riistade tellimine internetist

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 25 Mär 2017, 13:41 Hiljutine kogemus Makita multitööriista ostmisega. Esinduses müügil hinnaga 199€, autoga natuke ümber nurga sõites ühes teises Makita asju müüvas poes 172€. Makita esindusest ostsin käsiketassae ja ütlesin müüjale kohe, et multikat ma neilt ei osta, sest lähedal asuvas poes on tunduvalt odavam. Palus hetk oodata, klõbistas natuke arvutis ja küsis, kas hind 165€ sobib? Nüüd juba sobis ja ostsin ära. :) Hinnavahe tuli 24€ nende esialgse letihinnaga võrreldes ja ega nad siis veel kahjumiga ei müünud.

Urmas
Olen praktiliselt kõiki müüdavaid multiriistu käes hoidnud ja uurinud neid. Mõnedega ka tööd teinud. Igal riistal omad head ja vead.
Ei näinud mõtet mingi firma nime eest kõrge hinnaga ebamugavat riista osta. (Teatud omadused on minu jaoks tähtsamad.)
Leidsin sobivama ja parema tehnilise lahendusega hoopis 70 eur riista olema.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

NLS kirjutas: 25 Mär 2017, 15:23 Mida pead Makita esinduse all silmas? Ilmselt Makservi?
Jep, Makservi jah. Väljendasin sutsu valesti, Makservil lihtsalt suurim Makitade valik.

Urmas
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

Külaline kirjutas: 25 Mär 2017, 14:52
Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 14:02 Tavaliselt on jah nii, et kui ma vähemalt -20 ei saa siis ma sealt ei osta. Aga mis ma tahan ütelda on see, et ei saa Eesti kaupmehe peale pahane olla, kui tema käärid on selle multitööriista pealt ca:30 protsenti. Ta müüb seda multitööriista võibolla kuus 1 või 2 tükki samas maksab renti ja palkasid ja muid makse seoses poe ülalpidamisega.
Aga tal on ju võimalus müüa neid ka 10 tk kuus kui oleks ostja jaoks kohe õiglane hind. Ma lihtsalt tegin eelnevalt netis kodutööd ja uurisin hindu, seepärast ma nii otsekoheselt konkreetne olingi multika hinna suhtes.
Sama on nende kliendikaartidega, mille sümboolsed 5%. Kui mul kliendikaarti ei ole, siis oleks nagu teisejärguline ostja. No ei hakka tegema 20-... erineva poe kliendikaarte.

Urmas
Edasimüüjal on tikteeritud letihind, kui tahad siin maarjamaal edasimüüja olla
. See ei tähenda, et ta seda toodet küsimise peale või kamapaania korras sootsamalt ei või müüa. Isegi kui ta sulle omahinnaga annaks ei suuda ta võistelda suurte saksa müügikettidega.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 25 Mär 2017, 15:36 Leidsin sobivama ja parema tehnilise lahendusega hoopis 70 eur riista olema.
ping
:hello:
Mul on ka üks juhtmega 39€-ne, aga juhtmega variant oli minu jaoks jama, sest näiteks ühe maja viimistlusel oli hiljem vaja teha lakke 14 teenindusluugi auku ja ära tüütas see juhtmega keerutamine. Akuga variant palju mugavam ja boonuseks jäi ära kuuskantvõtmega nikerdamine(kiirühendusega).

Urmas
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 15:42 Edasimüüjal on tikteeritud letihind, kui tahad siin maarjamaal edasimüüja olla
. See ei tähenda, et ta seda toodet küsimise peale või kamapaania korras sootsamalt ei või müüa. Isegi kui ta sulle omahinnaga annaks ei suuda ta võistelda suurte saksa müügikettidega.
Ise olen praktiseerinud varianti, et kui otse ei saa kaubale, siis tuleb proovida ringiga. Näiteks, kas keegi keelab meie ostujuhil osta või kas keegi keelab Saksa suurte kettide vahelao müügimehel müüa 1%-se kasumiga 200 tööriista? Kokkuleppe küsimus vist?

