Tempsi plaadi vahed

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Tädi
külaline

Tempsi plaadi vahed

Lugemata postitus Postitas Tädi » 07 Okt 2017, 20:39

Ostsin väiksema 2007. aastal ehitatud maja, mille fassaad on kaetud tempsi plaadiga. Kas on tegu ehituspraagi või millegi muuga, kuid päike on aja jooksul plaadi servade vahelise täidise ära kulutanud ja need on täiesti lahti. Tean, et korrektne oleks plaadid maha võtta, UV-kindel teip vuukide peale kleepida ja plaadid tagasi panna. See on minu jaoks väga suur töö, seda enam, et osadel plaatidel on nurgad maas ja neid tõenäoliselt enam tagasi panna ei saaks, tuleks välja vahetada. Küsimus on, kas mingi vahu või pahtli või millega iganes ei saaks neid vuuke täita? Oleks igal juhul lihtsam kui plaatide maha kiskumine. Sest kui need lihtsalt lahti jätta, siis tikub vesi ja niiskus sisse sealt. Mida arvate?

Fgh
külaline

Re: Tempsi plaadi vahed

Lugemata postitus Postitas Fgh » 07 Okt 2017, 20:57

Mingi polümeermastiksiga täita millel hea venivus? Eks see tempsi üks ajutine asi ole.

rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 346
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Tempsi plaadi vahed

Lugemata postitus Postitas rundll » 07 Okt 2017, 22:11

Olen pannud tempsi plaati päris mitmele soklile. Ja kui esimese sokli tegni oli aluskarkass kehvake ja plaat kinnitatud valesti. Tempsi plaat päikse käes teeb igast lollusi ja vuugid läksid kohati hulluks. Väga jõhkrad vuukide erinevused. Hilisemad soklid said tehtud suurema vaevaga ja tulemus oli kohe nähtav. Aastaid tagasi sai tehtud ja enam ei mäletagi täpsemalt karkassi lahendust.

oot-oot, plaadi servade vaheline täidis? Mis selleks siis oli? Kuhu on plaan see teip täpsemalt panna. Natuke segaseks jääb .

Tädi
külaline

Re: Tempsi plaadi vahed

Lugemata postitus Postitas Tädi » 08 Okt 2017, 19:36

Eks ehituskaugel inimesel on keeruline seletada nii, et teised aru saavad, aga proovin ikka. Plaadid on üksteise kõrval ja mingi väike vahe on neil vahel, osaliselt on päike sealt vahedest valge täidise (?) ära söönud ja paistab kas puit või lihtsalt tühjus. See pole hea: niiskus pääseb sealt vahele ja üks ehitusmees andis nõu, et plaadid maha, uv-teip sinna, kus üks plaat lõppeb ja teine algab ja siis plaadid tagasi. Aga nagu ma juba ütlesin, tahaks lihtsamat varianti, kui see olemas oleks.

rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 346
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Tempsi plaadi vahed

Lugemata postitus Postitas rundll » 08 Okt 2017, 21:09

Mis seal plaadi taga on? Tuuletõkke võiks nagu olla. Ega see tempsi fassaad niiskuskindlaks saamine pole vast väga mõtekas. Pigem peaks just kerge tuuldumine olema. Päris niiskuskindlaks seda saada ehk isegi üli-raske projekt. Ja kui kuidagi saad ja mingi niiskus ikka tekib taha (nagunii tekib) aga kuidagi ära enam ei kuiva siis on jälle pahandus majas.

Vasta