Välisvärvid

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tere!

Planeerin fassaadi renoveerimist. Milliseid värve soovitate puitfassaadile

1) akrülaatvärvid
2) alküüd
3) Võtta Villa Akva, sest see on hea hinnaga ja levinud?


Endal väga hea kogemus linaõlivärvidega, kuid neil on ka miinuseid. Moodsamaid pole ise eriti kasutanud. Kas tööstulikult värvitud lauaga on kellelgi on olnud halbu kogemusi?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

keemik kirjutas: Moodsamaid pole ise eriti kasutanud.
No kui pole, siis pole, aga on võimalus järgi uurida. 28.aprillil on Vivacoloris puitfassaadide värvimise koolitus ja seda TASUTA. Saad küsida-uurida nii palju kui tahad, nad on vägagi kompetentsed. http://www.tikkurilakoolituskeskus.ee/w ... ratarbija/
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kirjas!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Müüakse õlivärve (linaõli tavaliselt segus muu õliga) aga ise oma nimekirja kirja ei pannud. Veel on olemas liimvärvid (Sadolin).
Üldiselt kõige odavamad on liimvärvid, vastupidavus nii ja naa. Ei oska kommenteerida.
Ökohulludele on olemas Rootsi punane (muidu odav ja sobiv värv, kuid värvitoonid vaid punase ja pruuni vahel)
Akrüül- ja akrülaat on tavaliselt pikema vastupidavusega, kuid suuremaks puuduseks on võimalik koorumisefekt. see teeb vana eemaldamise tõeliseks põrgupiinaks.
Õlivärv tolmustub vananedes, seega uuesti värvimisel suht lihtne aluspinna töötlus. Üldiselt katab hästi, ja vastupidavus üle keskmise.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kalvis kirjutas: Ökohulludele on olemas Rootsi punane (muidu odav ja sobiv värv, kuid värvitoonid vaid punase ja pruuni vahel)
http://www.hansavarv.ee/varvikaardid/ncs-slamfarg/
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas keemik »

Muldvärv/liimvärv oleks ka huvitav variant, suht lihtsalt åle värvitav.

Linaõlivävi osas olen kursis, seda olen ise värvinud tubli 300 m2, nii uuele lauale ja vanale, mida sai kraabitud (värv päikese käes täiesti kriidistunud) kui ka Speedheatriga maha võetud tsaariaegselt laualt ja uuesti värvitud. Maha võtsime, sest oli ilmselt alkåådõlivärviga åle värvitud ja koorus kenasti see uuem värv. Aga linaõlivärv ise ei kooru, see on tema väga suur pluss.

Minu jaoks pole probleem maja uuesti värvimine, kui eeltööks on värvitud pinna pesemine. Minu jaoks on probleem maha kooruva värvi eemaldamine. Kui on valida kas 5 aasta tagant åle värvida (õlivärvile sobib ka linaõliga pintseldamine, sest pigment on anorgaaniline, ei lagune), või 15 aasta tagant kaabitsaga 160 m2 puhastama hakata, valin esimese variandi.

Majal on kõrge sokkel (ca 1.5 m), puid jms fassaadi ei varja, seega vetikas ei tohiks hullult vohama hakata.

Hinnavõrdluses, tundub, et Allbäck linaõlivärv tuleb soodsamgi, kui Tikkurila akrålaatvärvid. Villa Aakva muidugi kõïge soodsam.

Kellelgi veel häid/halbu kogemusi? Kogemus eelvärvitud lauaga, kas oksakohad hakkavad läbi kumama/vaik jooksma? ise värvides kuumutan vaigu pesadest välja, oksakohad oksalakiga.
Viimati muutis keemik, 05 Veebr 2016, 11:01, muudetud 1 kord kokku.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas val »

Olin mingi aeg sama valiku eest ja võtsin Villa Akva. Õli - alküüd jäi välja, sest peale paari värvikorda on seinas korralik krokodillinahk ja väideti, et Akvaga võrreldes vajab tihedamat üle värvimist. Samas 100 m2 õli üle värvimine ei olnud hullu. Värvi ei pea ju maha kraapima vaid lahtise eemaldama. Pesemine (mul oli vaja) oli hullem. Linaõli värvil meeldib väärikas vananemine, ei kooru ega jäta krokodillinahka, aga vajab sagedasemat hooldusvärvimist (väidetavalt).