Urmas
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

Külaline kirjutas: 25 Mär 2017, 14:49
Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 14:02Eesti kaupmehe peale pahane olla, kui tema käärid on selle multitööriista pealt ca:30 protsenti. Ta müüb seda multitööriista võibolla kuus 1 või 2 tükki samas maksab renti ja palkasid ja muid makse seoses poe ülalpidamisega.
Kauplemine on muidugi tänamatu tegu, aga see kaupmees peab küll nats mõtlema milles probla , kui ta enda sisseostu hind on kallim, kui saksast või inglismaalt letihinnaga tellides. Mina ütleks, et ta ostab valest kohast sisse :D ja see on selline majandusülesanne mida koolis õpetatakse kas müüa kallilt ja vähe või odavamalt ja rohkem ja mitmele turule jne. Muidugi turg paneb hinna paika, seniks kui on inimesi kes on valmis kallima hinnaga ostma tulebki neid lüpsta (ostetakse ka järelmaksuga jne ja saadakse lüpsi uksest aknast)

ma ei ole ise ehitaja , aga majaomanikuna ja hobitislerina on elementaarsed asjad majapidamises olemas ja eelmisel aastal endale tööriistu tellides ja hindu googeldades tuli Eesti ja DE/UK letihinna vahe üle 1000 euri , nüüd on kolm riista UK pistikuga ja adapter vahel , aga 600 euri eest mis need riistad odavamad olid saab neid adaptereid Eestist 100tk ja UK -st tellides 150tk
Arvad, et kaupmehel on valikut kust oma kaup sisse osta? Kui ta ostaks saksa poest oma kauba sisse, siis oleks ta tavaline ostja mitte edasimüüja. Kui lihtsalt osta Saksa netipoest kaupa oma poodi, siis hakkab sellest hetkest ka garantii tiksuma ja eesti kaupmees ei saa siinsele ostjale lubatud garantiid pakkuda. Kui sa tahad olla siin edasimüüja, siis saad sa kauba kindlast kohast ja garantii hakkab tiksuma alles siis kui sina oled selle kauba maha müünud. Lisaks kui tahad siin sedasi ausalt Boschiga kaubelda ja teda esindada, siis kahjuks pead sa ka letihinnaks määrama boschi baltimaade soovitusliku hinna. Siina aga see mädapaise ongi, sest Eesti kaupmees ei saa seda kaupa nii hea hinnaga kui osta see lihtsalt saksa netipoest. Toetaks heameelega Eesti kaupmehi aga see vahe on kokkuvõttes üüratu. Ja respekt, et siinsetel kaupmeestel veel kliente on.
Jutt tegelikult ei ole ainult Boschist. Lihtsalt Boschiga on mul endal kogemus.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 15:58 Arvad, et kaupmehel on valikut kust oma kaup sisse osta?
Kaupmehel on palju valikuid võimalik teha ja sealhulgas on võimalik oma ettevõtte teha mõnda muusse EU liikmesriiki iseasi kes viitsib sebida ja sellise väikse turu pärast rabeleda.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 13:02 Mul on tuttav kaupmees, kes müüb Boschi tooteid ja tema omahind millega ta toote kätte saab ületab seda hinda millega ma toote saksast ostan.
Kui see ei ole ärisaladus, kas saaksid oma tuttava kaupmehe käest küsida, mis on tootja müügimehe põhjendus sellele, et Saksa turule saab odavamalt müüa, aga Eesti turule ei saa. Vägagi huvitaks just põhjendus, miks on toote hind Eesti ärimehele kallim kui Saksa omadele, sest ega ei ole ju eraldi tootmisliini. Või tegelikult ikkagi on, kuid see on jällegi omakorda odavama otsa tooted kui Saksa turule.

Urmas
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

Külaline kirjutas: 25 Mär 2017, 17:00
Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 13:02 Mul on tuttav kaupmees, kes müüb Boschi tooteid ja tema omahind millega ta toote kätte saab ületab seda hinda millega ma toote saksast ostan.
Kui see ei ole ärisaladus, kas saaksid oma tuttava kaupmehe käest küsida, mis on tootja müügimehe põhjendus sellele, et Saksa turule saab odavamalt müüa, aga Eesti turule ei saa. Vägagi huvitaks just põhjendus, miks on toote hind Eesti ärimehele kallim kui Saksa omadele, sest ega ei ole ju eraldi tootmisliini. Või tegelikult ikkagi on, kuid see on jällegi omakorda odavama otsa tooted kui Saksa turule.

