Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Vabandust, muidugi ! Minu näpukas !
Võrdlesin eraldi ka päevase ja öise elektri hindasid :
päevane enne : 4,09 s; nüüd : 6,43 s. Hinnatõus : 57,2%
öine enne : 1,896 s; nüüd : 5,15 s. Hinnatõus : 171,6%
Hinnad on koos käibemaksuga.
Üks huvitav asi veel : kui detsembris oli arve peal ampripõhine võimsustasu ehk nn. peakaitsme maks nii elektrienergia (12,80€+k.m.) kui ka võrguteenuse (15,60€+k.m.) juures, ehk siis maksustati peakaitsme tasu topelt, siis jaanuaris on see maks ainult võrguteenusel (16,80€+k.m.) . Peakaitse on mul 40A.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

tommy4 kirjutas:Üks huvitav asi veel : kui detsembris oli arve peal ampripõhine võimsustasu ehk nn. peakaitsme maks nii elektrienergia (12,80€+k.m.) kui ka võrguteenuse (15,60€+k.m.) juures, ehk siis maksustati peakaitsme tasu topelt,
Need kaks tasu on minu arusaamise järgi ikka sisult erinevad - võrguteenuse kaitsmetasu on "abonenttasu", elektrihinnas olev "ampripõhine võimsustasu" on üks komponent sellisest kauba hindlusmeetodist, kus klient soostub maksma mingi osa kauba hinnast sõltumata tegelikust tarbimisest, mille järel ülejäänud osale tarbitust rakenduvad "eritariifid" (väheke analoogne mobiilside mahupõhiste internetipakettidega).
el.küte200m2
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas el.küte200m2 »

öö 2220 kwh
päev 2014 kwh

EE üldteenuse kogusumma 495.89 € ehk siis koos käibemaksu, aktsiisi, rohelise ja ampritasudega

11,71 senti/kwh
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

el.küte200m2 kirjutas:öö 2220 kwh
päev 2014 kwh

EE üldteenuse kogusumma 495.89 € ehk siis koos käibemaksu, aktsiisi, rohelise ja ampritasudega

11,71 senti/kwh
Sa maja soojustamise peale ei ole mõelnud? Mul üle 200m2 maja, 5 inimest ning arved on poole väiksemad (maaküte).
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on maja jällegi 180m3 suur, kah 5 inimest. Elektriarve 4x väiksem (120), ahjuküte. Siiski olen ka soojustuse peale mõelnud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:maja jällegi 180m3 suur
180m³ on tõesti päris väike - umbes 70m².
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jälle võrreldakse õunu ja apelsine
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sa küülaline oled tubli ja terane noormees. aga kui sa saad aru, et siin on viga, siis tule ja aita aga mitte ära näita oma olematut teravmeelsust. sulle see au ei tee. või sa ei saa sellest sõnast aru?
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
el.küte200m2 kirjutas:öö 2220 kwh
päev 2014 kwh

EE üldteenuse kogusumma 495.89 € ehk siis koos käibemaksu, aktsiisi, rohelise ja ampritasudega

11,71 senti/kwh
Sa maja soojustamise peale ei ole mõelnud? Mul üle 200m2 maja, 5 inimest ning arved on poole väiksemad (maaküte).
Ja palun tasuvusarvutust, palju maksab 200m2 maja viimine maakütte peale ja veel lisa soojustamine, millal see nende numbrite puhul ennast ära tasub?
Ära näe vaeva, enne amortiseerub maapump, kui see majanduslikult ära tasuks.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

oletades, ma kordan - oletades, et maaküte on laenu peale (majalaenu osa), siis taguda need intressid sinna otsa on bilanss nukker. Maakütte kiitjad armastavad need "pisiasjad" ära unustada lisaks soetamismaksumusele ja amortisatsioonikuludele.
el.küte200m2
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas el.küte200m2 »

Külaline kirjutas:Mul on maja jällegi 180m3 suur, kah 5 inimest. Elektriarve 4x väiksem (120), ahjuküte. Siiski olen ka soojustuse peale mõelnud.
mul oli puude kulu 0, palju sul oli?
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas ei juhtu seda rubriiki lugema keegi päris börsielektri kasutaja. Ma pean silmas kedagi, kellel tunniarvestus juba toimib.

