr 2015, 01:07, muudetud 1 kord kokku.
hmm
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas hmm »

Mina tegin 16 aastat tagasi oma maja elektriinstallatsiooni ise ja kasutasin samuti ainult Wago klemme.
Maal saunas samamoodi.
Siit-sealt olen kuulnud, et mõned neid ei usalda ja kuskil olla lausa midagi maha põlenud.
Võtab kohe :scratch: , aga kui hakkasin järele mõtlema, siis minul enesel muretsemiseks miskit põhjust ei ole, sest:

-neid Wago klemmühendusi kasutasin ju ainult harukarpides;
-harukarpe aga kasutasin ainult valgustuses - seal on koormused niigi kõvasti alla kaablile max lubatud voolu ja aja jooksul seoses leed- ja säästulampide kasutamisega vähenevad praktiliselt olematuks;
- pistikupesad on mul ketitatud ühest pesast järgmisesse;
- võimsatele tarbijatele köögis on nagunii veetud kilbist otsekaablid;
- samuti elektriradikatele on veetud omaette liinid ja jätkatud radika enda ühenduskarbis kruviklemmi all.

Seega võin rahulikult :jooma
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Aga ma keerasin ükskord kruviklemmiga vase nii lapikuks, et murdus ära.
Mis see lollikindel ühendus, siis on? Selle loogika järgi ei tohiks kruviklemmi ka kasutada ja majad peaks leekides olema nii kruvidega kui wagodega tehtud.

Keerame nende niplite või mis iganes asjad need on kõik juhtmed kokku? Või ei tohiks üldse jätkata kaablit?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas vtl »

arvutihdd kirjutas:Aga ma keerasin ükskord kruviklemmiga vase nii lapikuks, et murdus ära.
Mis see lollikindel ühendus, siis on? Selle loogika järgi ei tohiks kruviklemmi ka kasutada ja majad peaks leekides olema nii kruvidega kui wagodega tehtud.
Ära murdunud kruviühendus ei anna rohkem kontakti, ühendust ei ole ja seega ta ka ei kuumene.
Särisev ühendus on see, mis juhtmestiku või ümbritseva põlema paneb. On see siis alapingutatud kruvi, oksüdeerimine, mittetoimiv Wago vms.
arvutihdd kirjutas:Keerame nende niplite või mis iganes asjad need on kõik juhtmed kokku? Või ei tohiks üldse jätkata kaablit?
Ma olen eluaeg rääkinud, et niplid on ühed kindlaimad asjad harutoosis ühendamiseks ja jätkamiseks. Sellest parem on ilmselt ainult keevitus. Pistikupesade ja lülitite kontekstis pole nendest kübaratest muidugi kasu.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas vtl »

Aga Wago-partei inimestel soovitan võtta üks vanemat sorti, tumehall klots, terava orgiga küljekaas maha kangutada, üks juhe sisse pista, seda keerutada ja vaadata, mida see vedru seal vahel teeb.

Uuemad, läbipaistvad Wagod tunduvad paremad. Juhetmekanal on kitsam ja võimalusi keerdumiseks vähem.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2783
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas trebla »

vtl kirjutas:......

Ära murdunud kruviühendus ei anna rohkem kontakti, ühendust ei ole ja seega ta ka ei kuumene.
Särisev ühendus on see, mis juhtmestiku või ümbritseva põlema paneb. On see siis alapingutatud kruvi, oksüdeerimine, mittetoimiv Wago vms.

.....
Särisemise vastu on kah kaitse leiutatud...
https://www.youtube.com/watch?v=7kdNeALAyDA

...küll see ka kohustuslikuks muutub.

Kuskilt jäi nagu silma, et USA-s baarikappides juba nõutakse..

