Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2korda2 kirjutas: 29 Dets 2017, 17:27
Külaline kirjutas: 29 Dets 2017, 12:50Siinkohal paluks austatud kaasfoorumlasel esitada mõned arvutused, kus oleks näha "kordades hinnavahe".
Ma olen valmis koheselt neid arvutusi tegema kui kasvõi üks paneelipropageerija lõpuks ometi siia ühe paneelidel põhineva lahenduse TCO-arvutuse üles viskab. Ka sinu käest olen seda päris mitmel korral küsinud. Seni ümmargune 0.
Minu arvutused ei maksa siinkohal midagi.
Uuri targemate käest.
Praktilised kõik praegu renoveeritavate ühiskondlike hoonete projektid sisaldavad neid arvutusi.
Ka lõputöid on sel teemal kaitstud.

On ka muidugi objekte kus on paneelid pandud majale valesse külge, linnaarhitekti nõudmisel, "hoone ilu" silmaspidades. (Tootlus on projektis arvutatud Lõuna poole aga arhitekt käsib põhjapoole panna, riigi raha :lol: .)

Lase teha erinevatel müüjatel omale pakkumised koos toodetava energia graafikutega, näiteks, et mida Sa saad oma majale 10 000eur eest.
Ja kui võrdled neid andmeid oma tarbimisgraafikuga siis saadki täpsed andmed, et kuidas sinu objektil need andmed kujunevad.
Näiteks lasteaedadel ja koolidel pole suvisel vaheajal midagi sooja veega teha, ka igas kodus mitte.
ping
:hello:
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Külaline kirjutas: 30 Dets 2017, 01:18
2korda2 kirjutas: 29 Dets 2017, 17:27
Külaline kirjutas: 29 Dets 2017, 12:50Siinkohal paluks austatud kaasfoorumlasel esitada mõned arvutused, kus oleks näha "kordades hinnavahe".
Ma olen valmis koheselt neid arvutusi tegema kui kasvõi üks paneelipropageerija lõpuks ometi siia ühe paneelidel põhineva lahenduse TCO-arvutuse üles viskab. Ka sinu käest olen seda päris mitmel korral küsinud. Seni ümmargune 0.
On ka muidugi objekte kus on paneelid pandud majale valesse külge, linnaarhitekti nõudmisel, "hoone ilu" silmaspidades. (Tootlus on projektis arvutatud Lõuna poole aga arhitekt käsib põhjapoole panna, riigi raha :lol: .)

ping
:hello:
Just just. Näiteks Valga haigla fassaad on paneele täis kirde suunaga.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See näitab tegijate võhiklikkust.
Asetusest kuni 15 kraadi lõunast emma kumma suunas palju tootlikust ei vähenda. Siiski isegi ida ja lääne suunda peetakse veel mõistlikuks paigalduseks. Otse põhja suuna puhul tekib küll küsimus, et kas tõesti vaid linnukese täitmiseks ehitusprojektis? Või siis arhitekt tegi geograafiatunnis poppi.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas: 30 Dets 2017, 12:13 See näitab tegijate võhiklikkust.
Asetusest kuni 15 kraadi lõunast emma kumma suunas palju tootlikust ei vähenda. Siiski isegi ida ja lääne suunda peetakse veel mõistlikuks paigalduseks. Otse põhja suuna puhul tekib küll küsimus, et kas tõesti vaid linnukese täitmiseks ehitusprojektis? Või siis arhitekt tegi geograafiatunnis poppi.
Pakkumised Valga haiglale paigaldust teise koha peale, siis need t6ugati tagasi p6hjendusega, et ei vasta arhitektuursetele tingimustele.
:hello:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas rokikas »

