Vahtplasti (EPS/peno) külge kinnitamine

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
tol
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 07 Jaan 2016, 09:02
On tänanud: 1 kord

Vahtplasti (EPS/peno) külge kinnitamine

Lugemata postitus Postitas tol »

Maja on ehitatud termoplokkidest, s.o. nii sise kui välisseina katab 100mm vahtplasti kiht. Kergemaid (pildid nt) asju olen edukalt kinnitanud naelaga, pisut raskemaid ka kipsplaadi iselõikuvate tüüblitega - viimane kord hakkas aga seinas ringi käima. Nüüd leidsin spets vahtplasti tüüblid, mis näevad välja väga sarnased kipsi omadele, ainult et suuremad ja palju kallimad ning kandevõime suht nõrk.

Olen kuulnud ka, et võib kinnitada tavalise tüübliga kui lasta nõks suurem auk ette, auk montaaži vahtu täis, tüübel sisse ja lasta ära kivistuda. Kas see viimane meetod reaalselt ka toimib? Mis kogemusi vahtplasti külge kinnitamisel teistel foorumlastel on?

Infoks, vahtplasti taga on betoon, aga mulle tundub, et ma teen endale nii külma silla. Termoplokkidest maja üks eeliseid peakski olema just see, et külmasildasid praktiliselt ei teki.
teadmames
külaline

Re: Vahtplasti (EPS/peno) külge kinnitamine

Lugemata postitus Postitas teadmames »

Ära Sa mingil juhul ütle, mida plaanid kinnitada, aga see selleks.

Minul on küll kogemus just nendesamade penotüüblitega (TOX), ja toimivad küll. Muidugi selleks tuleb tüübel tootja soovitust järgides ka kinnitada, õpetus on neil youtubes isegi olemas - märksõnadeks on õige augu suurus ja liimsilikoon.
Enda kogemusest võib ka öelda, et mida kvaliteetsem on krohvikiht, seda paremini ta hoiab. Osaliselt tüübel ikkagi toetub/fikseerub krohvis. Pigem paneks ma selle, kui tavalise tüübli vahu kaasabil seina. Jah, kallid on nad tõesti ( ca eur tk), aga midagi pole parata.
tol
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 07 Jaan 2016, 09:02
On tänanud: 1 kord

Re: Vahtplasti (EPS/peno) külge kinnitamine

Lugemata postitus Postitas tol »

Tänud vastuse eest! Ei olnudki midagi konkreetset plaanis, postkast sai kipsi tüüblitega pandud, aga nüüd mõtlen et peaks välja keerama ja TOXi või SORMATi tüüblitega asendama. Silikooni ma ka ei kasutanud, aga tundub loogiline (nagu ka videos näidatud), et vesi isolatsiooni kihi sisse ei pääseks.
Vasta