Jätke kilpidesse ohtralt reservruumi... :good:
Külaline
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas Külaline »

huvitav asi. mida varem kohustuslik, seda parem.
Kysija
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas Kysija »

Kas see särinakaitse paigaldatakse igale grupile eraldi või tuleb eramaja kilp keskelt läbi ühega välja?
Külaline
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vtl kirjutas:
Jätame vahele asjaolu, et mul on pea 30 aastat elektrooniku staazi ning et ma olen elektriasjades alati pedant olnud ja oletame puht hüpoteetiliselt, et ma olen käpard. KUI nüüd klemm nii kergesti selle "käpardliku" paigalduse peale kärssama läheb, kas siis on tegu 100% töökindla lahendusega või mitte? Või tuleb süüdistada siiski klemmi, mis võimaldab käpardlikku paigaldamist.

Aga mida seal valesti teha saab? Mina tõin välja ühe võimaliku probleemi - kitsas harukarbis satub mõni juhe mehhaanilise pinge alla ning vedrukeeleke ei suru talle enam õiges asendis peale. Kontaktpind on väiksem, takistus suurem.
Aga muud seal EI SAA olla. Eeldusel et juhe on korralik ning ei ole oksüdeerunud, soone läbimõõt on õige, kooritud on õige pikkusega (pikkuse-marker on ju lausa klemmi tagaküljele joonistatud) ning lõpuni sisse lükatud.
Vaevalt keegi üldse tunnistab, et teeb asju ülejala ja käpardlikult. Aga ikkagi on meil seinu, mis on 10 cm kaldu, põrandaid, mis õõtsuvad nagu merel oleks jne jne.

Need "eeldused", mis Sa välja tõid, ka neid saab valesti teha. Ja tehaksegi. Ei lükka mitte igaüks juhtmeid korralikult sisse ja mõni koorib nii, et meeter on puhas (piltlikult) ka klemmist väljaspool. Kõike tehakse. Ja süüdistatakse pärast ikka klemmi, sest no kes see ikka ennast süüdi tunnistab.
Rääkimata sellest, et surutakse harukarpi nii kinni, et haamriga tuleb kaas peale lüüa.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas:...ja mõni koorib nii, et meeter on puhas (piltlikult) ka klemmist väljaspool...
Kuidas siiski juhtme liigne paljakskoorimine klemmi töökindlust mõjutab? Ma ei räägi väljaspool klemmi tekkida võivast lühisest.
Külaline
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vtl kirjutas:
Külaline kirjutas:...ja mõni koorib nii, et meeter on puhas (piltlikult) ka klemmist väljaspool...
Kuidas siiski juhtme liigne paljakskoorimine klemmi töökindlust mõjutab? Ma ei räägi väljaspool klemmi tekkida võivast lühisest.
Sina ei räägi, aga see, kellel lühis tekib, väidab ikka, et klemmist tekkis. Ja tervele maailmale, kuidas klemm on kehv ja tahtis tal maja ära põletada.
See ongi probleem, kui siinseidki "klemm ei toimi" jutte loed.
Wagode kasutusala on tohutu. Ma ei julge isegi numbrit pakkuda, aga no see on suur. Kui see klemm oleks nii kehv, nagu siin spetsialistid üritavad väita, siis me muud ei kuuleks, kui iga päev kuskil põleks midagi maha Wago-de tõttu.
Loomuliult võib ka Wagodega jamasid olla, aga täpselt neidsamu jamasid võib olla ükskõik mis kinnitusviisiga.

Kohe kindlasti ei ole Wagod ohtlikumad, kui mõni muu ühendus ja ausalt öelda on ka see - "nagu ära ühendad, nii kukub voolutaluvus kohe kolinal" jutt ikka üks paras :banghead: . Inimesed lihtsalt võtavad ja väidavad laest midagi, sest neile "tundub" nii, või üks powerpointi presentatsioon nii näitas vs siis kordi ja kordi laboris testitud tulemused.

