Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

see kõik väga tore, et Pärnu on prantsusmaal, aga ütle mis maksab sellise keskmise kuudi energiatabimisvajadust rahuldav päiksejaam koos paigaldusega, no ütleme kuut mis kulutab 12000 kWh . eeldame, et toodab selle energiahulga ajal millal midagi toota õnnestub ja jaama omanik jääb nulli.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Mär 2017, 22:32 Eesti Päikeseelektri Assotsiatsiooni postitus.
ping
:hello:
Njah, millegipärast tulevad meelde mõned ütlemised, et on olemas väikesed valed, suured valed ja statistika või kes maksab, see tellib ka muusika.
Viimase viie aasta jooksu, kui olen vähemalt korra aastas Euroopat läbinud, siis jah, on Poolas rohkelt tuulikuid nagu Saksamaalgi, kuid päikesepaneelide mitmehektarilised põllud/suured katused algavad alles Saksamaal, kuigi seal tundub päikesevalgust olema vähem kui Eestis va Kesk-Saksamaa(kaardi järgi). Mis on see fenomen/stiimul, mis paneb sakslasi neid mitmekümnehektarilisi paneelipõlde ehitama ja suuri katuseid(mingid laod vist?) paneelidega katma? Kui meil on suveperioodil rohkem seda päikesevalgust kui Saksamaal ja tasuvam(kaardi järgi), siis miks ma ei näe Eestimaal mitmekümne hektarilisi paneelipõlde? Kas meite ärimehed magasid õige aja maha?
Kui mõelda tuuleenergia peale, siis vennad Sõnajalad said vist reel peale ... :scratch: , aga ülejäänud tunduvad olevat hiljaks jäänud ja kipuvad sahkerdama paremate tuuleväljade nimel.
Vabandust, leppige paratamatusega, et olen majanduses loll. :banghead: Paluks harida!

Urmas
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

............Mis on see fenomen/stiimul, mis paneb sakslasi neid mitmekümnehektarilisi paneelipõlde ehitama ja suuri katuseid(mingid laod vist?) paneelidega katma?.............
Urmas

Saksas on elektrienergia kallim ja seetõttu tasuvusaeg lühem.
Olen mitmeid linke pannud selle kohta.
Siin on eesti ja saksa hinnad kõrvuti: http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/graph. ... olbox=type
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Mär 2017, 22:59 see kõik väga tore, et Pärnu on prantsusmaal, aga ütle mis maksab sellise keskmise kuudi energiatabimisvajadust rahuldav päiksejaam koos paigaldusega, no ütleme kuut mis kulutab 12000 kWh . eeldame, et toodab selle energiahulga ajal millal midagi toota õnnestub ja jaama omanik jääb nulli.
Palju maksab auto millega saab igal päeval 1700kg kapsast turule vedada?

Mina ei müü käega katsutavaid asju praegu.
Ma müün tarkust mille abil saab ostja teada, et kui müüja tahab tal nahka üle kõrvade tõmmata ja kuidas energiat optimaalsemalt kasutada.
Hinnapakkumist saab küsida nende käest kes asju müüvad.

viewtopic.php?f=24&t=57854&p=329743&hilit=ping#p329743
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 00:26 http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/graph. ... olbox=type
ping
:hello:
Kas seal on arvestatud ka räiged turumoonutused(loe:toetused paneelide omanikele)? Toetuste najal elamine ei näita õiget pakkumise-nõudluse suhet või oled juba unustanud eelmise riigikorra "turumajanduse"?

Urmas
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui päikesepaneele 50-ndatel tegema hakati, maksis vatt paneeli 300 USD.
Tänu saksa maksumaksja poolt kinnimakstavale toetusskeemile on paneelidele juba rohkem kui 10 aastat olnud tagatud arenguks piisavalt suur ja stabiilne turg.
See on viinud hinda jätkuvalt allapoole ja nagu näete, saab täna juba Eestis paneele osta hinnaga 0.5 € Wp (+km) ning kusagil Hiina tehasest tulevad need vast välja ka vast ka hinnaga 0.3 €/Wp.
Ise tehes peaks saama 1€/Wp asja püsti küll, seega 12 000 kWh tootmiseks läheb vaja 12 000 €.

