riistade tellimine internetist

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas NLS »

Saab ka Eestist vahest heade hindadega. On vaid vaja enda jaoks selgeks teha milliseid täpsemalt, kui mahukate akudega jne. Ja siis otsima hakata.
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

tööriistad, mille hind on 200 eurot. Siis on võimalik, et Eesti ja Saksa poodidega suurt vahet pole. Kuna ma kasutan Boschi riistasid siis olen tellinud omad asjad siit saksa poodidest

http://www.werkzeugalarm.de/elektrowerk ... maschinen/
https://www.lefeld.de/marken/bosch.html

Tellid ära ja kõik korrad, mis tellinud olen, on kaup 7 päevaga sul UPSiga ukse taga. Ja maksab see kõigest 15 EUR
Kõige markantsem hind oli Järkamissael Bosch GCM 12 GDL maksin selle eest 750 eurot.
englishman
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas englishman »

Krt, need puhtalt saksakeelsed lehed eks.
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

Seda küll aga tellimuse täitmiseks ei pea seda keelt mõistma. Koos googlega saab hakkama :)
A.S.
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Mugavamaks tõlkimiseks on Firefoxi jaoks olemas plugin.
http://imtranslator.net/Translator-For- ... slator.asp
Sest Saksamaa netipoodidest võib tõesti mõnikord tööriistu täiesti normaalse hinnaga saada.
 
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

Selle lefeld.de lehega on nii, et kui seal näitab, et mõni kaup on otsas või lihtsalt ei leia, siis tasub panna toode http://stores.ebay.de/Lefeld-Werkzeuge-und-Maschinen sama poe ebay otsingusse. Millegipärast on need erinevad ja teinekord hinnad ka. Ostsin Gas-35mafc tolmuimeja nii, et poe lehel ei olnud ja ebays pakkus, tellisingi siis sealt.
Kusjuures kohale jõudis 5 päevaga.
deebet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Mär 2017, 00:15
Kontakt:

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas deebet »

Ka amazon.com-ist või .de-st võib häid pakkumisi leida. Kas tööriistadele või kulumaterjalile.
aadukadakas
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas aadukadakas »

Juba aasta tellin aegajalt tööriistu www.svh24.de Eestisse saatmine olenemata kaubakogusest 16 €. Olen peamiselt Bocsh, Knipex tööriistu tellinud, sest neid Eestist normaalse hinnaga osta ei saa. Googeldage ja hinnavahe hämmastab. Ja osta saab Bocshi asju, mida Eestis ei müüdagi (nt harjavaba 10,8 trell; raadio 10,8 V; 10-lediga väga hea kandelamp 10,8 V; kerge SDS puurvasar 3,2 J löögiga jne). Samas nt Makital suurt vahet hinnas Eesti suvalisel poel ja viidatud portaalil pole.

Huvitav on see, et soperdavad sageli kaubaga. Küll tuleb vale asi, küll kogus väiksem jne. Aga ALATI on pretensioonile reageeritud ja tasuta õige asi järgi saadetud. Paar korda isegi topelt saadetud.... (ma olen "unustanud" seda neile mainida). Seega peab aega olema seda kaupa oodata. Kaup saabub küll DHL-ga, küll Eesti Postiga, küll DPD-ga. Ma ei ole sellest loogikast aru saanud. Alati on aga kohale tulnud. Klienditeenindus e-posti teel on formaalne, aga toimib.

Ostan firmakliendina ja teen arve alusel ettemaksu. EU riigile kohaselt piiriüleses kaubanduses arvel käibemaksu ei ole. Seega ka Saksa 19% käibemaksu ei pea maksma. Loomulikult peab neid oste maksudeklaratsioonis vastavalt ka deklareerima.

Peaaegu oleks üks Bocshi garantiijuhtum ka tulnud. Aga sain ise korda. Garantiid tehtavat Baltikumis Bocshile Leedus ja Tartus aitavat seda korraldada Sepa turul tegutsev üks edasimüüja. Seega ma ei tea ka garantiiporobleeme karta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aadukadakas kirjutas: 25 Mär 2017, 00:37 Peaaegu oleks üks Bocshi garantiijuhtum ka tulnud. Aga sain ise korda. Garantiid tehtavat Baltikumis Bocshile Leedus ja Tartus aitavat seda korraldada Sepa turul tegutsev üks edasimüüja. Seega ma ei tea ka garantiiporobleeme karta.
Ei oska öelda, kuidas on netipoodidest ostetuga, kuid EL või EMÜ riikides poest ostetud Boschi toodetele on garantiiremonti kohustatud tegema kõik EV-s asuvad Boshi ametlikud töökojad. Läbitud etapp, kus töökojas taheti garantii alla kuuluva relaka remondi eest raha küsida või kui soovin tasuta remonti, siis soovitati kõigepealt viia sinna poodi, kus olin selle ostnud. Vaatasin neile hämmeldusega otsa, sest relakas oli ostetud Šveitsist. Kõne kohalikku Boschi esindusse ja garantiiremondi osas sai asja jonksu. Järgmine vaidlus tekkis, et töökoda soovis minult relaka Riiga(garantiitöökoda asub seal) saatmise tasu. Eks jälle kõne esindusse ja jälle sai asjad jonksu. Vaidlemist oli, aga relakas tehti korda.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas NLS »

