Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 24 Mai 2018, 09:27 Ehk siis uus on vaid see, et saab juurde tuua kolmanda(d) ostja(d), kellele müüdud energia eest saab 10 % rohkem...?

Abiks ikka....
Millistest summadest käib jutt 10% abiks ikka puhul? Kahe-, kolme-, nelja-, viiekohalised summad? Millise ajaühiku jooksul? See 10% summa arvuna ei ole vist konkreetne arv ja sõltub ...?

Urmas
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 24 Mai 2018, 11:35 .......
Millistest summadest käib jutt 10% abiks ikka puhul? Kahe-, kolme-, nelja-, viiekohalised summad? Millise ajaühiku jooksul? See 10% summa arvuna ei ole vist konkreetne arv ja sõltub ...?

Urmas
Üritame oletada

Minu elektriküttel maja aastane tarbimine ulatub 20 000 kWh alla. Enamus neljal aastavahetuskuul kus paneelidest miskit ei tule.
Päevasel ajal on inimesed tööl, süsteemide pidev tiksumine kütteperioodil on ehk 1 kW, suvel pool kW.
Valget aega selles on märtsis/septembris ehk 6 tundi, suvel vast 8?
Ehk siis märtsis/septembris saaksin paneeliomanikult osta max 30x6 = 180 kWh, suvekuudel 30x8x0,5=120 kWh.
Keskmiseks päevaelektrihinnaks 4 senti kWh teeks kuu kuluks vastavalt 72 ja 48 euri kuus.
Sääst ostjale ja võit müüjale vastavalt 10% ehk keskmiselt 6 euri kuus.

Siin pole arvestatud pilves ilmadega. Seega ehk 5 euri paremal juhul kuus, kaheksa kuuga 40 euri aastas.
Müüja saab teha mitu lepingut, samas on tal võimekust kõiki neid varustada vaid suvekuudel, kui tarbimine väiksem ja tootlus suurem.?

Eelnev oli tarbija mätta otsast vaadatuna.

Tootja poolt...
Investeerib 10 kWp paigaldamiseks 10 000 ja hakkab aastas müügi pealt saama 900 raha.
Ühe minusuguse ostja pealt teeniks lisa 40 aastas, kahe pealt 80.....? See on juba pea 10 % kogu tema toodetud elektri pealt, ehk siis ta peaks pea kogu toodangu minusugustele maha müüa.
Pole reaalne, et kaks suvalist standardset majapidamist aitaksid suvel ühe 10 kWp paneeliomaniku elektri pea täielikult ära tarbida.

Seega tegelikud võidud on ilmselt kordades madalamad......
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 25 Mai 2018, 09:27Valget aega selles on märtsis/septembris ehk 6 tundi, suvel vast 8?
Täna on valget aega juba 17 tundi 43 min, mis siisveel jaanipäevast rääkida:
20180525_195152928_iOS.png
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

On-on, reaalselt pole valgel ajal elektriga halligi teha ja salvestamine on mõttetult kallis. :doh:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 25 Mai 2018, 22:54
Külaline kirjutas: 25 Mai 2018, 09:27Valget aega selles on märtsis/septembris ehk 6 tundi, suvel vast 8?
Täna on valget aega juba 17 tundi 43 min, mis siisveel jaanipäevast rääkida:
.,....
Jah, on küll, aga statsionaarsed paneelid tagantpoolt paistva päikese peale ei pingestu.
Näppige näiteks siit ühe reaalse paigaldis tootmiskõveraid ja nuputage, palju omatarbimise kõrval ta saaks ära mùùa...?
https://www.suntrol-portal.com/en/page/ ... ontent_nav

Suunajaga saaks tootlikku aega pikendada, aga ma ei hakka selle pärast kel neli öösel enp popesele kohvi keetma, et minu tarnija paneelid tootma hakkasid...

Asi saab siis täismahu, kui mina omakorda kogu oma ööpáevas tarvitava elektri saan ette varuda... Siis on mõtet lasta seda kWh haaval vähempakkumistega kokku osta....a
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Päikesepaneelid olid, on ja jäävad (vähemalt meie eluajal) nišitooteks, paljud ei taha sellest küll eriti hästi aru saada. :jooma
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 25 Mai 2018, 23:38 Päikesepaneelid olid, on ja jäävad (vähemalt meie eluajal) nišitooteks, paljud ei taha sellest küll eriti hästi aru saada. :jooma
Vaeseke...