Turg areneb, mahud kasvavad, hind langeb.
Mullu pandi maailmas juba 70 GW paneele aasta jooksul üles.

Aga meil pole mõtet üritada rongi ees joosta - meie mahud ei mõjuta mitte kunagi mitte kedagi.
Seega pole mingit mõtet kulutada maksumaksja raha toetusteks - maailmas ei muutu sellest miskit.
Parem osta paneelid 3-4 aasta pärast kui nad on jälle kolmandiku võrra odavamaks muutunud.

Eestis praegu lubatav mikrotootja max võimsus on 15 kW ja see peaks aastas paremal juhul 15 000 kWh ära tootma küll.
Numbri poolest jätkuks nagu aastaseks tarbimiseks ja jääks ülegi sest eelpool antud kaardi järgi on Eestis tootlus parem kui Belgias näiteks,

https://www.suntrol-portal.com/en/plant/search/browse
kui seal klikite, saate paljude paigaldiste tootlusi reaalajas vaadata…

Ainuke häda on see, et meie 3 - 4 talvekuul saadud PV elektriga sa ei hoia oma maja soojuspumpi töös, belglane saab aga ka jaanuaris sellega hakkama, sest tal talvel päev pikem ja kliima samas soojem.

Täna peaks asjast huvitatud juba olema ettevõtted, kellel on ka suvepäevadel suur tarbimine - nad saaks selle omatoodetuga ära katta.
Kaubanduskeskused, kellel valgustus ja külmikud kogu aeg töös…
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 10:16 Ise tehes peaks saama 1€/Wp asja püsti küll, seega 12 000 kWh tootmiseks läheb vaja 12 000 €.
tead mul on üks tuttav materjaliteadlane kes suudab ka paneeli ise valmis teha , aga see selleks, mis võiks olla hind, kui teenusena osta :) lähen poodi homme müün võrku või salvestan . Ise tehes läheb vaja ka elektrikuharidust või häid teadmisi füüsikast, tootmisest ja paigaldamisest, mõlemaid Eesti turul napib.

St ei ole ju olemas täna ettevõtet kes sulle 12000€ selle püsti paneks (kasvõi oma asukoha kõrvale, kui transport hinnastamise raskeks teeb) , seega võikssellise võimsuse hind tavalisele tüdrukule tänavalt olla ehk seal 25000 - 30000€ kandis ?
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 10:16 https://www.suntrol-portal.com/en/plant/search/browse
kui seal klikite, saate paljude paigaldiste tootlusi reaalajas vaadata…
väga huvitav portaal ja ka teised lingid selles teemas väga head.

https://www.suntrol-portal.com/en/page/ ... rt/default kus on 11.28 kWp paigaldis 2016 anmetel tootis 7,053.73 kWh

sama kogus energiat maksis mulle sellel aastal koos võrgutasudega 606,36 €. tasuvusaeg 1€/Wp korral võrreldes võrguteenusega oleks 18 aastat , kui vaadata puhtalt seda millise aja jooksul ja hetkehindu arvestades seade toodaks piisavalt energiat , et energia lõpphinnalt oma olemust õigustada.

Kui võrgutasud kõrvale jätta ja see energia salvestada või kõik ise ära kasutada ning võtta käibemaksuta börsihind 2016 aasta keskmine seal 0.035 € kandis (täpset analüüsi ei teinud) , siis oleks tasuvusaeg 1€/Wp korral 45 aastat, Paraku olen ma täna ise juba 40 ja seda investeeringult kasu lõikamist ma oma silmaga enam ei näeks.

Seda ka juhul , kui seda kõike ise teha 1€/Wp korral. See selgitab ka selle miks Ping müüb teadmisi mitte seadmeid :rotfl: ja jääb üle nentida, et keskmise kuudi aastane energiatarve 12000kWh aastas on selliste paigaldiste jaoks liiga väike maht ja kulud optimeerimiseks liiga madalad?

energiasõltumatus on muidugi teine teema ja selles osas olen seda teemat huviga jälginud.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui panna paneelid keldrisse, saaks veel pikema tasuvusaja....