aadukadakas kirjutas: 25 Mär 2017, 00:37 Ja osta saab Bocshi asju, mida Eestis ei müüdagi (nt harjavaba 10,8 trell; raadio 10,8 V; 10-lediga väga hea kandelamp 10,8 V; kerge SDS puurvasar 3,2 J löögiga jne).

Peaaegu oleks üks Bocshi garantiijuhtum ka tulnud. Aga sain ise korda. Garantiid tehtavat Baltikumis Bocshile Leedus ja Tartus aitavat seda korraldada Sepa turul tegutsev üks edasimüüja. Seega ma ei tea ka garantiiporobleeme karta.
Tartus Sepa Keskuses olevas Taivosteris saab jah Boschi garantiiga abi, teeninduskeskus on Lätis mitte Leedus, aga sellegipoolest teenindus on üsna kiire.

Tööriistade saadavuse poole pealt saab ka Eestis eelmainitud tööriistu osta. Kõik pole kindlasti igal pool letis saada aga tuleb poest küsida ja kindlasti asjaliku müüa käest saab abi ja infot.
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

svh24.de on jah ka väga hea koht. paaraastat tagasi tellisin sealt saekettad. Vahepeal olen selle poe millegipärast kõrvale jätnud. Ma ütleks, et selles poes on kõige laiem valik Boschi asju.
Kummaline jah see, et Makita ja muud Jaapani riistad on Eestiga võrdses samas hinnaklassis aga Boschi riistade eest küsitakse siin ulme hindu.
Garantii kehtib 100% ka netipoest ostetud kaubal. Garantiid olen ajanud Varustaja24 kaudu.
aadukadakas
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas aadukadakas »

NLS kirjutas: 25 Mär 2017, 10:16
aadukadakas kirjutas: 25 Mär 2017, 00:37 Ja osta saab Bocshi asju, mida Eestis ei müüdagi (nt harjavaba 10,8 trell; raadio 10,8 V; 10-lediga väga hea kandelamp 10,8 V; kerge SDS puurvasar 3,2 J löögiga jne).

Tööriistade saadavuse poole pealt saab ka Eestis eelmainitud tööriistu osta. Kõik pole kindlasti igal pool letis saada aga tuleb poest küsida ja kindlasti asjaliku müüa käest saab abi ja infot.
Harjavaba 10,8 V trelli (nüüd 12 V) on Eestis siiani vaid kombo-komplektidena liikunud. Maaletööja sõnad. Nimetatud kandelambi taga on eestikeelses kataloogis märge "ei tarnita Baltikumi". Kui poest küsida mingile letis mitteolevale Boschi tootele hinda, siis võib pikali kukkuda. Kõige kirvem on varustaja24.ee. Viimati sain mingile tootele nimetatud kodumaiselt lehelt hinna 280 €, mainitud Saksa portaalis 180 €. Ma ei hakka asjalikku müüjat solvama ja sellist hinnavahet kauplema. Senise hinnapoliitika jätkumisel ei ole Boschil mõtet Eestis tegutseda, käärid on ÜÜRATUD.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii on. Eestis väga paljud asjad sisuliselt kahekordse hinnaga, millele lisandub veel poodi sõitmise või Eestisisese transpordi kulu. Kui tahad tellida asja, mida kohapeal pole, siis pekstakse ninast veri ka välja mitte ei hirmutata kirvega. :D
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