Urmas
Oleme seda oma vahel arutanud aga pole pole mingit selgitust leidnud, kui et turgude suuruste vahed. Saksa laod ostavad sisse meeletud kogused kaupa ja seetõttu võibolla tikteerivad ka ise hinna.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 17:13 Oleme seda oma vahel arutanud aga pole pole mingit selgitust leidnud, kui et turgude suuruste vahed. Saksa laod ostavad sisse meeletud kogused kaupa ja seetõttu võibolla tikteerivad ka ise hinna.
Parandaks kõigepealt ühe sinu korduva kirjavea- mitte "tikteerima", vaid "dikteerima".
Päris nii ka ei saa, edasimüüja hakkab hindu dikteerima. On olemas tootmiskulud ja lisaks kasum. Kui võtta tootja kuludeks ja kasumiks arv 1, siis vaheladu peaks müüma suurele Saksa turule vähemalt koefitsendiga 1,1. Nüüd küsimus suurele ringile- mis vägi ja põhjendus sellele sunnib vaheladu müüma Ida-Euroopa turule samat toodet koefitsendiga 1,5 kui kõik kulutused on samad, mis müümisel Saksa turule? Numbrid näitlikud.
Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 15:58 Arvad, et kaupmehel on valikut kust oma kaup sisse osta? Kui ta ostaks saksa poest oma kauba sisse, siis oleks ta tavaline ostja mitte edasimüüja. Kui lihtsalt osta Saksa netipoest kaupa oma poodi, siis hakkab sellest hetkest ka garantii tiksuma ja eesti kaupmees ei saa siinsele ostjale lubatud garantiid pakkuda. Kui sa tahad olla siin edasimüüja, siis saad sa kauba kindlast kohast ja garantii hakkab tiksuma alles siis kui sina oled selle kauba maha müünud.
On valikut! Siin peaks nüüd mängu tulema võlaõiguslik suhe ja garantiigaremondi osas lihtsalt tekib juurde üks vahelüli. Võlaõigusliku suhte järgi juriidilisest isikust edasimüüja on kohustatud andma garantii- fakt. Eestis X toodete toodete edasimüüja peab lihtsalt loobuma ametliku diileri õigustest ja garantiikohustused on sellel, kellelt meie edasimüüja need riistad ostis. Kõik! Ainus, mida meie müüja kaotab, on kõlav nimi " X toodete ametlik edasimüüja Eestis!"
Kui nüüd võtta X toode, siis ega X tööriista tootja garantii ei tohiks kaduda kuhugile, vaid lihtsalt näpuga järge ajades jõuame ikkagi mingi ametliku edasimüüjani. Müüja kohustused EV-s kehtiva VÕS järgi ei kao kuhugi. Muidugi tuleb mängu ka ajaline faktor, mil hakkab garantii kehtima. Lõpptarbija jaoks see lüheneb.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tavaliselt on edasimüüja lepingus kirjas, et edasimüüja peab müüma toodet soovitusliku tootjapoolt määratud letihinnaga. Erandiks on lubatud ühekordsed müügikampaaniad ja allahindlused.
Sõltuvalt tellitud kogusest sõltub sisseostu hind.
Allahindlus väikse koguse puhul 40% suurema kogusega võibolla üle 60%.
Siin mõned ühe suvalise toote tootja poolsed soovituslikud müügihinnad.
Eesti. https://www.bosch-do-it.com/ee/et/isete ... 199878.jsp
Saksa. https://www.bosch-do-it.de/de/de/bosch- ... 199878.jsp
Prantsuse. https://www.bosch-do-it.com/fr/fr/brico ... 199831.jsp
Hispaania. https://www.bosch-do-it.com/es/es/afici ... 199831.jsp
Kui nüüd maaletooja paneb kauba kampaania korras tavalisse ehituspoodi müüki võib ta müüa seda toodet odavamalt kui omal letis. Sama moodi saab maaletooja ka ühekordset soodukat teha, kui küsida.
Näiteks Bauhaus toob oma riistad vist saksast ja nende letihind on kohati odavam kui konkurentidel soodukaga.
ping
:hello:
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas NLS »