Kasutasin mõlemat tehase varianti (krunt+värv) ja sama käsitsi tehtut. Võibolla oli vahe lauas (kuivuses) või tööatingimustes aga tehase oma tundus kvaliteetsem. Olen näinud akvaga ise käsitsi tehtud fassaadi (põhjakülg), mis koorus paari aasta pärast. Samas on üle 10a vanune akva sein, mis ei vaja niipea üle värvimist.

Tehasevärvi pakkumiste küsimisel väideti oksalaki kohta, et ei tehta, pole vaja. Mul oksad nii läbi ei kuma, et häiriks. Vaik jookseb siit-sealt, selle lükkab maha kui vaik kuivanud ja jookmine lõppenud.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas keemik »

Lugesin akrülaatvärvide kohta, et eelistada tasub kindlasti kallimaid, mis on kvaliteetsemad. Kui võrrelda Villa Akva ja Tikkurila teisi akrülaatvärve, on vahe väga suur hinna osas, ehk siis Villa Akva on tunduvalt soodsam.

Sain ka hinnad. Kui võtta värvimata voodrilaud ja värvida Villa Akvaga, siis säästan rahaliselt ca 800 eurot võrdluses 1 kiht värvitud + teise kihi värv purgis kaasa poest. Kui võtan Allbäck linaõlivärvi, siis tuleb hinnavõit 650 eurot. Samas, ise värvides saan oksakohad lakkida/vaigupesad likvideerida. Fassaadipinda on ca 160-170 m2 (koos akendega, mida on ca 20 m2). Olen arvestanud 200 m2 lauaga. Ise värvides saan täpselt timmida, kui palju vaja on. Kui Nõmmel ise värvisime paar aastat tagasi, siis oli nädalavahetusel ühe päevaga normaalne teha ca 20 ruutmeetrit (vaigupesad välja kraapida, oksakohad lakkida, linaõli immutus, kiht värvi). Tööpäeva õhtuti sai ka tehtud, siis mingi 5-10m2, sõltus ilmast. Seal polnud küsimust värvi valikus, tuli linaõli värv võtta. Teise kihi värvivad igal juhul ehitajad (nii eelvärvitud kui ka minu poolt värvitud lauale). Mul on väga kõrged seinad (soklikorrus ca 1,5 m), kui kuskilt hakkavad vaigupesad jooksma (üks viilualune külg on otse päikese poole), siis parandada on seda väga kehv.
Külaline
külaline

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kel võimalused, see võiks valida välisvoodrilaudiseks küpsest kuusest saetud lauad. Nendel puudub see häiriv vaiguprobleem va mõned üksikud "vaigumullid"
Ise ei viitsi enam nende õlipõhiste värvidega jännata. Lasuuride ja lahustipõhiste, toonitavate, immutajatega on ka põnev katsetada. Jõuab lihtsamalt ja kiiremini talutava tulemuseni.

taastaja
fgh
külaline

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas fgh »

Tehase värviga on vahe selles, et krunt tõmmatakse koheselt lauale kontrollitud tingimustes ehk laud ei ole niiske, must ega vaigune. Sellega seoses on maksimaalne nake. Kusjuures Soomes on kõik värvimist vajav materjal krunditud ja poes odavam, kui puuvalmis. Pean nentima, et seal ei ole väga suurt probleemi vaiguga. Ainult konkreetsed üksikud taskud tulevad välja, aga laus okste ringe pole märganud. Ilmselt on kõige suurem vahe kvaliteetselt kuivatatud puidus ja tehase krundis, kuigi see krunt on nii õhuke, et paneb imeatama. Kasutavad mingit teknose krunti.

Villa akva kasutamine ei ole mõttekas, vahe tuleb korraliku värviga võrreldes välja juba esimese aastaga. Kohati kipub kooruma kui mingi väga paha tingimus päiksepoolsel küljel(oksakohad jne). Põhi erinevus on pleekimises. Tumedamale villa akvale kohtparandust poole aasta pärast ei tee, samas tikkurila classicul pole seda probleemi. Viie aastaga pole päikse poolsel küljel originaal toonist haisugi järgi. Tikkurila classicul seda probleemi pole. villa tahab värvimist 5-10 aasta tagant muidu koorub lahti. Tikkurila classikul pole ka 15 aasta pärast muud muret peale mustuse ja pleekimise.