Aga neli aastat tagasi oli hind kaks korda kallim....
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 11:45
Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 10:16 https://www.suntrol-portal.com/en/plant/search/browse
kui seal klikite, saate paljude paigaldiste tootlusi reaalajas vaadata…
väga huvitav portaal ja ka teised lingid selles teemas väga head.

https://www.suntrol-portal.com/en/page/ ... rt/default kus on 11.28 kWp paigaldis 2016 anmetel tootis 7,053.73 kWh

sama kogus energiat maksis mulle sellel aastal koos võrgutasudega 606,36 €. tasuvusaeg 1€/Wp korral võrreldes võrguteenusega oleks 18 aastat , kui vaadata puhtalt seda millise aja jooksul ja hetkehindu arvestades seade toodaks piisavalt energiat , et energia lõpphinnalt oma olemust õigustada.

Kui võrgutasud kõrvale jätta ja see energia salvestada või kõik ise ära kasutada ning võtta käibemaksuta börsihind 2016 aasta keskmine seal 0.035 € kandis (täpset analüüsi ei teinud) , siis oleks tasuvusaeg 1€/Wp korral 45 aastat, Paraku olen ma täna ise juba 40 ja seda investeeringult kasu lõikamist ma oma silmaga enam ei näeks.

Seda ka juhul , kui seda kõike ise teha 1€/Wp korral. See selgitab ka selle miks Ping müüb teadmisi mitte seadmeid :rotfl: ja jääb üle nentida, et keskmise kuudi aastane energiatarve 12000kWh aastas on selliste paigaldiste jaoks liiga väike maht ja kulud optimeerimiseks liiga madalad?

energiasõltumatus on muidugi teine teema ja selles osas olen seda teemat huviga jälginud.
Sellel lingil viidatud paigaldisel paistab vist olema midagi valesti tehtud. https://www.suntrol-portal.com/en/page/ ... -w-ilmandu
Või on müüja osa paneele liigselt pähemäärinud.
Mul on 7,5kW seade ja selle tootlus ületab lingil oleva paigaldise tootlust sellel märtsikuul, inverterid on juba praeguse ilmaga piirajas.
Pildilt on ka näha, et paneelid oleks võinud paremini olla paigaldatud. Sellise paigaldusmustri juures ei saagi max tootlust tahta.
Aga see on praegune elu. Müügimees müüb asjad maha ja paigaldaja paneb aga üles, vaatamatta sellele et süsteem võib seetõttu halvemini töötada.
Sellepärast teenust pakungi, et valida optimaalseim alginvesteering või parendada olemasolevat paigaldist.
viewtopic.php?f=24&t=57854&p=329743&hilit=ping#p329743
ping
:hello:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Kas konsultant teab ja oskab arvestada, et "Eesti läänerannikul on samapalju päikest kui Lõuna-Euroopas" ei tähenda, et siin saab paneeliga samapalju ka toota?
Päikeseenergia per m2 - mõõdetakse horisontaalsele ruutmeetrile langevat energiahulka. Kui suur osa paigaldistest maailmas (või Eestis) on horisontaalsena paigaldatud? Nullilähedane osakaal, sest mõistlikum on paigaldada paneel kaldega. See omakorda tähendab, et meie laiuskraadidel paistab suvine päike nii hommikul kui õhtul õige mitme tunni jooksul paneeli jaoks "selja tagant". Lõuna pool on päeva pikkus ühtlasem - kuigi energiat võib pindalaühikule langeda sama hulk, langeb oluliselt suurem osa sellest paneeli "näo" poolt.
Minul on endiselt lihtne küsimus - näidake mulle 8% tootlusega paigaldist. TCO vs reaalne tulu.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 15:39 Või on müüja osa paneele liigselt pähemäärinud.
no kus ma seda oskan ennustada :) lähen poodi ja küsin toodet/teenust .

aga vaatasin edasi seal on teisigi seadeid väljas ja ilmselgelt targematel on paremad võimalused või on parem asukoht.

