Kust alustada

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
teadmishimuline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 17 Aug 2013, 19:47

Kust alustada

Lugemata postitus Postitas teadmishimuline »

Tere,

Sai hiljuti soetatud 60-ndatel ehitatud maja, tegemist siis tellistest majaga, mis seest on puitvoodriga. Plaan võimalikult kiiresti elamiskõlblikuks muuta ning siis vaikselt edasi liikuda. Esimesena plaan soojustada. Kas keegi teab, kui suur oleks hinnavahe seest soojustamisel villaga versus väljast soojustamisega (peno+krohv)?
Kas on mõeldav, et alguses soojustan seest (sees tuleb igaljuhul kapitaalremont teha) ning kui juba sisse elama saan, siis tulevikus saan fassaadi soojustamise käsile võtta?
Lugesin, et kivimajade puhul on peamine viga, et soojustatakse seest, mille tulemusena on välisseinad terve talve külmunud ning niiskus ja hallitus on kiired tekkima. Oskab keegi targem äkki nõu anda või kommenteerida?

tänud ette.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Kust alustada

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Seest soojustamine ei kõlba kuhugi. Väljast penoga soojustamine on kõige õigem ainult siis kui paned sinna min 250 mm penot.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
onuremus
külaline

Re: Kust alustada

Lugemata postitus Postitas onuremus »

esimese sammuna kutsu kohale ehitusala spets,püüa vältida isehakanud naabrimehest ehitajat,kuna tegu on 60-te nn silikaatmajaga siis on kõige suurem tõenäosus et tegu on puitkarkass majaga millel silikaatvooder,sellisel juhul on kõige parem lahendus silikaadi lammutus ning olemasoleva soojustuse (arvatavalt saepuru) eemaldamine.Kui aga on tegu nn "harju " seinaga siis on lahendus keerulisem .Seda teemat on siin varem korduvalt lahatud nii et uurida tasuks ka varasemaid postitusi
teadmishimuline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 17 Aug 2013, 19:47

Re: Kust alustada

Lugemata postitus Postitas teadmishimuline »

tänud aitamast, tegemist ongi nn "harju" seinaga. Uurin varasemaid postitusi.
Tume
külaline

Re: Kust alustada

Lugemata postitus Postitas Tume »

Tere!

Ma loen alati huviga soovitusi, kus kästakse 60-ndate maja silikaatvooder lammutada ja teha kõik uuesti. Kui tellisvooder on ilusti pragudeta säilinud, siis mina nii ei teeks. Ei ole vastupidavamat fassaadi, kui seda on silikaattellistest vooder. Boonusena säilib hoone vana ja "õige" väljanägemine.

Möönan, et sellise seina soojustamine võib olla üsna keeruline. Proovisin interneti programmi u-wert.net. Ladusin virtuaalselt kokku sellise seina (seest välja):

- kips plaat
- osb plaat
- EPS 100 mm (andmed Reideni sertifikaadilt)
- EPS 150 mm karkassi vahele
- tuuletõkke kipsplaat
- olemasolev silikaatvooder

Hoolimata tuulutusvahede puudumisest jääb tulemus "rohelisse alasse":
http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert ... &outside=0

Pakun, et kehvasti vuugitud silikaatsein vähendab kondentsiohtu veelgi. Hea veel kui "segu" vuukides on lubimört ja tsementi on kasutatud vähe.

Või mida arvavad vannutatud inseneerid?
onuremus
külaline

Re: Kust alustada

Lugemata postitus Postitas onuremus »

loomulikult saab ka sellist soojustuse varjanti kasutada nagu seda Tume soovitab kuid siis tulev konstateerida fakti et toad muutuvad oluliselt väiksemaks, kindlasti tuleb sellise soojustuse puhul fassaadikivi esimese rea iga neljas püstivuuk segust puhastada ja tagada ülevalt õhuvahe avatavus
Külaline
külaline

Re: Kust alustada

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tume kirjutas:Möönan, et sellise seina soojustamine võib olla üsna keeruline. Proovisin interneti programmi u-wert.net. Ladusin virtuaalselt kokku sellise seina (seest välja):

- kips plaat
- osb plaat
- EPS 100 mm (andmed Reideni sertifikaadilt)
- EPS 150 mm karkassi vahele
- tuuletõkke kipsplaat
- olemasolev silikaatvooder

Või mida arvavad vannutatud inseneerid?
Programmis võib ju kõik olla ilus, aga arusaamatuks jääb teostuse poole pealt tuuletõkke kipsplaadi paigaldamine ja kinnitamine ja et ta oma ülesannet ka täidaks, hermeetiliseks muutmine... ja kõike seda ilma silikaatvoodrit lõhkumata? :scratch:
Nagu juba mainiti, siis need 60-te majad seestpoolt ei hiilanud just erilise avarusega, et saaks lahedalt mööda välisseinu ca 15cm põrandapinnast maha arvata.
Ei ole vannutatud insener.
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kust alustada

Lugemata postitus Postitas pold »

Kui pole tuulutusvahet, pole vaja ka püstvuuke tühjaks kraapida, lausa vastupidi.
Ilma tuulutusvaheta muutub paljude fassaadikatete puhul (sh silikaattellis, eriti halvasti laotud ja osaliselt täidetud vuukide korral) ohtlikuks kaldvihm, vesi liigub läbi seina ning halvemal juhul lausa voolab seina sees mööda kivi alla. Tumeda poolt pakutud juhul märgab tuuletõkkeks pandud kipsplaadi. Selle vastu aitab piisavalt lai räästas, tuulutusvahe või teistsugune fassaadikate.
Tume
külaline

Re: Kust alustada

Lugemata postitus Postitas Tume »

Minu postitus ei pretendeeri mingile lõplikule tõele, kuid mina otsiks kõiki võimalusi, et olemasolev korralik fassaad säiliks (muidugi, kui on ikka korralik!).
Tuleb veel silmaspidada asjaolu, et need majad on juba 50..60 aastat vanad, ehk õige pea muutuvad nad nö muinsusteks ja ehk on targem seega maja algset välimust, proprtsioone võimalikult säilitada.

Kõigepealt küsimus, kuivõrd vajalik on tuuletõke EPS soojustuse puhul? Kuid eks hädapärast saab tuuletõkke plaate sõrestikpostide vahele panna ka, kasutades lisa reikasid jms. Ise jätaks tuuletõkkega mässamise üldse ära.

Olemasoleva sõrestiku vahele plaate sobitades tekib hulga jääke ja töö ajab vanduma, kuid ma arvan, et silikaadi lammutamine, utiliseerimine, uue fassaadi tegemine (projekt ja bürokraatia?) jne, ei ole sugugi lihtsam.. Ei tea ju ka seda, kuidas teemaalgataja maja sein täpselt on tehtud. Kas nõmme või harju sein, kas kannab sõrestik või kivi, kas saepuru on otse vastu tellisvoodrit, või on pandud sinna veel, tõrvapapp ja laudis.

Sõrestikseina lahti võttes tuleb vaadata, et jääksid ikka mõned diagonaalid alles, muidu võib suurem tuul onni uppi lükata.

Ahjaa. Unustasin lisada, et ma ei ole ma miski spetsialist.
Vasta