Asju tuleb ajas püsimise seisukohalt mõelda, suvel värvi ostes näiteks espakist mingi kampaani aja, siis hinnavahe classic vs villaakva oli mingi tühised 30%. Hilisem hooldus, aga....

Endale telliksin tehase värviga 1x ja värvimise teostaksin alles peale ühte suve-talve, siis on võimalik vaik väljas ja tulemus 100%. Samuti on enamik puidu deformataioone, lõhesid ja mahukahanemist toimunud.

Üks eriti ilus ja väga odav lahendus on raudsulfaat, värvid kogu maja mingi 20 euriga üle, samas seal omad puudused ja hüved. Igale poole ei sobi ka...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas val »

Lasuure voodrile ei soovitata, laseb UV puiduni, st kestvus ajas. Okste töötlus välisvoodril pikas plaanis mõttetu, st teed tühja tööd. Mul ca 220 m2 peale vaid kolm-neli vaigu pesa. Laud loomulikult kuusk. Sama tähtis kui värv on muud tingimused (laua kuivatus, õhuniiskus, otsene päike ...). Käsitsi tehes veel eriline tähelepanu kvaliteetsel kruntimisel-kuivamisel ja krunt muidugi krundiga, mitte lahjendatud põhivärviga. Kui sul ei ole võimalik ideaalilähedasi tingimusi tagada, siis oma kogemusest soovitan võtta mõne suurema tootja eelvärvitud (krunt+värv) laud ja viimane kiht seinas peale. Nael käsitsi, kui võimalik.

Olete kindlad hinna-kvaliteedi asjas ? Mul läks siis akvaga kehvasti. Kas ei või olla marketingi teema, st kvaliteediga seos puudub. Nt kaks identset toodet on eri turgudel eri nimede ja hindadega. Vivacolor-Tikkurilal on nii päris mitme tootega.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

fgh kirjutas:Villa akva kasutamine ei ole mõttekas, vahe tuleb korraliku värviga võrreldes välja juba esimese aastaga
Ei saa midagi paha öelda Villa Akva kohta. Neljateistkümnes aasta läheb, alguses kruntisin värvitu Pinotexiga ja värvisin 1 kord üle. 5 aastat tagasi värvisin seinas teist korda. Praegu täiesti korralik, ei kooru mitte kuskilt, saetud laud on. Hele toon ka, värvimuutusest ei saa küll eriti aru.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas keemik »

Lasuurid/seeder siia piirkonda väga ei sobi (60ndate/70ndate majad). Muidu korraks täiesti kaalusin kas võtta seedrist voodrilaud või siis kuusest ja tõrvalasuuriga üle teha.

Hetkel valin siis kahe variandi vahel: linaõlivärv ise värvituna, sest sellega on vaid head kogemused. Või tööstuslikult värvitud laud.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Küülaline kirjutas:
fgh kirjutas:Villa akva kasutamine ei ole mõttekas, vahe tuleb korraliku värviga võrreldes välja juba esimese aastaga
Ei saa midagi paha öelda Villa Akva kohta. Neljateistkümnes aasta läheb, alguses kruntisin värvitu Pinotexiga ja värvisin 1 kord üle. 5 aastat tagasi värvisin seinas teist korda. Praegu täiesti korralik, ei kooru mitte kuskilt, saetud laud on. Hele toon ka, värvimuutusest ei saa küll eriti aru.
Mu tähelepanekud näitavad, et Villa Akva puhul on oluline kuhu peale sa värvi paned. Vaiguselt männilaualt koorub varsti maha, kuival kuuselaual seisab hästi.
EeErki
külaline

Re: Välisvärvid

Lugemata postitus Postitas EeErki »

Soovitan tutvuda Caparoli Carat puitfassaadi värviga, kõige lihtsam, kiirem ja vaieldamatult pikaealisem!
Vasta