10kWp > 2016 toodang 8,065.00 kWh = tasuvusaeg 10 aastat , ainult energia 35 aastat
8.5kWp > 2016 toodang 8,412.01 kWh = tasuvusaeg 8,4 aastat, ainult energia 28 aastat

ma ei tea kas konsultandina oskad ütelda kas teenusena sisse ostes 2€/Wp kohta on reaalne? seda isetegemise aspekti ma muidugi mõistan , kui oskused on ja vahendid ka , siis võib ju tegeleda millega iganes.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Mär 2017, 23:44
Külaline kirjutas: 30 Mär 2017, 22:32 Eesti Päikeseelektri Assotsiatsiooni postitus.
ping
:hello:
............. Mis on see fenomen/stiimul, mis paneb sakslasi neid mitmekümnehektarilisi paneelipõlde ehitama ja suuri katuseid(mingid laod vist?) paneelidega katma? ......
Kui mõelda tuuleenergia peale, siis vennad Sõnajalad said vist reel peale ... :scratch: , aga ülejäänud tunduvad olevat hiljaks jäänud ja kipuvad sahkerdama paremate tuuleväljade nimel.
Vabandust, leppige paratamatusega, et olen majanduses loll. :banghead: Paluks harida!

Urmas
Stiimul on siin:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Feed-in ... in_Germany

See skeem on seadusega paika pandud ja seetõttu etteaimatav.

Eestis on kehtinud pidev taastuvenergiatoetus 5,3 eurosenti kWh olenemata energia liigist, tuul, päike või vesi.... , Ja toodetud energia saad lisaks börsihinnaga ise maha müüa

Sellepärast saabki öelda, et saksa maksumaksja on selle arengu kinni maksnud. (Mitmed teised riigid hakkasid kah hurraaga toetama ja paari aasta pärast olid käpuli - raha sai otsa, tsehhid ja hispaanlased näiteks)
Täna see sakslastest enam ei olene, maksma on hakanud ka teised ja asi on mõnel pool maailmast muutunud lausa isetasuvaks.

Kui paneel toodab aastas 1W kohta 1 kWh ja vatt maksab täna u. 1 euro, siis tuuleenergias ehitati Aulepa jt pargid üles investeeringuga 1,5 euri vati kohta ning pidid tootma 3 kWh vati kohta aastas. Sinna lähedale on vahel ka saadud, mullu aga oli vähemalt EE parkide tootlus nutuselt kehvakene.

Sõnajalad väidavad, et nende tuuliku vati saab püsti vist 1,2 euri eest ja see toodab aastas u 3,6 kWh.
Neil optimaalsem gondli lahendus ja suurem tiivik väiksema generaatori küljes.
Sama (suurema tiiviku) teed on ka teised minemas , miski plaanitava suure Soome või Norra tuulepargi ühikuandmed olid sarnased.
Hiiumaa gigamerepargi näitajad on nendega võrreldes sigakallid... Aulepa omadestki hulga kehvemad....
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ega rohkem polegi Eestis vaja teada, kui et vaata tollelt kaardilt kas elad loodes või kagus (kollasel või sinisel alal , Kõpu poolsaare tipp oleks ilmselt parim koht) ja ega sul lõuna suunal midagi ette ei jää.
See Ilmandu mees ei saagi paremat tootlust loota, kui tal on endal maja keset metsa.
Võrdle Saustinõmme paigaldisega, kus paneelid lageda põllu servas.