Ma võin tuua teile ka arsti poolt tehtud presentatsiooni, kus väidetakse, et suitsetamine on üldse kõige kasulikum asi ja alles hiljuti arvas arst, et kõik üksikemad tuleks steriliseerida. Oma ala spetsialist ikkagi ju. Arst. Paberitega. 20 aastat kogemust pealegi - järelikult jutt õige ja hakkame aga noa alla saatma naisi?

Ütlen igaks juhuks ära, et ei ole mitte kuidagi seotud ei maaletoomisega, ega müümisega.
Tegutsen tööohutuses.

Miks ma külalise alt kirjutan, mis kedagi siin jubedalt häiris - peale märtsi võin ka oma nime alt kirjutada, praegu loeb veel keegi ei tea mida välja.
huuvitav
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas huuvitav »

Miks ma külalise alt kirjutan, mis kedagi siin jubedalt häiris - peale märtsi võin ka oma nime alt kirjutada, praegu loeb veel keegi ei tea mida välja.[/quote]


No ja mida siis see keegi siit välja lugeda võib? Aus ja julge mees ei tohiks ju midagi karta!!!
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas KKA »

Mul on kodune valgustus kilbis lahendatud eraldi gruppidena, kokku 5 gruppi. Üks grupp kokku 8 valgustiga (summaarne võimsus ~150W) väreles aeg-ajalt, st enamasti väreles, aegajalt oli stabiilne, värelemine oli silmaga nähtav, kuid ignoreerisin seda mitu kuud, pidades seda lihtsalt voolu kõikumisest tingitud probleemiks antud sissetuleval faasil - mis tegelikult oli täiesti ebaloogiline järeldus.

Peale selle teema lugemist hakkasin kahtlustama wago klemmühendusi, millega oli lülititoosides sinised ja kolla-rohelised jätkatud. nuuskisin kõikide lülitite ümbrused üle, kärsahaisu ei olnud. ostsin poest hulga Torix isoleerotsikuid ja asusin tööle, vandumise saatel ja kahte tundi raisates õnnestus wagod torixite vastu vahetada, kokku 6 tk.

eemaldatud wagodel peale vaadates mingit probleemi ei olnud, paigaldus oli teostatud pädevusega elektriku poolt ja korrektselt, kaablid kõik sama mõõtu ja ei olnud ebanormaalses asendis.

peale wagode väljavahetust ja torixitega asendamist ei ole kahel järjestikusel õhtul valguse värelemist täheldanud.
fako
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas fako »

peale wagode väljavahetust ja torixitega asendamist ei ole kahel järjestikusel õhtul valguse värelemist täheldanud.[/quote]

[/MOTTb] (mida oligi tarvis tõestada)
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas:
vtl kirjutas:
Külaline kirjutas:...ja mõni koorib nii, et meeter on puhas (piltlikult) ka klemmist väljaspool...
Kuidas siiski juhtme liigne paljakskoorimine klemmi töökindlust mõjutab? Ma ei räägi väljaspool klemmi tekkida võivast lühisest.
Sina ei räägi, aga see, kellel lühis tekib, väidab ikka, et klemmist tekkis. Ja tervele maailmale, kuidas klemm on kehv ja tahtis tal maja ära põletada.
Noo, lühis on lühis. Kui liinikaitse vähegi juhtmestikule vastab, siis plõksib see lihtsalt hetkega kaitsme välja, mitte ei särise seal päevade ja kuude viisi.

Ma räägin siin ikkagi silmnähtavast ja tuvastatavast klemmi kontaktpinna kuumenemisest, mida ei tohiks kuidagi mõjutada see, kui pikalt juhe väljastpoolt klemmi puhtaks kooritud on.
Külaline
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fako kirjutas:peale wagode väljavahetust ja torixitega asendamist ei ole kahel järjestikusel õhtul valguse värelemist täheldanud.
MOTT (mida oligi tarvis tõestada)[/quote]

Vot täpselt sellised "mott." -id ongi kõige hullemad. Kas viga leiti? Ei. Mida see tõestas nüüd - et sissepiste klemmid on juba 1A vooluga kasutamiskõlbmatud? Enne oli veel 12A (pool lubatust) nüüd juba 1A.
Aga kividega on ikka hea loopida. Mingi head aastat 4 tagasi olin tunnistajaks, kus süsteemis oli null ära kärssanud. Kruviühendused olid. - loogiline järeldus nüüd - kruviühendused on kõik saatanast ja neid ei tohiks kasutada.

