Eenduv sokkel

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
tharm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Apr 2015, 11:31

Eenduv sokkel

Lugemata postitus Postitas tharm »

Tere,

Renoveeritav maja, paekivist laotud vundament eendub fassaadist 4 cm. Nii vundamendile kui fassaadile lisatakse 100mm soojustust. Mismoodi lahendada sokli üleminek fassaadile?

Minu otsingud ei ole paljastanud ühtegi sokli profiili, millele oleks lisatud veeplekk, mis oleks mõeldud eenduvale sokliosale. Kõik lahendused kirjeldavad eenduvat fassaadiosa. Kas võib fassaadi sokliprofiilina kasutada tavalist 0,5mm profiilplekki, mis oleks fassaadi 100mm osas peaaegu horisontaalne ning allapaindega sokli eenduvuse osas, lisaks 30mm ülekate veeninaks?

Ehk on kellelgi tuua häid näiteid tüüplahendusest sellisel konstruktsioonil.

Teet
Külaline
külaline

Re: Eenduv sokkel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tharm kirjutas: 01 Juun 2017, 18:26 Tere,

Renoveeritav maja, paekivist laotud vundament eendub fassaadist 4 cm. Nii vundamendile kui fassaadile lisatakse 100mm soojustust. Mismoodi lahendada sokli üleminek fassaadile?

Minu otsingud ei ole paljastanud ühtegi sokli profiili, millele oleks lisatud veeplekk, mis oleks mõeldud eenduvale sokliosale. Kõik lahendused kirjeldavad eenduvat fassaadiosa. Kas võib fassaadi sokliprofiilina kasutada tavalist 0,5mm profiilplekki, mis oleks fassaadi 100mm osas peaaegu horisontaalne ning allapaindega sokli eenduvuse osas, lisaks 30mm ülekate veeninaks?

Ehk on kellelgi tuua häid näiteid tüüplahendusest sellisel konstruktsioonil.

Teet
see on ok, kui plekk materjalina sulle sobib, tavaliselt pannaks veel paksem kaldega laud plekile alla . Iseasi see kas vundamenti vaja soojustada
Külaline
külaline

Re: Eenduv sokkel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Normaalseid tüüplahendusi on lausa 2 - kas soklile 50mm vähem peno või seinale 50mm rohkem.
tharm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Apr 2015, 11:31

Re: Eenduv sokkel

Lugemata postitus Postitas tharm »

Külaline kirjutas: 02 Juun 2017, 10:23 Normaalseid tüüplahendusi on lausa 2 - kas soklile 50mm vähem peno või seinale 50mm rohkem.
Niivõrd kui mulle ei meeldi head nõuanded, siis antud pakkumine ei kvalifitseeru esitatud küsimuse vastuseks. Miljööväärtus paraku nõuab eenduva sokli säilitamist.

Ei olnud ka see eelmine vastus kuigi informatiivne, puitu ma antud lahenduses pigem väldin.

Veel pakkumisi kellelgi?

Ehk on keegi standardse sokliprofiiliga pisikese tilganina profiili asemel kasutatud plekki?
Külaline
külaline

Re: Eenduv sokkel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tharm kirjutas: 02 Juun 2017, 11:11 Ei olnud ka see eelmine vastus kuigi informatiivne, puitu ma antud lahenduses pigem väldin.
vastused saavad olla ainult nii head , kui on küsimus, mis kuhu ja kuidas planeerida saab projektilt kõige paremini lugeda ise ja ka teistel lasta soovitada.

Kui projekti ei ole ja käsil jooksev loometöö ning ei viitsi küsimust täpsustada mõõtude/piltidega , siis pane ainult plekk ja naudi vihmatilgatrummi, laud pleki all ongi ainult toestamiseks ja mürasummutamiseks.
fgh
külaline

Re: Eenduv sokkel

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kui miljöövärtus nõuab seda soklit, siis nõuab see ka sinna korraliku puidust veelaua paigaldust ja polegi midagi teha.
Vasta