2 eurot pole vaja pakkuda, ka 1,5 eurot/vatt pakkudes tuleb sulle tegijatest ukse taha järjekord.
1 euro + km tehtaks vast kah ära.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tuuleenergia on soodsa asukohaga eestis isetasuv, st. kui puuduks taastuvenergia toetus, oleks süsteem isetasuv. Kuid tänu taastuvenergia toetusele on võimalik tuulega ratsa rikkaks saada. Seepärast tuuleärikad üksteist ei salligi ja Tootsi tuulepark on ilmekas näide. Kõige olulisem on ikkagi KOV-dele katuseraha maksta (Hiiumaal jäeti maksmata), muidu jäädki kohtuuksi kulutama.
Päikesenergia oli Portugali uurimuse järgi 4 korda kallim kui tuul ja ilma riigiabita ei ole tasuv. Aga kui saab küüned riigi toetusele taha siis on "tasuv". Sama eestis. Saksast ärme räägi, seal on riik vägagi helde käega.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aulepa projektijärgse maksumuse ja tootlusega oleks bilanss järgmine:
Investeeritud euro toodaks aastas 2 kWh ja keskmise börsihinnaga 3,5 senti/kWh tooks see aastas sisse 7 senti.
Lihttasuvus 14 aastat.
Kui makstakse ka taastuvenergiatoetust 5,3 senti lisaks, siis kokku 17,6 senti euro kohta aastas ja lihttasuvus 5,7 aastat.
Samas pole siin kapitalikulusid ja käidukulusid arvestatud.
Käidukulud(pean siin silmas hoolduskulusid) olla 1(?) sent kWh kohta, ehk investeeritud euro tootluseks jääks 15,6 senti, lihttasuvusajaks 6,4 aastat ? (, kapitalikulud ikka veel väljas).

1,2/3,6 suhte puhul toodaks iga euro aastas 3 kWh ja rahas 10,5 senti, lihttasuvusaeg 9,5 aastat ilma taastuvenergiatoetuseta. Käidukuludega koos 10.5-3=7,5 s euri kohta , lihttasuvusaeg 13,3 aastat (kapitalikuludeta)

Samas miks peaks tootlikum/optimaalsem generaator tingimata kallim hooldada olema?

Kas seda pead silmas?

Märkuseks niipalju, et seda aastatootlust 3 kWh/W kohta pole nonde 2000-2010 aastatel paigaldatud parkidega justkui saavutatud, küll aga mainiti selliseid tulemusi miskite hiljuti ehitatud ja leedukatele maha müüdud väiksemate parkide puhul.

PS

Kas Urmasel hakkab nüüd kah mingi aim tekkima kuidas asjad majanduslikult toiimivad?
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaat sealt Suntroli portaalist saab ka sellise paigaldise tootluse:

https://www.suntrol-portal.com/en/page/ ... ontent_nav

Specific output 1729,86 kWh/kWp

ja samas kandi kohta käib järgmine uudis:
http://www.solarserver.com/solar-magazi ... egion.html

Ehk siis ka araabia poolsaarel ei saa Wp-st kahte kWh-d aastas kätte, aga küll on võimalik elektrit toota omahinnaga 3 US senti kWh (või lausa 2.45).

Kuna eesti olude jaoks tootlus ei ole kaks korda väiksem, siis ei peaks ka elektri omahinda kahega korrutama ?
:scratch:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Külaline,
kas maksukeskkond on meil araabia poolsaarega sarnane? No võtame näiteks käibemaksu. Või EU välistelt kaupadelt tüüpiliselt võetav tollimaks.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2korda2 kirjutas: 04 Apr 2017, 01:55 Külaline,
kas maksukeskkond on meil araabia poolsaarega sarnane? No võtame näiteks käibemaksu. Või EU välistelt kaupadelt tüüpiliselt võetav tollimaks.
Palju need tollimaksud meil siin täna on?

Ja mikrotootja poolt võrkuantud elektri käibemaksustamise kohta pole siin foorumis ei kinnitust ega ümberlükkamist esitatud?

Kuidas see tagasimakstava raha ja taastuvenergiatoetuse rida arve peal täpselt välja näeb?
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Belgia televisioonis oli just äsja miski uudis, et paneeliomanikele väänatakse lisaks ka miski võrgutasu.
Paneeliomanikud toodavad suure osa oma tarbitavast elektrist ise, tarbimine väheneb, aga võrku peab ülal pidama ja võrgutasu muudkui tõuseb. Selle maksavad aga suuremas osas kinni mittepaneeliomanikud......