Väga ei tasu Eesti kaupmehi süüdistada. Nende eesmärk ei ole võimalikult kõrge hinnaga kaupa müüa. Mul on tuttav kaupmees, kes müüb Boschi tooteid ja tema omahind millega ta toote kätte saab ületab seda hinda millega ma toote saksast ostan. Lisaks tikteerib Bosch veel hinna, millega ta toodet müüa võib.
Kui suured saksa tööriistade edasimüüjad-veebipoed võtava enda ladudesse üht toote artikklit sada või ma ei tea palju ning saavad selle kätte ka hoopis teise hinnaga kui Eesti kaupmees, kes ostab poodi siss mõned artikklid.
Ainus poliitika, millest ma aru ei saa on see, et miks saksa edasimüüjatele hinda ei tikteerita või kui tikteeritakse siis miks on selline üüratu vahe? Eesti on väike, see on selge. Samas soome on suurem. Aga kui Vekter.ee ja Vekter.fi hindu võrrelda, siis vaestel soomlastel lendavad veel suuremad kirved :)
Ühesõnaga kusagil on mingi kala, mis seab kaupmehed Euroopaliidus väga ebavõrdsess olukorda.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen aeg-ajalt tundnud vajadust tapeedi perforaatori(ogarull) järele. Teadsin Eesti hindasid(17€ sentidega). Vahest välismaal tööl olles olen ka sealsetes ehituspoodides kolanud. Jälle Šveitsis olles oli seesama ogarull mitmeid eurosid odavam kui meie kaubanduses ja ostsin ära. Nüüd hiljuti välismaale(Valmiera Depo-sse) sattudes nägin seal sedasama rulli ja oi üllatust. Depo-s maksis see millegipärast ainult 10€ mõnede sentidega. Noh, natuke kirusin ennast, aga mis teha, mul oli see juba olemas.
Võttis natuke kukalt kratsima see meie poodide hinnapoliitika, et kuidas saab näiteks kasvõi Šveitsis olla sama kaup odavam kui meil ja Lätis pea poole odavam kui meil.

Urmas
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 13:02 Mul on tuttav kaupmees, kes müüb Boschi tooteid ja tema omahind millega ta toote kätte saab ületab seda hinda millega ma toote saksast ostan.
Kas tuttava kaupmehe hindade osas läbirääkisoskuste taga ei või probleem peituda? Muidugi, tootja huvi on kaubast lahti saada võimalikult kallilt, aga kui ta saadetakse ikka pikalt ja ei osteta temalt, siis seisvast kaubast pole tal samuti mingit efekti.

Urmas
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas admin »

See on Eesti maksupoliitika mis lõpptarbija hinnad kõrgeks ajavad ja üleüldse majanduspoliitika, tänu millele ei teki transpordisõlmi ja hulgiladusid. On vaid vahelaod, mis toovad kaupa vastavalt vajadusele lätist-leedust-poolast lisades kaubale kõik vajalikud kulud. Muidugi poeomanik on ka s*ga, kolm villat ja jaht on kohustuslik.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiljutine kogemus Makita multitööriista ostmisega. Esinduses müügil hinnaga 199€, autoga natuke ümber nurga sõites ühes teises Makita asju müüvas poes 172€. Makita esindusest ostsin käsiketassae ja ütlesin müüjale kohe, et multikat ma neilt ei osta, sest lähedal asuvas poes on tunduvalt odavam. Palus hetk oodata, klõbistas natuke arvutis ja küsis, kas hind 165€ sobib? Nüüd juba sobis ja ostsin ära. :) Hinnavahe tuli 24€ nende esialgse letihinnaga võrreldes ja ega nad siis veel kahjumiga ei müünud.

Urmas
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas admin »

Tavaliselt ongi, et kui kauplema hakkad siis saavad kõik ~20% "soodukat" teha.
Ristpea2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2017, 23:51

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Ristpea2 »

Tavaliselt on jah nii, et kui ma vähemalt -20 ei saa siis ma sealt ei osta. Aga mis ma tahan ütelda on see, et ei saa Eesti kaupmehe peale pahane olla, kui tema käärid on selle multitööriista pealt ca:30 protsenti. Ta müüb seda multitööriista võibolla kuus 1 või 2 tükki samas maksab renti ja palkasid ja muid makse seoses poe ülalpidamisega.
Kui tahad mingi tootja esindaja Eestis olla siis on sulle letihinnad tikteeritud. Kliendile võid sa sellest alla alati teha aga saksast saaksid ikka odavamalt. Ka saksa edasimüüjal on selle über väikse hinna juures käärid vahel. Eesti on väike!
fgh
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas fgh »

See on konnatiigi efekt. Meil ei ole ladusid ja massi. Dewalt tuleb kas Poolast või Soomest, sest nii on odavam kui otse osta. Sama lugu on kõigi teiste markidega. Pole hooldekeskusi ega esindusi. See on osaliselt riigi tegemata töö ja teiselt riigi väike suurus.