Kas on võimalik elektri hind alla 10 sendi ajada? Alla 9?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Kas on võimalik elektri hind alla 10 sendi ajada? Alla 9?
Sa mõtled ikka elektrit koos võrguteenusega?
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

el.küte200m2 kirjutas:
Külaline kirjutas:Mul on maja jällegi 180m3 suur, kah 5 inimest. Elektriarve 4x väiksem (120), ahjuküte. Siiski olen ka soojustuse peale mõelnud.
mul oli puude kulu 0, palju sul oli?
keskmine puude kulu kuus (terve aasta keskmine) on umbes 20 eurot.
msaviste
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 09 Sept 2011, 13:48
On tänanud: 1 kord

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas msaviste »

madis64 kirjutas:
Küülaline kirjutas:Samuti EE Kindel Tüng.
Miks nüüd kohe "tüng" - "elektri hind" teemas ( viewtopic.php?f=8&t=38361 )on tkko kirjutanud mingi börsihinna jupi jagu kõrgemaks:

Minul tunniarvestusega börsihind+0,26 senti/kWh
589 kWh 5,46 senti/kWh


, nii et nutmiseks nagu palju põhjust tänaseni veel ei paista :roll:

See "kohustuslik eestlase masohhism" :banghead: :banghead: :banghead:
Tsiteerin madis64 poolt juba korra tsiteeritut.
Tundub, et kasutajal tkko on juba tunniarvestusega arvesti. Selle kohaselt ei ole tõesti väga mõtet asjaga kiirustada. Kõikidel siinkõnelejatel on olnud elektri hinna osa madalam kui temal.
Samas eile suhtlesin 1 EE inimesega, kes tunnistas, et Elektrilevi alles töötab välja lõplikke tingimusi alla 64A peakaitsmega klientidele tunniarvestusega arvestitele üleminekuks.
Maja kütab ja sooja vee tagab Thermia Diplomat TWS 10kW ja 580m horisontaalset pinnasekollektorit.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

samamoodi alles töötatakse välja palju muud
kes kellele saadab arve
millal saadab arve ja kuidas
kuidas lõpetada lepingut ja kuidas alustada uut
kuidas vahetada paketti jne.
ligipääsud andmelaole ja andmelao kasutamise reeglid
JNE. JNE. JNE.

need on kõik toored lahendused ilma valmis metoodikata

teada oli el. turg avaneb ja seda juba aastaid ette sest seda lükati edasi seega need aastat imeti pöialt ja jäeti kogu asi viimasele minutile ehk isegi juba selleks ajask kui asja reaalselt peaks vaja olema

majandusministeerium ja konkurentsiamet on selle eest samuti vastutatavad nagu ka EE / elektrilevi.

rääkimata siis inimesele arusaadavalt asja selgitamisest - aga see oleks olnud liiast sest tagantjärele on näha, et nad pole selleks võimslised olnud.

punt käpardeid.

TEISALT inimesed vaadake numbrit ja siis mõne teise ettevõte numbrit või teise paketi numbrit - hinnanumbrit ja halamiseks pole põhjust vahe on ju marginaalne üksikutes sentised. bensiini hinna kõikumine tanklas on kõigile paratamatus arusaadav ja mis veel vähemalt ei ulu keegi iga päev telekas ja raadios miks see elekter siis niipalju erilisem on ? ja bensiini/diislit tarbime me kõik see on iga toote ja teenuse hinnas sees.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

madis64 kirjutas:
Külaline kirjutas:Kas on võimalik elektri hind alla 10 sendi ajada? Alla 9?
Sa mõtled ikka elektrit koos võrguteenusega?

jah, ikka. Ja ka koos maksudega. oma kulu ühesõnaga
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
el.küte200m2 kirjutas:öö 2220 kwh
päev 2014 kwh

EE üldteenuse kogusumma 495.89 € ehk siis koos käibemaksu, aktsiisi, rohelise ja ampritasudega

11,71 senti/kwh
Sa maja soojustamise peale ei ole mõelnud? Mul üle 200m2 maja, 5 inimest ning arved on poole väiksemad (maaküte).
Ja palun tasuvusarvutust, palju maksab 200m2 maja viimine maakütte peale ja veel lisa soojustamine, millal see nende numbrite puhul ennast ära tasub?
Ära näe vaeva, enne amortiseerub maapump, kui see majanduslikult ära tasuks.
Jah, sest ainult maaküte maksab - katla, ahju või elektrikütte paigaldamine on ju tasuta.
Tänapäeva inimesel on maja ehitamisel kaks varianti - katel või maaküte, hind on samasse auku. Nüüd on ainuke küsimus selles kas inimesel on puud omast käest võtta (endal suur mets) ja kui palju ta hindab oma aega ja mugavust. Samuti tulevad mängu pisemad faktorid nagu kui paikse eluga inimene on, kas on talvisel ajal võimalik iga päev kodu kütta või peab vahepeal kuskil reisima.
Ühesõnaga minu ainuõige valik oli maapump, kui kellelgi on teisi mõtteid (koos viisakate põhjendustega) siis kuulan hea meelega.