Loogiline. Kuna pea kõik on enesele autod ostmud, siis reisirongiliiklust ei jaksa enam ainult piletirahast ülal pidada ja võetakse toetust kõigi makstud maksudest...

Samas -kui see väga räigeks läheb, siis ühendan oma paneelid võrgust lahti ja toodan akusse - võrku kasutan ikka vähe. Siis hakkavad sarnaselt kreeklastre basseinimaksuga aerofotodelt paneelide olemasolu tõestama ?

2016 lõpuga arvatakse Belgias olema 3,4 GWp paneele. ligi 11 miljonit elanikku.
Eestis oleks sama seis kui meil oleks nii 350 - 450 MWp. Ehk samapalju kui praegu tuulikuid..
(Belgias samal ajal oli aastavahetusel tuulikuid 2,4 GW, nendest 177 MW paigaldati mullu .. tuulikuid on meil nendega per nuppi vist umbes ühepalju siis)
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 04 Apr 2017, 22:13 Samas -kui see väga räigeks läheb, siis ühendan oma paneelid võrgust lahti ja toodan akusse - võrku kasutan ikka vähe. Siis hakkavad sarnaselt kreeklastre basseinimaksuga aerofotodelt paneelide olemasolu tõestama ?
peab ikka hea aku olema , kui ületalve peab

kui sa paigaldad paneele endale individualismi (mul on odav ja vägev) või protektsionismi (mulle peab energia odavaks jääma) põhimõtetest lähtuvalt ,siis teed valet asja eesmärk oleks leida lahendused mis muudaksid energia tootmise ja tarbimise puhtamaks kõikidele mingi piirkonna inimestele (maailm, euroopa, eesti, märjamaa jne) . Kahtlemata see ongi raske teha midagi kõigile kasulikku kuna selleks peaks ületama miljoni inimeste ärihuvid, unustama enda ambitsioonid ja paraku ka selle, et ükskõik mida sa täna ei tee on see homme uba vana ja võibolla kasutu.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See oli üldiselt mõeldud.
Belgias elab akuga ka jaanuaris ilusti... Mitte küll täielikult aga soojuspumba enamuse elektrit toodab ehk ära.
Muu tarbimine on nagunii langemas.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Külaline kirjutas: 04 Apr 2017, 07:38Ja mikrotootja poolt võrkuantud elektri käibemaksustamise kohta pole siin foorumis ei kinnitust ega ümberlükkamist esitatud?
KM-i maksad seadmeid ostes, sest on ülimalt ebausutav, et keegi suudab nii kalleid seadmeid müües jääda alla 16KEUR aastakäibe.
Kokkuvõttes on maksukeskkonnad piisavalt erinevad, et sellised järeldused ära visata.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma rääkisin siin elektri müügist tekkiva käibe maksustamisest?

Värk käib ju nii, et võrku tootmise eest tekib energiamüüja juures nagu ettemaks või?
Ja taastuvenergiatoetusest tekib Eleringi juures sinu arvele miski raha.. ?

Kuidas need maksustatud on ?

Ja mis seadmete ostu puutub, siis kui eraisik tellib väljamaalt miskit... näiteks 6000 euri kaupa?
Kus ta peab selle impordi deklareerima ja riigile käibeka maksma ?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Anonüümsete külalistega on see häda, et neid on kole palju.
Minu kommentaar/vihje oli selle vastu:
Ehk siis ka araabia poolsaarel ei saa Wp-st kahte kWh-d aastas kätte, aga küll on võimalik elektrit toota omahinnaga 3 US senti kWh (või lausa 2.45).

Kuna eesti olude jaoks tootlus ei ole kaks korda väiksem, siis ei peaks ka elektri omahinda kahega korrutama ?
Kulusid võrreldi. Ebaadekvaatselt.
6000€ ostu puhul otse väljastpoolt EL-i tuleb tollis kaup deklareerida. Maksta tollimaksu. EL siseselt kehtib kõigis riikides KM. Riigiti erineva määraga küll. Maksta tuleb aga ikka.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Vasta