Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kulbin
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas kulbin »

Kui kilbi vool on 25 A kas ma tohin sinna panna 40 A RVK-d ?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Võib küll.
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui majja tuleb 3f ja pen, kuidas siis rvk ühendada?
A.S.
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ühendad nii, nagu eeskirjad ette näevad. Ehk siis faas(id) ja neutraal (N) läbi RVK, kaitsejuht (PE) RVK-st mööda.

Ega sa ei plaani ometigi kogu majapidamist läbi ühe 3-faasilise RVK ühendada? Ja miks sa iseseisvalt üritad teha midagi, millest sul isegi mitte udust ettekujutust ei ole? Äkki kutsud mõne targema kohapeale kasvõi "näpuga näitama"?
 
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elementaarne elekter pole mingi raketiteadus. A. S liialdab jälle.
A.S.
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Loomulikult ei ole mingi raketiteadus, tegelikult isegi väga lihtne on, peab suutma lihtsalt veidikene mõelda.
 
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selles suhtes on sul õigus. Loogiline mõtlemine peab olemas olema ning siis ei teki selliseid küsimusi.
Kilpkilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilpkilp »

Tere!
Küsimus selline, et kui mul on kilbis 4rvk, siis Kas iga rvk jaoks peab olema eraldi N latt, Kuhu tarbija neutraalid või tohin kõigi 4rvk jaoks teha ühise lati kuhu siis kōik neutraalid?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Iga RVK on ikka oma latiga.
Kilpkilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilpkilp »

Okei tänud... Arvasingi nii, kilbis kerge ruumi puudus ka. Isegi olemas nö wago alused, Mis DIN liistule, iseasi Kas mahuvad, ehk mingid grupid kokku tõstma. Kas wagodega on hea lahendus neutraalid ühendada ja siis RVK sse? Mul Nii 2-5 gruppi ûhe rvk alla
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Septembris kehtima hakanud standardis EVS-HD 60364-4-41:2017 on siis nüüd ka selline nõue:

Eluruumide projekteerimisel tuleb valgusteid toitvates vahelduvvoolu-lõppahelates ette näha lisakaitse rikkevoolukaitseaparaadi abil tunnus-rakendumis-rikkevooluga mitte üle 30 mA.
Kilpkilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilpkilp »

Küsiks ikkagi ûle kas wagodega kokkupannes 4grupi neutraalid ja sealt ühe 2,5mm ristlōikega soonega ühendada RVK alla on lubatud? Kas 2,5 ristlõige on piisav?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Selle ristlõike määrab ju kaitse ise. Kuni 16A puhul loetakse 2,5 mm² täiesti piisavaks.
Kilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilp »

Noo kui mul on vannitoa RVK alla mõeldud 3 gruppi, Mis kōik kaabeldatud3x1,5 kaabliga, siis tohin need kõik wago alla ühendada ja sealt edasi viia 2,5 se ristlõikega soonega RVK alla ja kõik on määrustepärane? Kaitselülitid on B10 kõik
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ega väga aru küll ei saa misasja sa teha tahad. Aga ma oletan, et B10 (antud juhul siis 3 tk) on pärast RVK-d ja nüüd tuleb need nulljuhtmed kõik kuidagi RVK nulliga kokku ühendada ? Ka selle jaoks on olemas lahendused kus pisike nulllatt (milles on kruviühendused kaablitele) käib ühte otsapidi kaitsme külge. Wago puhul peab see "nöör" olema selline mis elab üle enne RVK'd oleva kaitsme poolt lubatava voolu.
Kilpkilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilpkilp »

Just seda ma teha tahangi. Tean jaa, et selline asi-käib rvk sisse ja seal kruviühendused. Ja just seda ma teha tahangi, peale rvk on 3tk B10 kaitset, Mis vaja N alla ühendada RVK's. Otse Lahklüliti alt läheb toide RVK ja sealt kaitsmetele nagu ikka. Seega peaksin panema wago ja Rvk vahelise "nööri" Mis kannataks 40A Mis lahklûlitil, kuna see ju RVK ees, ehk siis koormuste tabeli järgi 6mm vask minimaalselt, Mis kannatab pindpaigaldusena ilusti 40A. Olen õigesti arusaanud?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Noh siin tekib selline olukord kus ahela kõige nö kitsam osa on ikkagi 10A. Kui need nulljuhtmed nüüd kõik sinna RVK külge panna ilma wagota siis ongi lahendus olemas. Seega leia lahendus kus ei pea wagot kasutama. Või siis võta selline wago kuhu 6mm² ka sisse mahub. On ka tehtud sedasi, et plankkaablid on tehtud kiuliseks ja need on siis kõik ühe hülsi sisse kokku pressituna kaitsme (antud juhul siis RVK) külge ühendatud. Aga ma ei tea kui palju/vähe seal ruumi on.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

