Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 717
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 28 korda

Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Milliseid tooteid, mis on kvaliteetsed ja võtavad võimalikult vähe ruumi, soovitate kilpi järgmiste funktsioonide jaoks:
1. Toite jagamine (toitekaabel tuleb kilpi sisse, siis tuleb see jagada antud kilbi ja järgmise kilbi vahel). Võib ka mingit laiemat pilti pakkuda, hetkel lihtsalt oli mõte nii, et sissetulev kaabel hargnemisalusele ja sealt kaablid hargnemisalusega kilbi pealülitisse ja ka teise kilbi pealülitisse.
2. Neutraali jagamine pärast RVK-d liinidele.

Kas mitme juhtme (näiteks kolme neutraali) keeramine ühe RVK klemmi alla on keelatud?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Selliste elektritööde tegemine on mittepädevatel isikutel tegelikult keelatud. Pealegi veel ilma projektita, nagu näha.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas vtl »

Küülaline kirjutas:Selliste elektritööde tegemine on mittepädevatel isikutel tegelikult keelatud. Pealegi veel ilma projektita, nagu näha.
Kas on vaja iga kord küsijale hammastega kintsu kinni hakata?
Eriti veel täiesti korrektselt esitatud küsimuse peale.

Algne küsija küsis, milliseid tooteid soovitate kirjeldatud ülesande lahendamiseks.
Algne küsija küsis, kas mitme juhtme ühe klemmi alla on keelatud.

Algne küsija EI küsinud, kas ta tohib selliseid elektritöid ise teha.
Algne küsija EI täpsustanud, kas tal on projekt või mitte.

Deklareerin - ka minu näol on seaduse silmis tegu mittepädeva isikuga ehk mul ei ole elektriku "pabereid". Mis siis, et ma olen eluaeg elektroonikaga tegelenud ja muuhulgas ka hulgaliselt elektritöid teinud.
Sellegipoolest ma EI KAVATSE oma kodus ühe kaabli hargnemiseks luba küsima ega ka projekti tegema hakata. Vähemalt mitte senikaua, kuniks selle tegevuse eest käsi raudu ei panda.

Disklaimer: ma ei ole algse küsijaga kuidagi seotud.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas vtl »

Äärenurk kirjutas:Milliseid tooteid, mis on kvaliteetsed ja võtavad võimalikult vähe ruumi, soovitate kilpi järgmiste funktsioonide jaoks:

Kas mitme juhtme (näiteks kolme neutraali) keeramine ühe RVK klemmi alla on keelatud?
Tootevalik on maitseasi. Igaüks kiidab seda, millega ta on ise vahetult kokku puutunud ja/või mida ta müüb.
Kui mul on vaja midagi oma tarbeks teha, siis ma jalutan hästivarustatud elektrimaterjalide kauplused läbi, vaatan ja näperdan saadaolevaid tooteid ning komplekteerin oma kilbid jt. paigaldised jooksvalt ära. Mingeid erilisi tooteid mida valida või vältid, ei oska küll nimetada.

Ühe klemmi alla võib keerata kaks sama läbimõõduga juhet.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

vtl kirjutas:Kas on vaja iga kord küsijale hammastega kintsu kinni hakata?
Eriti veel täiesti korrektselt esitatud küsimuse peale
Ma vastasin ka täiesti korrektselt ilma mingi halvustamise ega irooniata hammaste parandamise kohta. Olen väga palju siin foorumis ka konkreetset nõu andnud ja ei väida sugugi, et elektritöid ei võiks ka ise teha.
Vahel tuleb seda siiski meelde tuletada. Eriti selliselt esitatud küsimuse korral. On ju näha, et kas uusehitus või renoveerimine on algstaadiumis ja puudub nii projekt, kui teadmised.
Hiljem, kui on vaja saada foorumi abil ehitatud paigaldisele kasutusluba, saab muidugi raha eest kõik deklaratsioonid ja tunnistused, kuid see läheb kallimaks kui alustada kohe õigesti.
Külaline
külaline

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vtl kirjutas:
Äärenurk kirjutas:Milliseid tooteid, mis on kvaliteetsed ja võtavad võimalikult vähe ruumi, soovitate kilpi järgmiste funktsioonide jaoks:

Kas mitme juhtme (näiteks kolme neutraali) keeramine ühe RVK klemmi alla on keelatud?
Tootevalik on maitseasi. Igaüks kiidab seda, millega ta on ise vahetult kokku puutunud ja/või mida ta müüb.
Kui mul on vaja midagi oma tarbeks teha, siis ma jalutan hästivarustatud elektrimaterjalide kauplused läbi, vaatan ja näperdan saadaolevaid tooteid ning komplekteerin oma kilbid jt. paigaldised jooksvalt ära. Mingeid erilisi tooteid mida valida või vältid, ei oska küll nimetada.

