Tepmsi plaat?

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
elviz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Veebr 2006, 15:42

Tepmsi plaat?

Lugemata postitus Postitas elviz »

Mida arvata plaanist katta seni krohvi all olnud kivimaja tempsi plaadiga? Kas antud toode eramajale sobib ja milline on plaadi kestvus?
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

plaanil pole ju viga, kui ainult rahakott välja veab.
mille peal see krohv sul praegu on? tempsiplaati paigaldad põhimõtteliselt nagu laudvoodrit, alla karkass, soojustuse ja plaadi vahele õhkvahe.
elviz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Veebr 2006, 15:42

Lugemata postitus Postitas elviz »

Maja on silikaattellistest 70-ndate ehitis. Millegipärast pole päikesepoolsed küljed sellel kunagi krohvi korralikult peal hoidnud ja see pidev krohviparanduste tegemine tüütas ära. Ka ei taha enam krohvida seetõttu, et järkjärgult tuleb aknaid välja vahetada ja see eeldaks mõne aja pärast akende ümbert krohvi maha peksmist ja siis jälle üle krohvimist. Plaate saab aga vajaduse korral maha kruvida ja pärast taas paika panna ja seda nii, et jälgi ei jää. Aga tepmsi plaadi ruutmeetri hind jääb ju sinna 340-370 krooni kanti ning ma kahtlen, kas krohvitööd tulevad odavamad. Seda enam, et plaatide paigaldusega saan vast ikka ise hakkama, krohvimisega aga mitte. Aga ku mu arutluses on vääraid kohti, siis palun julgelt mind parandada.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

tempsi plaadi ruudu hinnale pead siiski lisama ka karkassi maksumuse lisaks ka vuugiplekid, putukavõrgud, kruvid (mis peavad ilmtingimata roostevabad olema). ma nii kindluse mõttes võõpaks puitkarkassi antiseptikuga ka üle, kui teraskarkassi teed pole ilmselt vajadust :)
ma ise eelistaks samuti tempsiplaati krohvimisele, selline mõnus nokitsemis töö.
kui oled mõtisklenud maja seinte soojustamisest, siis praegu oleks ideaalne ka see töö ära teha.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

natuke liiga büroohoone välimus tuleb ?
warlock
külaline

Lugemata postitus Postitas warlock »

Tempsi plaadid on näit. kipsplaadist oluliselt raskemad ja päris rabedad. Kui suuri plaate tahad paigaldada, siis ega see ka meelakkumine pole. Tempsi tsement-puitlaastplaatide alternatiiviks on tsement-plastikkiudplaadid - nood ei ole nii õrnad aga on kallimad. Plaatidele peab kahjuks paisumisvuugid vahele jätma. Ilma nende pragudeta näeks fassaad palju ilusam välja (minu subjektiivne arvamus). Kõige odavam lahendus oleks plastikvooder. Seda tehakse ka kivi-imitatsiooniga, aga too on puitlaudise imitatsioonist 3-4 korda kallim. Vastupidavam ka - vundamendisoklitele sobiv.
elviz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Veebr 2006, 15:42

Lugemata postitus Postitas elviz »

aga vahest keegi oskab soovitada veel mõnda alternatiivi tempsi plaadile. Plastikut ei soovi, jääb minu arvates kole.
elviz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Veebr 2006, 15:42

Lugemata postitus Postitas elviz »

Ja kas ma olen õieti aru saanud, et voodrilaua ruutmeeter tuleb oluliselt odavam kui tempsi plaadi oma. Ehk tempsil sinna 380 kanti, voodrilaual aga alla 200 krooni?
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

plastikule alternatiiviks oleks kohe plekk, mis õnnestunud värvivaliku ja profiilivaliku puhul jätab ~20m pealt puitvoodri välimuse.
puitvooder tuleb ikka tunduvalt alla 200kr/m2, lepid vähe õhema ja kitsama voodrilauaga, saad 100kr/m2, näiteks http://www.forsten.ee
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Chef kirjutas:plastikule alternatiiviks oleks kohe plekk, mis õnnestunud värvivaliku ja profiilivaliku puhul jätab ~20m pealt puitvoodri välimuse.
puitvooder tuleb ikka tunduvalt alla 200kr/m2, lepid vähe õhema ja kitsama voodrilauaga, saad 100kr/m2, näiteks http://www.forsten.ee
tellid õigest kohast, saad laia (19x140) ja korraliku 95-ga...
elviz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Veebr 2006, 15:42

Lugemata postitus Postitas elviz »

Mis see õige koht oleks? Järgmisel kevadel läheb fassaadi uuenduseks ja siis tahaks, et lauad oleks juba õue peal.
Sven 28
külaline

