Küsiks nõu mettalli sae kohta

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Küsiks nõu mettalli sae kohta

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Tervist!

Esimeseks, kas keegi teab spetsiifilisemat foorumit kus mettallitööde üle arutletakse? Sest ma tunnen et siin ei ole päris õige koht, aga ehk keegi on kursis asjaga.

Oleks võimalik saada endale säärane masin:
https://kapema.dk/assortment/circular-s ... 0/?lang=en

Mis arvate antud masinast?
Hetke teraga mis on HSS 250x2x32mm z128 hammast lõikab maru halvasti ja lärmakalt, arvan et tera nüri või vale. Ei ole kogemust sellise saega, kuna suurim eripära minu silmis on meeletult aeglased pöörded, kas 59 või 106 RPM.

Masin oma olemuselt tundub väga kvaliteetne, aga see aeglane kiirus paneb mõtlema kas see üldse hakkakski hästi lõikama, kuna suuremaltjaolt kasutataske Carbide terasid tänapäeval lõikeks ja need tahavad ju suuremat kiirust.

Kõiksugune info sellise masina hingeelust on vägagi teretulnud.

Kõike paremat!
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Küsiks nõu mettalli sae kohta

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Selle sae ost oleks sama arukas kui teises teemas arutatud üritus proovida kõige odavama keevitusega keevitada. Mine osta mõni metalli lintsaag omale. Lisaks muule on ka suurem võimalus, et oma metallitööhobi tõttu jääb EMO külastamata.
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: Küsiks nõu mettalli sae kohta

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Miks nii drastiline arvamus?
Selline saag on siiski laialdaselt kasutusel erinevates suurustes.
Olete kasutanud ja näinud seda saagi töös? Väga rahulik prottsess on. Tera keerleb väga aeglaselt.

Lintsaag on oma olemuselt mudiugi veel ohutum, selle vastu ma ei vaidle, aga nii drastiline võrdlus on küll veits veider.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Küsiks nõu mettalli sae kohta

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Konkreetset mudelit pole töös näinud. Kuid tööohutuse mõttes on mul sellistest riistadest oma arusaam. Aga kui väga valutab, osta ära ja kui joppab võibolla õnnestubki vanaks elada 10 sõrme ja kahe silmaga.
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: Küsiks nõu mettalli sae kohta

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Ootan inimesi kellel päris kogemust on ja kes ei aja sassi kiirepöördeliste saagidega.
Vello viistuhat
külaline

Re: Küsiks nõu mettalli sae kohta

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

tere

Olen kasutanud sarnast saagi. Meil ka alguses ei lõiganud hästi , kuid siis sai uus ketas võetud ja oli väga mõnus seda masinat kasutada. Lõikab vaikselt ja mõnusalt pole sädemeid ega midagi. Lisaks oli veel emulsiooni paak kuhu läks lõikeemulsioon ( mingi õli ja vee segu vms) ja see kastis pidevalt lõikekohta.
Kui hea hinaga saaks ostaksin meelsasti ka endale. aga need kiired relaka kettaga lõikurid mulle ei meeldi.
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: Küsiks nõu mettalli sae kohta

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Arvangi et kettas asi. Relaka kettaga versioonid teevad õudsalt lärmi ja kogu ilm tolmu ja tuld täis.
Kõvasulamist kettaga kiirepöördelised seevastu lõikavad küll hästi, aga marutundlikud hammaste purunemisele ja sulaselgelt hirmsad.

Saan endale transpordi raha eest selle ehk koju viidud kaugemalt maalt. eks siis panen uue ketta ja testin.
Vasta