Voodrilaua kinnitamine?

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Kruvi keeraja
külaline

Re: Voodrilaua kinnitamine?

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Minul oligi sama mure. Tegin katuse roovidega täpselt nii nagu ülalkirjutaja mainis. Monieri juhendi järgi. Väga hea ja täpne ning üksikasjalik oli see. Siit ka minu tähelepanek, et kui need lahendused on juba kellegi poolt välja mõeldud ning kõigile saadavaks tehtud, miks ma peaksin projekteerijale maksma et ta sealt juhendist need andmed mulle projekti kopeeriks. Sama teema on ka paljude teiste sõlmedega
Kruvi keeraja
külaline

Re: Voodrilaua kinnitamine?

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Kruvi keeraja kirjutas: 03 Apr 2018, 09:22 Minul oligi sama mure. Tegin katuse roovidega täpselt nii nagu ülalkirjutaja mainis. Monieri juhendi järgi. Väga hea ja täpne ning üksikasjalik oli see. Siit ka minu tähelepanek, et kui need lahendused on juba kellegi poolt välja mõeldud ning kõigile saadavaks tehtud, miks ma peaksin projekteerijale maksma et ta sealt juhendist need andmed mulle projekti kopeeriks. Sama teema on ka paljude teiste sõlmedega
Oh pagan vale teema alla läks
täielik võhik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Mär 2018, 21:50

Re: Voodrilaua kinnitamine?

Lugemata postitus Postitas täielik võhik »

Tere. Lõpetasin kah hiljuti voodri paigaldamise. Lauad lõin kinni peadega 3.1x90 kuumtsink nelikant naeltega,ja kasutasin selleks haamrit(kusagilt teemast lugesin ,et haamer pidi olema majaehituse eilne päev).Naelapead
sai kõik ükshaaval värviga(Pinotex Ultra pihlakas muide) üle tupsutatud ja minumeelest tulemus väga viisakas.
Külaline
külaline

Re: Voodrilaua kinnitamine?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

90mm nael? Milleks nii pikk?
Ime, et mõni siin varsti 200mm naelu voodrilaua paigaldamiseks ei propageeri.
Ja haamer võtke ikka selline puust varrega, et aeg-ajalt otsast ära lendab.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Voodrilaua kinnitamine?

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

aga miks mitte 90mm? Mul läheb ka just vooder seina 90mm nelikant naeltega, haamriga (duh!)

Sest kui voodrilaud on 21mm, tuulutusliist 22-25mm, tuuletõkkekangas 0.2mm või -plaat 13mm, siis läheb piisavalt naela ka kandva prussi sisse (31-47mm), mitte ei ole distantsliistu küljes kogu vooder - see on prussi küljes näiteks 4 naelaga ainult. Lühemate naelte korral peaks distntsliistu rohkemate naeltega kinnitama ja lootma et see ka hiljem voodrilaua kinnitamisel suure hulge naelte peale pikkupidi pooleks ei läheks. Seda sa aga ei pruugi näha enam, kui see juhtub. Isegi kui näed, siis võtad kogu voodri maha? Lisad veel rohkem ja pikemaid naelu, et vooder ikkagi prussis kinni oleks?
Külaline
külaline

Re: Voodrilaua kinnitamine?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Meelisel siis horisontaalse laudisega tegu. Vertikaalse laudise korral paigaldatakse distantsliistudele ristisuunas roov ja sellele laudis. Kuidas sellisel juhul naelad karkassi saavad? Meelise loogika järgi peaks vertikaalsed laudised majadelt kõik küljest ära kukkuma.
Vasta