2korda2 kirjutas: 29 Dets 2017, 17:27
Külaline kirjutas: 29 Dets 2017, 12:50Siinkohal paluks austatud kaasfoorumlasel esitada mõned arvutused, kus oleks näha "kordades hinnavahe".
Ma olen valmis koheselt neid arvutusi tegema kui kasvõi üks paneelipropageerija lõpuks ometi siia ühe paneelidel põhineva lahenduse TCO-arvutuse üles viskab.
Olen paaris teises teemas korduvalt palunud müüjatel teha pakkumine küttepaneelidega süsteemile mis läheks 27 korteriga maja lamekatusele ja oleks rahaliselt mõtekas aga kahjuks veel ei ole mitte ühtegi sellist näinud. Isegi süsteemi suurust ei ole ma ette kirjutanud aga ainuke piirang on et hetkel maksab soojus majas ~0,7 €/kWh. (kaugküte) ning sellelt hinnatasemelt peab ka tasuvus näha olema.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Kalvis kirjutas: 30 Dets 2017, 12:13 See näitab tegijate võhiklikkust.
Asetusest kuni 15 kraadi lõunast emma kumma suunas palju tootlikust ei vähenda. Siiski isegi ida ja lääne suunda peetakse veel mõistlikuks paigalduseks. Otse põhja suuna puhul tekib küll küsimus, et kas tõesti vaid linnukese täitmiseks ehitusprojektis? Või siis arhitekt tegi geograafiatunnis poppi.
Katsetasin suvel trackeriga nurga muutmist ja tootmise vähenemist sõltuvalt nurgast, tootmist nägin live-is, nurkka mõõtsin digitaalse nurgamõõtjaga. Kuni 20° võimsus ei vähenenud üldse, üle selle alles hakkas vaikselt langema. 60° juures oli veel 50% võimsusest alles. Jutt käib muidugi kõrvalekaldest päikese suhtes, mitte ilmakaarest ega lõuna suunast.
Edela/kagu suund on minu arvates maksimaalne kõrvalekalle lõunast, kuhu tasub paneele panna. Itta/läände mina küll ei paneks päikesepaneele. Niigi nad tasuvad end suht aeglaselt, ja kui veel pool päeva ei näe päikest...
Kirde suund aga on täielik nonsens...ei tasu eales ära.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas: 30 Dets 2017, 14:56
2korda2 kirjutas: 29 Dets 2017, 17:27
Külaline kirjutas: 29 Dets 2017, 12:50Siinkohal paluks austatud kaasfoorumlasel esitada mõned arvutused, kus oleks näha "kordades hinnavahe".
Ma olen valmis koheselt neid arvutusi tegema kui kasvõi üks paneelipropageerija lõpuks ometi siia ühe paneelidel põhineva lahenduse TCO-arvutuse üles viskab.
Olen paaris teises teemas korduvalt palunud müüjatel teha pakkumine küttepaneelidega süsteemile mis läheks 27 korteriga maja lamekatusele ja oleks rahaliselt mõtekas aga kahjuks veel ei ole mitte ühtegi sellist näinud. Isegi süsteemi suurust ei ole ma ette kirjutanud aga ainuke piirang on et hetkel maksab soojus majas ~0,7 €/kWh. (kaugküte) ning sellelt hinnatasemelt peab ka tasuvus näha olema.
Vaatad kortermaja reaalset soojuskulu soojam66tja pealt, suvel pa'ikselisel keskpa'eval ja selle ja'rgi leiad, et kui va'iksele su'steemile sul koormust pakkuda on.
ping
:hello:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas: 30 Dets 2017, 18:30 Vaatad kortermaja reaalset soojuskulu soojam66tja pealt, suvel pa'ikselisel keskpa'eval ja selle ja'rgi leiad, et kui va'iksele su'steemile sul koormust pakkuda on.
ping
:hello:
Tõsiselt räägid või? :shock: Äkki plaanisid ikka naljanurka selle postitada? :scratch:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas: 30 Dets 2017, 18:44
Külaline kirjutas: 30 Dets 2017, 18:30 Vaatad kortermaja reaalset soojuskulu soojam66tja pealt, suvel pa'ikselisel keskpa'eval ja selle ja'rgi leiad, et kui va'iksele su'steemile sul koormust pakkuda on.