(Ahi jäi valikuvariantidest välja kuna meeldib ühtlane soojus ja soe põrand, Ühe räigelt kuuma objekti omamine keset tuba ning temperatuurideerinevus toa erikohtades 10 kraadi on nagu eelmise sajandi lahendus.)
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Ühe räigelt kuuma objekti omamine keset tuba ning temperatuurideerinevus toa erikohtades 10 kraadi on nagu eelmise sajandi lahendus.
Su jutt käib ka nagu eelmise sajandi alguse hõreda palktare kohta - uue maja ehitamisel peaks sellise temperatuurivahe saavutamine toa eri kohtades isegi ahjukütte puhul paras kunsttükk olema :hello:

Kui sa veel hr kaminahjult suvatsed ahju tellida, siis tema lubab sulle kõikumist ööpäevas poolteist...kaks kraadi.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mul tuli keskmine 0,121513
Eelmine kuu oli 0,09866

Öö/päev peaaegu võrdsed. Seega maksan mingite troppide "me oleme nüüd kah vabal turul tegijad" idiootsuse eest lihtsalt 12% rohkem.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mismoodi te neid protsente ometi arvutate endale meeldivaks. See vahe on ju üle 23%.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

madis64 kirjutas:
Külaline kirjutas:Ühe räigelt kuuma objekti omamine keset tuba ning temperatuurideerinevus toa erikohtades 10 kraadi on nagu eelmise sajandi lahendus.
Su jutt käib ka nagu eelmise sajandi alguse hõreda palktare kohta - uue maja ehitamisel peaks sellise temperatuurivahe saavutamine toa eri kohtades isegi ahjukütte puhul paras kunsttükk olema :hello:

Kui sa veel hr kaminahjult suvatsed ahju tellida, siis tema lubab sulle kõikumist ööpäevas poolteist...kaks kraadi.
Vau, härra kaminahi suudab ehitada ahju mis füüsika reegleid eirab!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ehh, krt numbreid toksisin valesti. Õige on siiski 23,1633 ... %
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Vau, härra kaminahi suudab ehitada ahju mis füüsika reegleid eirab!
Aga äkki tal on "oma füüsika" ;)
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
el.küte200m2 kirjutas:öö 2220 kwh
päev 2014 kwh

EE üldteenuse kogusumma 495.89 € ehk siis koos käibemaksu, aktsiisi, rohelise ja ampritasudega

11,71 senti/kwh
Sa maja soojustamise peale ei ole mõelnud? Mul üle 200m2 maja, 5 inimest ning arved on poole väiksemad (maaküte).
Ja palun tasuvusarvutust, palju maksab 200m2 maja viimine maakütte peale ja veel lisa soojustamine, millal see nende numbrite puhul ennast ära tasub?
Ära näe vaeva, enne amortiseerub maapump, kui see majanduslikult ära tasuks.
Jah, sest ainult maaküte maksab - katla, ahju või elektrikütte paigaldamine on ju tasuta.
Tänapäeva inimesel on maja ehitamisel kaks varianti - katel või maaküte, hind on samasse auku. Nüüd on ainuke küsimus selles kas inimesel on puud omast käest võtta (endal suur mets) ja kui palju ta hindab oma aega ja mugavust. Samuti tulevad mängu pisemad faktorid nagu kui paikse eluga inimene on, kas on talvisel ajal võimalik iga päev kodu kütta või peab vahepeal kuskil reisima.
Ühesõnaga minu ainuõige valik oli maapump, kui kellelgi on teisi mõtteid (koos viisakate põhjendustega) siis kuulan hea meelega.

(Ahi jäi valikuvariantidest välja kuna meeldib ühtlane soojus ja soe põrand, Ühe räigelt kuuma objekti omamine keset tuba ning temperatuurideerinevus toa erikohtades 10 kraadi on nagu eelmise sajandi lahendus.)
Kuna meeldib ühtlane soojus, kütab minu maja kaminahiahi, sooja põranda annab 33mm kuuse laudpõrand. Veel meeldib õhtul kaminahjus elusat tuld nautida ja leivaahjus hõrgutisi küpsetada ja vahel on hea leso peal niisama lesida ja ennast soojendada. Seda ei asenda ükski soojaks köetud elutu põrand, seda peab kogema :thumbsup: Aga, et see kõik inimlik ja kaasaegne oleks, ehk et mitte olla suure koguse puudetassimise ori on vaja maja muuta õhutihedaks, väga hästi soojustada ja kasutada soojustagastusega ventilatsiooni. Lisaks oli see lahendus umbes 2 korda odavam, kui maakütte väljaehitamine.
Vasta