Urmas kirjutas: 26 Mär 2017, 09:28 Võlaõigusliku suhte järgi juriidilisest isikust edasimüüja on kohustatud andma garantii- fakt.
Misasja? Garantii on vabatahtlik tagatis. Keegi ei ole kohustust andma garantiid!
Võlaõigusseaduse järgi on tarbijal pretensioonide esitamise õigus 2 aastat aga see ei ole sama mis garantii.
Ja kui ostjaks on juriidiline isik ja tootja pole omapoolset garantiid andnud ja midagi katki läheb siis pole põhimõtteliselt midagi kobiseda ka. Osta uus asi.

Ja kui tootja annab garantii siis kehtib see esmase müügi puhul. Näiteks kui mingi X firma (edasimüüja) ostab mingi teise ametliku edasimüüja käest mingi toote hakkab tootja garantii sellega kehtima. Kui see sama X firma müüb nüüd sulle selle sama toote edasi aasta hiljem, tähendab see seda et garantiist on juba aasta läinud. Tootja ei ole kohustatud remontima tööriista mis on ostetud kolmanda isiku käest. Sina võid esitada vaid pretensioone sellele X firmale ja seda ka juhul kui oled ostnud eraisikuna. See kuidas see X firma probleemi lahendab on juba iseasi küsimus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

NLS kirjutas: 26 Mär 2017, 12:37 Ja kui tootja annab garantii siis kehtib see esmase müügi puhul. Näiteks kui mingi X firma (edasimüüja) ostab mingi teise ametliku edasimüüja käest mingi toote hakkab tootja garantii sellega kehtima. Kui see sama X firma müüb nüüd sulle selle sama toote edasi aasta hiljem, tähendab see seda et garantiist on juba aasta läinud. Tootja ei ole kohustatud remontima tööriista mis on ostetud kolmanda isiku käest. Sina võid esitada vaid pretensioone sellele X firmale ja seda ka juhul kui oled ostnud eraisikuna. See kuidas see X firma probleemi lahendab on juba iseasi küsimus.
Aga seda ma mainisin ka oma eelmises postituses.
Urmas kirjutas: 26 Mär 2017, 09:28 Müüja kohustused EV-s kehtiva VÕS järgi ei kao kuhugi. Muidugi tuleb mängu ka ajaline faktor, mil hakkab garantii kehtima. Lõpptarbija jaoks see lüheneb.
Või ostja hoopis vabatahtlikult loobub garantiist konkreetsele tööriistale kui on möödunud liiga palju aega tööriista müüja esmasest ostust kellegi(odavama edasimüüja) käest. See on juba müüja ja viimase ostja omavahelise kokkuleppe küsimus.
NLS kirjutas: 26 Mär 2017, 12:37 Kui see sama X firma müüb nüüd sulle selle sama toote edasi aasta hiljem, tähendab see seda et garantiist on juba aasta läinud.
Jah, aga miks ei või lõppostja viia veel, kasvõi lühendatud tähtajaga garantii alla kuuluva, kuid katkise tööriista müüja kätte kellel on olemas ostutšekid ja too omakorda ajab asjad jonksu?
Eks see ole muidugi ostja risk.