Ühe klemmi alla võib keerata kaks sama läbimõõduga juhet.
ÜHE kruviklemmi alla võib tänapäeval keerata ainult ÜHE juhtme.
Mitme juhtme ühe klemmi alla kinnitamiseks on olemas spetsiaalsed hargnemisklemmid (on mooduli laiune ja käib automaadi külge - 3 kruviklemmi välja) aga kahjuks pole neid ka "hästivarustatud" kauplustes enamuses saada ja enamik müüjad pole nende olemasolust kuulnudki.
Minul on õnnestunud neid soetada.
Küsige poest, need ON olemas.
ping
:hello:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas:ÜHE kruviklemmi alla võib tänapäeval keerata ainult ÜHE juhtme.
Kui tootja on oma paigaldusjuhendis lubanud kuni kahe voolujuhi paigalduse, siis ma lähtuksin esmalt sellest.
Või mida peaks tähendama nt "Terminal Capacity 1x25 / 2x10mm2"?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 717
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 28 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Küülaline kirjutas:Selliste elektritööde tegemine on mittepädevatel isikutel tegelikult keelatud. Pealegi veel ilma projektita, nagu näha.
Jah, seda ma tean ja pole vaja meelde tuletada. Projekti puudumist või olemasolu ka siit välja ei saa lugeda. Projekti ju kilbitarvikute tüüpi ei kirjutata ja valiku teeb elektrik. Hoolimata sellest, kelle vastutada see valik on või kes iganes selle tüübi välja peaks mõtlema, on alati kasuks, kui tööde tellija on kursis kehtivate nõuetega ja saadaolevate materjalidega. Kui projekteerija tahaks elamu kilbi sisustada C-tunnusjoonega automaatidega, aga tellija pakub, et B sobiks paremini, siis on minu arvates enese harimisest kasu olnud. Või kui (kehtiva pädevustunnistusega) elektriku käest küsida, et kas mitte kiulise soonel ei peaks otsas hülss käima? (Selles viimases on loogiline küll, aga kas keegi võiks viidata, kus see nõue kirjas on)
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 717
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 28 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

vtl kirjutas:
Külaline kirjutas:ÜHE kruviklemmi alla võib tänapäeval keerata ainult ÜHE juhtme.
Kui tootja on oma paigaldusjuhendis lubanud kuni kahe voolujuhi paigalduse, siis ma lähtuksin esmalt sellest.
Või mida peaks tähendama nt "Terminal Capacity 1x25 / 2x10mm2"?
See haakub natuke minu eelmise vastusega.
Võtame näidiseks ABB Z4 riviklemmi tooteinfo:
Connecting capacity
1 conductor per clamp
Rigid - Solid /Stranded 0,2...4mm2
Flexible 0,22...4mm2
With non insulated ferrule 0,22...4mm2
With insulated ferrule 0,22...2,5mm2

2 conductors per clamp
Rigid - Solid /Stranded 0,2...1,5mm2
Flexible 0,2...4mm2
With twin ferrule 0,22...4mm2
Kõigepealt tuleb siit välja, et võib ühe klemmi alla kaks juhet keerata.
Siis tuleb siit välja, et kiulise juhtme võib ka paigaldada ilma hülsita. Ilmselt sellepärast, et ta ei puutu otseselt pingutuskruviga kokku, vaid surutakse plaatide vahele?

Aga aru ma ei saa, mis erinevus on Flexible (painduv) ja Stranded (kiuline) juhetel, et need eraldi tõstetud on? Mina mõtlesin siiamaani, et kiuline ongi painduv juhe ja massiivsoonega jäik?
A.S.
külaline

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Äärenurk kirjutas:Aga aru ma ei saa, mis erinevus on Flexible (painduv) ja Stranded (kiuline) juhetel, et need eraldi tõstetud on? Mina mõtlesin siiamaani, et kiuline ongi painduv juhe ja massiivsoonega jäik?
Erinevus on kiudude arvus.
Suvaline netist leitud pilt => http://sc01.alicdn.com/kf/HTB1.1VjLFXXX ... or-PVC.jpg
 
Külaline
külaline

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Head inimesed võiksid ikka öelda, kust nad neid DIN liistule sobivaid hargnemisklemme ostavad. Umbes selliseid nagu Wago 280, 281, 282 seerias on või sarnaseid. Ja kui neid ei leia, kas võib siis neid tavalisi Wago junne sinna kilbi juhtmestiku vahele ja DIN liistu alla pressida. Kui märgatakse, mis sõnadega lugupeetavad siis tegijaid kiidaksid.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kõige levinumad meie kaubandusvõrgus on PE ja N latid, kus võid 7 ja rohkem juhet latile kinnitada. Need on kõige taskukohasemad. Saada on samuti täpselt samasugune vidin faasijuhtmetele aga selle ostu puhul ehk pead rohkem otsima poodi kes müüb. Tavainimesel tavaliselt faasijuhtmetele pole vaja.
Tööstuslikumale pane otsimootorisse "terminal blocks", näiteks siit saab ülevaate mida kõike võib saada:
https://www.phoenixcontact.com/online/p ... 9d3af232aa
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas jan »

Ja Phoenix Contacti asju saab Viru Elektrikaubandusest
Külaline
külaline

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks peaks oma kilpi mingit ameerika soga toppima?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lisaks Phoenile on Entrelec, Wieidmüller - mõlemad euroopa firmad, hind võib isegi soodsam olla.
Külaline
külaline

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud kõigile vastajatele. "Terminal blocks" otsing annab tõesti soovitud tulemusi. Lihtsurelik peab ka vaatama, kust asja osta saab ja Farnell tundub hetkel olevat sobivaim. Kruviklemm näib nagu kindlam ja sealt hakkab silma näiteks 5mm laiune Omroni XW5T-S2.5-1.1-2V , mille eest 1,45 raha tahetakse. Segadust tekitab veidi see, et mõni tootja lubab kruviklemmi alla ka 2 juhet panna.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Millised tooted juhtmete jagamiseks kilbis

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üldiselt võib 2 võrdset juhet ühe klemmi alla panna, kuid ikkagi jääb selline kontakt nõrgemaks ja pole ajas kindel. Asi on tööstuses tihti oluline ja seega kui tahetakse kindlat ühendust siis 2 juhet ühe klemmi alla ei panda. Kui tahad raha kokku hoida ja meeldib riskida siis võid 2 juhet panna ühe klemmi alla.
Vasta