Kas matused on juba homme..?
Tunnen omastele kaasa :cray:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul majal Hewalexi Integra 10m2 veekütte komplekt koos 500l akupaagi (sisaldab 120l tarbeveepaaki nn paak-paagis). Maja 270m2, seina U-arv 0,08, vesipõrandaküte mõlemal korrusel. Lisaks maaküte (sisepaagiga 180l), kui päikest pole.

Sooja vett tuli paneelidest ka 2017 novembri kuus, küll ainult 15kw/h, oktoobris 126kw/h. Alates selle aasta veebruarist (64kw/h) toodab uuesti. Märtsis oli juba 510 kw/h, aprillis 630kw/h, mais ületas eilse seisuga 900kw/h.

Süsteem on sätitud nii, et päikeseküte eelkütab vett maaküttele (tarbeveeosale), ning kui päikesest temperatuur piisavalt kõrge, siis maaküte järgi ei lähe. Terve maikuu jooksul on maaküte ennast järgi lülitanud üheks tunniks (seda ilmselt peale suuremat saunatamist, kui öösel langes tarbevee temp alla sätitud normi). Kogu sooja vee maht on ca 680l (500+180), mida päike hoiab kuumana. Näiteks eile oli akupaagi alumises otsas temp 80C. Niiskete ruumide põrandakütted on 35C peal järgi, et hoida "reaktorit" kontrolli all. Maaküte kisab terve maikuu, et temperatuur on liigkõrge.
Terrassi sisse paigaldan hetkel kümblustünni sisu, millest saab lastele bassein ja kuhu saan kasutada tekkiva sooja vee.

Eelmise aasta kevadest siiani on olnud kogutootlikkus päikeseküttel 6500kw/h. Arvutage see asi ümber rahaks, jagage süsteemi soetusmaksumusega (ca 3500 eur) ja tulge uuesti rääkima mittetasuvusest. Selle 3,5k hulgas tuleb võtta arvesse (arvest maha) ka akupaagi maksumus, mis tuleb nagunii iga veekütte süsteemi puhul paigaldada (ca 1000 eur).

Muidugi võib ka kiruda edasi EE-d ja kütta elektriboilerit ning maksta selle eest.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Kas sa tarbid selle 6500kwh kõik ära ka?
Kui ei tarbi, siis nii lihtsat jagamist teha ei saa, tegelik tasuvusaeg on pikem.
See "reaktori kontrolli all hoidmise" tarbimine ei ole ilmselt "päris" tarbimine - sa ei kütaks ju praetuste ilmadega põrandaid nii palju ja ei otsiks kohti kuhu soojust matta.
Mul põrandakütted endal väljas mai teisest nädalast ka vannitoas, kivipõrand on jahedam jah, kuid ilmad on nii soojad, et ongi hea seal varbaid jahutada, muidu kütaks see põrand ju toad veel soojemaks ka, kui nad juba on (mida ma ei taha).

Mitme aastaga sinu arvutuste kohaselt ära tasub (kui kõik ära tarbid)? Samuti mitu aasta läheb kui ületootmist rahaks ei arvesta? Siiralt küsin - ei saa ise arvutada kuna ei tea asjade hinda millega tehteid teha.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ausalt, pole arvutanud ja ei viitsi isegi. Loomulikult ei tarbi ma kõike ära, seda ütles ostuhetkel ka Hewalexi müüv Smartac. Minu jaoks oli lihtsam sellel hetkel see süsteem paigaldada ja nüüd nautida nö tasuta energiat, kuigi see on ette makstud. Aga minuarust mitu korda hullemad on igakuised kohustused, mida ma üritangi sellega kontrolli all hoida.

Võtame siis lihtsakoeliselt arvutuse kokku (puhtalt elektriga võrreldes), ca 5000kw/h aastas toodab päike, elektri hind oleks keskmisel 13 s/kw/h. Võtame akupaagi maksumuse maha, kuna seda oleks nagunii vaja olnud, ütleme suurusjärk 2500 euri päikesekütte süsteemi maksumus. Aastas toodab siis ca 650€ (5000x0.13). 2500/650 võiks teha ca 4 aastat tasuvuseks.