RVK taga on ainult kolm 10 A kaitset, kust kohast sul see 40 A kokku tuleb? Kui suur üldse peakaitse on?
Kilpkilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilpkilp »

Peakaitse liitumis kilbis 3x32A... sain eelmisest postist valesti aru
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kilpkilp kirjutas: 15 Okt 2017, 23:36Peakaitse liitumis kilbis 3x32A
Kas peakaitse ja vannitoa rikkevoolukaitse vahel mingit muud liigvoolukaitset ei ole?
Kilpkilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilpkilp »

Ikka on... lahklülitist rikkevoolu ja rikkevoolust saavad toite B10 kaitsmed
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

B10-ed olid ju rikkevoolust tarbija pool. Üsna segane lugu, võiksid kilbi skeemi siia panna.
Viimati muutis Küülaline, 16 Okt 2017, 18:08, muudetud 1 kord kokku.
Kilpkilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilpkilp »

Veidi segane jah. Aga pōhimõte ilma skeemita seletades nii: Lahklüliti alt montaažijuhtmega "toide" rikevoolukaitsmele ja sealt väljuva L ehk faasi soonega toide erinevatele gruppidele- vannitoa omad siis 3tk, alt sillatud kammiga. Edasi tarbijate faasi otsad B10 kaitsmete alla ja maandused eraldi PE lati alla. Probleem selles nüüd, et kui mul on 3 gruppi või ühe RVK alla isegi 4 vōi 5, siis kuhu ma need neutraali otsad ûhendan? Kui ma ei eksi, siis tohib ühendada 2 soont maksimaalselt kaitsme alla? Kui on Aga 3-5, Mis lahendus siis? Üks mõte oli wagodega ja siis wago alt 6mm soonega neutraali ots RVK N alla. Täna elektri poodi kûlastades anti nōu, et keerata kōik otsad kokku ja näpitsatega ülepingutada ning siis RVK alla ühendada. Selle variandi välistaks. Mingit alternatiivi ei pakutud, seega jääks wago lahenduse juurde. Muidugi ka Din liistule kinnitatav kruviklemmik variant, Aga kui 4 RVK, siis see vōtab 4 moodulit ruumi ära. Segaseks jäi see, et palju see söön Mis wago ja Rvk vahel on nö "võimsust" kannatama peab vōi mis ristlōikega? Ise sain ennem ilmselt valesti aru, aga ōige oleks et 3x B10 vōimsuse, ehk30A? Ja seega ju 6mm piisav?
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kilpkilp kirjutas: 16 Okt 2017, 15:01 Täna elektri poodi kûlastades anti nōu, et keerata kōik otsad kokku ja näpitsatega ülepingutada ning siis RVK alla ühendada.
Oo boože moi! Mis pood oli?
Mõni pood müüb "suhkrutükki", sellega on võimalik 4 otsa ühendada. Kui jääb väheks, siis DIN-ile kinnituv N liist või wago hoidja, sellesse saab 3 wagot kinnitada. Muud erilist ei oska soovitada.
Kilpkilp
külaline

Re: Rikkevoolukaitsme paigaldus ?

Lugemata postitus Postitas Kilpkilp »

Tänan vastamast. Ilmselt jään siis Din liistule kinnitatava klemmiku juurde või wagoaluse juurde. Mis omakorda tähendab seda, et peaksin ruumi kokkuhoiu mõttes millestki loobuma. Hetkel tuleb kilpi Al kaabel 16ruutu, mille otsustasin ühendada Ensto klemmide alla ja sealt montaažijujtmega siis lahklülitisse. Iseenesest Kas Ensto klemmide kasutamine on oluline sissetuleva alumiinium kaabli ja lahklüliti vahel? Või Kas on lubatud ja tavaline ûhendada otse alumiinium 16ruutu lahklûlitisse?
Vasta