Soone läbimõõdu valik

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
A.S.
külaline

Re: Soone läbimõõdu valik

Lugemata postitus Postitas A.S. »

pikk88 kirjutas: 24 Mär 2017, 17:05Kaabel sai peenem ostetud puhtalt sellepärast, et ei näe mingit vajadust jämedama kaabli järele, kui säärast tarbimist korterisse sisse ei tule mis isegi selle 4mm2 kaabli võimed proovile paneks.
Vahet pole, palju tarbimist tuleb, kaabel peab olema ülekoormuse eest kaitstud.
pikk88 kirjutas: 24 Mär 2017, 17:05Kaabel tuleb vedada suht kehva ligipääsuga nurgataguseid mööda ja nagu siin juba eespool mainiti siis 6mm2 ristlõikega kaablit on kehva sellistesse kohtadesse paigaldada.
Vot-vot ja just selle pärast elektrik...
pikk88 kirjutas: 23 Mär 2017, 17:28... soovitas võtta plankkaabli asemel kiulise.
pikk88 kirjutas: 24 Mär 2017, 17:05Aga nagu ma aru saan siis Effexi lehel olev tabel teie jutu järgi valesti koostatud ja levitab väärinfot internetis?
Ei, lihtsalt sellest infost tuleb aru saada.
pikk88 kirjutas: 24 Mär 2017, 17:05Palju see 4mm2 kaabel siis teie teada kannatab?
Oleneb paigaldusviisist ja ümbritseva keskkonna temperatuurist. Voolud seal tabelis on antud 25°C jaoks, kaitselülitite nimivool on antud 30°C korral, seega 25°C juures kannatab suuremat voolu. Pealegi kaitselüliti peab lubama ülekoormust teatud aja jooksul. Seega on suur tõenäosus, et kaablit koormatakse üle.
 
sarmanto
külaline

Re: Soone läbimõõdu valik

Lugemata postitus Postitas sarmanto »

Aga toitekaabliks alla 10 ruudust ei võigi kasutada. AIn oled!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Soone läbimõõdu valik

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pikk88 kirjutas: 24 Mär 2017, 17:05Ehk sa Küülaline selgitad siis seda peenhäälestust natuke detailsemalt lahti ... Palju see 4mm2 kaabel siis teie teada kannatab
Peenhäälestuse all pidasin silmas plank- ja kiudkaabli erinevust ja otsahülsside üleminekutakistust. Need ei oma antud juhul ja enamasti üldse tähtsust.
4 mm² kaabel kannatab PINDPAIGALDUSE puhul selle tabeli järgi 33 A voolu ja kuumeneb ise samal aja 70 kraadini. Sinul ilmselt see kaabel läheb ka läbi seinte, seega päris pindpaigaldus ei ole. Täiesti süvispaigalduse puhul kannatab tabeli järgi 24 A, seega kaabli lubatud vool jääb kuhugi sinna vahele.
Samas ei rakendu peaautomaat 32 A vooluga hetkeliselt - vaid vastupidi - see PEAB standardi järgi vähemalt tund aega TALUMA 1,13 kordset ülekoormust ja KINDLASTI VÄLJA lülitama alles tunniajase 1,45 kordse ülekoormuse korral. Ehk sinul vahemikus 36 ... 46 A.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Soone läbimõõdu valik

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

OK. See selgitab minujaoks natuke seda teemat laiemalt lahti. Kuid kui ma panen selle kaabli teise otsa korterisisese jaotuskilbi kuhu ei lähe KINDLASTI mitte ühtegi üle 25A võimsusega automaati siis peaks ju sisendkaabel olema kaitstud ka suurema võimsuse eest sest ennem lülitub välja korteris asuv automaat, kui asi muutub ohtlikuks sellele sisendkaablile? Samas pole ka ületamatu probleem minna ja tuua endale jämedam kaabel...Lihtsalt loll nagu ma olen jääb mulle sellest natuke väheks, et vaata projektist. Sääraseid "spetsialiste" on mul praegu siin majapeal ringi kooserdamas umbes saja ringis, kes praktiliselt kõigele vastavad nii, et projektis oli kirjas aga miks vot seda ma ei tea...
Sa räägid siin plank- ja kiudkaabli erinemisest ja otsahülsside üleminekutakistusest. See mind natuke huvitama hakkakski. Kui näiteks kilbis sees on lubatud kasutada ainult plankkaablit siis pistikust edasi võib ju ikkagi kasutada ka kiulist kaablit. Kas siis kiuline kaabel läheb lühise tekkimisel ennem kärssama, kui plank ja kilbi sisu jääb tänu sellele terveks?
Viimati muutis pikk88, 24 Mär 2017, 18:52, muudetud 1 kord kokku.
Torutööd Tartus 56 932 898
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Soone läbimõõdu valik

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

sarmanto kirjutas: 24 Mär 2017, 18:28toitekaabliks alla 10 ruudust ei võigi kasutada
Võib küll, kui N ja PE on lahus.
Külaline
külaline

Re: Soone läbimõõdu valik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 24 Mär 2017, 18:49 Kuid kui ma panen selle kaabli teise otsa korterisisese jaotuskilbi kuhu ei lähe KINDLASTI mitte ühtegi üle 25A võimsusega automaati siis peaks ju sisendkaabel olema kaitstud ka suurema võimsuse eest sest ennem lülitub välja korteris asuv automaat, kui asi muutub ohtlikuks sellele sisendkaablile?
Siin on juba seletatud, aga veelkorra. Mitte kaabli TAGA olev kaitselüliti ei määra kaabli ristlõiget, vaid kaabli EES olev kaitse. Sest kui juhtub lühis sinu kilbis sisestusel (enne neid 25 ampriseid kaitselüliteid), siis ei ole sinu jaotuskilbi kaitsetest mingit kasu, vaid reageerima peab koridori 32A kaitselüliti. Kui on 6mm2 kaabel, siis kaitse rakendub nõuetekohaselt. 4mm2 korral ei pruugi 32A kaitse vajaliku ajaga reageerida ja kaabel koridorist sinu jaotuskilpi kuumeneb ülekoormuse all. Seepärast pane 6mm2 kaabel.

:hello:
Vasta