ping
Tõsiselt räägid või? :shock: Äkki plaanisid ikka naljanurka selle postitada? :scratch:
Huvitas tasuvus.
Siit edasi uuri, et kuhu saab kogutud sooja panna. Kui suuri akupaake oleks vaja 27 korteri sooja tarbevee varumiseks ja arvestades, et kuidas muutub maja soojavee vajadus tunni, päeva ja naädala l6ikes.
Alles oli siin teema, et vesi läheb boileris seistes elama ja seega tuleb aastaläbi hoida selles ka vajalikku temperatuuri, ka siis kui päike ei paista.
Radikatesse sooja suvel praktiliselt ei lähe.
Saadud andmete alusel teed projekti, leiad kogu krempli soetusmaksumuse ja siis saab alles tasuvusi hakata arvutama.
ping
:hello:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Päikesesooja paneelide arvutuse valik (kui palju panna) tehakse suvise soojakoormuse alusel. Siinsamas foorumis on mõned hädas, mida liigse soojusega teha. Isegi maasisse soojuse pumpamine pole hea lahendus. Eramajades on selleks tarbevee soojendamine (või bassein) ja rohkem pole mõtet sooja hankida.
Päikeseelektri võimsuse valik tehakse samuti keskmise majapidamise koormuse alusel. Nimelt on kõige tasuvam elada ise päikeselektri tarbimisel (ostetav elektri hind on kallim kui müügi hind) ja võrku anda vaid tagasi hetketarbimisest ülejääk. Sama lugu analoogselt päikesesoojaga - ülejääki akupankadesse salvestada pole mõtet - aku hind on liiga kallis.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas: 30 Dets 2017, 23:57.......
Saadud andmete alusel teed projekti, leiad kogu krempli soetusmaksumuse ja siis saab alles tasuvusi hakata arvutama.
ping
:hello:
Miks mina pean projekteerijaks hakkama?
Äkki ikka on mõistlikum kui seda teevad need kes sellega igapäevaselt leiba teenivad ja reklaamivad et nende lahendused on rahaliselt mõtekad. Kui mõnda pakutavat lahendust reklaamitakse kui eramule mõistlikku siis peaks ta ju korterelamu tarbimise juures eriti tasuv olema. Ei mingit ületootmist ja sellega kaasnevaid kadusid.
Ma arvan et minu asi on lihtsalt anda neile võimalus kuhu oma kaupa pakkuda ja nende asi on mulle selgeks teha et see tehing ka rahaliselt mulle/ühistule mõistlik on.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas: 31 Dets 2017, 13:47
Külaline kirjutas: 30 Dets 2017, 23:57.......
Saadud andmete alusel teed projekti, leiad kogu krempli soetusmaksumuse ja siis saab alles tasuvusi hakata arvutama.
ping
:hello:
Miks mina pean projekteerijaks hakkama?
Äkki ikka on mõistlikum kui seda teevad need kes sellega igapäevaselt leiba teenivad ja reklaamivad et nende lahendused on rahaliselt mõtekad. Kui mõnda pakutavat lahendust reklaamitakse kui eramule mõistlikku siis peaks ta ju korterelamu tarbimise juures eriti tasuv olema. Ei mingit ületootmist ja sellega kaasnevaid kadusid.
Ma arvan et minu asi on lihtsalt anda neile võimalus kuhu oma kaupa pakkuda ja nende asi on mulle selgeks teha et see tehing ka rahaliselt mulle/ühistule mõistlik on.
Kui pea ei jaga siis jagavad jalad.
Tee rahakotirauad lahti ja luhftita sajalisi, mitte ära esita nii tarku küsimusi, mis kaupmehed eemalepeletavad.
Saad vast isegi aru, et "keerulisele" kliendile on lihtsam mitte müüa, kui hakata pärast maid jagama.
ping
:hello:
:read:
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas :read: »