Tasuvusest tähtsam isegi on see, et ma tean, et aprillist-septembrini ma ei maksa sisuliselt sentigi sooja tarbevee tootmiseks (ok, päikesekütte pump kulutab ka mingi väikse osa elektrit).
Lihtsalt mulle tundub absurdne puude või elektriga soojendada ajal, mil katuseplekk iseenesest on nii kuum, et seal võiks mune praadida. Aga eks ta rohkem valikute küsimus ole.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Vigade parandus:
1. Energiat mõõdame kWh-s, kw/h on kurat teab mis.
2. Nagu meelis11 juba viitas, on minulgi terve maikuu põrandaküte kõikjal väljas. Seega selle kütmiseks kuluvat energat kohe kuidagi kasulikult kasutatuks arvestada ei saa. Pealegi - mul ei läinud ka südatalvel põrandasse 35-kraadine vesi. Ebamugav ei ole sedasi?
Minul kulub kütteta kuudel (tüüpiliselt mai-september) sooja vee tegemiseks (gaasiga) jämedalt 200-220kWh.
3. Akupaaki ei vaja: elektrikatel, gaasiküte, pelletiküte, õhk-vesi inverter-pumbaga. Akupaaki vajavadki vaid tahkeküttekatlad ja päikeseküte. Seega pane see 1000 kenasti tasuvusarvutusse sisse tagasi. Tonnise akupaagi alla kaotatud põrandapind kah.
4. Elektri hind ei ole 13s. Väiksemad tarbijad maksavad 12,5 ligi, suuremad alla 12 (kõik maksud+aktsiisid sees).

Kõike seda arvesse võttes pikeneb tegelik tasuvusaeg kordades. Minu tarbimise pealt (220kWh sooja vett kuus) näitlik arvutus:
1. Kütteta perioodil (mai -september) saame kasulikult kasutada vaid sooja vett (220kWh kuus). Seega tulu päikeseküttest: 220kWh*12,5s*5kuud=137,5EUR.
2. Lisaks saab kasulikult ära kasutada kogu kevadel ja sügisel tekkiva energia. Ülaloleva näite järgi veebr-aprill 1204kWh ehk 1204kWh*12,5s=150,5EUR. Oktoober+november oli kokku 141kWh ehk 17,63EUR.

Aasta peale kokku süsteemist kasu: 137+150,5+17,63=305,13EUR. Võibolla oli möödunud aasta keskmisest kehvem (pole aimugi). Ümardame igaks juhuks üles - 350EUR. Kui nüüd süsteemi üldse mitte mingil moel hooldama ei pea ega ole mitte mingeid muid jooksvaid kulusid (näiteks elekter), on tasuvusaeg 10 aastat. Kummaline aga umbes samas kohas on päikesekütte tasuvusaeg olnud juba aastaid. PV-paneelidel on see aja jooksul alla tulnud ja mingi aja pärast võib juhtuda, et tasub juba ära (sest elektriga on rohkem teha kui lihtsalt soojusega niigi kõige soojemal aastaajal).
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah, vabandust kwh õige.
Eks igaühele jääb oma arvamus ja arvutada saab alati nii ja naa, oleneb kust mätta otsast vaadata. Klaas saab olla pooltühi või pooltäis, oleneb vaatenurgast jällegi.
Nagu ma ütlesin, et pole tahtnud ega viitsinud sendi pealt selle kasulikkust/tasuvust arvestada, tähtsam on see, et soe vesi tuleb rohelisel viisil ja ma ei nuuma selle eest Eleringi.

Kui hakata sente arvestama ja tasuvust, peaksime vist kõik sõitma Daciaga ringi (tuleb vist kilomeetri/raha suhe kõige parem). Milleks meile vaja X5 või Q7? 50k rohkem maksev asi, kuid kokkuvõttes samamoodi viib Tallinnast Võrru vajadusel.

Või võtame näiteks õlle, kas ostad alati kõige odavama poest ja mitte kunagi seda mida heaks pead, sest liitri/alkoholi suhe tuleb kõige parem?

Ja ma arvan, et enamus meist tarbib selle 5-7 aasta jooksul samas vääringus seda samust kesvamärjukest, mille eest saaks kätte päikesekütte. Kus siis nüüd tasuvuspunkt on? Polegi. Õlu annab juues hea tunde, mulle annab dušši all olles hea tunde, et soe vesi on pärit minu maja katuselt, mitte vooluvõrgust.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See siin on ikkagi elektriteema... jätaks soojaveepaneelid kütteteemasse.

Nii palju vast, et sama 3500 raha eest saaks u 3.5 kWp (palju ise tehes) , toodaks 3500 kWh aastas ja täna liitudes jõuaks ehk hinnaga 10 senti keskmise 12 aasta jooksul majandada (omatoodetu päevane tarbimine 12 -13 senti /kWh , taastuvenergiatasuga võrku müümine 9.2 senti. Kuni taastuvenergiatasu saab, ei ole kasulik sõbrale otse müüa....

ehk siis sama 350 raha aastas tulu.

Selle elektriga saab ka oma soojuspumpa ringi ajada... kas selle ressurss säilib suvel seistes paremini kui sooja põrandaküttevett tehes.. ?