Millegipärast pole mul vaja olnud viia Makita tööriistasid remonditöökotta ja neid mul ikka on, aga Boschi omasid on lagunenud neli tükki. Survepesur(made in China, plastikust jullakas läks pooleks), akuklambripüstol(made in PRC?, akud olid juba ostes praktilised koolenud), juhtmega relakas(made in Hungary, elektoonika viga) ja juhtmega klambripüstol(made in Germany, ühe kontakti väike lullakas keevitas ennast kinni). Kõik need riistad olid suhteliselt vähekasutatud. Boschi omadest on vastu pidanud ainult juhtmega lööktrell.
Minu järeldus on see, et julgen Makitat osta ka ilma garantiita kui ainult hind on sobiv.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 26 Mär 2017, 11:56 Tavaliselt on edasimüüja lepingus kirjas, et edasimüüja peab müüma toodet soovitusliku tootjapoolt määratud letihinnaga. Erandiks on lubatud ühekordsed müügikampaaniad ja allahindlused.
ping
:hello:
Huvitav, kas Lepingus on kirjas ka kampaaniate ajalised piirangud. Miks ei või edasimüüjal olla kaheaastane kampaania või suurelt kirjutatud soovituslikule hinnale väikselt kirjutatud tegelik("kampaania/allahindlus") hind. Oleks nagu JOKK.
Aru ma ei saa, allahindlust võin teha 60% - x% või müüa kasvõi sisseostuhinnaga või kahjumiga, aga hinnasildil olev number peab olema 100% - x% juurdehindlusega? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Teoreetiliselt, mis juhtuks kui mõne tuntud firma Eesti edasimüüjad kuulutaks boikoti ja loobuks firmat esindamast, tuues põhjuseks ebaõiglase hinnapoliitika? Kas midagi muutuks emafirma hinnapoliitikas? Noh, et me ei oleks mingi teisejärguline Ida-Euroopa?
PS. Ei ole elukutseline revolutsionäär! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 26 Mär 2017, 14:29 Teoreetiliselt, mis juhtuks kui mõne tuntud firma Eesti edasimüüjad kuulutaks boikoti ja loobuks firmat esindamast, tuues põhjuseks ebaõiglase hinnapoliitika? Kas midagi muutuks emafirma hinnapoliitikas? Noh, et me ei oleks mingi teisejärguline Ida-Euroopa?
PS. Ei ole elukutseline revolutsionäär! :)
Sotsialistlik fantaasia, äri on kokkulepete mäng ja miks peaks seal midagi boikoteerima, tühja kohta ei ole ka äris. Asi muutub, kui klientide trend muutub ja kliendid hakkavadki rohkem netist tellima või tekib eluterve konkurents, selleks peaks, aga tekkima piisavalt elujõuline ettevõte mis suudaks euroopa mastaabis konkureerida.

Täna on ju ka meil piisavalt allahindluseid ja kes neid rohkem ostavad nendele tehakse ka netist tellimine mõttetuks ja antaksegi hea hinnaga.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 26 Mär 2017, 14:29 Teoreetiliselt, mis juhtuks kui mõne tuntud firma Eesti edasimüüjad kuulutaks boikoti ja loobuks firmat esindamast, tuues põhjuseks ebaõiglase hinnapoliitika? Kas midagi muutuks emafirma hinnapoliitikas? Noh, et me ei oleks mingi teisejärguline Ida-Euroopa?
PS. Ei ole elukutseline revolutsionäär! :)
Eks siin on ka edsimüüjate huvid mängus, et saaks kaupu "kõrgete lagedega suurte akendega" poodides müüa.
Soomes näiteks on keelatud hulgimüüjal jaemüüki teha.
Vormistage oma firma soomes jaemüüjaks ja ostke kaupu maaletooja hulgifirmast 50% soodukaga.
Turud on ära jagatud hulgimüüjate vahel. On ka eestis olnud kaupmehi kes on euroopast otse kaupu toonud hulgi- ja jaemüügiks aga selle tagajärjel on tekkinud (ka avalikud) süüdistused nii piraatkaubanduse kui kaubamärgi teemadel.
Huvilised võivad uurida "kaubandussõdasid" näiteks tervisekaupade, elektroonika või spordifirmade vahel.