Head uut!
Kalvis kirjutas: 31 Dets 2017, 12:29 .....
Päikeseelektri võimsuse valik tehakse samuti keskmise majapidamise koormuse alusel. Nimelt on kõige tasuvam elada ise päikeselektri tarbimisel (ostetav elektri hind on kallim kui müügi hind) ja võrku anda vaid tagasi hetketarbimisest ülejääk....
Elektri puhul ei pruugi alati paika pidada. Mul 200 liitrine boiler, mida kütan odavaimate öötundide elektriga.
Päeval võrku tagasi müües võib kõrgemat hinda saada, kui ise öise eest maksan. Seega seda süsteemi pole mul päikesepaneelide tekitamisel vaja muuta.

Soojaveepaneelidega saab inimene päikeseenergiat kõige efektiivsemalt purki koguda, aga soojusenergia ülekande, jaotamise,salvestamise ja kasutamise viisid on piiratud.
Päikeseelektri efektiivseim salvestusviis on paralleeltöö hüdroelektrijaamaga. Kui päike paistab, siis kraan kinni !
Kui pilv tuleb ette, siis kraan jälle lahti.

Kuskil netis on miski arvepidamine "uue" taastuvenergia globaalselt paigaldatud võimsustest ja toodetid energiast.
Ehkki ruutmeetri kohta on soojaveepaneelide teoreetiline energiatootlus suurem kui PV paneelidel, on tegelik kasulik aastatoodang paigaldatud nimivõimsuse kohta maailmas keskmiselt PV paneelidel 1,1 kWh iga paigaldatud nimivõimsuse vati kohta, soojaveepaneelidel oli see alla 1 kWh (vist 0,85 vms.).
Tuulikute globaalne keskmine oli kuskil 2,2 kWh/w..
:read:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 31 Dets 2017, 19:46 Kui pea ei jaga siis jagavad jalad.
Tee rahakotirauad lahti ja luhftita sajalisi, mitte ära esita nii tarku küsimusi, mis kaupmehed eemalepeletavad.
Saad vast isegi aru, et "keerulisele" kliendile on lihtsam mitte müüa, kui hakata pärast maid jagama.
ping
:hello:
Ping, ma ei saa pikemat aega enam aru sinu mõttemaailmast? Ah, et kaupmeestel on lausa kohustus ostjale igal võimalikul juhul üks naisterahva suguorgan silmini pähe tõmmata, peaasi, et saaks kaubast lahti ja kaupmehe rahakott muutuks paksemaks? Ja kui ostja juhtub olema veidi teadlikum, kes oskab peale ilusate numbrite ka reaalseid numbreid näha ja nende numbrite alusel midagi loogilisemat järeldada, siis on kohe "keeruline" klient? Päris nii ka need asjad ei peaks toimuma. Ise saadan sellise mõtteviisiga kaupmehed mõttes pikalt ja hääletan rahakotiga.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 01 Jaan 2018, 11:35
Külaline kirjutas: 31 Dets 2017, 19:46 Kui pea ei jaga siis jagavad jalad.
Tee rahakotirauad lahti ja luhftita sajalisi, mitte ära esita nii tarku küsimusi, mis kaupmehed eemalepeletavad.
Saad vast isegi aru, et "keerulisele" kliendile on lihtsam mitte müüa, kui hakata pärast maid jagama.
ping
:hello:
Ping, ma ei saa pikemat aega enam aru sinu mõttemaailmast? Ah, et kaupmeestel on lausa kohustus ostjale igal võimalikul juhul üks naisterahva suguorgan silmini pähe tõmmata, peaasi, et saaks kaubast lahti ja kaupmehe rahakott muutuks paksemaks? Ja kui ostja juhtub olema veidi teadlikum, kes oskab peale ilusate numbrite ka reaalseid numbreid näha ja nende numbrite alusel midagi loogilisemat järeldada, siis on kohe "keeruline" klient? Päris nii ka need asjad ei peaks toimuma. Ise saadan sellise mõtteviisiga kaupmehed mõttes pikalt ja hääletan rahakotiga.

Urmas
Ma lihtsalt märkan meid ümbritsevat reaalset maailma ja püüan inimesi ärgitada mõtlema, millest reklaamid ei räägi.
Kaupmehel on peremees, kes raha loeb, ja kui kaupmees ei suuda "labidat" piisavalt hästi maha müüa, siis ta ise peab varsti minema "labidat" sihtotstarbeliselt kasutama.

(Näiteks autol olevat kaasas 17 abimeest aga seda, et need abimehed aitavad nendel teedel, mida autotootja on auto navisse joonistanud, ei räägita.)