Boschi tööriistade üle olen ka ise imestanud ja seda ka Soomes. Boschi saaqb hooldada ja garantiiremonti teha üle eesti paljudes kohtades, aga kõik nad saadavad aparaadi postiga Lätti, sest selline on poliitika ja hind on odavam kui kohapeal remontides Ilmselt on asi selles, et keegi ei kasuta boschi aparaate ja mass on väike. Hobi inimesed kasutavad makitat ja töömehed dewalti, milwaukeed ja makitat.
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 14:02Eesti kaupmehe peale pahane olla, kui tema käärid on selle multitööriista pealt ca:30 protsenti. Ta müüb seda multitööriista võibolla kuus 1 või 2 tükki samas maksab renti ja palkasid ja muid makse seoses poe ülalpidamisega.
Kauplemine on muidugi tänamatu tegu, aga see kaupmees peab küll nats mõtlema milles probla , kui ta enda sisseostu hind on kallim, kui saksast või inglismaalt letihinnaga tellides. Mina ütleks, et ta ostab valest kohast sisse :D ja see on selline majandusülesanne mida koolis õpetatakse kas müüa kallilt ja vähe või odavamalt ja rohkem ja mitmele turule jne. Muidugi turg paneb hinna paika, seniks kui on inimesi kes on valmis kallima hinnaga ostma tulebki neid lüpsta (ostetakse ka järelmaksuga jne ja saadakse lüpsi uksest aknast)

ma ei ole ise ehitaja , aga majaomanikuna ja hobitislerina on elementaarsed asjad majapidamises olemas ja eelmisel aastal endale tööriistu tellides ja hindu googeldades tuli Eesti ja DE/UK letihinna vahe üle 1000 euri , nüüd on kolm riista UK pistikuga ja adapter vahel , aga 600 euri eest mis need riistad odavamad olid saab neid adaptereid Eestist 100tk ja UK -st tellides 150tk
Külaline
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ristpea2 kirjutas: 25 Mär 2017, 14:02 Tavaliselt on jah nii, et kui ma vähemalt -20 ei saa siis ma sealt ei osta. Aga mis ma tahan ütelda on see, et ei saa Eesti kaupmehe peale pahane olla, kui tema käärid on selle multitööriista pealt ca:30 protsenti. Ta müüb seda multitööriista võibolla kuus 1 või 2 tükki samas maksab renti ja palkasid ja muid makse seoses poe ülalpidamisega.
Aga tal on ju võimalus müüa neid ka 10 tk kuus kui oleks ostja jaoks kohe õiglane hind. Ma lihtsalt tegin eelnevalt netis kodutööd ja uurisin hindu, seepärast ma nii otsekoheselt konkreetne olingi multika hinna suhtes.
Sama on nende kliendikaartidega, mille sümboolsed 5%. Kui mul kliendikaarti ei ole, siis oleks nagu teisejärguline ostja. No ei hakka tegema 20-... erineva poe kliendikaarte.

Urmas
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas NLS »

fgh kirjutas: 25 Mär 2017, 14:45
Boschi tööriistade üle olen ka ise imestanud ja seda ka Soomes. Boschi saaqb hooldada ja garantiiremonti teha üle eesti paljudes kohtades, aga kõik nad saadavad aparaadi postiga Lätti, sest selline on poliitika ja hind on odavam kui kohapeal remontides Ilmselt on asi selles, et keegi ei kasuta boschi aparaate ja mass on väike.
Vale, kokkuvõttes on kallim teha igasse Balti riiki hoolduskeskus ja neid üleval pidada kui üks keset Baltikumi Riiga.
Tallinlasele oleks jah mugav ja odav kui teeninduskeskus oleks seal aga näiteks Lõuna-Eestist ei ole enam vahet kas saata tööriist Riiga või Tallinna.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas NLS »

Külaline kirjutas: 25 Mär 2017, 13:41 Hiljutine kogemus Makita multitööriista ostmisega. Esinduses müügil hinnaga 199€, autoga natuke ümber nurga sõites ühes teises Makita asju müüvas poes 172€. Makita esindusest ostsin käsiketassae ja ütlesin müüjale kohe, et multikat ma neilt ei osta, sest lähedal asuvas poes on tunduvalt odavam. Palus hetk oodata, klõbistas natuke arvutis ja küsis, kas hind 165€ sobib? Nüüd juba sobis ja ostsin ära. :) Hinnavahe tuli 24€ nende esialgse letihinnaga võrreldes ja ega nad siis veel kahjumiga ei müünud.

Urmas
Mida pead Makita esinduse all silmas? Ilmselt Makservi? Kui nii siis oled asjades valesti aru saanud. Makserv on edasimüüja nagu iga teine aga oma sortimenti rohkem Makita tööriistadele ja nende hooldusele suunanud.
Letihind on neil aga krõbedam kui kusagil mujal.
Vasta