(Makitadel tasub uurida tootjamaa kirjet seadmel endal.
See võib erineda näidisel ja tootel karbis. Viimasel ajal tuleb ka nende toodangut hiinast. Nii siniseid, valgeid kui ka punaseid riistu.
Ka akud ei pruugi omavahel sobida.)
ping
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 26 Mär 2017, 15:16Sotsialistlik fantaasia, äri on kokkulepete mäng ...
Ei maksa nii sinisilmne olla, et ei tehta vahet Ida- ja Lääne-Euroopal.
Mõned aastad tagasi tundsin huvi 4-5 aasta vanuse Dacia Sandero Stepway vastu. Sellel "kõigi lisadega" mudelil ei olnud elektrilisi küljepeegleid ja juhiistme kõrguse reguleerimise võimalust, isegi mitte lisatasu eest. Teades, et nende lisadega autosid olen näinud järelmüügis, siis küsides Dacia esinduse müügimehelt nende lisade puudumise põhjust, oli vastuseks, et neid lisasid paigaldatakse ainult Lääne-Euroopa turule mõeldud autodele. On mul põhjust kahelda müügimehe sõnades? Arvan, et ei ole.
Siinse foorumi mingis ehitusmaterjalidega seotud teemas väitis kasutaja fgh, et Lääne-Euroopa turule mõeldud mingi toode on hoopis kvaliteetsem kui meie turule mõeldud sama toode. Fgh seniste kommentaaride sisu arvestades ei ole mul põhjust tema väidetus kahelda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah, vahe on ka pisidetailides.
On ka seda, et Saksast ostetud auto starter on nõellaagritega aga meie turul olevatel puksidega. Kusjuures starteri detaili kood on sama.

Vahe on ka elektriliste käsitööriistade akude kliimaklassides.
Osa akusid ei tohi kasutada ega laadida alla 0C või alla -5C (laadija mõõdab aku temperatuuri ja ei lae külma akut).
Ja on akusid mida on lubatud kasutada alates -20C üles.
Sama värk on ka auto pardakaamerate ja navidega (talvel ei tohi enamust neist autosse külmakätte jätta).
ping
:hello:
fgh
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ja kui detailidesse süveneda, siis saamegi teada, et lihtsam on maksta kui kord korralikult teha ja süveneda. Olgu selleks tööriistad, ehitusmaterjlid või autod.

Mis puudutab UK turu seadmeid, siis nendega soovitaks eriti täpne olla, vahe ei ole enamasti ainult pistikus vaid reeglina ongi täiesti teine toode mis näeb samasugune välja.
kruvi keeraja
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Hobiehitaja või ühemehefirma, kellel tööriistu nii lademetes ei kulu otsibki poodidest, netist, okjonitelt ja tont teab kust veel soodsamaid diile, loeb arvustusi jne, hekel kuulun ka mina sinna hinnatundliku tarbija hulka.

Kohaliku müüja kasuks räägib see, et kui sa ise täpselt ei tea mida tahad, saad kohapeal proovida, mõnelgi ettevõttel on demobuss, mis tuleb ise kohale mingitel tingimustel ning leitakse sobivaim tööriist võimalikult operatiivselt. Korralikel firmadel ei lõppe kliendisuhe peale müüki, ka hiljem nõustatakse, garantii ja hoolduse/remondiga saab operatiivselt abi. paljud rendivad sulle asendusseadme jne. Need on kõik lisaväärtused mis paljude jaoks kaaluvad kauba veidi kallima hinna üle.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kruvi keeraja kirjutas: 28 Mär 2017, 07:59 Kohaliku müüja kasuks räägib see, et kui sa ise täpselt ei tea mida tahad, saad kohapeal proovida, mõnelgi ettevõttel on demobuss, mis tuleb ise kohale mingitel tingimustel ning leitakse sobivaim tööriist võimalikult operatiivselt. Korralikel firmadel ei lõppe kliendisuhe peale müüki, ka hiljem nõustatakse, garantii ja hoolduse/remondiga saab operatiivselt abi. paljud rendivad sulle asendusseadme jne. Need on kõik lisaväärtused mis paljude jaoks kaaluvad kauba veidi kallima hinna üle.
Pean leidma piisavalt vaba aega , et ka sinna esimesse Eestisse kolida (teisest Eestist :D) kus selline operatiivsus , järelteenindus ja abi ripakil. Aga seniks kuni tootel on üle EU garantii ja endal piisavalt nutti selgusele jõuda mida täpselt ostetakse, siis andke netiostudele peale. Sageli on hinnavahe selline, et ettevõttesse tasub osta mitu riista korraga selle "asendusseadme" mängimiseks.
paddish
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 29 Mär 2017, 11:31

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas paddish »

Soovitan proovida uut eestlaste tellimiskeskkonda: http://www.inventory.com
Vasta