ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas renxx »

Kaitset pole veel sisse lükanud õnneks :) Aga kas sellel pole siis vahet, kumma küttekaabli juhtme panen ma noolega N alla, kumma ainult noole alla ? Samamoodi siis anduri otsad, sinine/pruun, milline läheb vasakule milline paremale ?

maanduse juhtmed ja küttekaabli varjestus võiavd olla seal kus nad on ?

Kuramus, pole niisama lihtne see asi :roll:
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Kõigile sinu küsimustele võib vastata : "jah". Anduri otstel pole ka vahet.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6115
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

renxx kirjutas:juhtmed topelt, kuna sealt läheb vool edasi paari seinakontakti veel
Keelatud see just ei ole, rikkevoolukaitse peab selle grupi ees nii või teisiti olema.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas renxx »

Nonii, tundub et asi toimib, jalgadel on soe igaljuhul :)

Suured tänud tommy4 !

rikkevoolukaitse muidu täitsa olemas.
ElektrikTerje
külaline

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas ElektrikTerje »

Hei,

Juuresolevalt pildilt/lingilt on näha, mida ma kuhu planeerin panna :D
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=2562797
1. voolujuhe. kuhu auku läheb maandus?
2. küttekaabel, kuhu auku läheb see ilma isolatsioonita juhtmetejuhe. seegi küttekaabli maandus ju?
küttekaablil on mõlemad juhtmed ühte värvi, seega e ole vahet kuidaspidi nad andurisse ühendan? v ma eksin?
3. anduri juhe
4.? mida hekki see auk teeb.

Ärge pilgake naise mõistust :D andke hüva nõu. esmakordne juhus mul paigaldada põrandakütte andurit. muud juhtmed ja kilbid võin une pealt ära ühendada, oma piisava loogilise mõistuse juures :D :grin:
TumeTumba
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 14 Nov 2011, 15:53
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas TumeTumba »

sinu pildil 3/3 on otsad õigesti ühendatud. kaitsejuhid (kolla-roheline ja küttekaablivarjestus), mis sul lahtisena on, ühenda kruviklemmiga. kuna sul termostaadil selle jaoks eraldi klemmi pole, siis nad jäävadki "rippesse".

sul on ühte sellist asja vaja, lõika üks "jublakas" küljest ära ja ühenda otsad sellega kokku.
http://www.harjuelekter.ee/et/product/19759
Külaline2
külaline

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline2 »

Tere

Palun nõu. Kas keegi oskab kommenteerida sellist probleemi, et kui põrandasoendus tööle panna, siis tuleb vaid maksimum temperatuur? Olenemata sellest, kas soojusandur on täiesti maha keeratud või täiesti põhjas. Tegemist on Schneider lülitiga. Kas ma olen asjast õigest aru saanud, et nool alla on sisse tulev vool (sinine juhe N ja pruun juhe L), nool üles välja minev vool ja kas sensori juhtmete järjekorral (pruun ja sinine) on tähtsust, sest lülitil ei ole need eraldi tähtedega tähistatud.
A.S.
külaline

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline2 kirjutas: 02 Juun 2017, 12:56 ...tuleb vaid maksimum temperatuur?
Et alguses oli mitu aega korras ja ühel heal päeval enam ei olnud? Või algusest peale oli säherdune probleem? Või torkisid seal ise midagi? Või lausa paigaldasid ise (ja panid näiteks vale anduri võimisiganes)? Või...

Aga see nool alla/üles võib tähendada voolu liikumise suunda. Või siis mitte. Oleneb seadmest.

Ja anduri juhtmete ühendamisel pole oluline, kumma klemmi alla kumb ots ühendatakse.
 
Külaline
külaline

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Alguses oli ok, aga kui panin uue lüliti (kahjuks viskas naine manuali minema), siis hakkas jama pihta. Mulle tundub, et juhtmed on vales järjekorras. Tööde on Schneider str-10.
A.S.
külaline

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ei võib aga jälle arvama hakata? No ma arvan, et see "uus lüliti" ei olnud täpselt selline, nagu vana ja anduri sa "unustasid" vahetada? Õigus?

Aga juhtmete järjekorra suhtes aitab see kui sa teed korraliku foto (mitte suvalise uduse läraka) ja riputad selle laiale ilmale vaatamiseks kuhugi üles, upload.ee peale kasvõi.
 
A.S.
külaline

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline2 kirjutas: 02 Juun 2017, 12:56 Kas ma olen asjast õigest aru saanud, et nool alla on sisse tulev vool (sinine juhe N ja pruun juhe L), nool üles välja minev vool
Tundub niimoodi olevat jah.
https://www.upload.ee/image/7078559/Snap1.png
 
Külaline
külaline

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Uut andurit ma tõesti ei pannud. Vana lüliti oli Esto elf-10 v3 10a 230v ja uus on schneider str-10. Kas probleem võib olla selles, et uue lüliti ja vana anduri koostöö ei sobi?
A.S.
külaline

Re: ecofloor põrandakütte termostaadi ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ühe konkreetse firma eri toodete puhul võib andur isegi sama olla. Võib aga ka mitte olla, kasutusjuhendist peaks saama vaadata. Eri firmade andurid on üldjuhul erinevad, omavahel vahetatavad/asendatavad ei ole.
 
Vasta