Ma pakun lihtsalt laest - kui sa oleks kõik oma ühendused lahti võtnud ja uuesti Wago-desse pannud, oleks ka värelus ära kadunud. Sest üks või mitu ühendust olid ikkagi kehvasti tehtud.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Sest üks või mitu ühendust olid ikkagi kehvasti tehtud.
Huvitav, kuidas on võimalik "teha kehvasti" nii lihtsat ja hirmkvaliteetset liitmikku kasutavat ühendust, mis seisneb halja soone selleks ettenähtud avasse pistmises :hello:

Ei ole mõtet eriti "teisitimõtlejaid" ("wago-vastaseid") tümitada - legaalseid alternatiive on enam kui üks ja see on igaühe maitseasi, millist ta oma isiklikuks tarbeks eelistab.
Benno
külaline

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas Benno »

Kui nüüd juba juttu tuli kruviklemmidest kui "kõige-kõige" ühendusest siis näiteks inglismannid ei usalda neid niivõrd et peidetud, mittehooldatavate ühenduskohtade jaoks (maa-alused, seinasisesed, laepealsed jne.) on need täiesti keelatud, lubatud on joodetud, pressitud ja wago tüüpi sissepistetavad mis on tootja poolt selleks sertifitseeritud (nt. Wago 222, hoovaga)
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Benno kirjutas:Kui nüüd juba juttu tuli kruviklemmidest kui "kõige-kõige" ühendusest siis näiteks inglismannid ei usalda neid niivõrd et peidetud, mittehooldatavate ühenduskohtade jaoks (maa-alused, seinasisesed, laepealsed jne.) on need täiesti keelatud, lubatud on joodetud, pressitud ja wago tüüpi sissepistetavad mis on tootja poolt selleks sertifitseeritud (nt. Wago 222, hoovaga)
Peidetud ühendused on ju täiesti omaette teema, siinse arutelu kontekst tundub olevat ikka harutoosides tehtud juurdepääsuga ühendused.

Kruviklemm erineb wagost selle lihtsa omaduse poolest, et ta on vajadusrl järelpingutatav s.t. ühenduskoha töövõime on lihtsalt taastatav.

Wago on "usu-ära usu" või "võta või jäta" tüüpi ühendus - natuke vene ruleti moodi.

Kui ma võtsin maha oma 90-te keskel ülespandu kruviliitmikega kaabelduse poolelt majalt, siis nitte üht liitmikku polnud ma vahepeal üle pingutanud ja mitte üks liitmik seda ka ei vajanud. Samas oli see võimalus alati "ühe kruvi kaugusel".

Kordan veel kord - maitseid on mitmeid ...
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: sissepisteklemm

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No teades mõnede inglismannide töötegemise oskust siis ei imesta, et mingi asi mis nõuab natukenegi mõtlemist ära keelatakse. Kruviklemmi puhul ei tule ilmselt selline mõte üldse pähegi, et kiuline kaabel tuleks enne hülsi sisse ajada, või et kui ikka seda kruvi kinni keerata siis ei pea selleks võtma kõige vingema momendiga akutrelli kus sidur on keelatud. Ilmselgelt on seal ka tegelasi kes oskavad oma asju väga hästi aga neist pole ma oma tuttavatelt kuulnud. Võib ka olla, et nende töötund maksab liiga palju ja seepärast neid polegi ette sattunud.
Vasta