Lugemata postitus Postitas Sven 28 »

Sorry,et natuke teemast kõrvale,aga kui laudise jutuks juba läks,siis küsiks ka,et mis pahtlit oleks mõistlik kasutada välisvooder laua kohati pahtelduseks,mõtlen mõningaid pragusid ja oksakohti?Tavaline tisleripahtel välistingimustesse ei sobi,aga võib olla siis,et autopahtliga(see jääb vähemalt kindel ja tugev)?Mis rahvas arvab asjast?
L
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Aug 2006, 16:30
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Lugemata postitus Postitas L »

Mulle teadaolevalt ei tasu üldse välisvoodrit pahteldada. Selle jaoks peaks spets. kitti olema.
Taastaja
külaline

Lugemata postitus Postitas Taastaja »

Küsin targematelt: mis on pahtli ja kiti vahe?
Saar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 20 Okt 2006, 20:39
Asukoht: Rakvere

kitt ja pahtel

Lugemata postitus Postitas Saar »

kitt on nagu hermeetik, silikooni püssiga lased praku ja tõmbad pahtlilabidaga siledaks. mängib puiduga rohkem kaasa.
taastaja
külaline

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Aitähh! Nüüd sain palju targemaks. :oops:
canek
külaline

Lugemata postitus Postitas canek »

Kas seda kitti võiks näiteks ka kinnituskruvi/naelte aukude pahteldamiseks kasutada.On see kitt ka lihvitav?
taastaja
külaline

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Mina kasutan aga sesmõttes ta lihvitav küll ei ole. Koosneb tavaliselt õlist ja kriidist. Naela või kruvipea kohad tuleb kohe siledaks tõmmata ja saab ka kohe värvida. Välistingimustes kasutan mõnevõrra vedelamat kraami bostik1566 seda kutsutakse täitemassiks, aga puid peal, õlivärvi all on hästi vastu pidanud.
Enn
külaline

Lugemata postitus Postitas Enn »

Peale tempsi plaadi on olemas ka teisi kivipuruga kaetud plaate nt. cemstone ja Kivex plaat. Cemstone on muidugi väga kallis, kui ma ei eksi siis üle 400 krooni + käive ruut. Kivex -il on kindlasti parim hinna ja kvaliteedi suhe- kivipuru kannavad Saksa alusplaadile . Minu tuttav ostis
möödunud aasta lõpus Kivexit 240ee m2+18%. Sisesta neti.ee-sse Kivex, seal tuli päris palju infot.
freind
külaline

Lugemata postitus Postitas freind »

Vinylit on ikkagi parem, kui kõik neid plaadid. ta on tugevaim ja teda on lihtsam panna, tal ei ole punn tsooni näha. see näeb välja palju paremini. ja suur värvi valik.
http://www.vinylit.ee
plano
külaline

Lugemata postitus Postitas plano »

freind kirjutas:Vinylit on ikkagi parem, kui kõik neid plaadid. ta on tugevaim ja teda on lihtsam panna, tal ei ole punn tsooni näha. see näeb välja palju paremini. ja suur värvi valik.
http://www.vinylit.ee
http://www.vinyest.ee
teletups
külaline

Lugemata postitus Postitas teletups »

vinyliti kohta ei tea. aga kivex on tõeline sitt. 8mm amroc on väga pehme ja painduv mille peale see tehakse. ääred on hõredamad. kinnitus pange vähemalt 35mm servast. väga"hea" näide on mustamäe tee ja tammsaare ristmikul. Töö küll seisab miskipärast 2,5 kuud.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vinyliit on hoopis teise põhimõttega: Paigaldus on kerge, hea disain, palju värvitoone ja kõrge kvaliteediga fassaadimaterjal. Kõige pikem garantiiaeg Eestis - 30 aastad.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina võin öelda, et hoopis tempsi on "sitt"- äi tegi fassaadi tempsiga ja soklisse pani kivexi, see tuli ca 20 krooni m2 kohta soodsam. Oleks ta juba eelnevalt kivex-st miskit kuulnud, oleks ka fassaadi selle pannud, mis teha. Tempsil nimelt olid plaadid eri tooni ja lisaks tulid mõnedel plaatidel kuskil mõne päeva pärast kruvide juurest servadest tükid ära. Kruvid olid servast 30mm. Murega polnud üldse mõtet nende poole pöörduda, sest suhtumine oli väga tõrjuv, põhimõtteliselt saadeti äi p...e!
Kivexiga selliseid jamasid pole- tõsi soklis sai kruvisid pisut tihedamalt pandud.
Vasta