Ei söanda kõike väljakirjutada.
ping
:hello:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

:read: kirjutas: 01 Jaan 2018, 11:18 ...
Ehkki ruutmeetri kohta on soojaveepaneelide teoreetiline energiatootlus suurem kui PV paneelidel, on tegelik kasulik aastatoodang paigaldatud nimivõimsuse kohta maailmas keskmiselt PV paneelidel 1,1 kWh iga paigaldatud nimivõimsuse vati kohta, soojaveepaneelidel oli see alla 1 kWh (vist 0,85 vms.).
Kui soojaveepaneeli ruutmeetri nimivõimsus on ~5korda suurem kui PV paneelil, siis kumb neist ikkagi kokkuvõttes ühelt ruutmeetrilt rohkem energiat toodab? Ja siit edasi - kumma ruutmeeter on kallim ehitada?
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Külaline kirjutas: 01 Jaan 2018, 23:01 (Näiteks autol olevat kaasas 17 abimeest aga seda, et need abimehed aitavad nendel teedel, mida autotootja on auto navisse joonistanud, ei räägita.)
Kui ka uuel aastal jätkad kahtlaste seentega, siis võid tõesti enda ümber igasugu asju "märgata".
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2korda2 kirjutas: 01 Jaan 2018, 23:34
Külaline kirjutas: 01 Jaan 2018, 23:01 (Näiteks autol olevat kaasas 17 abimeest aga seda, et need abimehed aitavad nendel teedel, mida autotootja on auto navisse joonistanud, ei räägita.)
Kui ka uuel aastal jätkad kahtlaste seentega, siis võid tõesti enda ümber igasugu asju "märgata".
Loe Tehnikamaailma talvetestist, et miks VAG grupi masin testrajal "suusataja" alla ajas. Korduvalt.
Tehti autotootjale järelpärimine, ja korrati katset edukalt, kaardil näidatud teel.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2korda2 kirjutas: 01 Jaan 2018, 23:32
:read: kirjutas: 01 Jaan 2018, 11:18 ...
Ehkki ruutmeetri kohta on soojaveepaneelide teoreetiline energiatootlus suurem kui PV paneelidel, on tegelik kasulik aastatoodang paigaldatud nimivõimsuse kohta maailmas keskmiselt PV paneelidel 1,1 kWh iga paigaldatud nimivõimsuse vati kohta, soojaveepaneelidel oli see alla 1 kWh (vist 0,85 vms.).
Kui soojaveepaneeli ruutmeetri nimivõimsus on ~5korda suurem kui PV paneelil, siis kumb neist ikkagi kokkuvõttes ühelt ruutmeetrilt rohkem energiat toodab? Ja siit edasi - kumma ruutmeeter on kallim ehitada?
Kui võrrelda, sama võimsusega, täis süsteemi hinda, koos paigaldusega, siis on see samas hinnaklassis.
Kuna elektripaneeli ruutmeetreid saad rohkem, siis ju see ka kordades odavam on, ruutmeetri järgi. ;)
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2korda2 kirjutas: 01 Jaan 2018, 23:32 ....
Kui soojaveepaneeli ruutmeetri nimivõimsus on ~5korda suurem kui PV paneelil, siis kumb neist ikkagi kokkuvõttes ühelt ruutmeetrilt rohkem energiat toodab? Ja siit edasi - kumma ruutmeeter on kallim ehitada?
Meil pole vaja energiat toota tootmise pärast.... vaja on energiat kasutada..

Viimane küsimus on asjakohane.
Kui pole just tegemist piiratud pindalaga, siis lõpuks taandub asi investeeringu tootlusele.

PV paneeli puhul toodab iga täna investeeritud euro siis globaalselt keskmiselt 1,1 kWh aastas.
Toonitan, et tegemist on keskmise tänase ehitushinnaga, kus Wp maksab umbes euro.
Kui meie siin peame rehkendama eraisiku võrguelektri ostuhinnaga u. 12 senti/kWh ja parimal juhul tootlusega 1 kWh/Wp kohta aastas ning ülejäägi võrku tagasimüügi hinnaga 9,x senti/kWh, siis teistes riikides on tingimused erinevad.

Saksas, kus eratarbija kWh olla juba 25-30 senti, peaks paneelid kaks-kolm korda kiiremini tagasitootvad olema, kuid paigaldusmahud on miskit muud moodi reguleeritud. Kuidas täpselt, ehk keegi teab?

Itaallane rääkis miskit sellist, et ta võib paigaldada küll palju paneele, kuid võrku antava elektri eest makstakse talle vaid samas mahus, kui ta ise aasta jooksul tarbib.... ?? Veider...

