fibo(korstna) krohvimine

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Külaline
külaline

fibo(korstna) krohvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pidin laskma fibo moodulkorstnale 1 ploki juurde lisada ülemisse otsa. Muidu ei andnud tuleohutuse normi välja. Vana osa oli juba (sile)krohvitud, s.h. armeerimisvõrk. Ükski asjalik mees ei tule seda üht plokki krohvima. Ei jää muud üle kui ma ise, pooletoobine :). Mõned lollid küsimused, et käkki kokku ei keeraks:
- milline segu on hea ja püsib? Tavaline silekrohv. Minu teada tõmmatakse õhuke kiht, siis võrk ja siis teine kiht. Pärast fassaadivärv ka peale. Nii tehti ülejäänud korsten.
- kas ma peaks kõigepealt armeerimisvõrgu ümber korstna ära voltima, murdekohad sisse?
- kui palju peaks ülekate olema alumise korstnaosaga või polegi allapoole ülekatet vaja?
- kui palju ülekatet "ümber korstna? Ühe külje ulatuses?
- kas peaks pisut fibo niisutama ka või pigem mitte?

Illustratioon ka:
Pilt
Külaline
külaline

Re: fibo(korstna) krohvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas oled seda tööd pakkunud asjalikele meestele ruutmeetrihinnaga?
Külaline
külaline

Re: fibo(korstna) krohvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paar korda olen. Kuna neil suuremad tööd ees siis jutt ei ole hinna juurde jõudnudki. Korsten Harjumaal, ringmaantee ääres.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: fibo(korstna) krohvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 19 Okt 2017, 17:17 Ei jää muud üle kui ma ise, pooletoobine :). Mõned lollid küsimused, et käkki kokku ei keeraks:
- milline segu on hea ja püsib? Tavaline silekrohv.
No esimene küsimus on küll asjalik. Võta fassaadidele mõeldud armeerimissegu ja kindluse mõttes võid lausa kiududega armeerimisseguga teha.
Külaline kirjutas: 19 Okt 2017, 17:17 Tavaline silekrohv. Minu teada tõmmatakse õhuke kiht, siis võrk ja siis teine kiht. Pärast fassaadivärv ka peale. Nii tehti ülejäänud korsten.
Need ise küsin, ise vastan, vastused on ka õiged.
Külaline kirjutas: 19 Okt 2017, 17:17 - kas ma peaks kõigepealt armeerimisvõrgu ümber korstna ära voltima, murdekohad sisse?
Ei.
Külaline kirjutas: 19 Okt 2017, 17:17 - kui palju peaks ülekate olema alumise korstnaosaga või polegi allapoole ülekatet vaja?
Umbes 10cm allapoole oleks vajalik.
Külaline kirjutas: 19 Okt 2017, 17:17 - kas peaks pisut fibo niisutama ka või pigem mitte?
Nii ja naa, aga erilist mõtet ei näe ja praegu pole ka sellised ilmastikutingimused, et peaks niisutama.

Üldiselt mine poodi, osta kott armeerimissegu, üks või kaks juppi armeerimisnurka, olenevalt korstna kõrgusest ja 0,7m armeerimisvõrku. Teed maas umbes 1/3 jagu kotist segu, lõika nurkadest 4 parajat juppi, lõika see 0,7m jupp võrku pooleks kõigepealt pikkupidi ja siis ristipidi ja vinnad kogu kupatuse katusele.
Armeerimisnurgad lõikaksin terve nurga pikkuses, sest muidu kipub jõnks tekkima, segu nurkadele, surud nurga segusse, pahtlilabidaga üle, liigne segu ämbrisse tagasi ja nii kõik neli nurka. Seejärel kohe kleepid sama moodusega need neli armeerimisvõrgu juppi piisab 10cm allapoole viimast vuuki. Järgmisel päeval labidaga suuremad tükid maha, eriti välisnurkades ja uus tasanduskiht peale kogu korstna ulatuses. Kolmandal päeval vaatad alt(maast), kuidas visuaalselt sobib ja kui midagi häirib, siis ka kolmas kiht ja peale seda peaks juba kohe kindlasti sobima. Ma ei tea kui pirtsakas sa oled, aga ise krohviks kogu korstna üle, jääb viisakam ja segu kah ei lähe niipalju raisku.
Nüüd jääb veel krunt ja 2x värvi ja ongi valmis(idee järgi). :)
Armeerimissegu on selline http://www.sakret.ee/product/fassaadi-s ... ssegu-bak/ Ei pea olema Sakreti oma, tootjaid on teisigi nagu Mira, Vetonit jne.
Nurgaprofiil võrguga näeb välja selline https://www.ehituskaup24.ee/ee/nurgapro ... 5m-50.html
Krohvivõrk näeb välja selline https://www.ehituskaup24.ee/ee/krohvivo ... s-50m.html
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: fibo(korstna) krohvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See oli küll puust ja punaseks. Tänan, Urmas. Võrguga nurgad oli meelest läinud.
Vasta