Siiski veel veealane küsimus - palju see sojavee paneelivärk tehnoruumis põranda või seinapinda vajab ...
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Mai 2018, 19:39 Siiski veel veealane küsimus - palju see sojavee paneelivärk tehnoruumis põranda või seinapinda vajab ...
Jätaks selle kütteteemasse?
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2korda2 kirjutas: 4. Elektri hind ei ole 13s. Väiksemad tarbijad maksavad 12,5 ligi, suuremad alla 12 (kõik maksud+aktsiisid sees).
Sta pealt riisutud mehed maksavad 12 senti/kwh kandis, normaalsed aga 10-10,5 senti/kwh. :thumbsup:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Mai 2018, 19:39
Siiski veel veealane küsimus - palju see sojavee paneelivärk tehnoruumis põranda või seinapinda vajab ...
vastan veel siin, ainult akupaagi jagu, kõrgus 2m, läbimõõt soojustusega ca 80cm. Seina peal väike pumbagrupp.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Mai 2018, 20:49
2korda2 kirjutas: 4. Elektri hind ei ole 13s. Väiksemad tarbijad maksavad 12,5 ligi, suuremad alla 12 (kõik maksud+aktsiisid sees).
Sta pealt riisutud mehed maksavad 12 senti/kwh kandis, normaalsed aga 10-10,5 senti/kwh. :thumbsup:
Selliseks hinna saamiseks on väga suure tarbimisega paketti vaja.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Mai 2018, 20:49
2korda2 kirjutas: 4. Elektri hind ei ole 13s. Väiksemad tarbijad maksavad 12,5 ligi, suuremad alla 12 (kõik maksud+aktsiisid sees).
Sta pealt riisutud mehed maksavad 12 senti/kwh kandis, normaalsed aga 10-10,5 senti/kwh. :thumbsup:
Jutt käis päevasest hinnast.
Kui keskmine tuleb 12 ja öine on 8-9, siis päevane on pigem 14
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

:read:
Ka suurt parki Edela- Prantsusmaal ei saa püsti €/W kuid iga investeeritud € toodab aastas üle 1 kWh.
https://www.pv-magazine.com/2018/06/01/ ... st-france/
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Ausalt, pole arvutanud ja ei viitsi isegi. Loomulikult ei tarbi ma kõike ära, seda ütles ostuhetkel ka Hewalexi müüv Smartac. Minu jaoks oli lihtsam sellel hetkel see süsteem paigaldada ja nüüd nautida nö tasuta energiat, kuigi see on ette makstud. Aga minuarust mitu korda hullemad on igakuised kohustused, mida ma üritangi sellega kontrolli all hoida.

See ette makstud energia on kallim kokkuvõttes. Praegu maksid näiteks poole aasta palga selle peale, mõne aasta pärast saab 3 kuu palgaga sama asja kätte. :thumbsup:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hinnad langevad jätkuvalt

:read:
https://www.pv-magazine.com/2018/06/05/ ... s-in-2018/

Jõudu tootjatele konkurentsis püsimiseks
:good:
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas laurit »

See ei too eriti valmispaneelide hindu alla, kuna alumiiniumprofiilid, klaas, kaablid jne jubinad maksavad päris suure osa ning nende hinnad pigem tõusevad.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

laurit kirjutas: 06 Juun 2018, 11:07 See ei too eriti valmispaneelide hindu alla, kuna alumiiniumprofiilid, klaas, kaablid jne jubinad maksavad päris suure osa ning nende hinnad pigem tõusevad.
Lugesin artikli veel korra üle ja kõigi protsentide hinnanumbrite juures räägitakse AINULT paneelide ( moduls ) hinnast, v.a. ühes kohas, kus räägitakse räni kilogrammihinnast.
Terves artiklis pole kordagi mainitud elementide (cells) hindu.

Alumiinium (raam) pole paneeli jaks vältimatult vajalik.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas laurit »

Vältimatult vajalik ei ole jah, aga miskipärast seda kasutatakse päris palju, samamoodi nagu klaasi.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas anryo »

huviline2222 kirjutas: 22 Mai 2018, 23:44 Kas Elektrumi uus pakkumine (Päikese klõpps) on mõistlik?
https://www.elektrum.ee/ee/kodu/taastuv ... seenergia/
Vähemalt intressivaba järelmaks tundub mõistlik. Ehk isegi liigagi mõistlik, et tekitab küsimuse, et kas ja kus siin konks on?
Sellel teemal ei ole erilist arutelu toimunud? Kas keegi teadja lahkaks natuke, kas on siis mõistlik pakkumine või eriti mitte?
Vasta