Miskis teises riigis väänati paneeliomanikele aastamaks. Kolmandas riigis jälle lihtsalt ei lubata eraisikul paigaldada... selle viimase peaks miski euroliidu seadus küll nüüd välistama.?

Tuulikuvati pidavat viimasel ajal püsti saama juba 1,2 euriga ja tootvat need uuemad 3,5 kWh/W aastas. ??
Miski Soome plaanitava pargi juurest võetud andmed. Seega jämedalt siis investeeritud euro tootvat 3 kWh aastas? Sõnajalad vihjavad samasse kanti. Aga need on suurte parkide näitajad, erategija omatarbeks sinna ei küüni.

Taanlased kirjutasid miskist põllutäiest soojaveekollektoritest, mis pidavat üht asulat kütma.??
Suht kulukas ettevõtmine mäletamist mööda. Näidislollusi võib ju teha.

Näh, ja eelpool vihjati et tuumajaamal kah iga euro annab aastas 1 kWh, kuid jooksvaid eksplutikulusid polnud arvestatud.

Nendest näidetest koorub, et tuul vägagi kasulikuks muutumas ja PV eelis see, et toodab igal juhul päeval...

Põhiline on ehitada ülemaailmne võrk....
kÜlaline2
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kÜlaline2 »

Saksa keele oskajad saavad siin tutvuda auhinnatud Šveitsi päikeseelektrit kasutavate majadega (Solarpreis..).
https://www.solaragentur.ch/solarpreis/ ... solarpreis Enamus on plussenergiamajad, toodavad rohkem kui ise kasutavad. Kuidas meil on, kui peaks jääma ka rahaliselt plussi - kas makstakse raha välja ja võin selle eest pelleteid osta või pean tingimata elektrit ostma selle raha eest?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Võin saladuskatte all öelda, et tuulenergia oleks mõistlike ehituskulude juures ilma dotatsioonideta tasuv. Üldiselt tuuleenergia ehituskulu ja hoolduskulu on väiksemad kui sama võimsusega päikeseenergia seadmed.
Kuid tuuleenergia puhul loeb asukoht - jällegi tuult ei ole igal pool ja üsna oluline on tuuliku masti kõrgus. Nii et tasuv on vaid rannikul, saartel ja ehk mägede otsas asuvad 3 MW tuulikud. Ja kaitseministeerium tõenäoliselt paneb teile ehituskeelu.
Voltamper
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Lõpuks jõuame ikkagi sinna, et kõik need asjad tasuvad midagi ära siis, kui teha suurelt ja mastaapselt. Kas põllutäis päikesepaneele või Megavatised tuulikud ning tuleb maksimaalselt võrku müüa. Mõlemad on kodukasutajale kättesaamatud asjad. Mõne paneeli või väikse propelleriga kodus mängimine kaldub rohkem kulukaks hobitegevuseks. Siis kui sul elektrit on vaja, pole ei tuult ega päikest. Ja siis kui neid on, pole seda energiat vaja, kuna õues on valge ja tuba on suvel soe.
Palju kasumlikum tegevus on mõelda, kuidas oma tarbimine viia miinimumini.
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

3 MW tuulik millel kõrgust 150 meetrit ja tiiviku läbimõõt 120 m on kodukasutajale jah kättesaamatu .
Sama kättesaamatu, kui omal ajal oleks olnud omale ise raudtee ehitada ja hobuse asemel rongiga külavahel ringi sõita. Või teine näide: isegi tramm Tallinnas muutus alles siis mõistlikuks kui Koplisse hunnik sõjatehaseid ehitati ja hulk rahvast oli vaja kuidagi õigeks ajaks iga päev sinna kohale saada.

Aga PV on nagu ATV. Veel 10-20 aastat tagasi oli siga kallis osta, aga täna ma metsatalus asendamatu... Pole vaja teid, peaasi, et puude vahelt läbi mahud ja igast heina!aast paned otse üle...
Külaline
külaline

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paljukirutud ilma suveta aasta läbi, aga vähemalt üks PV paigaldis Eestis vedas siiski kWh vati kohta välja.

:good:
https://www.suntrol-portal.com/en/page/ ... ontent_nav
Vasta